Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

http://www.silma.net/ може ли някои да ми каже някаква цена за пържия модел M70 N-EJ благодаря предварително :drinks:

колега махни ги тия силми,ще съжаляваш,една година и ще е на оръжейник,като ставах ловец мерак за силма,сънувах я даже дето се вика,бяла глава лекичка,с гравюра абе пушка мечта-СИЛМА СТАНДАРТ!1350 лева дадах за нея ,и един познат и той си взе силма дори от един магазин по едно и също време!радост голяма,отиваме на лов да ги пробваме нова лъскава всеки я харесва,минаха няколко месеца опънах няколко бренекета и свърши сезона,идва август месец,бре хлопа тая пушка,тук таме ръжда по цевите особенно около планката,викам бах ма..му,неможе да бъде нова пушка е ,званя на пожар на аверчето и той същата работа ,отиваме пак на лов притегнах сички болчета дето видях ,стреляме стреляме бам ежектора се прецака на долната цев,пак взе да хлопа ,а няма накъде да стягам вече!викам аз що не ти е.а ма..та италианска ами не полсушах опитните ловци дето ми викаха вземи си ИЖ,ама аз не италинаска да е и да е красива на вид,няма и 3 дена айде обикаляй варна като луд да си търся пушка,накрая я намерих -ИЖ 27 М,без ежектори исках да е,ама едно жълтеникаво дърво ,с жълти спусъци ,с бяла глава(е без гравюри)с 5 мобилни шока,но и малко по тежичка от силмата,ама няма проблем да чукна на дърво,корава руска стомана,аиде шоковете и за пъдпъдък и за патки и за две бренекета и за по далечен с подобрение полушок и пълния шок,абе перфектната пушка,хвърлям и в касата както я е валял дъжда и я вадя за следващия лов и няма грам ръжда,една година вече съм с нея ама немога да се оплача,така че не питай старило а питай патило! а силмата а продадох и и така си взех Ижовката ,а тя струваше точно 790 лева!наслука и недей избързвай!

колега махни ги тия силми,ще съжаляваш,една година и ще е на оръжейник,като ставах ловец мерак за силма,сънувах я даже дето се вика,бяла глава лекичка,с гравюра абе пушка мечта-СИЛМА СТАНДАРТ!1350 лева дадах за нея ,и един познат и той си взе силма дори от един магазин по едно и също време!радост голяма,отиваме на лов да ги пробваме нова лъскава всеки я харесва,минаха няколко месеца опънах няколко бренекета и свърши сезона,идва август месец,бре хлопа тая пушка,тук таме ръжда по цевите особенно около планката,викам бах ма..му,неможе да бъде нова пушка е ,званя на пожар на аверчето и той същата работа ,отиваме пак на лов притегнах сички болчета дето видях ,стреляме стреляме бам ежектора се прецака на долната цев,пак взе да хлопа ,а няма накъде да стягам вече!викам аз що не ти е.а ма..та италианска ами не полсушах опитните ловци дето ми викаха вземи си ИЖ,ама аз не италинаска да е и да е красива на вид,няма и 3 дена айде обикаляй варна като луд да си търся пушка,накрая я намерих -ИЖ 27 М,без ежектори исках да е,ама едно жълтеникаво дърво ,с жълти спусъци ,с бяла глава(е без гравюри)с 5 мобилни шока,но и малко по тежичка от силмата,ама няма проблем да чукна на дърво,корава руска стомана,аиде шоковете и за пъдпъдък и за патки и за две бренекета и за по далечен с подобрение полушок и пълния шок,абе перфектната пушка,хвърлям и в касата както я е валял дъжда и я вадя за следващия лов и няма грам ръжда,една година вече съм с нея ама немога да се оплача,така че не питай старило а питай патило! а силмата а продадох и и така си взех Ижовката ,а тя струваше точно 790 лева!наслука и недей избързвай!

Един смел и отговорен да каже истината за италианските боклуци Силма.Абсолютно си прав колега.И с предпазителите имат проблем и може да стане сакатлък

ами прежалил съм около 1600 лева

абе недей бе човек,махни ги тия силми,нарочно им пилят стоманата за да са по леки,гръмнеш няколко пъти с бренеке магнум и ще и хвръхнат цевите!за 1600 лв си вземи някоя Ижовка,ама с гравюри с качествена дървесина,и да не е ижовка,ако ще и турска пушка да е,те са под патент на берета!виж на по време на лов ,хората с какви пушки са,тука из форума и си направи сметката кое е по качествено !

Edited by Красен Катев
абе недей бе човек,махни ги тия силми,нарочно им пилят стоманата за да са по леки,гръмнеш няколко пъти с бренеке магнум и ще и хвръхнат цевите!за 1600 лв си вземи някоя Ижовка,ама с гравюри с качествена дървесина,и да не е ижовка,ако ще и турска пушка да е,те са под патент на берета!виж на по време на лов ,хората с какви пушки са,тука из форума и си направи сметката кое е по качествено !

