Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Лов на Дива Свиня с Американски Пит Бул Териер!

Recommended Posts

Които не се занимава с питбули незнае какви кучета са и такива които си нямат халхабер от питбули моля да не се изказват неподготвени..... Поздрави на сички маняци на породата .

• Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

И още една.

И още една.

Ето и слуката.

Posted Images

ПИТБУЛА е страхотен ловец с вродена злоба към дивеча и страхотна психика.

Ловувал съм с питбул седем години на подземен и натземен лов. Беше страшен ловец с изключителна ловна страст. Не го сравнявам с други породи защото просто няма как. Претърсваше и вдигаше дивеч, преследваше, но не подаваше глас дори и на поглед. На прасе търсише директен захват. Под земя беше страшилище за лисици и язовци имаше много убииства. Но след всеки лов беше с огромни рани и трябваше доста дълго лекуване. При лова на едро с други кучета постояно беше готов за бои дори и ако някое куче реши да го подуши и саздаваше конфликти, които не са приятни .... всеки си обича кучето. Проблема на пита е асоциирането му с другите кучета. Иначе за лов става зависи от гледната точка и кои как му харесва. ;)

точно това ме притеснява и мен,женската ми не закача хора,ама с други животни не може да се разбира,от малка е с други кучета,играят борят се ,порасна малко и се почна,с кучетата дето е израсла започна да се бие с тях,първото и нападение беше върху дого аржентино,половин час не мога да и отворя устата,а догото взе да бере душа,здраво го беше хванала за гърлото.а иначе си прав всеки си обича кучето,както на мен няма да ми е приятно някое куче да хапе моето така и на другите няма да им е приятно моето да хапе тяхното,още повече че пита отива за да убие а не да нахапе и да спре.

точно това ме притеснява и мен,женската ми не закача хора,ама с други животни не може да се разбира,от малка е с други кучета,играят борят се ,порасна малко и се почна,с кучетата дето е израсла започна да се бие с тях,първото и нападение беше върху дого аржентино,половин час не мога да и отворя устата,а догото взе да бере душа,здраво го беше хванала за гърлото.а иначе си прав всеки си обича кучето,както на мен няма да ми е приятно някое куче да хапе моето така и на другите няма да им е приятно моето да хапе тяхното,още повече че пита отива за да убие а не да нахапе и да спре.

Ловната му страст е голяма. За ловната пригодност на диво прасе може доста да се поспори. Нямам наблюдения върху много кучета исползвани за лов... по-точно, претърсване, преследване, намиране, подаване на глас. Това са неща, които не са типични за породата и във всяко куче могат да се развият по различен начин. Ето една стара снимка ... не е по темата за диви прасета, но е за лов с питбул ;)

post-2437-1254934444_thumb.jpg

Edited by todor_s11
Ловната му страст е голяма. За ловната пригодност на диво прасе може доста да се поспори. Нямам наблюдения върху много кучета исползвани за лов... по-точно, претърсване, преследване, намиране, подаване на глас. Това са неща, които не са типични за породата и във всяко куче могат да се развият по различен начин. Ето една стара снимка ... не е по темата за диви прасета, но е за лов с питбул ;)

не се учудвам ,знам възможностите на пита,иначе лисиците са хубави,дай боже и глиган да удариш тая зима ,ама пита да го вдигне :p и да качиш снимки.абе аз ще кача моите питове ама незнам как се намалят тия снимки !

проблема дето ме притеснява е ,че в америка ,ходят на индивидуален лов ,а тука е групов,всеки с куче,а се знае че пит була не се търпи с други животни.наслука и на теб :angry:

Понеже така и така заговорихме за Америка.. а аз съм в Америка в момента и ще ти кажа какво съм видял...значи..ловът е възможен с питбули от една страна в Америка именно защото е индивидуален.Няма пусий а все пак прасето по някакъв начин трябва да се убие(заколи,наръга,отстреля и т.н).Това не значи,че не може да се случи и в БГ но...в Америка,питбулите които се използват са от линий които са ловували прасета с години,отделно са много добре приобщени към други кучета и домашни животни.Всеки пит който покаже агресия към други кучета или хора си заминава.Въпреки,че е индивидуален ловът(един или двама човека само) участват и гончета или така наречените търсачи,които имат за задача да намерят прасето до го вдигнат и да го облайват яростно,докато ловецът наближи достатъчно близо,за да пусне двата или трите питбула и те без проблем да се ориентират по лая на другите кучета и да го хванат здраво за ушите и ловецът да го убие.Питбулите са водени на повод през целият лов и се пускат само накрая.Нито търсят,нито вдигат прасетата,само хващат и държат.Понеже са облечени с тежки жилетки,особенно лятото във влагата,едва ли ще издържат и 2-3 часа без да получат топлинен удар бягайки заедно с другите гончета и да каталясат...

