Jump to content

Необичайни имена на местности и ловни позиции...

Recommended Posts

• Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

На такава пусия ние викаме " Ивановото ПОСЕРИЩЕ "

На 12 км.югозападно от Плевен в каньона Чернялка се намира Говнян дол и Мъдестия вир.

Ето Г-н Калчев намерих булка за вашата пусия!

Posted Images

Майстор си!

Браво! :rolleyes:

;):) е това вече изби рибата.сега остава да видим и резултата от съвместният им живот.

• 1 year later...

Оказа се,че и при нас имало уест бук,ама не мое се мери по размери с прадядо му разбира се.

post-23385-0-80547500-1299165947_thumb.jpg

И при нас има интересни имена на месности,пичкина дупка,арменски трап,киселцата,долна и горна челюица,параиля,малка и голяма влашка,баруткиното кладенче(в миналото хората са оприличавали миризмата на запартък с миризма на барут,водата е минерална и тече насред гората)дядоиванчовия прорез,тръницата и т.н. :drinks:

При нас месностите с колоритни имена са:Гердина пи.ка,Уи ти мар,Пичкарец,Смардиляко и Гола глава.

При нас месностите с колоритни имена са:Гердина пи.ка,Уи ти мар,Пичкарец,Смардиляко и Гола глава.

Така .... и като прехвърлиш "Гола глава" и още един чукар се стига до "Подкурци" . Да , ама може да не сме от еди и същ регион ..... няма значение :drinks:

Браво бе,много интересни имена има в тая нашта Б-я...но си мисля,че повечето имена са оставени от турците,преди много време...при нас са ;Карачумак,Масладов дол,Асарльшка чука,Беш пунар,Коджа тарль,Юрта,Фтичето кладенче,Джантата,Адатларя......

Бебето плаче,,, Турлата,,Кладницата,Станкина лъчка, Дисагите,--това са местности...

А пък позициите са шишето ,въженката,сухото калище,побит камък и други..

Не че има нещо необичайно в имената.....

Браво бе,много интересни имена има в тая нашта Б-я...но си мисля,че повечето имена са оставени от турците ....

Незнам , но по моят див роден край такива нямаме .... 8) като "баш" еди кво си , "кара" и незнам какви :nea:

Мдааа , по шопско , граовско и знеполско турски топоними почти няма , като аз се сещам само за " куртина ливада " , а иначе - " камико " , " деривол " , " голема рудина " и " пичица " с " пичи кладенец " .

Мдааа , по шопско , граовско и знеполско турски топоними почти няма , като аз се сещам само за " куртина ливада " , а иначе - " камико " , " деривол " , " голема рудина " и " пичица " с " пичи кладенец " .

"Куртина ливада" ... е "вълча поляна" ,дада и иде малко от западО <_<

"Куряк" и "Вук" е исти к...ац. :nea:

Герчовото меше,Пунарджика,Кован Лъка,Гръцка сеч,Тузлата,Ижикеолу,Кермидин,Чашките,Пездица и още един куп такива :pardon:

Така .... и като прехвърлиш "Гола глава" и още един чукар се стига до "Подкурци" . Да , ама може да не сме от еди и същ регион ..... няма значение :drinks:

Ако ,като минеш м.Подкурци и тръгнеш назад към гъзтия свинак и след него стигнеш до м.Анални дол начи сме си направо комший.Ако си комшия те чакам... :kifteta:

Ако ,като минеш м.Подкурци и тръгнеш назад към гъзтия свинак и след него стигнеш до м.Анални дол начи сме си направо комший.Ако си комшия те чакам... :kifteta:

Не съм ти комшия :nea: по моя край " свинак " немаме , виж храсталаци от шипци ранодзрелци , трънинки и глгинки .... :drinks:

"Куртина ливада" ... е "вълча поляна" ,дада и иде малко от западО <_<

"Куряк" и "Вук" е исти к...ац. :nea:

Иде от турски:курт-влък! :drinks:

Аиде и от раиона на Равно загоре, Тракия--Дюс тарлъ,Беледжик меша,Акбунар,Таушан беле,Плуг тарлъ,Домус гьол.и много др. Явно турчина е бил много в нашия раион.

• 2 months later...

Имаме една пусия "дето Иван /демек аз/ изтърва прасето"... :rofl:

Ливадище; Торището; Зеленика; Остриля; Четърляка; Базачовия рът; Турецките присойки; Дълбокия пряслуп !? - това са част от чудноватите имена на ловните местности в ловният ми район в Централен Балкан,непосредствено до резервата Боатин.

Ливадище; Торището; Зеленика; Остриля; Четърляка; Базачовия рът; Турецките присойки; Дълбокия пряслуп !? - това са част от чудноватите имена на ловните местности в ловният ми район в Централен Балкан,непосредствено до резервата Боатин.

За тази Зеленика под Беклемето и над Бели Осъм ли говориш.П.с,извинявам се за спама.

За тази Зеленика под Беклемето и над Бели Осъм ли говориш.П.с,извинявам се за спама.

Точно там.Но това е едно от разбираемите наименования все пак.

• 1 month later...

това е интересна тема:)

- коркулук

-домузалан

-кафеоджак

-алваджия

-четика

-калгьорбоаз

-занугатарла

-колтуктабя

-търновтабя

-сърмар

-пелванпенювата нива

-разбой

-червената пръст

-магарешката пътека

те нямат свършване:)

В нашата местност най- ми допада името ШИРОКО ПРОСОЕ, а другата малко не реалистична ПАДИНА ЛИВАДА. :)