Jump to content

БЪЛГАРСКО /лудогорско/ ГОНЧЕ - впечатления от породата

Recommended Posts

Не можеш да спреш,гората да се разлиства...нито гончето да гони!!!И да,варианта за мелези е много добър и удачен...не случайно много от хората,които разбират и ловуват на прасе,го правят с мелези!

Аз не съм казал,че гончето не става и не ми харесва,но не премълчавам и не говоря глупости...моята кучка взе да гони на дълго,в началото влизаше в рамките на 1-2 часа...но ето фактите са на лице!

Но явно твоите не гонят така дълго и ти никога до сега не си се замислял,за мелези!!!!!!!!

Брако, споко. Ще дойде време когато ще загони пак по толкова. Кучката сега ти е прогонила. Остави я да се налудува и я води на лов. Не я спирай. Просто след окучването се е отворила. Преди не е имала този кураж и тази самостоятелност, която има вече. Най -много след предстоящия ловен сезон ще и уври главата. Не забравяй, че е все още на 2 години.

• Replies 18.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Пич и Поля на 50 дни:

Новата ми надежда Джоко:

Докторе, нещо не се обаждате. Един мой приятел от Шуменско.

Posted Images

Вальо, чети добре какво съм написал! На никои не съм обидил кучето... Аз също съм съгласен с много от нещата, които Рашайков пише, като "проблеми", но просто не е тук мястото! Защото тук ги пише, а на събранията го няма, да каже- точно и ясно от коя страна го сърби!

Така е, темата я оспамих, но просто ми писна да се хвърлят намеци за "тежките проблеми" .

С написаното от Рашайков, в последният му пост, също съм съгласен на 100%

Но стига с тези писаници по форума:

Ела на събранието и кажи какви са ти желанията, от какво си недоволен , дай предложение за тези проблеми! А не тук в темата, да ми качва снимки , да сравняваме гончета , обръщайки се към потребителя Ot izvora,(извинявам се, че намесвам името му, без да го познавам! просто като пример....) и то да сравняваме гончета, от сега, и от преди 30-40год.

Сега пък дълго гонели...

Е добре де, мислите ли, че ние незнаем!?? Тези констатации са направени одавна! Аз лично ми се събират поне 15 сватби да съм изсвирил по байрите, но това няма да ме откаже да ги гледам! На всички в НКБГ е ясно ,че по породата има много още какво да се желае, има още много трески за дялане, но също така съм наясно, че това няма да стане тук в форума, в тази тема. Защото темата не е за решаването на проблемите, съпътстващи породата!

За да не остана пак криво разбран, че имам за цел, да направят тук ,някаква междуличностна война, ще кажа, че Рашайков го познавам добре, знам му таланта да се прави на ощипана мома, и да се сърди, когато някои го е разкритикувал и е изразил мнение, различно от неговото. Уважавам го, като човек и кучкар, но откровенно не ми харесва това, че като види малко повечко байр е готов да "обърне каруцата".

И последно:

Бракониерче, знам, че годроста ти е в повече и аз сега съм ти накърнил достоиството!

Уважавам много твои качества, но не и това да се правиш на тъкоубиден!

Когато доиде с декларацията, да ставаш член на НКБГ, аз съм гласувал -ЗА, както и всички там-присъстващи!

За 4-5 год. съм положил доста труд, не само аз, а и доста от хората в клуба.

Мисля, че заслужаваме повече уважение, защото лично аз се чувствам засегнат! По нагоре ти писах, че ще го приема лично...

Айде, стига толкова, че много стана...

Много поздрави на Деси! ;)

Аз може и грешно да съм те разбрал.Но някой ден ще седнем там горе при Авера и ще ги разтягаме :gathering: .Сега малко е зает и не искам да го ангажирам с нашето присъствие че доста работа има на главата.Инак за кучета и лов има да говорим много трябва отпуска да взема :D:D:D .А за това че снимката качена от Шайката е отпреди "30–40 години" аз не съм толкова стар да ти приличам на 60 годишен. Това в рамките на шегата. Edited by Валентин Атанасов

Аз може и грешно да съм те разбрал.Но някой ден ще седнем там горе при Авера и ще ги разтягаме :gathering: .Сега малко е зает и не искам да го ангажирам с нашето присъствие че доста работа има на главата.Инак за кучета и лов има да говорим много трябва отпуска да взема :D:D:D .А за това че снимката качена от Шайката е отпреди "30–40 години" аз не съм толкова стар да ти приличам на 60 годишен. Това в рамките на шегата.

Ще ми бъде особено драго да се съберем, Вальо! По темата "кучета" винаги има какво да се "излъжем". :bira:

А относно снимката, не съм имам нея предвид.

Вальо, чети добре какво съм написал! На никои не съм обидил кучето... Аз също съм съгласен с много от нещата, които Рашайков пише, като "проблеми", но просто не е тук мястото! Защото тук ги пише, а на събранията го няма, да каже- точно и ясно от коя страна го сърби!

Така е, темата я оспамих, но просто ми писна да се хвърлят намеци за "тежките проблеми" .

