Jump to content

Затоплящи възглавнички

Recommended Posts

http://ehealthbeauty.com/index.php?main_pa...products_id=319

http://ehealthbeauty.com/index.php?main_pa...products_id=318

Колеги някой да е ползвал подобно нищо, да даде някакви отзиви, струва ли си

http://ehealthbeauty.com/index.php?main_pa...products_id=319

http://ehealthbeauty.com/index.php?main_pa...products_id=318

Колеги някой да е ползвал подобно нищо, да даде някакви отзиви, струва ли си

Топлят,но трябва да има достатъчно въздух в ботуша.Прикрепял съм към тях,маркуче от системи и другият край го извеждам навън за да циркулира въздухът и да не изгасят.

В какъв смисъл гаснат - искаш да кажеш че горят ли?

А би ли ми обяснил колега принципа на който греят - все пак пише че държат пет часа топло средно 38-41 градуса.

Благодаря ти.

В какъв смисъл гаснат - искаш да кажеш че горят ли?

А би ли ми обяснил колега принципа на който греят - все пак пише че държат пет часа топло средно 38-41 градуса.

Благодаря ти.

Аз съм ползвал такива, но на друг производител. Работят на принципа на някаква химическа реакция и наистина топлят, но на мен ми се изпотиха краката :) Може би това с тръбичките на колегата (и адаш ;) ) по-горе трябва да се пробва.

• 2 weeks later...

Като няма отдзиви си поръчах няколко броя, сега чакам да стане студено за да ги пробвам в екстремни ситуации, и после ще споделя впечатления.

• 3 weeks later...

Е мога да дам вече някакви отзиви, в неделя бях за патици по Искъра и понеже студа беше невероятен - минус 16 градуса - сутринта в пет и половина, реших да ги пробвам. В началото нямах това намерение веднага, но когато слагах мюретата във водата установих че единият ми ботуш пропуска вода, явно съм го убол на предния лов, и реших да не си сменям чорапа веднага а да си залепя от лепенките и положението е следното: невероятно но свършиха работа, на сухия крак почуствах леко затопляне, а на мокрия просто не ми замръзна крака, све пак да уточня че кракът ми не беше подгизнал от вода а леко мокър на пръстите, което в случая при минус температура е достатъчно.

И открих малък недостатък, не се залепват хубаво върху чорапа и това довежда до трудното им убуване.

А и да Ви кажа че лепенките не са за цялото ходило а само за половината, а коя половина Вие ще си прецените че ви се смръзва.

Пет часа топлина са малко пресилени, аз ги осетих към 3-4 часа, което в моя случай ми беше достатъчно.

В краен случай за лев и нещо могат да помогнат в екстремни ситуаций на премръзване, но не разчитаите на тях да Ви топлят целия лов.

Наслука!

от къде мога да ги купя

На сайта които се отваря на първия ми пост също могат да се поръчат.

Неопреновите чорапи не вършат ли по-добра работа за лова отколкото тези измишльотини?

• 2 weeks later...
Е мога да дам вече някакви отзиви, в неделя бях за патици по Искъра и понеже студа беше невероятен - минус 16 градуса - сутринта в пет и половина, реших да ги пробвам. В началото нямах това намерение веднага, но когато слагах мюретата във водата установих че единият ми ботуш пропуска вода, явно съм го убол на предния лов, и реших да не си сменям чорапа веднага а да си залепя от лепенките и положението е следното: невероятно но свършиха работа, на сухия крак почуствах леко затопляне, а на мокрия просто не ми замръзна крака, све пак да уточня че кракът ми не беше подгизнал от вода а леко мокър на пръстите, което в случая при минус температура е достатъчно.

И открих малък недостатък, не се залепват хубаво върху чорапа и това довежда до трудното им убуване.

А и да Ви кажа че лепенките не са за цялото ходило а само за половината, а коя половина Вие ще си прецените че ви се смръзва.

Пет часа топлина са малко пресилени, аз ги осетих към 3-4 часа, което в моя случай ми беше достатъчно.

В краен случай за лев и нещо могат да помогнат в екстремни ситуаций на премръзване, но не разчитаите на тях да Ви топлят целия лов.

Наслука!

Колега по-удобно и лесно е ако се залепват направо върху ходилото, не върху чорапа. От личен опит :eusa_think:

Колега по-удобно и лесно е ако се залепват направо върху ходилото, не върху чорапа. От личен опит ;)
Да ама пише че не се препоръчва директно допир с кожата :crybaby:

Да ама пише че не се препоръчва директно допир с кожата :D

Така ли пише? :D И какво трябваше да ми стане? :p

Така ли пише? :D И какво трябваше да ми стане? :p
Токсични са ако се пукнат,ама за напукани пети са елексир.. :D !

• 3 years later...

Здравейте , ето и описание на тези неща които се дискутират в темата , а за по подробна информация пишете или в темата или на лични ще се постарая да отговарям възможно най изчерпателно тъй като ги ползвам от години и се снабдявам с тях на сносна цена ( доста по ниска от тази в магазините ) .

Що се отнася до това дали да се слагат директно в/у кожата просто не е препоръчително , тъй като има риск от зачервяване на мястото където са сложени , но това зависи и до голяма степен от марката защото има доста производители по света и всичко зависи каква пропускливост на кислород има самото пакетче , ако е с по големи отворчета те се окисляват по бързо и отдават повече топлина , но за по кратко време .

Тези които аз ползвам топлят от порядъка на 8 часа .

От часовете по химия ни е известно, че оксидацията (ръждясването) на желязото е процес, при който се отделя топлина. В природата това се случва сравнително бавно и топлоотделянето е практически незабележимо. Когато обаче този естествен процес се ускори с подходящ катализатор, екзотермичната реакция протича много по-бързо и по-осезаемо и това е принципът на действие на отоплителите за крака, който – между другото – в Япония се ползва от над 100 години! Отоплителите за крака представляват малки пакетчета, при които активните съставки са опаковани в специални филтърни мембрани. Когато се разкъса външната опаковка на пакетчето, нахлуването на кислород стартира реакцията и отоплителите постепенно се загряват, като различните модели достигат и поддържат различна температура – до около 40 градуса по Целзий, като реакцията приключва (пак зависи от модела) след около 6 до 10 часа. Болшинството от тези отоплители са самозалепящи се и с дъговидна форма от единия край, което позволява лесната им фиксация върху чорапите над пръстите на краката. Химическите отоплители са особено подходящи за скиори, туристи, сноубордисти, ловци и риболовци, посетители на спортни мероприятия и работещи на открито през студените зимни дни (и нощи)!

• 1 month later...

колега Георгиев имаш ли в наличност отоплители, кажи тел. за връзка и начин за закупуване.

Привет ,

Обявата беше изтекла и не съм разбрал, понеже на мен ми излизаше !

Допълнителната информация тук : http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=48496