Jump to content

Пропуск или не

Recommended Posts

Е от 20м. поне съчмите трябва да са в него а ако си му отпукал и поне едно бренеке горните постове ще излязат прави за вашта или съседната дружинка :AR15firing:

кво говорите бе хора баща ми е един от кучкарите как ще ме метнат пак и незнам какво ще чували за тази дружинка но при нас тези измяни се наказват сурово понеже колектива е много сплутен :AR15firing::(

А защо никой не попита какви са патроните, защо на мен ми се струва че проблема най вероятно е в тях. Ясно че бренеке и 13/0 ама не видях въпроси от рода : колко стари? саморъчно снарядени ли са? какъв барут? колко грама? ако не са самоделки коя марка и т.н...... Абе що се излагате и не си вземете по една нарезна :AR15firing: в 30-06 :(

Какво да ти кажа колега три изтрела от 15 до 20 метра.Никаква кръв е само едно пропуск.

Като сигурни изтрели са само първите два когато си стрелял на открито.Третия в храста може да се е отклонил.Мисля знаеш от 15 метра с бренеке (ако си ги пробвал преди това и знаеш с какво стреляш)трябва поне кръв да има ако си сигурен в изтрелите си.Кръвта може да се появи след 200-300 метра,ти колко вървя след него?Убивал съм прасета и до сега само две са падали на място останалите като започнеш от 20 та до 500 метра.Знам и за случаи където е паднало след километри но там вече е фактор не много добре пласиран изтрел но хората са го преследвали и са го прибрали.Та за мен това е пропуск

Наслука следващия път

..............хънтър20,дивата свиня квичи само при удар в гръбнака.................но тогава пада на място ,влачи се и трябва да я доубиеш.........................ако си я стреснал с истрела тя изгрухтява и бяга..................ако е била голяма ,не си я засегнал с куршумите.....................може и да има някоя сачма в нея..................ако е в корема ще я намерите след 1-2 км легнала...............и дотам.................ако си я улучил в гръдния кош ,сачмите са се спрели в бронята.................но най-вероятно не си я улучил..............и ще се срещнеш пак с нея...............ако ти е на късмет............ :AR15firing:

вижте кжо пичове вии май ме взехте за мезе в отговор на NiKk да чете по задалбочено кво сам писал и тогава да се прави на голям ловец а в отгожор на Пателан незнам колко прасета е ударил в грабнака и са се изквичели но аз сам убил 12-прасегта от както сам ловец и всичките при удар изквичават

P.S. и междодругото го намериха вчера на 300м от изстрела сас 3-сачми в белия дроб и бренеке в халбока :o:)

e-e-e-e айде честито - аз ко ти казах да се връщаш и да тъсиш:o!!

а туй за гръбнака е вярно - поне от моите лични наблюдения... при никакъв друг случай не съм чувал свински глас. даже когато бяга с черва влачещи се по земята...

вижте кжо пичове вии май ме взехте за мезе в отговор на NiKk да чете по задалбочено кво сам писал и тогава да се прави на голям ловец а в отгожор на Пателан незнам колко прасета е ударил в грабнака и са се изквичели но аз сам убил 12-прасегта от както сам ловец и всичките при удар изквичават

P.S. и междодругото го намериха вчера на 300м от изстрела сас 3-сачми в белия дроб и бренеке в халбока :o:)

Ловец 20, първо честито за 13 ти прасе, второ никой не те взема за "мезе",

всички ние се опитвахме да ти помогнем кой с каквото може черпейки опит

от нашите ловни практики. Моята теория се оказа погрешна но това не означава,

че не е приложима в действителност. Ако искаш прасе да не изквичи при попадение

в него, следващия път му забий едно бренеке зад ухото и ти гарантирам, че няма

да имаш проблеми с търсене и няма да изквичи.

Още веднъж приеми моите поздравления.

Честито и от мен.Аз за удари е грабнака няма да ти пиша но един съвет ако приемеш разбира се когато ситоацията се повтори не тръгваи да търсиш животното веднага остави го да се залежи и да го напуснат силите защото ситоацията може да стане съвсем друга при по слабо попадение и тогава намирането става много трудно и наи често в полето на съседната дружина.

Ей шматка, никой не ти се прави на по-по-най. Като си голям ловец що не тръгна да ги извървиш тез 300 метра, ами дойде и ревна на компа?Помъчихме се да ти помогнем, ама ти се засегна като някой недорясляк. Пателане много прав. За твое сведение прасе ударено в гръбнака си остава на място, по простата причина че се парализира, ама ти това май не го знаеш

колеги вярно ли е 4е при студено време на4алната скорост при истрел намалява.

