Jump to content

Recommended Posts

Някой има ли представа, ако две поръчки от Cabelas направени в близък интервал от време /в един ден, или 1 до 2 дни/ и същите пристигнат в митницата по едно и също време, но общата им стойност надхвърля 150 евро /по отделно са под 150 евро/ дали се начислява мито и ДДС.

Ако са опаковани в отделни пакети и изпратени като отделни пратки нямаш никакъв проблем! :clapping:

• Replies 154
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Здравейте, преди две седмици си поръчах една шуба от CABELAS и току що получих известие че мога да си я взема от пощата! Е за да пооплатня доставката си поръчах калъф за пушката,ръкавици от GORE-TEX

Аз също имам в момента поръчка,и все още нямам потвърждение на емейла,но когато си вляза в акаунта ми изписва-шипед(че е тръгнала).А има и нещо друго,те скоро го обновяваха сайта така че следи си акау

За всичко ни взима пари нашата мила татковина,и мито се плаща само ако стоиноста надхвърля 300лв.иначе се плаща само 20%ДДС.Идват обикновенно за 10-15 дена,а последната ми доиде за 3.

Posted Images

Ако са опаковани в отделни пакети и изпратени като отделни пратки нямаш никакъв проблем! :clapping:

Пратките са отделни. Освен това стойността на стоките /без стойността на доставката/ е под 150 евро, но с доставката е над 150 евро.

Пратките са отделни. Освен това стойността на стоките /без стойността на доставката/ е под 150 евро, но с доставката е над 150 евро.

Стойността на доставките не те бърка, значи всичко е ок. Взима се само цената на закупената стока без шипинга и ако тя не надвишава 150 ерво, значи няма да минаваш митница.

http://www.cabelas.com/cabelas/en/template...rset=ISO-8859-1

Преди 20дни се поръчах тези обувки и вече са при мен.Събота и неделя бях с тях на лов.Мембраната и подметката са супер.Тука обувки този клас са от 250лв на горе.На мене ми излязоха доста по евтино!!!

Edited by lovecbg

Преди 20дни се поръчах тези обувки и вече са при мен.Събота и неделя бях с тях на лов.Мембраната и подметката са супер.Тука обувки този клас са от 250лв на горе.На мене ми излязоха доста по евтино!!!

Иглеждат добри,но не са ли тънички за зимен лов!?Аз все още чакам коледни промоции :unsure:

Иглеждат добри,но не са ли тънички за зимен лов!?Аз все още чакам коледни промоции :unsure:

Тънички тънички,колко да са тънички :good: ?!Добри са си зе мене.

А докато чакаш намаленията то лова на гонки ще свърши.Пък и не смятам че това ще ми е последната поръчка.Тези обувки ги взех защото всичко друго,с което ходех на лов се скъса а пари за такива обувки купени от България нямам :angry: .

Хубави са обущата, пък и цената им добра. Изглеждат ми доста пъргавки...май ще припкаш из гората с тях като агънце. Дай инфо като ги пробваш...А и как оцели номера??? Щото на мен ми харесаха, да си ги носиш със здраве Колега.

Edited by Божидар Николов
Хубави са обущата, пък и цената им добра. Изглеждат ми доста пъргавки...май ще припкаш из гората с тях като агънце. Дай инфо като ги пробваш...А и как оцели номера??? Щото на мен ми харесаха, да си ги носиш със здраве Колега.

За два дни не мога да си направя някакъв генерален извод за обувките и качеството на изработката но за подметките имам 4годишно наблюдение.Абсолютно същата подметка но на дуга марка обувки изкара до сега доста прилично службатаси.

А,и когато ги платих бяха по евтини от сега!Явно са вдигнали цената.

Това с номера е малко сложно.От мой познат поръчвал си вече обувки от там.Взех неговите и ги пробвах станаха ми и поръчах такъв номер.Инече на това не може да се вярва много.

http://www.cabelas.com/cabelas/en/content/...s_footwear.html

post-669-1259583468_thumb.jpg

Edited by lovecbg

И аз поръчах едни и са изпратени на 13.11.09г.от Кабелас,ама ощем ги няма!В пощата ли ги получи и имаше ли проблеми!

Edited by radkoko
И аз поръчах едни и са изпратени на 13.11.09г.от Кабелас,ама ощем ги няма!В пощата ли ги получи и имаше ли проблеми!http://images.cabelas.com/is/image/cabelas/s7_812762_renderset_03?$main-Large$

На 08.11. ги поръчахме на 26-27.11 бяха тука.

Един познат регистриран там ми ги поръча и ми ги донесе в нас :D .Не съм се занимавал с нищо,само трябва да...- :D .

