Jump to content

Какво е Оръжейно Ателие Аrmstuning?

Recommended Posts

Колега аз ще разкажа моята одисея с това ателие.Може да съм от малкото,който са се оплакали но и аз като Г-н Георгиев развивам бизнес и се уча от забележките отправени към мен без да се сърдя за което.

Преди 3 год.закупих един лонг трак,реших да се възползвам от тяхната услуга и след уговорка по телефона се видяхме в София и се започна с монтаж на база - техно пройзводство и пръстени рекнагел.След това прострелка на Лозен и т.н. Заминах си горе долу доволен,след няколко дена стрелях за удоволствие и не бях свалял оптиката до момента в който не ходих гонач.След това ми излизат животни на 2 пъти и не учелих нищо.Бях забелязал че палчето за затягане на задната пета със всяко сваляне и качване на оптиката се измстваше.Ходих пак на прострелки регулираме оптиката и след сваляне и качване се размества.реших да не я свалям повече.след крея на сезона почистиь карабината и я оставих в касата.След 2,3 месеца ми излезна свободно време да пострелям вадя пушката от касата ииии :shok: базата беше ръждасала,да ръдясала.Избърсах я и пак я смазах при свалянето на оптиката забелязах 2 черти на петата на пръстена и когато се загледах по добре установих че при монтажа на базата последното болче отзад е по високо от базата-дефакто петата не е стъпвала на базата а на болчетои от там ми е давало разлика в попаденията.Примирих се и с това развих болчето и го изпилих и пак го затегнах.Това до момента в който реших да слагам на местото на вече ръждясалата база друга вече швенк монтаж при свалянето на неговата база беше намазана изобино с течен метал и се отдели заедно с оксидацията на главата.В този момент ми се плачеше вече.Оправихме вече всичко на в друго ателие.Това е съвсем реална история имам свидетели,който пишат в този и други ловни форуми.За сведение старата база се на мира на стрелбището на Дупница и служи да си подпираме вратата от вятъра.Успех и дано г-н Георгиев да си вземе поука без да се сърди.

Да, грешката е изцяло моя, тъй като имаше една малка партида болтчета на различен американски производител с по-голяма височина на главата и ги бях отделил настрана, но явно едно от тях е попаднало където не трябва.

Съжалявам за случилото се и поднасям своите извинения, но все пак мисля, че беше редно грижата по отстраняване на проблема също да бъде моя, каквато е нормалната практика и Ви уверявам, че щеше да бъде така, стига да ме бяхте уведомили за него.

п.п. Колкото до ръждата, за която говорите- въпреки горещата алкална оксидация, базата иска редовно почистване и смазване като всеки стоманен детайл.

Edited by Shaman

Ок

Какво му е на произхода?

Видях монарсите :cool:.

За сега съм се спрял на Простаф за мой близък.Случайно разгледах сайта на Никон и видях че има и други модели на Простаф и реших да питам.

Ами да речем, че Простаф 7 не се прави във Филпините. Нормалният Простаф е от там, но за съжаление го спират и ще има до изчерпване на количествата.

Смяташ че на новото място където ще се произвеждат ще понижат качеството?

Нямам представа какво ще е качеството, след като там за първи път сглобяват оптични мерници.

За останалите е много високо. Това показват не само обстойните тестове, които съм правил, но и обстоятелството, че от няколко стотин продадени оптики има рекламации само на две и то не свързани с работата на механиката им.

Иска ми се тази тенденция да си остане, а при това в момента цената на Монарх от която и да е серия е по-ниска не само от Европа, но дори и от САЩ.

За останалите знаем,за това си правех някакви сметки (за мене и не само)за не далечно бъдеще.Все пак имам един Никон и знам горе доле за какво става въпрос. :hihi:

Сериите на Монарх къде ще се произвежда за но пред?

• 1 year later...
На Wednesday, October 14, 2009 at 20:32, Shaman написа:

- Разработка на монтажни детайли за специфични случаи или по желание на клиента. Често се оказва, че клиентът влиза с известни виждания по въпроса, но излиза с нашите. В този случай отстъпки.

Здравейте! Имам оптика ПУ 3,5х22, чийто тубус е ф26,5мм. Можете ли да изработите монтаб за нея за нея тип ''лястовича опашка''11мм. Поздрави!

• 8 months later...
  • 2 weeks later...
На 13.11.2013 г. at 19:37, Shaman написа:

Монтирането на оптичен мерник върху пушки от този тип може да се извърши общо взето по два начина:

- с швенкмонтаж /в най-луксозно изпълнение с айнхакмонтаж

- чрез създаване на присъединителни места /бази/ за захващане на монтажи от типа на лястовича опашка или уивър /пикатини.

Първият е класически в немскоговорящите страни и с един- единствен, но немаловажен недостатък- високата цена.

Вторият е по-достъпен и удачен, особено ако се предвижда поставянето на повече от един оптичен уред, стига да се спазва задължителното условие базата да е цял детайл.

post-8898-0-21023700-1384363874_thumb.jpg

Изрезът в средната част на базата осигурява достъп към магазина на пушката.

Цената е 160лв.

здравей подобен монтаж за мозберг атр 100 изработватели 

На 28.10.2015 г. at 0:13, Shaman написа:

Ами да речем, че Простаф 7 не се прави във Филпините. Нормалният Простаф е от там, но за съжаление го спират и ще има до изчерпване на количествата.

Скоро видях в "optics-trade.eu", че предлагат простаф 7 "made in Philippines". Писах им на мейла и бяха любезни- да ми отговорят, че въпросният модел се правил във Филипините. Възможно ли е да са ме "пуснали по пързалката" или производството действително вече е там?