Jump to content

Какво е Оръжейно Ателие Аrmstuning?

Recommended Posts

• Replies 234
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Оръжейното ателие е от около 3 години. Ръководи го моята особа, заместник- синът ми Александър. Също оръжеен майстор, което не му пречи да има инженерна диплома от МЕИ. Услуги: - Ремон

Вкусове разни... Нямам снимка на доработеното УЗИ, но ето една на СЛР, където отново на мястото на механичния мерник е поставена база и монтиран панорамен бързомер. Едва ли има нужда да убеждавам няк

Айде и аз да похваля ШАМАНА ! Голям кеф е когато човек даде пари за нещо което си струва ...а още по голям кеф е да ползваш вещ която след намесата на ШАМАНА е станала ползваема ( а преди това си я би

Posted Images

нямам думи... ;):clap::bira: изключителна работа,адмирации за което.само да ме отпусне малко кризата и ще се запознаем лично май.поздрави ,на нашият пазар има нужда от хора като вас,продължавайте смело.много успехи желая от сърце.

• 2 months later...

Оръжейното ателие е от около 3 години. Ръководи го моята особа, заместник- синът ми Александър. Също оръжеен майстор, което не му пречи да има инженерна диплома от МЕИ.

Услуги:

- Ремонт на ловно оръжие. Пищовите и други подобни гърмящи средства не са ни от любимите и се занимаваме с тях в изключителни случаи. Колекционерските ръжди не са в сферата на нашите интереси.

- Монтиране и прострелка на оптични уреди и бързомерци, лазери и прожектори.Нощни мерници също. Тук сме с претенции да сме от най-добрите. Използваните монтажни стойки , когато са купешки, са от най-реномираните германски производители, в останалите случаи са собствена разработка. Ще има от обещаните снимки за по-оригиналните от тях. Може и на всичките, ако има интерес. Специални отстъпки за изявените потребители на форума.

- Разработка на монтажни детайли за специфични случаи или по желание на клиента. Често се оказва, че клиентът влиза с известни виждания по въпроса, но излиза с нашите. В този случай отстъпки.

- Консултации по избор на оръжие и мерници/бързомерци/ Консултациите биват платни или безплатни. Има известна разлика между тях. В безплатните може да се включат постовете във форума, както писаните от време на време статии по оръжейна тематика.

- Ако в резултат на проведените консултации някой се спре на наличните в ателието оръжия и оптични уреди, което се случва също така често, продажба на тези оръжия и мерници. Отново отстъпки.

- Дълбок тунинг на някои самозарядни пушки в компоновка „булпап". Тук определено сме най-добрите и не само защото името на фирмата произлиза от тази дейност. Правят се по поръчка. Специална, ще рече доста висока, цена.

- Разни други неща, които може да изясним последствие.

Сещам се например, че ателието е екслузивен дилър на оптиките "Никон"

Адресът е гр.София, бул .Т. Александров бл.127б. В близост до кино Арена-запад.

Телефон за връзка - мобилен 0885 157 357. градски 02 920 16 48.

От кога в БГ има някъде специалност за оръжейни майстори и къде и след какво обучение и изпит се дава майсторски сертификат,защото по Европа е така поне.

От кога в БГ има някъде специалност за оръжейни майстори и къде и след какво обучение и изпит се дава майсторски сертификат,защото по Европа е така поне.

Отдавна. Оръжейник при нас, по смисъла на оръжейния закон, не е образователна степен, а квалификация . Сертификатът за това се получава след успешно положен теоретичен и практически изпит след няколкомесечно обучение. Задължително условие е кандидатът да притежава минимум средно техническо образование.

Отдавна. Оръжейник при нас, по смисъла на оръжейния закон, не е образователна степен, а квалификация . Сертификатът за това се получава след успешно положен теоретичен и практически изпит след няколкомесечно обучение. Задължително условие е кандидатът да притежава минимум средно техническо образование.

Това е много добре и много ме радва.

Имате ли някаква задруга,обменяте ли опит и имате ли стандарти при работата си?

Задругата предполага производство. Единично, бутиково, но все пак производство. А такова, що се отнася за ловно огнестрелно оръжие, с изключение на конверсията на АК и Мосин в България на практика няма. Затова оръжейниците се занимават предимно с ремонт. Направата на приклади, художествени гравюри и т.н. не влизат в сметката. Специфика на българското законодателство, но това е нещо, което е излишно да разискваме тук.

Колкото да обмяната на опит-да, това се подразбира. С много малко изключения ние поддържаме добри отношения помежду си.

Edited by Shaman

Задругата предполага производство. Единично, бутиково, но все пак производство. А такова, що се отнася за ловно огнестрелно оръжие, с изключение на конверсията на АК и Мосин в България на практика няма. Затова оръжейниците се занимават предимно с ремонт. Направата на приклади, художествени гравюри и т.н. не влизат в сметката. Специфика на българското законодателство, но това е нещо, което е излишно да разискваме тук.

Колкото да обмяната на опит-да, това се подразбира. С много малко изключения ние поддържаме добри отношения помежду си.

