Jump to content

Кои номера патрони са подходящи за високо летящи патки?

Recommended Posts

kolegi interesuvam se koi nomer patroni sa nai pothodia6ti za visoko letia6ti patki?:rofl:

ta zna4i biah na lov za patki:)patki ima:)lovci sa6to vseki strelia kato na uvolnenie ama te gadinite bronirani:)!!!kakvo da pravia:)?

kupil sam si magnum patroni 3-ti moner po 56-grama i 1-vi i 3-ti nomer si smiatam da gi popileia drugata nedelia??vie kakvo mislite po vaprosa?

Колега пиши на Кирилица!

колеги интересувам се кой номер патрони са най потходящи за високо летящи патки?smile.gif

та значи бях на лов за патки:(патки има:AR15firing:ловци също всеки стреля като на уволнение ама те гадините бронирани:(!!!какво да правя8)?

купил сам си магнум патрони 3-ти монер по 56-грама и 1-ви и 3-ти номер си смятам да ги попилея другата неделя??вие какво мислите по въпроса?

Edited by бай Иван

За патки става и 3 и 5. Но за високо летящи патки нищо не става щото са високо и далече :AR15firing:

мене малко големи ми се виждат вашите мерки. аз рядко стрелям с по-едри от 5-и номер. даже за зимата на реката - където кацат и наблизо си нося 7-и номер...

kolegi interesuvam se koi nomer patroni sa nai pothodia6ti za visoko letia6ti patki?:AR15firing:

ta zna4i biah na lov za patki:)patki ima:)lovci sa6to vseki strelia kato na uvolnenie ama te gadinite bronirani:)!!!kakvo da pravia:)?

kupil sam si magnum patroni 3-ti moner po 56-grama i 1-vi i 3-ti nomer si smiatam da gi popileia drugata nedelia??vie kakvo mislite po vaprosa?

Колега пиши на Кирилица!

колеги интересувам се кой номер патрони са най потходящи за високо летящи патки?smile.gif

та значи бях на лов за патки:(патки има:rofl:ловци също всеки стреля като на уволнение ама те гадините бронирани:(!!!какво да правя8)?

купил сам си магнум патрони 3-ти монер по 56-грама и 1-ви и 3-ти номер си смятам да ги попилея другата неделя??вие какво мислите по въпроса?

Колега, за високо летящи патки се препоръчват патрони следната марка:

Сделано в Русии: Игла - 2

Maide in USA: Стингер

защо не пробваш с 14-0 супер магнум!направо ще им вземеш акъла!!!!ако не от попадение ще умрат то страх!!!това на майтап:AR15firing:отговора е много прост!!като са високо не стреляй!!!!!!то и без това "снайперистите" станаха прекалено много............

Колеги,човека или е нов или се прави на утрепан.Ако е първото-простено му е,ще се научи.Ако е второто му препоръчвам 23 мм зенитна установка или батарея с зенитни оръдия/забравих им калибъра,че казармата беше отдавна/ дето швабите май им викаха "флак".Или като последен вариант-двуместен моторен делтапланер-единия кара , другия гърми.Е не знам кой ще ги събира,но това е друг въпрос.Наслука!!!

За патки става и 3 и 5. Но за високо летящи патки нищо не става щото са високо и далече :o

Абе не знам,тези двамата май не мислят така...

post-1752-1159908656_thumb.jpg

та значи бях на лов за патки :o патки има :) ловци също всеки стреля като на уволнение ама те гадините бронирани :) !!!какво да правя :) ?

Като чета това разбирам че не сте могли да си ударите и по една ПАТКА даже а?

Това е ШЕГА.Сега ня въпроса понеже този лов ми е от любимите.По мое мнение основно значиние има оределянето на височината и скороста на летящите ПАТКИ.От това разбирасе зависи предверението което се дава,а пък това предверение всеки път е различно защото скоростта и височината са различни.

Ако тръгна да се обяснявам няма да ми стигнат поне 100реда но ще обясня на крятко.Използвай тези таблици които дават в книгите за млади ловци но имай в предвид че са приблизителни и от тук на татък вече всичко се нагажда от опита.Както ти казах всяко нещо има значение при тази стрелба и няма да е лесно на никой от тук присъстващите да ти го обясни без да ти се покаже нагледно.

Намери някой по опитен да ти го обясни на терена защото както ти казах тези писания ще подължът до безкрай и накрая пак нищо няма да си разбрал.

Edited by lovecbg

мене малко големи ми се виждат вашите мерки. даже за зимата на реката - където кацат и наблизо си нося 7-и номер...

Аз ползвам №7,5-24 грама на Ротвайл!!!и аз реката и за в шавара :):o:cool:

Колега ходи няколко пъти за патици с опитен ловец и той ще те "светне" как се бият.

