Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2018
Васката

Какво е Оръжейно Ателие Аrmstuning?

Recommended Posts

Така може да се спечелят повече клиенти като мен например.благодаря :blush:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оръжейното ателие е от около 3 години. Ръководи го моята особа, заместник- синът ми Александър. Също оръжеен майстор, което не му пречи да има инженерна диплома от МЕИ.

Услуги:

- Ремонт на ловно оръжие. Пищовите и други подобни гърмящи средства не са ни от любимите и се занимаваме с тях в изключителни случаи. Колекционерските ръжди не са в сферата на нашите интереси.

- Монтиране и прострелка на оптични уреди и бързомерци, лазери и прожектори.Нощни мерници също. Тук сме с претенции да сме от най-добрите. Използваните монтажни стойки , когато са купешки, са от най-реномираните германски производители, в останалите случаи са собствена разработка. Ще има от обещаните снимки за по-оригиналните от тях. Може и на всичките, ако има интерес. Специални отстъпки за изявените потребители на форума.

- Разработка на монтажни детайли за специфични случаи или по желание на клиента. Често се оказва, че клиентът влиза с известни виждания по въпроса, но излиза с нашите. В този случай отстъпки.

- Консултации по избор на оръжие и мерници/бързомерци/ Консултациите биват платни или безплатни. Има известна разлика между тях. В безплатните може да се включат постовете във форума, както писаните от време на време статии по оръжейна тематика.

- Ако в резултат на проведените консултации някой се спре на наличните в ателието оръжия и оптични уреди, което се случва също така често, продажба на тези оръжия и мерници. Отново отстъпки.

- Дълбок тунинг на някои самозарядни пушки в компоновка „булпап”. Тук определено сме най-добрите и не само защото името на фирмата произлиза от тази дейност. Правят се по поръчка. Специална, ще рече доста висока, цена.

- Разни други неща, които може да изясним последствие.

Сещам се например, че ателието е екслузивен дилър на оптиките "Никон"

Адресът е гр.София, бул .Т. Александров бл.127б. В близост до кино Арена-запад.

Телефон за връзка - мобилен 0885 157 357. градски 02 920 16 48.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено само суперлативи от мен към работата ви.

Имал съм удоволствието да видя някои от моделите,преработени в Булпап,а една Сайга дори имах удоволствието и да подържа в ръце в ателието на Стоян. Невероятен баланс и екстра визия.

Аз ставам собственик на един H&K slb 2000 и нещо ме гложди за булпап,ама ще видим.........

Като специалисти са без забележки-всичко се мисли по няколко пъти и под различен ъгъл преди да се изпълни,което е гаранция за качество.

А не на последно място-нещата са много естетически издържани.

Още веднъж-адмирации от мен.

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимание, компетентност, добро настроение, услуги на изключително високо и професионално ниво, с прилагане на ориргинални решения. Веднъж като отидеш, започваш да си търсиш повод пак да отидеш. Добре, че не съм от София...

П.П.Хайде наборе, стига толкоз- заработих за една отстъпка... или почерпка- по твой избор. Да си жив и здрав, и много слука да имаш.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живот и здраве, като станат готови "новите дрешки" на моето "старо пушкало" - ще се похваля и ще похваля... :drinks:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше едни обещани снимки май....................

Да помоля г-н Георгиев за една снимка на Хеклер и Кох в булпап компоновка,ако е удобно.

Предварително благодаря!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Имаше едни обещани снимки май....................

Да помоля г-н Георгиев за една снимка на Хеклер и Кох в булпап компоновка,ако е удобно.

Предварително благодаря!

Ще има...

Като му дойде времето. 8)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,здраве да има.......................другото се купува!

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ном 1 са,ако на някои колега нещо не му е ясно да знае,че иде ли там всичко ще му бъде обяснено и наи вече с нужното внимание и уважение.пожелавам им и занапред да продължават така!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инж. Георгиев имам няколко питания към вас относно САЙГА 12,мисля,че сте добре запознат с оръжието и се надявам да ми отговорите,ако е възможно:

1.Поръчал съм парадоксов накрайник който е 100мм,а цевта е 580мм,а със него става 680мм.

