Jump to content

БЪЛГАРСКО /лудогорско/ ГОНЧЕ - впечатления от породата

Желю
 Share

Recommended Posts

post-40853-0-02730900-1316633354_thumb.jpgСложих на гончето ми едни джаджи с помоща на ,които може да се види поведението на животното в гората за касмет вдигна един чакал и ето ви снимка от графиката на джи пи еса .Добре се вижда поведението на чакала ,когато е гонен от гончето .post-40853-0-63026900-1316633422_thumb.jpgНа втората снимка се вижда изминатото разстояние от кучето за кратката ни разходка и средната скорост .

Айде сега време за загадки...

Открийте приликите и разликите:

post-13774-0-83428700-1316638186_thumb.jpg

post-13774-0-24879400-1316638281_thumb.jpg

Айде сега време за загадки...

Открийте приликите и разликите:

кучето на втората снимка май има дъщеря и внуци класирали се на изложбата в Вършец организирана от НКБГ.

кучето на втората снимка май има дъщеря и внуци класирали се на изложбата в Вършец организирана от НКБГ.

Виждам че има нещо да ми кажеш,но да те питам теб ти знаеш ли какво гледаш във вас?аз тази кучка я купих преди 6год.сега излиза че баща и бил жълт и какво от това и така да е аз си обичам кучетата и си ги гледам на никой не съм обидил кучетата и неискам да коментирате мой кучета,кой на кого има нещо да казва и да се доказва аз не съм изкупителна жертва.

Виждам че има нещо да ми кажеш,но да те питам теб ти знаеш ли какво гледаш във вас?аз тази кучка я купих преди 6год.сега излиза че баща и бил жълт и какво от това и така да е аз си обичам кучетата и си ги гледам на никой не съм обидил кучетата и неискам да коментирате мой кучета,кой на кого има нещо да казва и да се доказва аз не съм изкупителна жертва.

васко ,знам че си я купил за лудогорка и я обичаш,всеки е така ,нали ??

Излиза значи че .човекът от които я е произвел е лъжец и измамник,след като я е продал за лудогорка .От тук следва ,че не само в нея има вкарана чужда кръв амии в останалите му кучета,да не ги споменаваме кои са те,че ептем ще стана сложно за обяснение!!!!

васко , кой е производителя и ??

Абе то е лесно да сложи всеки някоя снимка на някое куче,все едно аз да сложа снимка на трицветна кучка и да кажа ,че е майка на некое от известните ви ,и защо ако с ее знаело ,при огледа и описването не е казано ??? Сълко да те питам теб ,нормално ли е това,че друг няма да ми отговори ,аа и Жельо

Излиза значи че .човекът от които я е произвел е лъжец и измамник,след като я е продал за лудогорка .От тук следва ,че не само в нея има вкарана чужда кръв амии в останалите му кучета,да не ги споменаваме кои са те,че ептем ще стана сложно за обяснение!!!!

Абе то е лесно да сложи всеки някоя снимка на някое куче,все едно аз да сложа снимка на трицветна кучка и да кажа ,че е майка на некое от известните ви ,и защо ако с ее знаело ,при огледа и описването не е казано ??? Сълко да те питам теб ,нормално ли е това,че друг няма да ми отговори ,аа и Жельо

Във всеки коментар името Желю,го пишеш по различен начин!Щом водиш дискусия с даден човек е редно поне името му да научиш!

От тук нататък всеки коментар с грешно изписано име(Желю се пише) го трия!

Приятна вечер!

Edited by Ст.Иванов

Тошко, макар, че не съм длъжен да го правя, ще ти кажа каквото знам.

През 2009г. аз и още трима ентусиазти от Банския клуб, които все още смятахме, че там ще се промени нещо, посетихме Вършец. Това стана по покана на Замфи и Бертонето. Те тогава и двамата или бяха членове на Банския клуб, или бяха подали молби за членство.По онова време се бяхме заели да описваме кучета и да пълним племенната книга на клуба.

На тази визита описахме около 15 кучета, доколкото си спомням. Описали сме ги като произход така както техните собственици са ни ги представили. Това, което те са ни казали това сме описали. На онзи етап никой от нас, както и Васко и Николай не е знаел, че в тези кучета влизат червени кучета.

На тези кучета, които описахме бяха издадени родословия от БРФК, ако не се лъжа през Банкия клуб. Пак казвам, ако нещо не е така нека ме поправи някой. Аз това си спомням.

Единствено Замфи тогава не иска да му описваме една кучка, за която каза, че незнае нищо за произхода и тя си остана така, вместо да измисля родители.

Всички други бяха описани, като някои само с имената на родителите. Но едно е да знаеш имената, съвсем друго е да си ги виждал.

Васко и Николай са били подведени явно от човека, от който са ги купували. Това е цялата работа. За това нека хора, на които не им е работа, да не развъждат. Само да ползват и да им се радват.

Както съдията на изложбата съди това, което вижда, така ние описахме това, което ни беше показано.

За това сега в нашия клуб има регионални отговорници, през които се подават родословията до отговорника по развъдната дейност.

Той проучва кучилото и тогава преценя дали ще се подава или не. Аз като не знам нещо за някое куче питам и така.

нищо нямам да ти казвам на теб,ако имам ще ти го кажа лично не чрез форумите.Други ровят работите като качват разни снимки за сравнения.А колкото за споменаваните кучета и в моя двор има от тях така че най малко искам да обидя някое куче,нека тези двама да спрат само дразги да правят и да се заяждат защото единия е доста зелен още.

Поздравявам, всички почитатели на породата Българско /лудогорско/ гонче с празника на независимостта на България!!!!!!!!!!

колеги искам да знам имали пробрем ако ку4ето е без бяло петно на гърдите а уж е от рудословни родители а малкото е без бяло благодаря предварително

Браво Гошо пуска ли го някаде

Ето един хубавец,снимка е поздрав за колегата stoiyanov. :dance2:

Ето един хубавец,снимка е поздрав за колегата stoiyanov. :dance2:

От кои кучета произхожда тоя шоколадко?

Edited by TORMENTOR