Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

БЪЛГАРСКО /лудогорско/ ГОНЧЕ - впечатления от породата

Recommended Posts

Поне от кръвоследниците може да дойде силно обуняние...явно има и добри страни,развъждането на такъв тип 'гончета"...

Би било добре когато се говорят такива неща да се посочват конкретни доказателства - всичко останало е в сферата на предположенията.

• Replies 18.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Пич и Поля на 50 дни:

Докторе, нещо не се обаждате. Един мой приятел от Шуменско.

Новата ми надежда Джоко:

Posted Images

Поне от кръвоследниците може да дойде силно обуняние...явно има и добри страни,развъждането на такъв тип 'гончета"...

Ето ти скачката това да родителите а ти като си голям разбирач си гледай родваълерите

post-66942-0-56134200-1462453071_thumb.jpeg

post-66942-0-25358400-1462453123_thumb.jpeg

post-66942-0-78470400-1462453628_thumb.jpeg

post-66942-0-54794200-1462453654_thumb.jpeg

Какви доказателства повече от всичките непородно изглеждащи и нямащи нищо общо със стандарта,извадени кучета до тук...или?Аз по голямо доказателство не мога да представя..!

Ето ти скачката това да родителите а ти като си голям разбирач си гледай родваълерите

Много ми харесаха браво колега ,да са ти живи и здрави.

Много ми харесаха браво колега ,да са ти живи и здрави.

мерси колега

Ти посочваш намесата на конкретна порода а не казваш само, че кучето не е в стандартните норми - те за това трябва да имаш конкретни и неоспорими доказателства за намесата на кръвоследник....

Аз мога ли да кажа, че след като лудогорците поне 80% от тях немогат да гонят заек и една врътка немогат да направят камоли да му оправят ключовете не са вече гончета щото нали се сещаш, че едно време бяха майстори в това, а сега ....

Ти посочваш намесата на конкретна порода а не казваш само, че кучето не е в стандартните норми - те за това трябва да имаш конкретни и неоспорими доказателства за намесата на кръвоследник....

Обади се на собственика на кучетата от къде идват тези неща и го попитай,жалко,че си гледал куче на което не си знаел произхода..!

Колкото до 80% аз за другите не мога да кажа,но мога да ти покажа кучка която държи на заек около час и този сезон има 4 убити в труден район с малко количество от този дивеч... Поздрави,Ничка! И не пиша нищо случайно...в което ме упрекваш!!!

Браво на кучката значи е в 20 - те %-еми дали са ми значи фълшиво родословие от брфк щом в него нищо не пише за кръвоследници - което значи, че и в другите кучета може да има нещо нередно знам ли??? Не казвам, че пишеш случайно, даже го правиш умишлено, но аз искам да видя конкретните доказателства - май неможем да се разберем...

Браво на кучката значи е в 20 - те %-еми дали са ми значи фълшиво родословие от брфк щом в него нищо не пише за кръвоследници - което значи, че и в другите кучета може да има нещо нередно знам ли??? Не казвам, че пишеш случайно, даже го правиш умишлено, но аз искам да видя конкретните доказателства - май неможем да се разберем...

Разбира се,ти знаеш по добре от мен къде и какво има,не знам защо го играем този цирк! :) В едни има трицветни,в други жълти и кафеви гончета...в трети има късокраки породи с обли уши,в четвърди има не гуши,а увиснали лица,бърни,кожи и т.н. ...Което е нормално Нична,това е нормално.Не нормалното е да се въдят тенденциозно тези кучета и да се отвърждават като определен вид гонче!!

Как така не могат да гонят гончетата заек ? И защо постоянно се слага всичко под общ знаменател ? гончето не гонело заек. В Душанци почти всички гончета гонят заек дори младите . и не само в Душанци ...

Edited by ДИМО РАШКОВ

Разбира се,ти знаеш по добре от мен къде и какво има,не знам защо го играем този цирк! :) В едни има трицветни,в други жълти и кафеви гончета...в трети има късокраки породи с обли уши,в четвърди има не гуши,а увиснали лица,бърни,кожи и т.н. ...Което е нормално Нична,това е нормално.Не нормалното е да се въдят тенденциозно тези кучета и да се отвърждават като определен вид гонче!!

Ами знам нищо незнам аз...важно е вие младите да знаете!!!

Как така не могат да гонят гончетата заек ? И защо постоянно се слага всичко под общ знаменател ? гончето не гонело заек. В Душанци почти всички гончета гонят заек дори младите . и не само в Душанци ...

Това беше прост условен пример не твърдение!!! Браво на Душанци пожелавам ви да станете един ден непреодолим фактор в ловната кинология и по специално с лудогорците - успех!!!

Това беше прост условен пример не твърдение!!! Браво на Душанци пожелавам ви да станете един ден непреодолим фактор в ловната кинология и по специално с лудогорците - успех!!!

сърдечно благодарим за ироничното пожелание !!!

сърдечно благодарим за ироничното пожелание !!!

Не е иронично - чистосърдечно е - небива толкова много да сте изнервени и да мислите, че всичко е атака и злонамерено.

Не е иронично - чистосърдечно е - небива толкова много да сте изнервени и да мислите, че всичко е атака и злонамерено.

ни най малко го приемам като злонамерено.. а и няма защо.

Аз мога ли да кажа, че след като лудогорците поне 80% от тях немогат да гонят заек и една врътка немогат да направят камоли да му оправят ключовете не са вече гончета щото нали се сещаш, че едно време бяха майстори в това, а сега ....

Самет майстора от Мастанли има внук на Чалдо на 3г ,е почти. и заека го прави мата хари ,гонки от порядъке на 2-3 часа,но за съжеление и сърните по същия начин ги гони.А брат му е кучето ,което остана на 2 място в Черноочене на предпоследното състезания.

Edited by orco

Като видях клипчето със зайчето,ме върна няколко години назад..! Жив и здрав бъди,надявам се ,че ще се развиваш с времето и няма да останеш на това ниво,като тези които ти ръкопляскат!!!