Edited by maistora

Намалява но какво те бърка това?От четене на статии по списания май доста хора ги хвана маниящината за скорости дължини на цеви и т.н..При дистанции до 70 -80м за гладкоцевна пушка и хубаво бренеке няма никакво значение 10-20м/с по-ниска скорост хеле па на дистанции 10 -40м. ще го разпориш. Ако ходиш на лов по азиатските планини и стреляш на големи дистанции както пише по списанията тогава има значение :) Важно е да е читав боеприпаса и стабилно задприкладното устроиство другото го остави на специалистите да го коментират. :o

Виж кво NiKK никои не ти реве на тебе ти ако беше ловец и знаеш за кво става вапрос нямаше да си вземеш карабина 30-06 а и съшо май ти казах да четеш какво сам писал и после да говориш

P.S. мерси за поздравленията колеги :o

И от цялата тази дандания излезе ,че кучетата ви са хремави и не могат да хванат дирята на ранено прасе ,легнало на 300 метра .:):o:):)

но аз сам убил 12-прасегта от както сам ловец и всичките при удар изквичават

:o ..................това си е така хънтър 20..................но важи за домашните свине..................е тези де дето се отглеждат в кочина.......................... :)

Edited by indi ®

ВИЖ КВО ПАТЕЛАНЕ НЕ ЗНАМ КОЛКО СИ ЛОВЕЦ НО КАТО ТЕ ГЛЕДАМ НИЩО НЕ РАЗБИРАШ ОТ ЛОВ А И ОЩЕ НЕЩО КАТО ГЛЕДАМ В ТОЗИ ФОРУМ МНОГО МАЛКО ХОРА СЕ СЕЩАТ ОТ ЛОВ, А ЗА ТЕЗИ КОИТО РАЗБИРАТ АШ КОСУМ

ВИЖ КВО ПАТЕЛАНЕ НЕ ЗНАМ КОЛКО СИ ЛОВЕЦ НО КАТО ТЕ ГЛЕДАМ НИЩО НЕ РАЗБИРАШ ОТ ЛОВ А И ОЩЕ НЕЩО КАТО ГЛЕДАМ В ТОЗИ ФОРУМ МНОГО МАЛКО ХОРА СЕ СЕЩАТ ОТ ЛОВ, А ЗА ТЕЗИ КОИТО РАЗБИРАТ АШ КОСУМ

Колега ,мисля че започваш много да се драчиш,а и да гледаш пак не можеш да разбереш че много хора от този форум разбират от лов,а специално за теб ако много разбираше от лов щеще сам да си намериш прасето,ако въобще е имало такова

Ловец 20, първо честито за 13 ти прасе, второ никой не те взема за "мезе",

всички ние се опитвахме да ти помогнем кой с каквото може черпейки опит

от нашите ловни практики. Моята теория се оказа погрешна но това не означава,

че не е приложима в действителност. Ако искаш прасе да не изквичи при попадение

в него, следващия път му забий едно бренеке зад ухото и ти гарантирам, че няма

да имаш проблеми с търсене и няма да изквичи.

Още веднъж приеми моите поздравления.

При мен изобщо не квичат,но сигурно защото и аз като Ник ги бия с карабина-нещо повече-изобщо не бягат-остават си на място.И още нещо-20годишния ловец изписа толкова глупости,че с право беше взет за мезе.И вместо да благодари за получените съвети-всичките добронамерени ,а някои и особено ценни,той започна да квичи по лошо и от прасето дето бил ударил!Човек винаги трябва да слуша по възрастните-така се учи от чуждия опит а не от собствените си грешки.

Edited by indi ®

И от цялата тази дандания излезе ,че кучетата ви са хремави и не могат да хванат дирята на ранено прасе ,легнало на 300 метра .:o:):):)

то май не само кучетата ами и стрелеца щом намериха прасето избърса нослето и започна да хапе наред :):)

Ей сега ми преля чашата :o

Абе колега ли си,или колешка не можах да разбера-че то с твойте писъци си като девственица за х*й.

Пателан е доста повече ловец от тебе,от мене и от една дузина събрани тука чатъри.

Слагам ти едно предупреждение-сети се сам за какво/ако можеш/,ако не пусни тема-"Какво направих ......"

Виж кво NiKK никои не ти реве на тебе ти ако беше ловец и знаеш за кво става вапрос нямаше да си вземеш карабина 30-06 а и съшо май ти казах да четеш какво сам писал и после да говориш

P.S. мерси за поздравленията колеги :o

Ооооо, пухкавелко,как да ти кажа какъв съм, като не те знам ти какъв си.........Кой си ти да ми казваш какво и как да го чета?Мисля си че не си ги извървял метрите щото си търсил тоалетна хартия, да си поизбършеш гъзлето преди да го подмиеш и толкова си бил зает с това та не си могъл да покажеш на тати в коя посока да търси. Имам един въпрос.....ти добре го избърса и подми, а гащите изчисти ли с дъбова клонка, майсторе.......че още смърди на кенеф от писанията ти

Edited by NickK

• 3 weeks later...

Ей хора ама вие амен да се скарате .Според мен колега ти си преценяш ситоациата и най добре можеш да прецениш дали си го одарил.Ако си обеден в правелноста на истрела [ако ти е останал спомен от този момент],тарси проблема в патроните.По принцип всеки е сигорен в добрия истрел когато има слука ,но нее казано 4е при всеки правилен истрел има слука,защото има и лоши боеприпаси.Аз ли4но при стрелба по едар див4 оспявам да анлизирам в пове4ето слу4аи момента на стрелбата .След което сам за себеси сам сигурен в правелноста на самата стрелба или пък в грешките при нея.Ти казваш 4е си стрелял с бренекета .Макар и подкалибрени те са голяма сила и при попадение малко трудно би избягало надале4е,е все пак зависи каде е попадението.Но има друго 4е пове4ето бренекете лесно се отклоняват от клони,което също би могло да баде при4ина да не си го поразил сас коршумите.