Jump to content

Професор Русалски падна

milen73
 Share

Recommended Posts

Май професора сте го отървали, паднали са му асистентите.

Разбрах, че в днешния лов сте дали много жертви от към кучета :excl:

Хитър ще се окаже тоя професор :excl:

Edited by angel_ov

Колеги,вчера ви написах че нашите приятели от съседната дружина убиха по-малкия брат на русалския професор,но за жалост загубиха /уби/ едно от кучетата им.Явно братята на професора са решили да търсят отмъщение,защото днеска един от тях е убил едно от кучетата на нашия председател и е ранил още две. И с цялото си нахалство е останал в сечището , въпреки усилията на гоначите .Приемаме хвърлената ръкавица от тяхна страна и следващият път темата ще бъде падна "Русалския убиец" . Обещаваме ВИ.

post-18279-1258911214_thumb.jpg

Май професора сте го отървали, паднали са му асистентите.

Разбрах, че в днешния лов сте дали много жертви от към кучета :excl:

Хитър ще се окаже тоя професор :excl:

Незнам,но ще разберем.

Много ще съм благодарен, ако хвърлиш малко повече светлина около случките през двата дни.... и се похвалиш с твоята слука, разбира се!

Дидо ще се похваля когато зъбките на тая гад ги закача над къщите на моите кучета,само тогава ще бъда спокоен,че няма някои ден къщичките на нашите верни помощници в лова няма да бъдат празни.Благодаря на вашия предцедател и всички вас,които много уважаваме за добрите взаимоотношения.Ти знаеш защо.

колеги спорове за килограми постоянно :excl:

ами купете си по един кантар и теглете аз дори имам предложение но не знам колко струва http://elicom-bg.com/bg/pr/kranovi-vezni-ec-xx-s-29 кантарчето е до 300 кила

колеги спорове за килограми постоянно :excl:

ами купете си по един кантар и теглете аз дори имам предложение но не знам колко струва http://elicom-bg.com/bg/pr/kranovi-vezni-ec-xx-s-29 кантарчето е до 300 кила

За бага народе, не купуваи. Тогава теми като тази ще изчезнат, шегичка колега не се сърди, това е черешката на тортата - лакардиите и препирните . :excl:

Колеги,само не ми казвайте че се събирате 7 човека и чакате осмия но той не идва и вие се връщате :o :o :o

Или отиваш сутринта на сборния пункт и си 21.Казваш колеги наслука и приятен лов и се връщаш :eusa_naughty: :eusa_naughty:

Не на мене тия :icon_thumright:

НАСЛУКА на всички редовни и маааалкоооо по нередовни колеги.

Предварително знаем колко ще излизаме и ако сме повече не приемаме гости.А вариянта да сме по-малко тази година го няма,по простата причина ,че всяка седмица има мръвкаааааа.

И тази седмица в района, в който ловуваме с Милен имаше ранен боец, а доколкото разбрах и в съседния. Този път боеца беше моя териер. Сеченака, в който залая и вдигна прасето е на около 1-1,5км от сеченака, за който разправяше Милен, че са дали жертва кучетата им. Поражението е в областта на слабините, но за щастие повърхностно... Дали става въпрос за еди и същ глиган - не знам, но самото поведение на животно да напада е сходно с това на описания случай.

Явно се очертава "Професор Русало-хотнишки N2"! Напрежението расте и кръвните врагове на това прасе започват да нарастват. Днес си спечели още един - мен! Само моя боец да се оправи... :unsure::angry::good:

Edited by gligan4o

В моето село на свински лов се събират винаги над 20 ловци в началото на сезона, чоп теглят и някои се прибират вкъщи.

по закон ,се правят две групи с по двама ръководители на лова и се ловува в две различни ловища!но пък ако имате една голяма гора,тогава вече е проблем!

по закон ,се правят две групи с по двама ръководители на лова и се ловува в две различни ловища!но пък ако имате една голяма гора,тогава вече е проблем!

Някъде е проблем и 2Х60лв., а някъде и 1 х60 лв.

