Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Търся да купя Led Lenser - мощен фенер

Recommended Posts

o633901994482478783.jpg

Опитах се да направя снимки от терасата, но фото ми не снима добре в тъмното.

o633901996984978783.jpg

50 м

o633901996922791283.jpg

около 100 -120м. а на по далечна дистанция въобще не става снимка (не хваща светлината от фенера)

o633901997132791283.jpg

това е от 5 етаж на фона на улично осветление

o633901994590135033.jpg

обърнете внимание, че точката е квадратна т.е всичката светлина от диода се пренасочва напред

o633901995526072533.jpg

• Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Уважаеми колеги,от скоро започнах да се увличам по лова на хищници на варда и буквално заболях на тази тема.Привържаник съм на по спортсменския лов не искам прибор за нощно виждане,просто искам пред

Здравейте колеги, Днес посетих един от варненските оръжейни магазини и там видях този български фенер, наистина се впечатлих. Цената бе доста висока. Има ли някой информация, кой е производителя и

Със сигурност произхода на Led Lenser не е китайски макар че се произвеждат в Китай. Колкото до липсата на драйвер такав има но там където прозиводителя го е заявил ! Тоест във "M"-серията и това отда

Posted Images

Уважаеми колеги,от скоро започнах да се увличам по лова на хищници на варда и буквално заболях на тази тема.Привържаник съм на по спортсменския лов :eusa_boohoo: не искам прибор за нощно виждане,просто искам пред мене да е достатъчно светло и на голямо разстояние през ноща,тъй като съм любител и на бенчрест стрелбата,с кал. 308 съм и на изложението в НДК сега бях впечатлен от един посетител показваш и хвалеш се с два прожектора личи си че са изработвани в някаква работилница.!!За тях сив алуминиев корпус,с около 52 мм предна леща,вградена огромна изпъкнала лупа придържана със скоба от пружинна тел,с акумулаторна кръгла батерия с диод от вътре-единия светеше бяла светлина,другия прожектор червена,като този с червената като му завъртиш корпуса с лупата се появяваше на фокуса квадрат червен с мишена в него.На изложението нямаше такъв никъде по щандовете,но това дето видях като светна с него,мога да кажа,без да обиждам фирмите вносители на луксозни такива диодни прожектори-просто техните пасти да ядат.От НДК терасата,на хотел "Хемус" севиждаха и пукнатините и драскотините по мазилката и прозорците.Нещо невероятно,а изглеждаше доста дървено направен.Исках да ги купя,но каза че не се продавали.Докато обясняваше на другите го чух да казва,че идеята е негова и вземал лупите от оптикс панагюрище.Проверих цяло Панагюрище такава продукция нямат.Впечатлен съм от това.Ще му начертая схема и ще я сканирам да я кача.Просто с какво ли не съм светил,а от миналата година от изложението имам и два 15 ватови диодни прожектори за 800 лв бройкато,не споменавам марката за да не ме обвинят в реклама,но просто бледнеят пред на този господин.Та!!!Някой може ли да ми каже къде ги правят виждал ли е подобно нещо,познава ли човека да ме свърже с него ,че вече втора седмица не мога да спя и мисля само за тях.Наслука на всички!!!

Е ти намери да му предложиш най калпавия модел. Има модели с по 900 лумена че и по яки. Но това че е с голям светлинен поток не означава че един по слаб няма да свети по надалече. Всичко опира и до рефлектора и фокусировката. Точно такъв е случая с тези двата по средата еднакви корпуси различни по мощност диоди но единия свето на широко а другия е по с по голям фокус в малка точка и надалече.

post-2044-1254764670_thumb.jpg

Edited by lov
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.22934 Това е истината! Имам такъв свети повече отколкото можеш да видиш с невъоражено око (200 + метра) диода е поставен отпред на стъклото и свети срещу рефлектора (леко вдлъбнато огледало). Не става за ползване като нормален фенер защото лъча му е много концентриран на 15-20 м свети на 1 кв. м площ.