Ще пристигнат ;) Аз как се нагласих, поръчах си дрехи: гащеризон и шуба с Gore-Tex мембрана, много ми харесаха обаче се оказа, че са ми доста големи :( особено гащеризона ми е като торба. Аз доскоро носех ХХL, но малко посвалих и поръчах XL, обаче явно се разминават с наще и сега са в раздел продажба, но са скъпи и в тая криза няма мераклии. На всичкото отгоре съм ги набарал и на промоция излязоха ми към 550лв., а сега като смятам ще са 750 и ако успея да ги продам ще трябва да ги поръчам на по-високата цена, но какво да правим.

Ще пристигнат ;) Аз как се нагласих, поръчах си дрехи: гащеризон и шуба с Gore-Tex мембрана, много ми харесаха обаче се оказа, че са ми доста големи :( особено гащеризона ми е като торба. Аз доскоро носех ХХL, но малко посвалих и поръчах XL, обаче явно се разминават с наще и сега са в раздел продажба, но са скъпи и в тая криза няма мераклии. На всичкото отгоре съм ги набарал и на промоция излязоха ми към 550лв., а сега като смятам ще са 750 и ако успея да ги продам ще трябва да ги поръчам на по-високата цена, но какво да правим.

Дано да се намери някой да му стават и да е мераклия за такива дрехи. И аз си поръчах яке и гащеризон, като преди това пробвах на един приятел. Гащеризона по преценка го поръчах един размер по малък, а якето XL оказа се, че горната час на якето ме е малко голяма, а вътрешната супер плътна по мен. Незнам що така се разминават след като ги мерех преди това. Та гащеризона не е дошъл и искрено се надявам, да ми е тамън, че иначе и аз ще се запътя към категория "продажби". Цената на която ги купих беше на минус 50%, а сега са пак на 100% реална цена...ама, че работа...

ЯКЕ

Гащеризон

Колеги някой може ли да ми каже защо на машинките за панички има рестрикции и има ли някакъв начин все пак да си поръчам ако някой може да ми помогне може и на лични :(

благодарности с пожелания за здраве и успешен ловен сезон!

Днес най-накрая след дълго чакане дойдоха дрешките от Кабелката. За сефте ми се бавят повече от месец. Стоката беше разделена в два пакета с различни титуляри. За мое учудване всичко ми е като по мярка, макар, че имах съмнение за това. Но благодарение на Колега уцелих мярката, за което му благодаря.

Всичките неща без камуфлажната свирка ги взех на промоция от 30 до 50% намаление и съм изключително доволен. Това в бг-то не може да се случи.

Herter's FowlTech - Гащеризон

a1e660281b99.jpg

PONCHO - Наметало

32be7d44bc61.jpg

Herter's FowlTech - Яке шуба 4 в 1

45d1a5045317.jpg

Cabela's Ultimate Cap - Шапка капутка :())

5ff351d9e78c.jpg

Cabela's Dri-Plus Cap - Шапка с козерка

f3d6efd40b72.jpg

Cabela's Waterfowl - Блуза

80c8824dea0c.jpg

Foiles Strait Suzy - Патешка свирка с две пластини

Haydel's Specklebelly Goose - Свирка за гъски

Haydel's Magnum - Мъжки Зеленоглав, Бърне, Червеноглава патица

5f845a0cb036.jpg

Зимната шапка и блузата и аз си ги поръчах :cool:, но аз за разлика от теб не нацелих размера на основните стоки :eusa_think:

Честито на колегата Божидар Николов :D

със здраве да си ги ползва и да му носят много слука!

Аз все още чакам промоции на едни модели които съм си харесал от обувките!

:lol:

Честито на колегата Божидар Николов :D

със здраве да си ги ползва и да му носят много слука!

Аз все още чакам промоции на едни модели които съм си харесал от обувките!

:lol:

Мерси, мерси...то сега като дойдоха тези и на мен взе да ми се върти нещо ново в главата и си мисля за нови промоцийки. Ама ще видим, че тея празници дето идват нещо ще ме по ошушкат, та може и за промоции да нямам...Със здраве на всички!

Мерси, мерси...то сега като дойдоха тези и на мен взе да ми се върти нещо ново в главата и си мисля за нови промоцийки. Ама ще видим, че тея празници дето идват нещо ще ме по ошушкат, та може и за промоции да нямам...Със здраве на всички!

Честито за дрехите и от мен колега.Как стои въпроса със обувките, препоръчай някой модел ако имаш впечатления.Сезона свършва моята отпуска също, засега не си се обаждал.

Честито за дрехите и от мен колега.Как стои въпроса със обувките, препоръчай някой модел ако имаш впечатления.Сезона свършва моята отпуска също, засега не си се обаждал.