Само не разбрах при отстрела на "професора" колегата Милен гонач ли е бил и е останал зад колегите си, или е бил контрапусия. Ако е второто от къде се е появило кучето му при него?!?

п.п.И да попитам любителите на тековете(в темата за българската карабина са много), какво щеше да стане, ако колегата на Милен не беше наблизо да свали ранения глиган?!

вариантите са лесни за отгатване - скоростно катерене на дърво или в по-лошия случай тежко осакатяване на Милен .......да не дава Господ и нещо още по-лошо.....тека е добро оръжие но за жалост цевичката му си няма сестричка....трябва добър патрон и хладнокръвие за да уцелиш където трябва навреме....иначе оставаш куц или изкормен..... а тия приказки за кучетата дето спасяват ловеца от атакуващ го глиган ги оставяме за децата.....той нека тръгне да те напада пък да видим кое куче ще го спре.....

вариантите са лесни за отгатване - скоростно катерене на дърво или в по-лошия случай тежко осакатяване на Милен .......да не дава Господ и нещо още по-лошо.....тека е добро оръжие но за жалост цевичката му си няма сестричка....трябва добър патрон и хладнокръвие за да уцелиш където трябва навреме....иначе оставаш куц или изкормен..... а тия приказки за кучетата дето спасяват ловеца от атакуващ го глиган ги оставяме за децата.....той нека тръгне да те напада пък да видим кое куче ще го спре.....

Дани, това за кучетата не съм много съгласен. В темата за ИСЛ качих една стара снимка на едно сравнително добро прасе като размери. Та тоя глиган същия го стрелях 4 пъти.След първия истрел го спряха на около 250 -300 метра, последва втори истрел. Явно умората от преследването и адренали си оказа влияние на точноста ми защото с втория истрел вместо да го поваля му счупих предния крак. Тръгнах да го доближавам , а то тръгна срещу мен, беше на 15 метра. От захватите които му правеха кучетата, двете отзад и едно на ухото му, то започна да се върти и да се опита да ги махне от себе си. Това забави атака към мен. Последваха още два истрела и тогава падна.

Втори случай в една царевица, глигана беше застанал на 30-40 метра на вътре в блока и през цялото време знаеше къде са пусиите защото много добре ни е чувал. Като влязох вътре и го намериха кучетата тръгнах да се приближавам към лая, не знам защо но когато ме усети защото вятъра беше от мен към него ,то тръгна право към мен, съдейки по шума и лая на кучетата. Не го виждах в гъстата царевица.Тогава кучетата директно скочиха върху него и го принудиха да се обърне и излезе навън. Само, че стрелците го изпуснаха. При втория случай имаше и колеги които пишат във форума и могат да потвърдят думите ми.

Може и да съм изкарал късмет във въпросните ситуаци, но това е моят опит в тази насока.

През 2006 г. имах случай на нападение от напълно здрав глиган.Едно младо куче го беше намерило в едра борова гора с подраст.Когато приближих видях кучето,но глигана не можах,защото дори не си беше направил труда да стане от леглото и така подраста го скиваше.Изведнъж глигана толкова бързо и изненадващо атакува кутрето,че и аз се стреснах.Прасето гони кучето 20-30 м.,спря,обърна се и.......така точно ме фокусира,че дори не се замисли замиг и ме атакува.Кутрето настигна глигана и се опита да го захапе от пред,но беше прегазено на секундата.Е,отсрелях прасето,номожеше и по-кротко да си умре.

Колега по време на лова бях гонач но, понеже поддържам много добри отношения с колегите от съседните дружини оставам и на позиция , а моето куче не стои при мен а ходи да търси прасета- и се появи в точното време на точното място. А относно колегата , който уби прасето му благодаря , но дори и да го нямаше там мисля , че щях да си довърша работата убивайки прасето понеже кучетата го спираха на два пъти , а аз се върнах да търся моето куче , защото при срещата с прасето помислих че е ударено. А за текчето мога да кажа само добри думи, въпреки , че моето текче е тунинговано.А дали с един или с повече патрони....слуката си е слука.