С написаното от Рашайков, в последният му пост, също съм съгласен на 100%

Но стига с тези писаници по форума:

Ела на събранието и кажи какви са ти желанията, от какво си недоволен , дай предложение за тези проблеми! А не тук в темата, да ми качва снимки , да сравняваме гончета , обръщайки се към потребителя Ot izvora,(извинявам се, че намесвам името му, без да го познавам! просто като пример....) и то да сравняваме гончета, от сега, и от преди 30-40год.

Сега пък дълго гонели...

Е добре де, мислите ли, че ние незнаем!?? Тези констатации са направени одавна! Аз лично ми се събират поне 15 сватби да съм изсвирил по байрите, но това няма да ме откаже да ги гледам! На всички в НКБГ е ясно ,че по породата има много още какво да се желае, има още много трески за дялане, но също така съм наясно, че това няма да стане тук в форума, в тази тема. Защото темата не е за решаването на проблемите, съпътстващи породата!

За да не остана пак криво разбран, че имам за цел, да направят тук ,някаква междуличностна война, ще кажа, че Рашайков го познавам добре, знам му таланта да се прави на ощипана мома, и да се сърди, когато някои го е разкритикувал и е изразил мнение, различно от неговото. Уважавам го, като човек и кучкар, но откровенно не ми харесва това, че като види малко повечко байр е готов да "обърне каруцата".

И последно:

Бракониерче, знам, че годроста ти е в повече и аз сега съм ти накърнил достоиството!

Уважавам много твои качества, но не и това да се правиш на тъкоубиден!

Когато доиде с декларацията, да ставаш член на НКБГ, аз съм гласувал -ЗА, както и всички там-присъстващи!

За 4-5 год. съм положил доста труд, не само аз, а и доста от хората в клуба.

Мисля, че заслужаваме повече уважение, защото лично аз се чувствам засегнат! По нагоре ти писах, че ще го приема лично...

Айде, стига толкова, че много стана...

Много поздрави на Деси! ;)

Няма защо да ме уважаваш! И не пиши коментари към моята персона,не желая да публикувам в тази тема!

п.с

И недей се прави на простак,отдава ти се вярно...но сдържай се! ;)

Няма защо да ме уважаваш! И не пиши коментари към моята персона,не желая да публикувам в тази тема!

п.с

И недей се прави на простак,отдава ти се вярно...но сдържай се! ;)

Eee, браво! То и на мен одавна ми ясно, че си дръво с чеп, ама все се надявах , че поне добрия тон ще запазим... без обиди! Явно и при теб порива от вътре е голям...

Извинявам се на всички, четящи темата, за спама!

Моля някои модератор да го премести от тук.

Не знам 'одавна" какво ти е ясно и не ми трябва да знам,не съм нарушил добрия тон...не аз пращам поздрави и правя някакви намеци!Не замесвам и странични хора,а просто коментирам кучета...МОИТЕ КУЧЕТА,да подчертая!

Нито теб, бях намесил някъде,нито пък съм засегнал някого с коментарите си...писах и споделих,какво наблюдавам...

и мисля,че го споделих на правилното място,но явно в България,когато пишеш и казваш каквото мислиш и използваш истинските определения и факти за дадено нещо,или не могат да те разберат,или те изкарват интригант и боклук!

Ако имаш някакви лични 'драми" към мен,познаваш ме добре...имаш ми телефон,дори знаеш къде живея!

Не е тук мястото да си споделяш мнението за МЕН,тук коментираме КУЧЕТА!!!

Ето сега ще ти покажа,как изглежда куче след 4 дни в гората...и до вчера гонило,защото то не знае,какво е лов и кръв никога не е вкусвало...ТО САМО СИ БЯГА И ПРЕСЛЕДВА С КИЛОМЕТРИ,ей така безцелно!!!

Две не ловуващи и не работещи кучета,едното е лудогорско гонче,а другото е лудогорец + барак :

Шайка слагай на дръвника и ги почвай режи преден ляв крак и заден десен може да намалят на 2 дена :D:D:D Всички ли прибра? Edited by Валентин Атанасов

Специялно за Венци Игнатов,от Арчар!!!Колега,искрено ти съчувствам,и много съжалявам за загубата на твоите прекрасни ловни другари :sorry: !!!Незнам,как се е стигнало до това че така нелепо да изгубиш тези прекрасни животни????НО мисля,че са оставили прекрасни,и много работливи наследници :hi:!!!!!Арап и Рей,на шест месеца!!!_020_.019_018. _017._016.

Тези хубавци по майчина линия са с баба и дядо - Маджар х Перла и имат за пра дядовци Тарзан и Блонди /Доста бистра кръв по майчина линия/ - браво да са живи и здрави и да ви радват много!!!

Не знам 'одавна" какво ти е ясно и не ми трябва да знам,не съм нарушил добрия тон...не аз пращам поздрави и правя някакви намеци!Не замесвам и странични хора,а просто коментирам кучета...МОИТЕ КУЧЕТА,да подчертая!

