Jump to content

БЪЛГАРСКО /лудогорско/ ГОНЧЕ - впечатления от породата

Желю
 Share

Recommended Posts

За да не скучаеш тогава, поразмишлявай.Разликата във времето между горния и долния е 17 г.

Блейк и Вокил. Прадядо и внук.

За да не скучаеш тогава, поразмишлявай.Разликата във времето между горния и долния е 17 г.

Добре е запазили са ектериора ,не е имало напредък но не и разпадане на гени.Това трябва да ми говори ,че има хора които подържат дадена линия и определен тип кучета предполагам.

Добре е запазили са ектериора ,не е имало напредък но не и разпадане на гени.Това трябва да ми говори ,че има хора които подържат дадена линия и определен тип кучета предполагам.

Брех - ти си бил уникален, щом по снимки определяш разпад на гени, не си май за таз селска държавица - хващай влака и право в Белгия, в FCI откога търсят такива специалисти - може пък и да им излезе късмета с теб, не си губи времето с нас, ние още сме на първа страница от рибния буквар.

Брех - ти си бил уникален, щом по снимки определяш разпад на гени, не си май за таз селска държавица - хващай влака и право в Белгия, в FCI откога търсят такива специалисти - може пък и да им излезе късмета с теб, не си губи времето с нас, ние още сме на първа страница от рибния буквар.
Ничка сетера сложи професор Вучков в малкя си джоб

Засега обмислям покана в управата на родната ни федеряция ,по натам ще мислим за нещо по мащабно .В България сме все пак а кинологията ни не е от най проспериращите. :umnik2:

Интересно обмисляне,за още по- интересна покана. Сподели коя е тази федерация и с бъклица ли те поканиха? Не за друго ,а да се отнесем и ние подобаващо,белким ни поканят някъде,макар и не в управата :drinks: и не му мисли много,влизай в управата да помагаш и на нашата порода.

Сложно е в последно време доста се объркаха нещата в нея ,влизат нови клубове и хора които хал хабер си нямат от кучета ,но нали са гласоподаватели и са нужни.Иначе ме поканиха първо на маса после на документи и накрая с убедителни потупвания по рамо ,че от такива хора имали нужда с малко кучета без претенций за развъдна дейност и много приказливи. :sword:

Сложно е в последно време доста се объркаха нещата в нея ,влизат нови клубове и хора които хал хабер си нямат от кучета ,но нали са гласоподаватели и са нужни.Иначе ме поканиха първо на маса после на документи и накрая с убедителни потупвания по рамо ,че от такива хора имали нужда с малко кучета без претенций за развъдна дейност и много приказливи. :sword:

Като се уредиш гледай да ме уредиш и мене,че отдавна съм навит :beach: ,но да нее на ниско стъпало ами ще се съглася за замесник например.

Сетер дай си мнението като специалист-кинолог.

Сега ще стане страшно. Много хора няма да спят и тази вечер.

На мене много ми хареса;от кои кучета е

особено това на втората снимка

Радвам се ,че ти харесват.За кое от трите питаш.

Нещо много "кинолози" налазиха темата... :D

Ние наблягаме на вродените качества...

http://vbox7.com/play:f747105cd1

Сега ще стане страшно. Много хора няма да спят и тази вечер.

Както всяка вечер така и тази вечер , :mail1: кучето изглежда доста прилично предвид факта ,че си го снимал в по напреднала възраст.

Има добри ъгли на задните крака ,добра глава ,добре сложен ,не много висок ,типичен представител на породата с една идея да му беше по тъмна окраската щеше да е ок.

Каде ме пращаш ,много съм обикалял стига толкова дай да си седна и аз на задника. :bike:

attachicon.gifFotografija-0127_e2_e1.jpg

attachicon.gifizlojoba%20montana%20125.jpg

attachicon.gifRottweiler.jpg

attachicon.gif1.jpg

Има ли намеса на други породи в българското гонче.Не целя да обиждам куче или собственик просто сравняваме.

Сетера сетера що ли ти приставаме на акъла незнам ама аиде като си качил тези снимки назови поне една прилика с родваилера.Ако наистина мислиш,че в лудогорското гонче има родваилер значи не е добре работата и изобщо не си за там за кадето каза,че те канят.Помисли кои и защо би направил такава кръстоска от която няма никаква полза.Родваилера е съвсем друго тяло съвсем друга глава а уши никакви каде отиваш може би.Аиде кажи какво може да вземе човек от един родваилер при такава кръстоска.Да си виждал някъде родваилер с големи джуки големи уши и увиснала кожа тук там,тия работи неидват од родваилера маистореее.От мен запомни,че повечето ловни породи във света са предразположени към такова нещо именно поради произхода си докато произхода на стражевите и служебните кучета е съвсем друг.Поинтера и тои ли е мешан с родваилер,курцхаари също съм виждал такива и изобщо във всички породи има едни с по лека и едни с по тешка конструкция.Ами повечето френски породи ловни кучета като са все такива тешки във главите и те ли са мешани с родваилер-породи със традиции и затвърдени преди стотици години.Не ги разбираш ти тия кучета и един човек ти писа да спреш да се излагаш ама не си ти човек дето се разбира од приказка(то това стана ясно още од началото де) и си продължаваш да се излагаш.Бях качил клип във по задните страници кадето ги има и маиката и бащата на моето куче па слагаи на пауза и гледаи па виж ударат ли на родваилери неударат ли.... http://www.youtube.com/watch?v=7LMSi1hMD_E ето го клипа пак па гледаи па кажи тия тела родваилерски ли са.

Един младок,който от сега показва, че ще е достоен заместник на баща си в гората.

post-17240-0-62147900-1358620185_thumb.jpg

Тая сладурана от третата снимка, страхотна структура е направила. Да ти е жива и здрава и много да те радва.

Както всяка вечер така и тази вечер , :mail1: кучето изглежда доста прилично предвид факта ,че си го снимал в по напреднала възраст.

Има добри ъгли на задните крака ,добра глава ,добре сложен ,не много висок ,типичен представител на породата с една идея да му беше по тъмна окраската щеше да е ок.

И аз като се погледна в огледалото ми се иска с една идея да съм по - тъмен, ама вече не става/ в предвид годинките, даже и от твойте добавки да беше пратил на хайвана нямаше да помогнат/, добра оценка си дал, но на парче, кучетата се съдят в различни възрастови групи и някои неща трябва да се вземат в предвид - трябва по широко да се гледа.

Еи как набързо се накачиха снимки на страхотни гончета,как ме кефят такива гледки.Да са ви живи и здрави па и вие да сте живи и здрави пазители и почитатели на породата.Днес сутринта за пореден път се накефих на гоненето на лудогорското гонче,след около три часова гонка на една лисица която наще вардачи както винаги опуснаха и после беше ударена од саседната дружинка.Кучето след малко си доиде при мене а аз за пореден път се убедих,че гончето не е за всеки защото някои хора не им се чака кучето докато си доиде и само мрънкат аиде да си ходиме,ние се прибираме кои знае това куче каде отиде и тем подобни приказки.

Edited by go6ovaleriev