Колеги,вчера ви написах че нашите приятели от съседната дружина убиха по-малкия брат на русалския професор,но за жалост загубиха /уби/ едно от кучетата им.Явно братята на професора са решили да търсят отмъщение,защото днеска един от тях е убил едно от кучетата на нашия председател и е ранил още две. И с цялото си нахалство е останал в сечището , въпреки усилията на гоначите .Приемаме хвърлената ръкавица от тяхна страна и следващият път темата ще бъде падна "Русалския убиец" . Обещаваме ВИ.

Жалко е да загубиш куче и то добро куче . Един от нашите кучкари, които е вече над 70, загуби едно от най добрите си кучета още е живо, но двама ветиринари се произнесоха " Няма да стане " .

Дани, това за кучетата не съм много съгласен. В темата за ИСЛ качих една стара снимка на едно сравнително добро прасе като размери. Та тоя глиган същия го стрелях 4 пъти.След първия истрел го спряха на около 250 -300 метра, последва втори истрел. Явно умората от преследването и адренали си оказа влияние на точноста ми защото с втория истрел вместо да го поваля му счупих предния крак. Тръгнах да го доближавам , а то тръгна срещу мен, беше на 15 метра. От захватите които му правеха кучетата, двете отзад и едно на ухото му, то започна да се върти и да се опита да ги махне от себе си. Това забави атака към мен. Последваха още два истрела и тогава падна.

Втори случай в една царевица, глигана беше застанал на 30-40 метра на вътре в блока и през цялото време знаеше къде са пусиите защото много добре ни е чувал. Като влязох вътре и го намериха кучетата тръгнах да се приближавам към лая, не знам защо но когато ме усети защото вятъра беше от мен към него ,то тръгна право към мен, съдейки по шума и лая на кучетата. Не го виждах в гъстата царевица.Тогава кучетата директно скочиха върху него и го принудиха да се обърне и излезе навън. Само, че стрелците го изпуснаха. При втория случай имаше и колеги които пишат във форума и могат да потвърдят думите ми.

Може и да съм изкарал късмет във въпросните ситуаци, но това е моят опит в тази насока.

Данчо!!!ЗА 5 бр. ИСЛ съм съгласен че могат да спрат всяко прасе.....това са яки и злобни кучета....реално е!!!!

Edited by Даниел Йорданов

Данчо!!!ЗА 5 бр. ИСЛ съм съгласен че могат да спрат всяко прасе.....това са яки и злобни кучета....реално е!!!!

Те и териерите го спират, че го и удушават, ама апорта им куца.... :D замъкват го из драките и не мога да го намеря, а ако случайно го намеря - те вече го пресполовили!

Edited by gligan4o

Те и териерите го спират, че го и удушават, ама апорта им куца.... :D замъкват го из драките и не мога да го намеря, а ако случайно го намеря - те вече го пресполовили!

Toчно това съм забелязъл да правят когато има дълбок сняг......

А историята за глигана при мен е;че бе свиня "Русалска",бе голяма и бе с три крака,без преден ляв ,което се установи след отстрела.

Чувайки кучетата напред виждам ,че карат 4 прасета.Трите свиват преди мен далеч,а едното преминава на 30-на метра от мен в едни тръни,виждам го само в пролуките ,като в една му пускам една "бургия",но явно не с нужното предварение и му подпалвам задника....

От там отива така озверяло на 3 крака и се хвърля на колегата от суседната пусия и го навира в едни храсти.Добре ,че няма големи глиги и той се отърва само с натъртване и уплаха.Въпреки това го гърми от упор и така успяхме да видим ,чве е без един крак.....

Toчно това съм забелязъл да правят когато има дълбок сняг......

Айде сега на размери ли ще се засягаме!? Те затова са токова злобни, защото се комплексират от дребния си ръст и се мъчат да го компенсират със злоба.... :D

Това са малките русалски тарикатчета,а който неможе като мен да бие прасенца,бие чакали като прасенца.Честит имен ден на всички именици.

post-18279-1260126793_thumb.jpg

Edited by milen73