Нито теб, бях намесил някъде,нито пък съм засегнал някого с коментарите си...писах и споделих,какво наблюдавам...

и мисля,че го споделих на правилното място,но явно в България,когато пишеш и казваш каквото мислиш и използваш истинските определения и факти за дадено нещо,или не могат да те разберат,или те изкарват интригант и боклук!

Ако имаш някакви лични 'драми" към мен,познаваш ме добре...имаш ми телефон,дори знаеш къде живея!

Не е тук мястото да си споделяш мнението за МЕН,тук коментираме КУЧЕТА!!!

Ето сега ще ти покажа,как изглежда куче след 4 дни в гората...и до вчера гонило,защото то не знае,какво е лов и кръв никога не е вкусвало...ТО САМО СИ БЯГА И ПРЕСЛЕДВА С КИЛОМЕТРИ,ей така безцелно!!!

Две не ловуващи и не работещи кучета,едното е лудогорско гонче,а другото е лудогорец + барак :

Колега, ако са били кучетата ти в добра кондиция не е възможно за 4 дена да отслабнат толкова.Иначе с хубава стока разполагаш.Според мен грешиш че ги пускаш да си гонят за собственият си кеф, а не за теб.

Ще напиша нещо което с Асен Николов лично съм го споделял , но е свързано с разговора ви . От доста години гледам бараци , като ги взимам все от един и същи сой защото много ми харесват екстериорно . Гледам ги до две години и ги махам , защото ми гонят по цял ден . Упорито вземам пак от същите с надеждата , че този път ще гонят по - накъсо - уви все същото . Тази зима окончателно ги махнах . Хубаво ама падна сняг и тръгнахме на дири . Намираме дирята , ама никое куче неще да тръгне по диря от нощеска . А при нас са едни трънаци дето човек не може да мине . Хвана ме яд че си махнах дългаджиите - дираджии и отидох та си взех едно кутре от същите . Мисълта ми е , че и аз мразя да ги чакам чистокръвните , но несъмнено си имат свойте предимства и понякога могат да ти направят лов , дето с късогонещи няма да стане баш така .

То така и така стана доста спам, че я и аз да направя малко.Колега да те питам бараците ти тръгваха ли на стара дира и колко стара е била ?

Колега, ако са били кучетата ти в добра кондиция не е възможно за 4 дена да отслабнат толкова.Иначе с хубава стока разполагаш.Според мен грешиш че ги пускаш да си гонят за собственият си кеф, а не за теб.

Тука вече май се О..А..Е голям майтап :clapping::clapping::clapping::clapping::clapping::clapping:

То така и така стана доста спам, че я и аз да направя малко.Колега да те питам бараците ти тръгваха ли на стара дира и колко стара е била ?

Еми сутрин като ги изкарам и ги пусна на диря от през ноща заминават , а на колко часа е не знам . На 1-2 часа диря тръгваха с глас все едно прасето е пред тях .

Ето сега ще ти покажа,как изглежда куче след 4 дни в гората...

Brako почваш да ме плашиш :o тази жилка сигорно я има и при мен,малииии бая зор ще видя ако излезне така :umnik2: .

Тези хубавци по майчина линия са с баба и дядо - Маджар х Перла и имат за пра дядовци Тарзан и Блонди /Доста бистра кръв по майчина линия/ - браво да са живи и здрави и да ви радват много!!!

Благодаря за пожеланието!!!Да по линия на майка им,са внуци на Маджар и Перла!!А от баща си носят кръвта на Арап и Зоя!!!!Поздрави!!1

Brako почваш да ме плашиш :o тази жилка сигорно я има и при мен,малииии бая зор ще видя ако излезне така :umnik2: .

Ти какво,мислиш че си чеша езика само,както ме изкарват някой хора ли?

За да пиша тези неща,значи в действително има нещо и виждаш сам за какво говоря,гонене до припадък...леко съвземане и пак...а колкото до колегата,който казва,че за 4 дни не можели да отслабнат толкова,мога да му пратя много поздрави! :)

Edited by brakoniera2

Как няма да отслабнат толкоз бе човек, те се дехидратират и изморяват почти до смърт. Кучетата на момчето са гонили до дупка и аз му вярвам, защото ми е споделил още на следващия ден когато не му се върнаха и ги чакаше. Само който не е вивдал наистина дългогонещи и безрезервни кучета може да каже, че видиш ли те не са били във форма и за след гонката така са отслабнали! Те не са отслабнали човек, те са се стопили и както виждаш Кюсето Роко го болят лапите и не може да си стъпва на тях. Такова изстриване на възглавничките става единствено и само от много гонене. Дори ние сме имали случаи когато кучета са ни се прибирали без кожа отдолу на възглавничките и със седмица не могат ни да станат да ядът, ни дори да се испикаят, че съм ги хранил като бебета и съм ги вдигал на зор да пикаят и ходят по голяма нужда. Това за мене са гонещи кучета, безрезервни и истински, пък макар и "изгори резервоари" дето треба ги търсиш след лов! :)