Та въпросът ми е дали няма да стане дълга цевта и за няколко сантиметра в повече затворната рама да удари цевната кутия преди бренекето(парадоксово36-40гр) да е напуснало цевта и да окаже лошо влияние на точността.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Изключително доволен съм от пофесионалното и лично отношението към мен от страна на екипа Ви.

Благодаря за всички консултации и съвети които следвам с успех.

Мисля тези дни да намина за по кафе пък и да поговорим за една оптика :eusa_think::shok:

Поздрави на теб и Сашо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Инж. Георгиев имам няколко питания към вас относно САЙГА 12,мисля,че сте добре запознат с оръжието и се надявам да ми отговорите,ако е възможно:

1.Поръчал съм парадоксов накрайник който е 100мм,а цевта е 580мм,а със него става 680мм.

Та въпросът ми е дали няма да стане дълга цевта и за няколко сантиметра в повече затворната рама да удари цевната кутия преди бренекето(парадоксово36-40гр) да е напуснало цевта и да окаже лошо влияние на точността.

Няма такава опасност. За отключването на затвора трябва известно време, а за това време бренекето най-прилежно ще е напуснало цевта.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе влизам и гледам флекса ,бормашина и електрожен :shok:

Влизам кафе ,сок и сладък лаф кво да си мислиш :eusa_think:

Баче ,баче да си жив и здрав :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Живот и здраве, като станат готови "новите дрешки" на моето "старо пушкало" - ще се похваля и ще похваля... :huh:

Настана време да се похваля... (сиреч новите дрешки на старото пушкало са готови).

Първо предисторията... 2006-та накрая на сезона... Запалих се за нарезна двуцевка...

Разходих се до ВИП-а и какво да видя - една изостанала Збройовка, захвърлена в ъгъла на една каса, на доста приятна цена, но със спукан приклад в зоната на захващане с главата... Харесах я, реших, че така и така ще сменям приклада и я купих... Brno ZH 348 - 2x 7x65R. Вече не се произвеждат такива.

Купих бързомерец (Aimpoint 9000SC) и монтаж - от Хасково, там я прострелях за първи път... Резултата - трагичен : долната цев стреля горе, горната - долу... На 50м разминаване 20см между попаденият - УЖАС!

После я разходих до Лозен - да я пипне и види Тошо... Оказа се, че под полуложата има "плъзгач" с винт - с него се коригира сходимостта на цевите по вертикала - кой да знае... Но Тошо знаеше... След два-три опита докарахме попаденията до 5см едно от друго на 100м (с бързомереца естественно).

Впоследствие правих приклад "по мярка" с бързомереца, стана груб и тежък като весло, но дървото беше хубаво и все пак беше по-добре от спукания, къс и нисък оригинален приклад...

Ето първият и успех :

post-1557-1259077024_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега продължението...

След първият успех на два пъти се случи да изпускам животно с нея. Реших, че това не е моята пушка, оставих я да отлежава в касата и даже мислех да я продавам...

Даже все още не съм сигурен дали мога да стрелям добре с бързомерец...

И дойде времето на "бачо Стоян" - shaman и оръжейното ателие "Армстунинг"...

Ще оставя на него да опише какво точно прави по нея, а аз ще докладвам за резултата :

1. Оръжието е с база за бърз "блазер" монтаж

2. Към него има бързомерец (Aimpoint 9000SC - 2MOA) и оптика (Leupold VX III 1.5-5x20 без подсведка, скала "дуплекс")

3. Приклада има вече съвсем различна "хай-тек" форма, олекотен е, и дървото е обработено така, че прекрасно личи качеството и текстурата му.

4. Днес простреляхме оптиката (на 100м) и бързомереца (на 50м)... На 100м се получи перфектна група, средно 4см от попадение до попадение, с двете цеви последователно (2 пъти по 2 изстрела), при студена цев. Боеприпаса е S&B 7x65R SPCE 11.2gr.

