Jump to content

БЪЛГАРСКО /лудогорско/ ГОНЧЕ - впечатления от породата

Recommended Posts

• Replies 18.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Пич и Поля на 50 дни:

Новата ми надежда Джоко:

Докторе, нещо не се обаждате. Един мой приятел от Шуменско.

Posted Images

Понеже ни направиха забележка за килограмите минахме на спортна диета, започнахме да теглим колелото :pardon: .

Бат Ванчо вече,е ДЯДО Ванчо.Приятелю,пожелавам ти всичко от сърце :drinks: Много радост,и незабравими моменти с внучето.Живи,и здрави ще дойда на гости някой ден,

ПС:Малкия е много сладък

Понеже съм виждал баща и Данчо и изключително широката и майка Дуда,

неколкократно и за тва ми е интересно как изглежда тя. Дуда беше като булдозер

в гърдите и имаше много характерно голямо бяло петно на гърдите. А Данчо беше малко

светъл в лицето и му се размиваха точките, но това не е болка за умиране. Весели празници!

Широка беше Чита 96/92 /цоцито/ от Асен404/83 и Буря874/89 ,за нея говориш. На Дудито името идва от дуднене.Сега даже е модерна тая дума.Колкото до Данчо ,Делчо е качил под пост13676/912 стр. 2ве негови снимки,всеки да си прецени.Незнам защо излязоха така лошокачественни, както и тия на Блейка и Чоко. Данчо 126/92 беше куче динамит,той и Пейовата Тинка13/90 са най умните БГ гончета ,които аз съм познавал.Крали са ни неведнъж ,върху него има няколко посегателства,Е не успяха. И не само това е показателно.

Бат Ванчо вече,е ДЯДО Ванчо.Приятелю,пожелавам ти всичко от сърце :drinks: Много радост,и незабравими моменти с внучето.Живи,и здрави ще дойда на гости някой ден,

ПС:Малкия е много сладък

Честито да му е жив и здрав,и много много радост да ви носи :drinks: .

Широка беше Чита 96/92 /цоцито/ от Асен404/83 и Буря874/89 ,за нея говориш. На Дудито името идва от дуднене.Сега даже е модерна тая дума.Колкото до Данчо ,Делчо е качил под пост13676/912 стр. 2ве негови снимки,всеки да си прецени.Незнам защо излязоха така лошокачественни, както и тия на Блейка и Чоко. Данчо 126/92 беше куче динамит,той и Пейовата Тинка13/90 са най умните БГ гончета ,които аз съм познавал.Крали са ни неведнъж ,върху него има няколко посегателства,Е не успяха. И не само това е показателно.

Виждам,че сте доста запознат с породата и кучетата от преди 15-20 години...интересно ми е да чуя вашето компетентно мнение,за сегашното положение на породата и тук показваните кучета?!

Поздрави!

861/89

Какви са тези цифри колега, означават ли нещо..?? Edited by alexandar_93

Какви са тези цифри колега, означават ли нещо..??

Роко 861/89 от ФЧПЛК.Това куче ако не е той,приликата е невероятна.

Благодаря за въпроса. Няма да бъда изчерпателен, ще нахвърлям само щрихи.Бъдещето е на такива като теб, а това е и отговорност.Виждам екстериорни и много чистопородни животни.Преди фермата породата във вида напасван по Лозенски ,БГ гончетата бяха основно в Капсулирани региони.Сега са разпостранени повсеместно .Това е най показателно че ФЧПЛК гр.Русе си е изпълнила предназначението. Според мен сегашните ви грижи идват по генотипа.Сиреч върти се една и съща кръв. Имбридинг в/у имбридинга по една линия дори през 2ве поколения,води почти винаги до негативни резултати.Така наричаните "аборигени" ги има и това е пътя според мен.По гатерите на Североизточна Б/я селските момчета вадят такива кучета.Не визирам и не ангажирам никого,желая ви успехи.

Всъщност получих доста изчерпателен отговор...благодаря!!!

Роко 861/89 от ФЧПЛК.Това куче ако не е той,приликата е невероятна.

Не, кучето е младо на година и девет месеца е и номера му е 01325/11 ако става въпрос за номер от родословие..:)

Също така ако ви прави впечатление от тези стари фотоси които се качват на последък в темата повечето гончета имат хубаво изразено бяло на гърдите до като при сегашните то е на изчезване.Знам че някои ще каже че цвета се докарва най лесно но изказвам не ангажиращо мнение.

Мойта машина ПИРИН attachicon.gifPIRIN.JPG и attachicon.gifPIRIN..JPG

Наистина е добра машината ,а ето я и в дествие !http://www.clip4e.com/play_trenirovka_na_gontche_v_gater.htm

...

Също така това е едно от малкото кучета от качените на последък което е със ситни точки.Почти всички останали имат големи разкошни лешници.