Jump to content

Професор Русалски падна

milen73
 Share

Recommended Posts

доста встрани и нагоре ви е попадението, сър....ще изчакаме да видим другите как стрелят!!!

Максимум 150 кила.

Edited by Илиян Недялков

доста близо сте колеги ,но леко надхвърляте точните стойности....хайде да не товарим темата с излишна информация да ви ги кажа - първият глиган беше 138 кг , а вторият 147 кг бруто измерено час след отстрела на проверен кантар тип децимал

Edited by Даниел Йорданов

доста близо сте колеги ,но леко надхвърляте точните стойности

Не желая да защитавам никого но колегите наистина можеби не са имали възможност да претеглят няколко екземпляра за да придобият реялна представа за килограмите на диво прасе.А може и снимкита да създават погрешно впечатление.

снимките много заблуждават...особено ако ловеца е клекнал зад глигана...тогава животното изглежда много едро....а и окомера не се създава лесно и бързо....отнема години....

Хайде стига вече с тези килограми.Това ли е най-важното?Колегата си е убил глигана и ни го показва,а ние какво-започваме да се заяждаме за килограмите.Още еднъж честито за слуката колега!И другия път да не забравите да го претеглите на точен кантар,не на някое китайче. :(;):p

Хайде и от мен честито и да е хайрлия ....да ги тръшкаш такива че и още по-дебели и зъбати.....и нали знаеш - нищо лично.....

контра въпрос: колко килограма е глигана сниман на аватара ми???
Хайде и от мен честито и да е хайрлия ....да ги тръшкаш такива че и още по-дебели и зъбати.....и нали знаеш - нищо лично.....

Хайде контра и от мене със теб сигурно е 200-400кила според зависи колко боб си ял и гладен ли си все още колега бракониер,ако си пред мен аз съм във Дефендера(ще те почерпия разбира се)айде нямам от какво да се крия,лека нощ

Колега тези 6 дяла как се получиха, по линия на организирания ловен туризъм????Ако не съобразявай се какво пишеш,че и горските четат .

Колеги,само не ми казвайте че се събирате 7 човека и чакате осмия но той не идва и вие се връщате :D :D :D

Или отиваш сутринта на сборния пункт и си 21.Казваш колеги наслука и приятен лов и се връщаш ;):p

Не на мене тия :(

НАСЛУКА на всички редовни и маааалкоооо по нередовни колеги.

В моето село на свински лов се събират винаги над 20 ловци в началото на сезона, чоп теглят и някои се прибират вкъщи.

В моето село на свински лов се събират винаги над 20 ловци в началото на сезона, чоп теглят и някои се прибират вкъщи.

Това горното ако е вярно, ще да е единствената дружинка която е толкава стрикна до ограничението 20

Незнам дали бъркам, но защо ми се струва, че разрешения броя за отстрел на глиган за излет е 1бр. - а форума е пълен със снимки на наредени 2,3 и нагоре прасенца!?!?!

Малко не ми се вярва някои истински ловджия отишъл на лов не заради дяла накрая на лова, да тегли чоп дали да отиде на лов или не.Може и така да е при вас колега, не споря но мисля че не можеш да лишиш някои иситински любител на лова. Поздрави и наслука :(

Сега пък защо 6 дяла били тц тц тц тц.Горкия бракониер,решил да се похвали със слуката във форум на "светци"

Ей разкатахте го човека с тия дялове! :rolleyes:

Може да са по нова система на разпределение на дяловете, да са вкарали ноу хау от Европата.

Края на септември бях във Финландия, та там системата за разпределение на пайовете е следната: Има плануван отстрел примерно 6 големи лоса. Групата която ловува в този район е 30 човека.Значи на 5 човека се пада по един лос. От първия паднал лос месо взима този ,който го е убил + още 4 човека от групата по жребий. На втория лос следващия стрелец + 4 по жребий, в който не участват първите 4, ако стрелеца е един и същ той дял не получава, а месо взема друг от групата.

Та от казаното се вижда,че има и други начини на разпределение на мръвката, въпрос на импровизация.

P.S. Преди да сте ме питали ако не се изпълни отстрелната норма, какво става отговарям...Първо това се случва много рядко и второ ако случайно стане, следващата година първи взимат тия ,които не са взели предната.

P.S. Преди да сте ме питали ако не се изпълни отстрелната норма, какво става отговарям...Първо това се случва много рядко и второ ако случайно стане, следващата година първи взимат тия ,които не са взели предната.

Данчо, до сега сме нямали такьв случай, поне откакто аз сьм в тази дружинка! :rolleyes: Напротив, дори привьршваме лова в нашето ловно поле, прекалено рано! ( Стига кучетата да са здрави и вьв форма, нали!!!! :p ) Тогава трьгваме по други дружинки, да помагаме за отстрела на лос, ако по една или друга причина не са си отстреляли наряда, без право на пай - ей така заради лова, от колегиалност!!! :D

Edited by eger

Колеги Егер и Данчо,Финландия е друга планета....други нрави и морално -етични норми....несравнимо е с нашите условия....

Колеги Егер и Данчо,Финландия е друга планета....други нрави и морално -етични норми....несравнимо е с нашите условия....

Стой си Данчо във България м..та и на Финландия.И тук си имаме лосове.То 156 кг.месо от какво друго ще го добиеш,а може и бизон колегите да са убили. :rolleyes:

Малко не ми се вярва някои истински ловджия отишъл на лов не заради дяла накрая на лова, да тегли чоп дали да отиде на лов или не.Може и така да е при вас колега, не споря но мисля че не можеш да лишиш някои иситински любител на лова. Поздрави и наслука :rolleyes:

Искам да поясня че не е при нас, дядо ми е от това село (моето), аз не ловувам там. Тази година пак се натисках да им гостувам, защото няма къде да ловувам на прасе обаче ми разясниха че от ловното не им давали 2 бележки да се разделят, въпреки че редовно били твърде много.

Това горното ако е вярно, ще да е единствената дружинка която е толкава стрикна до ограничението 20

Незнам дали бъркам, но защо ми се струва, че разрешения броя за отстрел на глиган за излет е 1бр. - а форума е пълен със снимки на наредени 2,3 и нагоре прасенца!?!?!

В бележката пише"дива свиня и хищници".никаде не пише бройка

Това е убиеца на русалския професор.Благодаря му,защото поправи моята грешка,но утре ще взема реванш,убиваиики брата на русалския професор.Наслука на всички колеги.

post-18279-1258737474_thumb.jpg

Edited by milen73

Миленски утре не сме ли на сбор на нашето село :);)

Миленски утре не сме ли на сбор на нашето село :rofl:;)

Немога човече,сърце не ми дава по време на свински лов да не съм в гората.Поздрави на всички и наздраве :)

Това е убиеца на русалския професор.Благодаря му,защото поправи моята грешка,но утре ще взема реванш,убиваиики брата на русалския професор.Наслука на всички колеги.

Колеги,както обещах по-малкия брат на русалския професор също падна,благодарение на професионалните ми приятели от съседната дружина/вдигаики го точно на границата/но за голямо мое и тяхно съжеление уби едното им куче :excl:

post-18279-1258832593_thumb.jpg