Jump to content

БЪЛГАРСКО /лудогорско/ ГОНЧЕ - впечатления от породата

Желю
 Share

Recommended Posts

Засега обмислям покана в управата на родната ни федеряция ,по натам ще мислим за нещо по мащабно .В България сме все пак а кинологията ни не е от най проспериращите. :umnik2:
С тия познаня по кинология направо ще изтреляш берефекато в космоса

Сетера сетера що ли ти приставаме на акъла незнам ама аиде като си качил тези снимки назови поне една прилика с родваилера.Ако наистина мислиш,че в лудогорското гонче има родваилер значи не е добре работата и изобщо не си за там за кадето каза,че те канят.Помисли кои и защо би направил такава кръстоска от която няма никаква полза.Родваилера е съвсем друго тяло съвсем друга глава а уши никакви каде отиваш може би.Аиде кажи какво може да вземе човек от един родваилер при такава кръстоска.Да си виждал някъде родваилер с големи джуки големи уши и увиснала кожа тук там,тия работи неидват од родваилера маистореее.От мен запомни,че повечето ловни породи във света са предразположени към такова нещо именно поради произхода си докато произхода на стражевите и служебните кучета е съвсем друг.Поинтера и тои ли е мешан с родваилер,курцхаари също съм виждал такива и изобщо във всички породи има едни с по лека и едни с по тешка конструкция.Ами повечето френски породи ловни кучета като са все такива тешки във главите и те ли са мешани с родваилер-породи със традиции и затвърдени преди стотици години.Не ги разбираш ти тия кучета и един човек ти писа да спреш да се излагаш ама не си ти човек дето се разбира од приказка(то това стана ясно още од началото де) и си продължаваш да се излагаш.Бях качил клип във по задните страници кадето ги има и маиката и бащата на моето куче па слагаи на пауза и гледаи па виж ударат ли на родваилери неударат ли.... http://www.youtube.com/watch?v=7LMSi1hMD_E ето го клипа пак па гледаи па кажи тия тела родваилерски ли са.

Що се палиш трябва и да спиш ,нали само си приказваме ако намеря прилика на пойнтери с рот .бих я посочил ,просто това ми замяза и попитах дали има нещо общо ,а за кръстоските писах по горе защо и как.

Ето един представител на породата, който даде живота си по време на лов.

Щом си си го сложил на профила значи е останал във сърцето ти,остави ли поне поколение.

Иван Пехливанов много си бос в тази порода ,моля те да спреш да пишеш глупости за НКБГhttp://www.nkbg.eu/breeding.php и неговата дейност,както и за Българското гонче.

Ако си наистина травматолог вземи си излекувай травмите в главата ,защото напълни темата за с много излишна информация.

Виждам че си от скоро форумен герой и искаш да натрупаш популярност,но това не е начина.

Вземи да си купиш едно кученце Българско гонче па го гледай 2 години ,после почни да го водиш на лов па го научи и виж колко лесно се отглеждат и обучават кучета за лов,и чак тогава може да имаш по миродавно мнение.

Не бях го видял колега ще се вслушам в съвета ти и ще взема и нета в къщи да си спра . :beach: Бос не съм ходя с маратонки маркови и обичам хубавите кучета затова съм и отскоро тук ,просто преди време доста пътувах.

С твое разрешение бих посещавал темата .

Ето един представител на породата, който даде живота си по време на лов.

Жалко,много красиво куче виждал съм го на живо.Георги прасе ли го утрепа?

Някой поддържа ли кучета от гончето на Тошко - Г.Малина.

Има колеги които подържат.

Не бях го видял колега ще се вслушам в съвета ти и ще взема и нета в къщи да си спра . :beach: Бос не съм ходя с маратонки маркови и обичам хубавите кучета затова съм и отскоро тук ,просто преди време доста пътувах.

С твое разрешение бих посещавал темата .