Затова най добре ако искаш да ползваш тая порода за лов,опитай първо с 2 малки които да живеят сред други кучета и да се приобщят,като всеки опит за агресия го пресичаш навреме...и пак гаранция няма.

Поздрави!

не се учудвам ,знам възможностите на пита,иначе лисиците са хубави,дай боже и глиган да удариш тая зима ,ама пита да го вдигне :D и да качиш снимки.абе аз ще кача моите питове ама незнам как се намалят тия снимки !

Няма как да го вдигне защото вече го няма . Но има достоини замесници .Пожелавам успехи на всички които ловуват с питове :angry:;)

Понеже така и така заговорихме за Америка.. а аз съм в Америка в момента и ще ти кажа какво съм видял...значи..ловът е възможен с питбули от една страна в Америка именно защото е индивидуален.Няма пусий а все пак прасето по някакъв начин трябва да се убие(заколи,наръга,отстреля и т.н).Това не значи,че не може да се случи и в БГ но...в Америка,питбулите които се използват са от линий които са ловували прасета с години,отделно са много добре приобщени към други кучета и домашни животни.Всеки пит който покаже агресия към други кучета или хора си заминава.Въпреки,че е индивидуален ловът(един или двама човека само) участват и гончета или така наречените търсачи,които имат за задача да намерят прасето до го вдигнат и да го облайват яростно,докато ловецът наближи достатъчно близо,за да пусне двата или трите питбула и те без проблем да се ориентират по лая на другите кучета и да го хванат здраво за ушите и ловецът да го убие.Питбулите са водени на повод през целият лов и се пускат само накрая.Нито търсят,нито вдигат прасетата,само хващат и държат.Понеже са облечени с тежки жилетки,особенно лятото във влагата,едва ли ще издържат и 2-3 часа без да получат топлинен удар бягайки заедно с другите гончета и да каталясат...

Затова най добре ако искаш да ползваш тая порода за лов,опитай първо с 2 малки които да живеят сред други кучета и да се приобщят,като всеки опит за агресия го пресичаш навреме...и пак гаранция няма.

Поздрави!

мерси за съвета,ще го имам в предвид!наслука

мерси за съвета,ще го имам в предвид!наслука

Е какво излезе , че без гонче не става.Незнам защо си мислихте , че с питбул може да ловувате махайте тези питбули ние си имаме 2-прекрасни породи за лов на дива свиня Бълг. Лудогорско гонче и Барак.Успех и наслука!

Е какво излезе , че без гонче не става.Незнам защо си мислихте , че с питбул може да ловувате махайте тези питбули ние си имаме 2-прекрасни породи за лов на дива свиня Бълг. Лудогорско гонче и Барак.Успех и наслука!

абе и гончето си има минуси,като всяко едно куче!пита има повече способности от гончето ,просто с него не е възможен лов в България!

[Според мен Пит Бул може да се използва и в България за такъв вид лов.поне аз смятам да съм първия ако досега няма други ловци почитатели на породата.

то е доказано че мъжете не магат да раждат ама в анадолската академия на науките опитите продължават.

давай нема страшно аз 8 год се мъчих с питове бултериери и кръстоски докато се отказах -може пък на теб да ти провърви-късмет.

Имам куче мелез между майка-питбул и баща- Бг.гонче, не мога да изкажа някакви разочарования от това куче защото нямам такива! За него всичко е дивеч облайва и хапе упорито, и ако някой от колегите мисли, че куче като Американски питбул териер не е куче за лов, значи е има още много да научи. Кучето което притежавам е изцяло с визика и телоосложение на пит, ловува както на едур дивеч така и не пропуска каквото и друго да било, фазан, заек, чакал, еднинственото ми притеснение относно качествата на кучето е само неговата непредпазливост и желанието да хапе!!!