В последно време китайчетата бавят поръчките, ако решите да си поръчвате първо им пишете да ли го имат в наличност иначе голямо чакане пада.

Колега да попитам ти като си го поръчал фенера наистина ли доставката е безплатна и с коя фирма са ти го донесли ? Мерси предварително :eusa_boohoo:))

Колега да попитам ти като си го поръчал фенера наистина ли доставката е безплатна и с коя фирма са ти го донесли ? Мерси предварително :eusa_boohoo:))

Напълно безплатна, имам 4 поръчки от там.Престигат в пощата и ги носи пощальона или получавам разписка да отида да си ги взема. Но колегата е прав, че нещо май китайчетата взеха да се бавят. Първите 3 престигнаха за 10-12 дни, в момента чакам една платих на 11-ти, на 17-ти ми писаха, че изпращат но още ги няма!

• 2 months later...

Здравейте колеги,

Днес посетих един от варненските оръжейни магазини и там видях този български фенер, наистина се впечатлих. Цената бе доста висока.

Има ли някой информация, кой е производителя и някакви телефони за контакти, също и повече инфо за този продукт.

• 1 month later...
Колеги, помогнете - търся да си купя мощен прожектор. Чувал съм, че Led Lenser са едни от най-добрите и били хит сега. Някой знае ли магазин или фирма, където да ги предлагат?

Рос Бул Арм.Виж саита им.

ПП Иначе фенера/боиния/ е Jet Beam Raptor 1 с ИдиоТ R2. 500+ ярда.Проверено лично. :)

Колеги,даите инфо за фенер Fenix TK 11 R2 /от притежатели на този фенер/.Интересува ме става ли за подцевен,на какво разстояние свети,има ли зарядно и батерий за него,тактически кабел със спусък и естествено цени.Другият на който съм се спрял е Nextorch T9.Имах възможност да го видя как свети.

Колеги,даите инфо за фенер Fenix TK 11 R2 /от притежатели на този фенер/.Интересува ме става ли за подцевен,на какво разстояние свети,има ли зарядно и батерий за него,тактически кабел със спусък и естествено цени.Другият на който съм се спрял е Nextorch T9.Имах възможност да го видя как свети.

Колега FENIX нямам,но такъв искам да си купя,защото е с диод и ми го похвалиха някои колеги!Имам NEXTORCH Z 9 и не свети зле,но крушките са с много малък живот.Оригиналната ми изгоря след няколко светвания и си купих от VIP-а две.Не ми е горяла друга,но всеки път като натисна спусъка не съм сигурен дали ще светне.

Nextorch-а свети до 100-120 м,а за FENIX-a казват че осветява добре дори и на 200.

Не знам колега. Зависи от диода. Не знам колко свети цитирания от теб.

Има на битака и при китайците в Илиенци в същия корпус (цена около 10 лв.), но светят на не повече двадесетина метра.

Требе да се проба... :good:

Колега дай подробности, размери батерии става ли за монтиране на пушле. Цена и тн.

Фенерчето е страхотно!!!Ползвам го с флоберката(за хищници) на 100 метра ясно различавам лисиците и кучетата...На по-голяма дистанция не съм го ползвал...а и няма смисъл с .22-то :clapping:

Поздрави. :big_boss:

По закон лова започва и свършва със слънцето, другота си е бракониерство :(

Та като светнеш с противовъздушния прожектор през 3 планини в четвърта ще те видят :drinks:

Вече съм притежател на фенерче Led Lenser L7 и мога да кажа, че съм приятно изненадан.Това което пиде си е истина, свети до 200 м.

По закон лова започва и свършва със слънцето, другота си е бракониерство :lol:

Та като светнеш с противовъздушния прожектор през 3 планини в четвърта ще те видят :bira:

На варда за хищници как се ловува ?

:tease:

• 3 weeks later...
Вече съм притежател на фенерче Led Lenser L7 и мога да кажа, че съм приятно изненадан.Това което пиде си е истина, свети до 200 м.

Колега ако може подробности за фенера.От къде точно го поръча и евентуално на каква цена ти излезе.Благодаря предварително и наслука с хищниците.