Здравей!

Благодаря! Не съм се обаждал, защото късмета ми такъв шибан и време няма.Надявам се, че ако не успея да се възползвам от твоята поканата, това няма да изглежда като несериозност и ще си запазя правото за друг път. Другата седмица ми предстои и пътуване и ще се връщам след нова година, ето това е моят шибан късмет. Но ще се обадя при всички положения дори да се чуем само.

А относно обувките там работата е специфична с тези техните номера. Моделчета хубави колкото щеш, ама гаранция за уцелването на номера няма.Аз имам един колега който се е поръчал всичко преди мен и сега съм курназ, меря по него и поръчвам, защото сме един размер. Но ако сменя марката пак има риск от разминаване.

Поздрави!

Здравей!

Благодаря! Не съм се обаждал, защото късмета ми такъв шибан и време няма.Надявам се, че ако не успея да се възползвам от твоята поканата, това няма да изглежда като несериозност и ще си запазя правото за друг път. Другата седмица ми предстои и пътуване и ще се връщам след нова година, ето това е моят шибан късмет. Но ще се обадя при всички положения дори да се чуем само.

А относно обувките там работата е специфична с тези техните номера. Моделчета хубави колкото щеш, ама гаранция за уцелването на номера няма.Аз имам един колега който се е поръчал всичко преди мен и сега съм курназ, меря по него и поръчвам, защото сме един размер. Но ако сменя марката пак има риск от разминаване.

Поздрави!

Благодаря за отговора,има тук във форума един колега може да направи поръчката за обувки ,от Варна но искам дето се казва да ги "пипна" да огледам преди да поръчам.Мисля си и за "мендел" защото имам близак в Германия но той нищо не разбира от ловни обувки.За поканата тя остава не се притеснявай,дано след снега да има раздвижване.При мен дадена дума е хвърлен камък.

• 3 weeks later...

Колеги, получих информация, че от 01.01.2010 год. на доставки извън Евро съюза на стойност над 30 лв. ще им се начислява ДДС.

Моля ако някой има по-точна информация да сподели!

За съжаление е вярно колеги , това е извадка от закона за ДДС в сила от 01.01.2010 г.

[b]Част Трета

Облагане на вноса

Чл. 58. (1) Освободен от данък е вносът на:

12. стоки в рамките на разрешения безмитен внос, когато се:

а) (изм. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) внасят стоки на обща стойност не повече от 30 лева;

б) (отм. - ДВ, бр. 106 от 2008 г., в сила от 01.12.2008 г., нова - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) получават малки пратки на стоки с нетърговски характер, изпратени от трета страна или територия от физическо лице на друго физическо лице в страната, без последното да е заплащало за тях, на обща стойност до левовата равностойност на 45 евро.[/b]

Тайно се надявах да не е истина , но явно хер Флик е решил да сваля по две кожи от яре и посегна и на малкото което радваше много хора (физически лица - по дефиниция в законите).

Да напомня на колегите от МФ да погледнат тук и да се замислят , по добре ще е да направят стойността по чл.58 (1) т.12 да бъде 300 лв. или 200 евро , защото инак ще наливат вода в мелницата на "сивата икономика" и едва ли ще увеличат приходите от ДДС при вноса .

Edited by shtirlic
За съжаление е вярно колеги , това е извадка от закона за ДДС в сила от 01.01.2010 г.

[b]Част Трета

Облагане на вноса

Чл. 58. (1) Освободен от данък е вносът на:

12. стоки в рамките на разрешения безмитен внос, когато се:

а) (изм. - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) внасят стоки на обща стойност не повече от 30 лева;

б) (отм. - ДВ, бр. 106 от 2008 г., в сила от 01.12.2008 г., нова - ДВ, бр. 95 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) получават малки пратки на стоки с нетърговски характер, изпратени от трета страна или територия от физическо лице на друго физическо лице в страната, без последното да е заплащало за тях, на обща стойност до левовата равностойност на 45 евро.[/b]

Тайно се надявах да не е истина , но явно хер Флик е решил да сваля по две кожи от яре и посегна и на малкото което радваше много хора (физически лица - по дефиниция в законите).

Да напомня на колегите от МФ да погледнат тук и да се замислят , по добре ще е да направят стойността по чл.58 (1) т.12 да бъде 300 лв. или 200 евро , защото инак ще наливат вода в мелницата на "сивата икономика" и едва ли ще увеличат приходите от ДДС при вноса .

Явно, че е истина за съжаления. Това е най голямата простотия която сегашните управници могат да измислят. В нашата страна нищо не е за учудване. АБСУРДИСТАН.