Jump to content

Какво ще каже жената...

Recommended Posts

ааа нема да се отказваш да опитваш ,всичко се постига с постоянство ,ако си достатъчно настоятелен може да натаковаш и английската кралица .Късмет и наздраве , зная че имаш страхотно вино.

• Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Темата не е във възход, но не можах да се стърпя да изкажа сърдечната си признателност на моята съпруга за съпричастността й към моето ловно увлечение и търпението й вече 20 години! За 50-годишния ми

Преди да стана ловец бях запален риболовец. Не, че сега не съм, но по време на "ловния сезон" не се сещам за въдицата. Та деня,преди да се оженя естествено бях за щука на баластиерите край София. Слъ

Случая при мен е аналогичен ... почти..., обаче "дивеча" е по симпатичен!

ааа нема да се отказваш да опитваш ,всичко се постига с постоянство ,ако си достатъчно настоятелен може да натаковаш и английската кралица .Късмет и наздраве , зная че имаш страхотно вино.

<_< че имам вино-имам,че е хубаво и това е вярно,но кажи на лични от къде се познаваме,че вече май станаха много вършитбите и се бъркам,а аз ще добавя и сухо мезе към виното.

сигурен съм че и мезето ще е на ниво ама сега съм много надалече.Айде другата зима живот и здраве а аз ще се постарая да се реванширам,сега вярвам се сещаш .

Преди повече от 15 г. казах на мърморещага си съпруга, че ако се спомине в петък, ще я сложа във фризера и погребението ще е във вторник. От тогава мир и любов. А когат синът ни стана ловец, преди 5-6 г., сега става рано преди нас и ни подготвя материалното осигуряване за след лова.Е, понякога мърмори като разбере какви са разходите за боеприпаси ( особено за прелетния дивеч ), но още малко и ще свикне.

Аз станах сравнително късно ловец и в къщи беше страшен проблем! Работата ми е свързана с много пътуване, от 20 години в събота и неделя по начало съм рядко със семейството. Но откакто хванах пушката, съвсем ме няма! Известно време хвърчаха искри, но после седнахме и се разбрахме с половинката. Няма мъж и жена без хоби! Част от приятелите ни по--близки или далечни не излизат от кръчмите, други въртят по две- три любовници, трети обичат хазарта! Моето хоби общо взето е най-здравословно и поносимо финансово за семейството! /Една засукана чужда булка определено е по-скъпа от ловен излет!/ Отгоре на всичко лова не накърнява и семейната чест! Та така се постигна консенсус! При откриването жената ми хвърля менче с вода, на всеки лов ме изпраща сутрин! Е, не се научи да скубе и дере! Пък и дивеча готвя предимно аз! Но това също е част от ловджийския кеф!

• 1 month later...

Да се вкюча и аз в темата, нищо, че е позамраяла...

Аз проблем с мърморенето нямам, а и жената може да плете, така че и аз ходя спокоен :o .

Ама сега ми идва на ум докато пиша, това да не е било до сега само зарибявака, защото ще правя сватба през есента. Щото съм чувал, че нещата след венчавката се променяли...

Иначе жената съм я запалил по риболова и за там пък съвсем нямам проблеми...даже се сърди ако не ходим.

Сега правя опити да я увлека и по лова ама нещо удрям на камък :yahoo: (за момента).

Но и да не се запали по лова, на мен ми стига, че не се сърди като ходя, а и сама оправя всичкия пернат дивеч- дере патки, корми, чисти...нямам проблеми. Даже ми купи и сигнална жилетка да не ме гръмнат (да не дава Господ :rofl: ) по грешка!!!

Абе как да не я обичам такава жена!!! :good:

Хайде със здраве и Ви желая и Вашите жени да Ви разбират така!!!

Аз проблем с мърморенето нямам, а и жената може да плете, така че и аз ходя спокоен :o .

Ама сега ми идва на ум докато пиша, това да не е било до сега само зарибявака, защото ще правя сватба през есента. Щото съм чувал, че нещата след венчавката се променяли...

Иначе жената съм я запалил по риболова и за там пък съвсем нямам проблеми...даже се сърди ако не ходим.

Сега правя опити да я увлека и по лова ама нещо удрям на камък :yahoo: (за момента).