Да може би не се изразих правилно под задруга имах в предвид нещо като съюз или подобно.

Има.Нарича се СТООБ. Съюз на търговците на оръжие и оръжейниците в България. Аз съм негов член. Много активен член.:spiteful:

С това, надявам се, любопитството ти е вече задоволено и може да се върнем към по-техническите аспекти на темата.

Има.Нарича се СТООБ. Съюз на търговците на оръжие и оръжейниците в България. Аз съм негов член. Много активен член.:spiteful:

С това, надявам се, любопитството ти е вече задоволено и може да се върнем към по-техническите аспекти на темата.

Благодаря

• 4 months later...

Скоро осъществих монтаж на бързомер Аимпоинт 9000SC на самозарядна карабина Браунинг в ателието на Шамана,ами какво да кажа,професионална работа :clapping: .През цялото време докато творяха майсторите(Шаман и Син) имах чувството,че наблюдавам сърдечна операция с елементи на висш пилотаж и всичкото това без капка напрежение,което дава спокойствието на клиента ,че момчетата си разбират от работата!!!Мога само много да им благодаря и да им пожелая много здраве успехи във всичките им начинания!!! :drinks:

П.С. Сшамане моля да подкрепиш думите ми със снимките,които направи,БЛАГОДАРЯ!!!

Благодаря за добрите думи.

Ето снимки на пушката и на проверочната мишена.

Прострелката е направена с патрони на Селиер и Белот. /на хартията те правят пробойни със строго очертана периферия/

За отбелязване е, че чудесните попадения от избрания патрон, тези трите в "мухата" на мишената са от собственика на пушката.:good:

Да му е честито и да му пожелаем много слука!

post-8898-0-66198100-1303149830_thumb.jpgpost-8898-0-97546100-1303149841_thumb.jpgpost-8898-0-28714200-1303149856_thumb.jpg

post-8898-0-24252700-1303150557_thumb.jpg

Благодаря за добрите думи.

Ето снимки на пушката и на проверочната мишена.

Прострелката е направена с патрони на Селиер и Белот. /на хартията те правят пробойни със строго очертана периферия/

За отбелязване е, че чудесните попадения от избрания патрон, тези трите в "мухата" на мишената са от собственика на пушката.:good:

Да му е честито и да му пожелаем много слука!

post-8898-0-66198100-1303149830_thumb.jpgpost-8898-0-97546100-1303149841_thumb.jpgpost-8898-0-28714200-1303149856_thumb.jpg

Шамане разстояние? :rolleyes:

• 2 weeks later...

Обръщение към шамана:

С цялото ми уважение ,но наличието на какъвто и да е сайт не е по-добре от липсата на такъв.

Днес попаднах на вашият сайт и ми направи лошо впечатление,доста бедно е споменато с какво се занимавате и няма никакви снимки и цени поне.Практиката е показала ,че инвестирането на 1000лв в един свестен сайт е доста дохудоноста .

Освен това ако не знаех какво представлява вашата работа щях да си помисля ,че сте посредствена фирма или нещо такова.

Не ме разбирай погрешно просто искам да помогна.

Ако пък случайно не знаеш кйм кого да се обърнеш аз мога да те свържа с един двама човека дето се занимават с това.

Разбира се това е просто съвет и може и да не му обърнеш внимание.

• 2 months later...

Шамане имам оптика ПО-6*40 C2 Зенит та въпроса ми е следният след като я настроя как да законтря врътките за вертикала и хоризонтала?

Поздравления за "урока" в Хасково .

Темата е за тунинговани пушки от Оръжейно Ателие Аrmstuning , а резултата от събота и неделя е показател колко е ефективен той . :good: :good: :good:

С една пушка ли стреляхте двамата , или с различни ?

Възможно ли е няколко изречения за оръжието и тунинга му , и снимки естествено ?

Благодаря предварително ! :drinks:

Това е май единствената ми пушка, която не е прекроена генерално.

Най обикновен Блазер R-93 Match. Добавен е само дулен компенсатор и плоска полуложа да по-добро стабилизиране към предния пиедестал.

Той обаче не е толкова обикновен.:) Коцето, който също произвежда пиедестали, дори го позавъртя насам-натам с надеждата да добара някоя идея:D

Интересно е, че неговия конструктор-синът ми Сашо, още не ползва пълните му възможности и прави фината корекция при прицелване от задната торбичка. Засега.

post-8898-0-46579800-1309982337_thumb.jpg

Edited by Shaman

Снимката е доста тъмна и не се вижда добре пушката . Ложата и приклада би трябвало да са дървени , а не полимер ? Цевта колко сантиметра е дълга ? Снимка на дулния компенсатор може ли да покажеш ?

:rolleyes:

Edited by andi

Прикладът е пластмасов. Модел офроуд.

Цевта е 615мм. Компенсаторът е модел на Сако /същият се ползва и от Блазер/

Оптиката е Найтфорс NXS 3,5-15x56. Нищо сериозно като увеличение, тъй като тази пушка основно е предназначена за лов.

post-8898-0-98728400-1310412064_thumb.jpg