вече и аз започнах да се колебая но проглема е, че съм чъвал за новите ижовки,че правят проглем казват,че само старите са добри :rolleyes:

Колега ако си решил да си дадеш парите за Силма и пушката те кефи - купувай смело. Ще чуеш всякакви мнения. Най-важно е оръжието, с което излизаш на лов да ти пълни душата. За себе си отчитам като грешка, че се поддадох, на иначе добронамерените съвети на опитни колеги, които ме убедиха да си взема надцевка. Не че съжалявам, но очите ми са все в успоредките. Явно трябва да си купя, иначе ще си изкривя врата. Така, че вземай каквото ти е на сърце.

Имам Силма повече от три години и нямам кой знае какви забележки. Не се бой, няма да ти "хвръкнат" цевите, но е вярно, че след всеки лов трябва да я чистиш. Не искам да ти досаждам със съвети, но ако си решил да вземеш Силма, то тя да е без екстрите - сменяеми шокове, ежектори и един спусък. Ако държиш на тях насочи се към по-висок клас оръжие. Същото се отнася и за съвременното руско оръжие. При масовото и по-достъпно оръжие - колкото повече екстри, толкова е по-голяма вероятността да се разочароваш.

Наслука!

Колега разбрах , че не си запознат с моделите на "Силма" - имат и такива със сменяеми шокове... А що се отнася до това дали надцевките на "Силма" са добри - имах такава и я смених с ИЖ-27 и смело твардя , че дори и савременното производство е по-добро...

Колега разбрах , че не си запознат с моделите на "Силма" - имат и такива със сменяеми шокове... А що се отнася до това дали надцевките на "Силма" са добри - имах такава и я смених с ИЖ-27 и смело твардя , че дори и савременното производство е по-добро...

ами незнам доста се чудя

Колега, мисля че вече всички производители предлагат гладкоцевно оръжие с мобилни шокови втулки. От Силмите познавам само един модел - 70N /такава притежавам и то с мобилни шокове/.

В дружинката двама сме с такива пушки, само че на колегата е 12/70, с постоянни шокове и я ползва от 14 или 15 години, без абсолютно никакви проблеми и без да е пропускал излет. Когато организираме стрелба по панички или пък решим да постреляме по мишени след гонките, нашите пушки прегряват. Всеки иска да пробва с тях /не случайно/ и никой не ги е определял като "боклуци". Точно обратното. Не искам да правя реклама, просто споделям мнение.

В интерес на истината, през последната година чувам само лоши отзиви за новопродадените партиди на Силма /стандартния модел/. Дори пред мой приятел, който решил да си купува такава, продавача във ВИП-а изпуснал при разглобяване ложата и тя се пръснала със завидна лекота на парчета. Явно изпращат при нас най-лошото си качество.

Въпреки казаните по-горе добри думи за Силма, ако трябва сега да избирам не бих дал тези пари. За по-малко и ижето върши работа.

Наслука!

ами незнам доста се чудя

Здравей,та по въпроса за твоето терзание-аз също имам Силма мод:Канардиър:магнум и я имам от 8 години и я ползвал за всякакъв лов включително и за едър лов,т.е стрелял съм с много бренекета и въобще не съм я жалил и я чистя само като ме хване мерака,та впечатленията ми са,че това е красиво и издръжливо оръжие,но е малко нежна,не понася грубо отношение като удряне,чукане,блъскане и т.н но това и руските не го понасят,ръждичка ми се появи само по метала на полуложата,но ако се смазва не е болка за умиране.На мен си ми харесва и ми служи вярно,всъщност не съм виждал грозна Силма.Проблем ми направи по време на лов на пъдпадък-венеца на домашно снаряден патрон се изкриви при отваряне на пушката и премина зад екстрактора,но мисля,че се дължеше на зле приготвения патрон/не остана време да ги калибровам/И един съвет от мен ако решиш да е Силма-непременно я отвори и я смажи,моята беше напълно суха!Закрепващата шпилка към приклада е с глава /болт/ а не с гайка ,което ме накара да прорежа с ножовка място за отверка.Сега всичко си е наред,надявам се да съм ти бил полезен при вземане на решение и наслука,както казва колегата по-горе-важното е да ти е кеф :mellow:

вече и аз започнах да се колебая но проглема е, че съм чъвал за новите ижовки,че правят проглем казват,че само старите са добри :mellow:

абе така е донякаде,ама след лова като я почистваш и смазваш няма да имаш проблем,моита я чистя един път в месеца ама поне 3-4 часа се занимавам с нея!