[Според мен Пит Бул може да се използва и в България за такъв вид лов.поне аз смятам да съм първия ако досега няма други ловци почитатели на породата.

то е доказано че мъжете не магат да раждат ама в анадолската академия на науките опитите продължават.

давай нема страшно аз 8 год се мъчих с питове бултериери и кръстоски докато се отказах -може пък на теб да ти провърви-късмет.

Еееее ти много го укуражи ....... :rofl:

Аз пък го подкрепям човека щом е решил,няма лошо !Аз не съм имал такова куче,не съм наясно обаче не бих рискувал поради факта че ходим групово на лов,кучета,хора белята бързо става!В наща дружинка имаше преди време куче от барак и питбул ами голям свинар беше,но пуснеш ли го гонеше кучетата да ги дави ставаше неконтролируемо!!

Поздрави!

Еееее ти много го укуражи ....... :clapping:

Аз пък го подкрепям човека щом е решил,няма лошо !Аз не съм имал такова куче,не съм наясно обаче не бих рискувал поради факта че ходим групово на лов,кучета,хора белята бързо става!В наща дружинка имаше преди време куче от барак и питбул ами голям свинар беше,но пуснеш ли го гонеше кучетата да ги дави ставаше неконтролируемо!!

Поздрави!

такава кръстоска съм правил преди 15 год и една кучка дадох на 1 равногорец за другите кучета нямам спомен къде отидоха само знам че на 1 -1.5 год беше парцалосала някае и друго гонче и я отровиха .

• 2 weeks later...

В тая тема нещо ми се струва че се бърка лова ,който познаваме с гладиаторските борби.Чудно ми е ако се ловува с Пит Бул Териер и гонача е в район с повече тръни кучето дали ще претърсва в голям периметър или ще се разхожда до гонача.Ако отстъпи на около 300 метра ще залае ли прасето или ще го захапе,и как гонача ще разбере че е намерило прасе.Ако прасето се вдигне предварително,ще го гони ли с лай по дирята,както ловните „МАСТИЙ“ за да разберем накъде отива прасето.А най ми е чудно като е толкова добър ловец Пит Була,защо въобще са измисляни ловни породи а не е ловувано през тези хилядолетия само с Пит Були.Да помислим реално ,за да създадат хората чрез селекций пилищари,гончета,хрътки и да. значи има нещо,което куца тук.Някои май се самозалъгва в тая тема че ще ловува с Пит Бул в ловна дружинка в България и няма да има сакътлъци с други кучета ако падне животно и хора недай-боже!!!

В тая тема нещо ми се струва че се бърка лова ,който познаваме с гладиаторските борби.Чудно ми е ако се ловува с Пит Бул Териер и гонача е в район с повече тръни кучето дали ще претърсва в голям периметър или ще се разхожда до гонача.Ако отстъпи на около 300 метра ще залае ли прасето или ще го захапе,и как гонача ще разбере че е намерило прасе.Ако прасето се вдигне предварително,ще го гони ли с лай по дирята,както ловните „МАСТИЙ“ за да разберем накъде отива прасето.А най ми е чудно като е толкова добър ловец Пит Була,защо въобще са измисляни ловни породи а не е ловувано през тези хилядолетия само с Пит Були.Да помислим реално ,за да създадат хората чрез селекций пилищари,гончета,хрътки и да. значи има нещо,което куца тук.Някои май се самозалъгва в тая тема че ще ловува с Пит Бул в ловна дружинка в България и няма да има сакътлъци с други кучета ако падне животно и хора недай-боже!!!

В В ВОКСА има доста клипове на лов на диво прасе в различни държави с питове . :(:(:( Впроса е какъв начин на лов ти харесва ловът с гонка не е единствен

вярно е че са създадени нови ловни породи,но проблема на пита е омразата му към, всякакъв вид животни,тои няма да залае ако види прасе,но без страх ще влезе в пряк бой с нея,ако ще и мечка да е ,а защо пита е използван толкова години за лов а сега ,ще ти кажа че преди много години лова е бил индивидуален или са ловували определена група хора,и тогава местния феодал или благородник е имал кучкарници с над 50 -60 пит була,цената на която и днес малко хора могат да си я позволят,кучетата се пускат и каквото намерят го задържат чрез силната си захапка,ловеца отива с копие или лък и го убива !