Високо летящи патки не се стрелят, няма смисъл да хабиш патрона, или както писа един колега по-горе с 13/0-магнум и много късмет може да уцелиш една по случайност.

При лова на патици има едно не писано правило и всеки стар ловец обичащ този лов ще ти го каже-

ПО ПАТИЦА СЕ СТРЕЛЯ САМО АКО И ВИЖДАШ КРАКАТА.

Е успех.

Патиците ги стрелям с №7(Rottweil-№7.5) сега като ги разрешат и с №5 през зимата като падне снега а и както каза колегата IVAYLO,само ако и се виждат краката,иначе само се хабят патроните :o

Разликата и приликата на дива патка и дива птица е огромна като вид...

На дива патица се стреля с патрони снарядени със съчми с номера от No3 доNo7. Зиме на голяма дистанция дори и No1.

На дива патка(гъска) се стреля с патрони снарядени със съчми с номера от No2/0 доNo8/0 в зависимост от ситуацията и времето.

Дано този сезон има слука и ония не се изгаврят както направиха миналия да го забранят!

Успех и на слука на всички колеги!!! :o

здравейте колеги и аз много обичам този ло

в.Според мен най добре е номер 5-7 :cool:

говоря эа эеленоглавка идр. патици не за гъски

Edited by tomba1998

На дива патка(гъска)...

Колега,явно диалектите тук са неразбираеми..от кой край на България си,че казваш на гъската дива патка,просто така от любопитство :icon_thumright:

За другаде не знам, но в Шабла викат патка на гъската, а на патицата - юрдек.Там един местен ме посъветва при голям студ да ги стрелям отзад, защото замръзналата вода по гърдите им ги прави още по-бронирани. Иначе за патици ползувам номер 5 със суха тапа, а за гъски 2/0 до 4/0 с концентратор.

За патици №3 е класика.Ползвам и по едри когато летят високо №2-4/0 но тогава като я уцелиш пада и се размазва на земята.

При нас много често дивите гъски ги наричаме патки.Патиците си им казваме юрдеци ,много често казваме на зеленоглавата-ешил,на шилоопашатата- къл койрук,на червеногл.потапница -амалбаш и т.н.За патроните :№5 и №3 -за юрдек

За гъски ,тъй като при нас излизат високо използуваме патрони:№4/0 и 6/0.

При нас много често дивите гъски ги наричаме патки.Патиците си им казваме юрдеци ,много често казваме на зеленоглавата-ешил,на шилоопашатата- къл койрук,на червеногл.потапница -амалбаш и т.н.За патроните :№5 и №3 -за юрдек

За гъски ,тъй като при нас излизат високо използуваме патрони:№4/0 и 6/0.

В много краища на страната е прието да наричат гъските патки, а патиците- юрдечки( ци)- Пловдивско , Шуменско, Варненско , Шабла и наоколо...точно където има най-много:D

И какво от това? Както искат да им казват.

За патици по реката - когато чакам прелет вечер и някога сутрин и те идват ниско от нищото с космическа скорост и заминават пак към другата страна на нищото ( тъмнината) - използвам от 2-ри ( разпръскващи) до 7 номер, бързи, широки, с не много сачми ( 28-30г) за да може още с вдигането да стрелям.

За летящите високо стрелям от 2 до 0 номер, по-тежки ( до 34-36г) и давам голямо предварение - към 5-6 м , че и повече- но трябва да се преценява добре височината, над 40 м е безсмислено- сачмите нямат сила, пък и се пръскат и "дупките" между тях стават по-големи от целта- не се заблуждавай, че патицата ( гъската) е толкова голяма, колкото я виждаш; като оскубеш една, запомни размера- почти 2 пъти по малка е без " дрехи". :D

При минаването отгоре се опитай да засечеш колко изминават за 1 сек.- просто преброй спрямо неподвижен предмет- и оттам си сметни предварението. На 30 м разстояние до целта при скорост 200м/с ( около реалното) сачмите ще изминат :200м-1с;20м-0.1с; ако патките летят с 20м/с ( че и 28 стигат!) - 20м=1 с;2м-0.1с. Значи даваш 1 м предварение. Една патица е дълга до 50 см; значи 100/50= 2 патки предварение. Но това е близо, за далеч скоростта на сачмите спада и предварението се увеличава. И така за всяко различно разстояние и скорост 8). Изглежда сложно, но мозъчния компютър смята за микросекунди при достатъчно опит и въобще сега не мисля колко предварение да дам- няма време, вдигаш и стреляш. Тренирай у дома на сухо- през прозореца гледай гълъби , гарги и ги цели. Ще видиш как за 1 месец ще има рязко подобрение.