като при мен е станало колега :mellow:

Здравей колега щом си нагласил 1600 лева моето предложение изглажда така и трябва да знаеш че няма да сбъркаш :mellow:;)

http://daikan.bg/bg/products/lovni-pushki/...i.r.-premier-m-

Здравей колега щом си нагласил 1600 лева моето предложение изглажда така и трябва да знаеш че няма да сбъркаш :mellow:;)

http://daikan.bg/bg/products/lovni-pushki/...i.r.-premier-m-

колега и аз съм чувал за тези пушки даже са едни от любими те ми марки но казват че в този магазин даикан не били хубави модели

Прав е колегата който ти е дал линка на дайкан.мисля ,че така представената пушка F.A.I.R можеш спокойно да си я вземеш за тия пари.и повярвай, че е поне десет класи над много други марки.ако не се лъжа са американско производство.вземай тая и не мисли въобще. :rolleyes:

гешка колега сори.итлиански са.тия дето са американски са други ама там не ми се мисли от 3000 лв. нагоре.ама помисли и вариант за полуавтомат щото сега има оферти за фабарми по около 1600 мисля 4е гледах някъде фабарм 368 ако не се лъжа.ама ти си реши.аз сега имам мерка да си взема полуавтомат, че си има успоредка от т.нар. класика иж-54 ама всеки си има някакви предпочитания.внимателно обмисляй и не бързай пушки много особено сега в тая криза има вариант и да почнат с по големи отстъпки.успех

гешка колега сори.итлиански са.тия дето са американски са други ама там не ми се мисли от 3000 лв. нагоре.ама помисли и вариант за полуавтомат щото сега има оферти за фабарми по около 1600 мисля 4е гледах някъде фабарм 368 ако не се лъжа.ама ти си реши.аз сега имам мерка да си взема полуавтомат, че си има успоредка от т.нар. класика иж-54 ама всеки си има някакви предпочитания.внимателно обмисляй и не бързай пушки много особено сега в тая криза има вариант и да почнат с по големи отстъпки.успех

благодаря за съвета

Струва ми се, че негативните оценките за пушките "Силма" дадени от колегите по-горе са прекалено крайни!Явно обаче, че повечето от мненията са от лични впечатления, което означава, че може да им се вярва. Нека и аз да кажа нещо, с риск мнението ми да е по-различно.Имам такова пушка от три години-модел M 70 EJ (два спусъка, фиксирани шокове, 12/76). Прдпочитам я и в момента за полски лов, макар че си купих и полуавтомат Броунинг Феникс, който ползвам при лов на диво прасе и патици. За това време, сигурно съм изстрелял повече от хиляда патрона (не че са толкова много) без никакъв проблем при всякакви условия. И в момента пушката изглежда чудесно, дървенията се представя поносимо(със сигурност по-добре от Броунинга, който се драска и от въздуха), няма луфтове, напротив за тази експлоатация пушката е прекалено стегната при отваряне и затваряне, което малко дразни. Ръжда няма никаде, но пушката никога не е прибирана мокра.Просто, като я купих, един наш оръжейнк ми каза да си сложа един парцал в калъфа и като свърши лова да я забърша от вън от влагата(става за две минути без да се разглобява) преди да я прибера. Относно предпазителя, действително е малко хлабав. Така е от както я купих, а до колко това е свързано с безопасността, не мога да кажа. С две думи нормална пушка, която до момента ми върщи работа.

post-8076-1258748010_thumb.jpg

Струва ми се, че негативните оценките за пушките "Силма" дадени от колегите по-горе са прекалено крайни!Явно обаче, че повечето от мненията са от лични впечатления, което означава, че може да им се вярва. Нека и аз да кажа нещо, с риск мнението ми да е по-различно.Имам такова пушка от три години-модел M 70 EJ (два спусъка, фиксирани шокове, 12/76). Прдпочитам я и в момента за полски лов, макар че си купих и полуавтомат Броунинг Феникс, който ползвам при лов на диво прасе и патици. За това време, сигурно съм изстрелял повече от хиляда патрона (не че са толкова много) без никакъв проблем при всякакви условия. И в момента пушката изглежда чудесно, дървенията се представя поносимо(със сигурност по-добре от Броунинга, който се драска и от въздуха), няма луфтове, напротив за тази експлоатация пушката е прекалено стегната при отваряне и затваряне, което малко дразни. Ръжда няма никаде, но пушката никога не е прибирана мокра.Просто, като я купих, един наш оръжейнк ми каза да си сложа един парцал в калъфа и като свърши лова да я забърша от вън от влагата(става за две минути без да се разглобява) преди да я прибера. Относно предпазителя, действително е малко хлабав. Така е от както я купих, а до колко това е свързано с безопасността, не мога да кажа. С две думи нормална пушка, която до момента ми върщи работа.

колега извинявай може да съм малко нахален но искам да те попитам за колко пари взе твойта силма

колега извинявай може да съм малко нахален но искам да те попитам за колко пари взе твойта силма

По памет-хиляда двеста и нещо...не помня точно

колега,а от магазин ли я взе или я поръча от някъде

Магазина беше в София, някаде зад хотел "Плиска". Не познавам добре София и ме водиха приятели. Имах и визитка, но не я намерих, а не се знае дали магазина го има още. Все пак, беще преди време. Мажеш да попиташ вносителя - Старфорс на адрес [email protected]