Сетера,явно си умен човек,но тънкия ти хумор кара останалите да се дразнят.Що не задаваш въпросите си и да не правиш оценка по фотосите които се постват?Радвай се на хубавото,а другото не го коментирай.Как ще отговориш на въпроса-какво ще кажите за моята нова придобивка отрицателно?Щом го е постнал човечеца значи,че си го харесва.Всеки се жени за жена си щото си я харесва.Равносилно е да кажеш на младоженец недостатаците на годеницата.Ясно ти е предполагам каква ще е реакциата на младоженеца спрамо теб. Мястото за оценки е ринга,не, че и там няма сърдити.Висоите върхове всякъкви ветрове ги духат,още ти е ранно да ги изкачиш.Ще те издухат, послушай съвета ми.Доста ризи съм скъсъл за тези шесдесет години,сигорно ще ми отговориш, ами като си палачорин аз как да ти помогна,не е от палачорлък,както казват по възрастните.Има много стойностни кучкари от който много има да научиш за породата във форума.Повечето от тях рядко пишат .

Ще се радвам много,ако приемеш забележката ми като на по възрастен.Усещамна напрежение на предела на взрива.Ловът свърши

тук е мястото да общуваме споделяме и обменяме опит.Жив и здрав.

ПП.А да ходиш бос ти е късно вече... :lol: Знаеш ли кои ходят боси? :big_boss:

Що се палиш трябва и да спиш ,нали само си приказваме ако намеря прилика на пойнтери с рот .бих я посочил ,просто това ми замяза и попитах дали има нещо общо ,а за кръстоските писах по горе защо и как.

Добре ще приемем ,че сме побеседвали.

Сетера,аз не отглеждам само мелези,имам Лудогорски гончета,барак,гонче от кучетата на М.Точев ако това име ти говори нещо.

Аз ловувам само със мелези.Назад из посовете си някъде обяснявам защо,ако те интерисува.

Сега обещаното да се оплача от Сейхан.Преди два три месеца въпросния господин звъни и ми казва,ще ти изпратя едно женско кученце,не ме пита искаш ли,а ми казва ще ти изпратя.И така уговорихме се как и покакъв начин ще ми го изпрати,получавам един кашон и виждам,че женското се е "окучило" и в кашона има още едно та,какво е мнението ми за този Сейхан,ГОЛЕМИЯТ радетел на

Българска порода–лудогорско гонче,мое мнение.Този човек ме задължи със отношението си към мен,като ми гласува доверие,че

наистина аз ще отгледам тези прекрасни кутрета и утре числото на Л.Г ще е със две повече. Та,колко са със мисленето на Сеихан за развитието на породата.Искат ме не искат останалите Сейхан ме направи член на техния клуб по много деликатен начин.

Благодаря ти приятелю,тук е мястото да изразя възхищението си от постъпката ти и още веднъж да ти кажа едно ГОЛЯМО БЛАГОДАРЯ.Нека бок те пази,ти заслузаваш много. :hi:

В краина сметка кво стана с кученцата даи някоя снимка да ги видиме ако имаш.

В краина сметка кво стана с кученцата даи някоя снимка да ги видиме ако имаш.

И това ще стане,сега мизерията при нас животновъдите е разкошна,нека малко ни олекне.Обещавам.

post-24735-0-17119300-1358700500_thumb.jpg Момчета в грешка съм бил когата казах,че бащата на моя пес е от РЕИ и от САМАНТА,преди мако се обаждахме на Цветан и тои ни каза, кучето е от РЕИ и МЕРИ.

attachicon.gif08122012609.jpg Момчета в грешка съм бил когата казах,че бащата на моя пес е от РЕИ и от САМАНТА,преди мако се обаждахме на Цветан и тои ни каза, кучето е от РЕИ и МЕРИ.
Колега кучето от снимката много ми допада като визия,може ли да качиш ако имаш разбира се и други снимки.

Аз скоро ги бех качвал снимките. post-24735-0-34034400-1358707863_thumb.jpg post-24735-0-64636200-1358707905_thumb.jpg дето бех писал,че има едно кученце от този пес във ШУМЕН.

На кого е в Шумен е и на каква възраст.

Да не би да е взето от Добромир

Edited by Ivailo Veskov

Аз скоро ги бех качвал снимките. attachicon.gif08122012606.jpg attachicon.gif08122012608.jpg дето бех писал,че има едно кученце от този пес във ШУМЕН.
Извинявай не съм обърнал внимание,благодаря все пак.

На кого е в Шумен е и на каква възраст.

Да не би да е взето от Добромир

Човека се казва СТОЯН известен е още във гълъбарските среди,много добър човек и голям мои приятел.

Edited by go6ovaleriev

Акбар на 3 месеца

Много Добър-браво

Рядко хваля по форумите но ...