• 2 weeks later...

тази неделя бях на лов за свине,обадихме се на един ловец,който дойде с доста кучета,основните бяха пит бул и дого,та видях пит бул,които УЖ не търпял други кучета около себе си ,а пит була при наи малкия шум като стрела заминаваше!така че е възможен такъв лов в БГ!

;) Дали е пит или болонка всяко куче става за лов само че има едно "НО" ако пред него падат прасета и му се даде правилната посока и по често в гората .За болонката се шегувам разбира се. :nea::):p:p:p
А пък на тебе кой ти каза, че нещеш ли Американският Пит Бул Териер (АПБТ) не може

сам да открива дивеч? Ти пробвал ли си такова куче и въобще знаеш ли какви възможности

има тази порода? Говорите само простий тука и като ви чета писанията, падам от смях момчета... ;)

Има още балами май тук ;)

Какъвто е идеала на човека, такъв е и идеала му на лов,от там и кучето с което ще ловува....Едни ги кефи да ''отнесът'' балкана /демек яка патардия/. Други тихом мълком ''да свършат работа''. Трети да се насладят на красотата на претърсване,откриване,облайване... и т.н.т :p

Групата кучета за свински лов са като футболен отбор,трябва да има куче да го намери,друго да го защипе и изкара от леглото-от сечището,трето да го облайва в движение и четвъртото да го одере и разфасова на пайове :) Преди време тръгнах да обикалям из страната големите прочути кучкари да си търся откривател-разбирай майстор куче,доста обикалях така и не намерих такова.

Последна спирка беше Бай Митьо Хърсовския,по-старите кучкари от цяла България го познават.Обясних му къде съм ходил и,че последната ми надеждата е той,поогледа ме той така учудено и ме попита ,абе момче ти какво куче търсиш,че у цяла България неможа да намериш?Казвам му куче бре-майстор дето му викат,да намира,да хапе и като гони да лае,ООООХОХО,чакай чакай.ти не търси еднао куче ти търсиш три кучета, да намира да хапе и далае,че аз ако имах такова куче на теб ли ша го дам. :rolleyes: Та както казва колегат за идеала е много прав.Наслука и наздраве на всички тази седмица post-8642-1258481387_thumb.jpg

П П :D Това шареното куче е мое производство стафоршир и нещо,намира,лае,хапе все още неможе да дере, :p на 6 години е и най важното още е живо. :D

Къде видя гладиатори и балами,маисторски намериха прасчока обработиха го вдигнаха го и право към пусията на снайпериста Ервин,бум и лова приключи.Хапване пийване много смях,бира и вино, а сутринта мани,мани. :rolleyes: пожар. :ppost-8642-1258657467_thumb.jpg

Има още балами май тук :p

Надявам се знаеш, че от прост човек добър боец - не става? :rolleyes:

Та същото важи и за кучетата, просто куче майстор боец - няма! :D

Пък кой е балама и кой е тарикат се вижда и знае, от който трябва... :D

айде айде след почти всеки лов гончето заминава на майната си ,я се върне я не,дося пит изгубен не съм чул,пита бил глупав ,кое му е глупавото,че е смел ли,българите умрели на шипка глупави ли са били,че смело са се били макар че са отивали на сигурна смърт!пита е добър в няколко неща,но ги прави перфектно!

Edited by Красен Катев
айде айде след почти всеки лов гончето заминава на майната си ,я се върне я не,дося пит изгубен не съм чул,пита бил глупав ,кое му е глупавото,че е смел ли,българите умрели на шипка глупави ли са били,че смело са се били макар че са отивали на сигурна смърт!пита е добър в няколко неща,но ги прави перфектно!

като гледам имаш пит и дратхар -ако ги кръстосаш може да излезе страшен мелез.аз само такава кръстоска не съм правил ама съм мераклия на такова кутре.може да прави стойки на яребици освен че апортира одавеното от него прасе.