Аз специално си тренирам окомера- например-до оня пън има 25м; преброявам колко крачки са дотам; а, сбъркал съм, преценил съм 25- следващия път правя корекция и т.н. Всеки сезон.

Edited by metero

На 30 м разстояние до целта ...

Sorry, с тия дебели пръсти...за 20 м става дума, натиснал съм съседното копче :D.

В много краища на страната е прието да наричат гъските патки, а патиците- юрдечки( ци)- Пловдивско , Шуменско, Варненско , Шабла и наоколо...точно където има най-много:sufra:

И какво от това? Както искат да им казват.

За патици по реката - когато чакам прелет вечер и някога сутрин и те идват ниско от нищото с космическа скорост и заминават пак към другата страна на нищото ( тъмнината) - използвам от 2-ри ( разпръскващи) до 7 номер, бързи, широки, с не много сачми ( 28-30г) за да може още с вдигането да стрелям.

За летящите високо стрелям от 2 до 0 номер, по-тежки ( до 34-36г) и давам голямо предварение - към 5-6 м , че и повече- но трябва да се преценява добре височината, над 40 м е безсмислено- сачмите нямат сила, пък и се пръскат и "дупките" между тях стават по-големи от целта- не се заблуждавай, че патицата ( гъската) е толкова голяма, колкото я виждаш; като оскубеш една, запомни размера- почти 2 пъти по малка е без " дрехи". :sufra:

При минаването отгоре се опитай да засечеш колко изминават за 1 сек.- просто преброй спрямо неподвижен предмет- и оттам си сметни предварението. На 30 м разстояние до целта при скорост 200м/с ( около реалното) сачмите ще изминат :200м-1с;20м-0.1с; ако патките летят с 20м/с ( че и 28 стигат!) - 20м=1 с;2м-0.1с. Значи даваш 1 м предварение. Една патица е дълга до 50 см; значи 100/50= 2 патки предварение. Но това е близо, за далеч скоростта на сачмите спада и предварението се увеличава. И така за всяко различно разстояние и скорост :M16:. Изглежда сложно, но мозъчния компютър смята за микросекунди при достатъчно опит и въобще сега не мисля колко предварение да дам- няма време, вдигаш и стреляш. Тренирай у дома на сухо- през прозореца гледай гълъби , гарги и ги цели. Ще видиш как за 1 месец ще има рязко подобрение.

Аз специално си тренирам окомера- например-до оня пън има 25м; преброявам колко крачки са дотам; а, сбъркал съм, преценил съм 25- следващия път правя корекция и т.н. Всеки сезон.

Браво колега, е по-добър отговор на въпроса неможе да се даде.

• 2 weeks later...

Колега HOTOMOTO като ходиш на лов за високолетящи патки вземи с теб две блондинки.Много високо хвърлят кучето. :angry::D:lol:;):D

УСПЕХ.

Малиии. Високолетящи патки не знам точно как ще ги свалиш че те тия съчмички дето тежат някви части от 1 грам. Знаеш ли, че нямат нужната енергия да я пробият патката. Дори и да я оцелиш най-много да умре от гъдел или смях. Има едни книжки дето май никой не си прави труда да чете, а те са задължителни уж за изпита за ловец. Там са обяснени тези неща и ако се четат надявам се ще се получават по-малко безсмислени изстрели или изстрели, които само нараняват животните. Тия разстояния някой хора за нищо ги нямат. Май трябва по-трудно да се става авджия. Не като сега и после всеки стреля както му дойде ...

P.S. Земи едно ПК и пуцай кът откачен. Може и да падне някоя по случайност

Митак ти вземи и прочети правилата на форума и ще разбереш защо ти редактирах поста.

Edited by radoadvokat

за мен наи добре се бият когато кацат в цареви4на нива.и си се скрил до някои оставен сноп 6ума.кацат да се хранят и да по4иват,разперват крилата и от доло ги стреля6.За мен наи добре с №0 или с №2/0.Като са на високо няма смисал.Става вапрос за гъски.

колега включвам се и аз защото паткарскиа лов ми е любимият!

При нас е така,ние нодим по реката като очакваме патиците да идват от язовира!

първият ден винаги е за проучване минавам от язовира до пресявните в район във който ловувам,за да отчета промените в руслото на реката новите разливи които са се образували през годината

След това си набелязвам местата на които ще има вероятност патката да снижи за да огледа за кацане това обикновенно са открити разливи където тя има видимост за да избегне опастностите и течението да е почети нулево!

След всичко това започваме лова като аз стрелям със №3 и №5 със селер и белот или ротваил

Пожелавам ви успех при нас вече има първи жертви