Доволен съм като слон! Мисля от тук нататък това да е пушката ми за гонка... С две думи оръжието ми живее втори живот - "възкръсна" благодарение на shaman-a...

Оставям на бачо Стоян да постне снимки и да добави "техничарски" коментари...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

„Присъщите на блазеровият монтаж стабилност при стрелба, абсолютна повтаряемост при демонтиране и обратно монтиране на оптичният прибор , голямата бързина при тези манипулации и не на последно място издържаният външен вид са известни. Монтажът е разработен за пушките на фирмата, но предвид неговите качества е твърде привлекателна идеята той да се ползва и на други оръжия. Това е напълно възможно , ако на тях бъде оформен профил както оригиналното присъединително място върху цевта на Блазер. В общият случай това би преставлявало съответно профилирана преходна планка с монтажни отвори според конкретната пушка.”

Самоцитирах се за по-лесно :huh:

Това беше част от една публикация за приложението на блазеровия монтаж на някои полуавтоматични карабини и особено при чупещите се комбинирани пушки или експреси. Тази идея беше сполучливо осъществена още преди няколко години, ето и резултатът при пушката на Вълко:

post-8898-1259092480_thumb.jpg

post-8898-1259092502_thumb.jpg

post-8898-1259092533_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и доволния собственик на експреса, който показа чудесни стрелкови умения:

post-8898-1259092999_thumb.jpg

post-8898-1259093218_thumb.jpg

Редактирано от Shaman

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
„Присъщите на блазеровият монтаж стабилност при стрелба, абсолютна повтаряемост при демонтиране и обратно монтиране на оптичният прибор , голямата бързина при тези манипулации и не на последно място издържаният външен вид са известни. Монтажът е разработен за пушките на фирмата, но предвид неговите качества е твърде привлекателна идеята той да се ползва и на други оръжия. Това е напълно възможно , ако на тях бъде оформен профил както оригиналното присъединително място върху цевта на Блазер. В общият случай това би преставлявало съответно профилирана преходна планка с монтажни отвори според конкретната пушка.”

Самоцитирах се за по-лесно :rofl:

Това беше част от една публикация за приложението на блазеровия монтаж на някои полуавтоматични карабини и особено при чупещите се комбинирани пушки или експреси. Тази идея беше сполучливо осъществена още преди няколко години, ето и резултатът при пушката на Вълко:

Уж нямало благородна завист а само черна.......респект!!!Супер е станало свалям шапка на майсторлъка :crybaby::o

...да пазиш чертежите,че взех да размислям дали да продавам....току виж картите се обърнат най после....може да си поръчам и аз същото

още веднъж :p

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да взема да довърша похвалата/рекламата на Shaman :

Виж бачо Стояне, какви ги свърши обновеното пушле на 1 пусия...

Явно сме и "счупили" каръка...

post-1557-1264071781_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Вълко,бачо Стоян съм сигурен че се е справил професионално,но най-вече до стрелец е работата! :drinks::drinks:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Можете ли да помогнете с оксидирането на една Берета S55?! През август ще и шият нови дрешки, искам и останалата част да е перфектна.Проблема е , че не бих я поверил на всеки... за мене е безценна , тя ме запали за лова преди 40+ години!

Ще съм безкрайно благодарен!!

Поздрави!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих помогнал с удоволствие, но не правя оксидация, освен на някои дребни детайли.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да взема да довърша похвалата/рекламата на Shaman :

Виж бачо Стояне, какви ги свърши обновеното пушле на 1 пусия...

Явно сме и "счупили" каръка...

Браво и на Вълко и на Шамана за майсторлъка! Ще ме прощаваш, ама не си прав за "обикновеното пушле", просто е попаднало в подходящите ръце ! Поздрави ! ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Important Information

За да посещавате този уебсайт е необходимо да се съгласите с Terms of Use. We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.