Но и да не се запали по лова, на мен ми стига, че не се сърди като ходя, а и сама оправя всичкия пернат дивеч- дере патки, корми, чисти...нямам проблеми. Даже ми купи и сигнална жилетка да не ме гръмнат (да не дава Господ :rofl: ) по грешка!!!

Абе как да не я обичам такава жена!!! :good:

Лъжеш,кой ти плете вече чорапи и пуловери,само бабите плетат ама и те вече взимат да се отказват. :o:D

Лъжеш,кой ти плете вече чорапи и пуловери,само бабите плетат ама и те вече взимат да се отказват. :o:D

Не искам да спамя темата, ама кой каза че плете пуловери :D , тя си плете нейни си там шалове и жилетки. А относно чорапите си ги плета сам, за щото тя не може да плете с пет куки :good: .

Въпреки, че съм любител и ползвател на всички нови материи и системи (имам предвид в дрехите и обувките), като си ида на вилата пред камината ми е по кеф да си обуя вълнените чорапи и да си облека елече, от колкото да стоя с полар и термочорапи :o Въпрос на лично усещане и предпочитание, но стига толкова :yahoo: .

Поздрви и :rofl: !

Явор

• 2 weeks later...
Лъжеш,кой ти плете вече чорапи и пуловери,само бабите плетат ама и те вече взимат да се отказват. :help::D

Стоене, у Търновско всички булки могът да плитът.... :D

Е могат и другуто, но предпочитат когато сме на лов да плитът, щото не знаят кога ша са прибирем и накъде ша ни е накривена капата.... :D

Аз проблем с мърморенето нямам, а и жената може да плете, така че и аз ходя спокоен :D .

Сега правя опити да я увлека и по лова ама нещо удрям на камък :D (за момента).

Но и да не се запали по лова, на мен ми стига, че не се сърди като ходя, а и сама оправя всичкия пернат дивеч- дере патки, корми, чисти...нямам проблеми. Даже ми купи и сигнална жилетка да не ме гръмнат (да не дава Господ :D ) по грешка!!!

Абе как да не я обичам такава жена!!! :D

Браво бре,пък аз си мислех,че само мойта е такваз :clap::D

Вдигна ми 11 гъски,апортира ми ги и ми направи 33 буркана :help:

Абе малко се чудех,дали да не го напиша в жълта фланелка,ама истината е такава :)

Браво бре,пък аз си мислех,че само мойта е такваз :sufra::wub:

Вдигна ми 11 гъски,апортира ми ги и ми направи 33 буркана :ksshunter1fe:

Абе малко се чудех,дали да не го напиша в жълта фланелка,ама истината е такава :rofl:

Е, на това мога само да му кажа едно "хвала на таквизи булки" :D и "Дай Боже всеки му..."!!!

• 4 years later...

Лъжеш,кой ти плете вече чорапи и пуловери,само бабите плетат ама и те вече взимат да се отказват. biggrin.gifbiggrin.gif

Бре,че ирония.Моята професия е да плета,а събота и неделя ходя на лов.Хубавото е,че няма как "жена ми " да ми мрънка:)Иначе си е до човека.Ако съпругът(съпругата)е по скоро твой другар,то винаги може да ти влезе в положение,независимо дали обичаш лова,риболова,плетките,баровете....Всеки човек има право да разпусне.А и който е решил- със или без скандали,пак отива,дори и за"кръшкането" се отнася.Аз на моя му казах.."Искаш ме-приеми хобито ми,не искаш ме..-довиждане..това съм аз,такава съм.."....-мъже да искаш..Интересното е,че ме финансира да ме "няма" събота и неделя,та се замислих...май едва ли е хванал плетката...;).Поздрави

Приятел ми се обажда за оргарнизирано разбиване в "слатинската" кръчма. Отказах, с изречението " не мога, утре съм на лов". Моята чу диалога, сви веждите и ме попита, наистина ли е толкова важен за мен лова. След отговора ми нещата се прмениха. Сега в събота, аз на лов, тя с приятелки (не може да плете).

По темата за това, колко лесно ловеца става елн и показах червената точка на бързомера, обясних и защо се нарича бързомер и и разказах вица защо в индия има много малко разводи...това майтап..

Другото е, че е мноооого жалостива и трудно я научих да ми казва наслука, вместо бягайте животни...

Стоене, у Търновско всички булки могът да плитът.... biggrin.gif

Е могат и другуто, но предпочитат когато сме на лов да плитът, щото не знаят кога ша са прибирем и накъде ша ни е накривена капата.... biggrin.gif

Ама предполагам и вие си знаете , че на прибиране като ги видите да ви чакат с "дръвце" в ръцете - хич не им дреме накъде ви е капата !

:smakbumm:

Edited by Cold

Ама предполагам и вие си знаете , че на прибиране като ги видите да ви чакат с "дръвце" в ръцете - хич не им дреме накъде ви е капата

От личен опит ли го пишеш това,колега? :)

От личен опит ли го пишеш това,колега? :)

Това е народна мъдрост . Там винаги има капка истина.

Колега.

:)

• 1 month later...

Днес гледах някакво предаване. Бистриха разни сватби. На въпроса за най- щурия случай по време на сватба, сватбената агентка отговори- младоженеца закъсня с няколко часа.... Пича бил на лов... Та, желязото най- добре се кове, докато е горещо

Преди да стана ловец бях запален риболовец. Не, че сега не съм, но по време на "ловния сезон" не се сещам за въдицата. Та деня,преди да се оженя естествено бях за щука на баластиерите край София. Слънцето вече залязваше, беше тихо наоколо и напрегнато в душата ми не само заради съсредоточаването над риболова. По едно време,както се бях умислил, забелязах,че тапата я няма. Засекох , поборихме се малко с въдицата и кепа и измъкнах една щука около два килограма някъде. Доволен я сложих в живарника, кръстих я "последната ергенска щука" и почнах бавно да събирам такъмите. Гледайки обаче щуката през мрежата на живарника нещо взе да ме гложди отвътре....Помислих си : какво ли е да ти отнемат свободата? Дали след утрешния ден няма аз да съм на мястото на щуката, когато искам да отида на излет, а "новата обстановка" не позволява? Сетих се и за една стара,детска приказка, където се изпълняваха желания "По заповед на щуката". Извадих внимателно щуката от живарника / тя се беше поуморила от опитите да се измъкне / и докато я гледах как се отдалечава под водата казах тихо на глас: " По заповед на щуката искам и от утре нататък пак да имам свободата да ходя на риба когато поискам". Дали ме чу щуката не знам или може би съм имал късмет в избора ми за "утрешния ден", но до сега,когото поискам съм на любимите ми ловни и риболовни места, често с човека, с когото споделих свободата си .

• 5 months later...
  • 4 weeks later...

Всичките ми познати и съпругата ми знаят че почне ли лова аз съм там.

Темата не е във възход, но не можах да се стърпя да изкажа сърдечната си признателност на моята съпруга .....

IMG_1511.jpg

Не сте прави да обвинявате жените,просто работата ви с тях не е на ниво.Първо жените се и започвате да обработвате докато стигне до там вие ставате ловец а тя ви подарява пушката..Понеже лятото не се ходи на лов я водите за риба на язовира и и подарявате ,,такъми" след което в свободното време тя ви подканя,че денят е прекрасен да сте на брега.Съответно желанието се изпълнява .Когато започне сезонът ви напомня както сега на мене да не забравя да си взема ,,бонбоните". :hihi: :hihi: :hihi:

IMG_1511.jpg

Дай Боже всекиму такъв улов! Ама то дивеч - каквото излезне, такова... Чини ми се обаче, колега, че си ловувал подборно за такъв трофей! :give_rose:

Дай Боже всекиму такъв улов! Ама то дивеч - каквото излезне, такова... Чини ми се обаче, колега, че си ловувал подборно за такъв трофей! :give_rose:

Не може да се докаже!

Ама знам ли ?

Може идеята за тортата от подобни подозрения да се е зародила?!

:eusa_think:

Първата година-голям зор"Никъде няма да ходиш".След 2-3г."Върви ама събота вечерта ще си дойдеш".След 5г."Въри на майната си и хич не се връщай". :D

Ами гоблена смята ли се за плетиво? :plezene: