Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

БЪЛГАРСКО /лудогорско/ ГОНЧЕ - впечатления от породата

Recommended Posts

Ето колко просто и лесно звучи,а всъщност колко малко хора го осъзнават...така е,съгласен съм със всичко,което пише в поста ти! Не може кучета,които са просто черно с кафяво да се водят разплодници и зорлем да се плоди на тях!Скоро приключи нещо,което ако бе продължило щеше да е пагубно за породата,сега се надявам,че нещата бавно ще тръгнат в друга посока и Лудогорското гонче,няма да деградира и да се превърне в 'Икарус" с обли уши,квадратна муцунка и къси крака...!И...аз не се притеснявам аз с какво ще ловувам и моите гончета на какво ще мясат,а въпроса е в общия кюп и след време какво ще има! И така..а иначе за мелезите,аз ако знам,че бабата на моето куче е от кръвоследник,никога не бих го развъждал, никога не бих го кръсросвал с нашите гончета и никога не бих заплодил на на такова куче с цел да развъждам Български гончета...вече ако човек харесва и е доволен от мелезите е друг въпрос!!!

Понеже на мойто куче бабаму,чийто баща на четири поколения назад имало кръвоследник,ама не се знае може д а е курцхар или пойнтер,е мелез по думи на НЯКОЙ СИ,не по документи,ЗАПАЗИ МИ ОТ ТВОЙТЕ ЧИСТОКРЪВНИТЕ НА КОИТО ТРИДЕСЕТ ПОКОЛЕНИЯ СА ДОКАЗАНИ ЧИСТИ ГОНЧЕТА ,РАШКО по добре в кучето ми да има УЖКИМ КРЪВОСЛЕДНИК отколкото пилищар.
  • Replies 18.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Пич и Поля на 50 дни:

Докторе, нещо не се обаждате. Един мой приятел от Шуменско.

Новата ми надежда Джоко:

Posted Images

Защо така мислиш?

Не мисля,а знам и ще видиш един ден тези палета като пораснат ще докажат ,че са потомци на Маджар и Рамбо.

Светльо какви са и кусурите на дамата ???

Аз като кача нещо,не се притеснявам от коментари...защото както всички имам очи и виждам...така,че коментарите оставям на вас!

Edited by brakoniera2

Аз коментари по снимки не правя. Кучето си е в твоя двор - гледаш си го всеки ден, извеждаш си го и тн. Като казах кусури, по - скоро ме интерисува твоя цялостен анализ като развъдчик, какви са недостатъците на кучето, как ще работиш да ги отстраниш, с какво куче планираш да я съешаваш за да подобриш поколението и като цяло, как виждаш бъдещето на тази кучка и ако не оправдае твоите очаквания как ще процедираш???

Аз коментари по снимки не правя. Кучето си е в твоя двор - гледаш си го всеки ден, извеждаш си го и тн. Като казах кусури, по - скоро ме интерисува твоя цялостен анализ като развъдчик, какви са недостатъците на кучето, как ще работиш да ги отстраниш, с какво куче планираш да я съешаваш за да подобриш поколението и като цяло, как виждаш бъдещето на тази кучка и ако не оправдае твоите очаквания как ще процедираш???

Кучето не е моя собственост,не е и в моя двор,произведена е чрез мен,като баща й е мое куче...тя сама по себе си има кусури,които ще търси собственика й с какво да подобри,това обаче съвсем не означава,че вижданията ни с него се препокриват..или че ще търси от мен съвети!

Edited by brakoniera2

Една дама на година...

Аз от лудогорци не разбирам,но отдавна не съм виждал куче с такива пропорций и овални форми.Много ми харесва главата и постановката на ушите.! Edited by Тодор Дългъчев

Светльо надявам се последните ти няколко поста да са продиктувани от някакво моментно състояние, ти заля с такава помия хора които наистина се опитват и правят неща тези черни кучета както ги наричаш да съществуват.

Не мисля, че е коректно да слагаш всички в общият клюп, ако имаш лични проблеми с някой защо се криеш зад гърбът на всички. Къде е онова момче което беше уж директно. Забравили, че ти самият регистрира развъдник. Или да стоиш с пръчката до локвата и да хвърляш кал е по - лесно.

Поздрави, без никакви лоши чувства.

От доста години съм ловец и досега не съм видял лудогорско гонче което да не работи. Едни работят на по-стара диря , други на прясна. Едни гонят по -дълго, други по-късо. Да не забравяме, че освен вродените качества, дали кучето ще работи зависи и от неговият стопанин.

Светльо надявам се последните ти няколко поста да са продиктувани от някакво моментно състояние, ти заля с такава помия хора които наистина се опитват и правят неща тези черни кучета както ги наричаш да съществуват.

Не мисля, че е коректно да слагаш всички в общият клюп, ако имаш лични проблеми с някой защо се криеш зад гърбът на всички. Къде е онова момче което беше уж директно. Забравили, че ти самият регистрира развъдник. Или да стоиш с пръчката до локвата и да хвърляш кал е по - лесно.

Поздрави, без никакви лоши чувства.

Какво не хареса в последните ми няколко поста и кой с какво съм окалял? Какво невярно съм казал? Кого съм наклеветил? От кога истината е проблем?Да аз съм един от първите траншове развъдници,но до ден днешен не съм въдил на килограм с цел търговия...и малкото кучила които имам са били целенасочени в други посоки! Edited by brakoniera2

Какво не хареса в последните ми няколко поста и кой с какво съм окалял? Какво невярно съм казал? Кого съм наклеветил? От кога истината е проблем?Да аз съм един от първите траншове развъдници,но до ден днешен не съм въдил на килограм с цел търговия...и малкото кучила които имам са били целенасочени в други посоки!

Извинявай, явно нещо съм се объркал, и това не си го писал ти.

"....,,.... а нашите развъдчиците,няма какво да оцапат,защото нямат име,нямат тежест...те плодят само и само да има бройка,ще каже човек ,че се състезават..само,че по грешна дисциплина!....... "

Явно само ти плодиш с цел и насока, всички други за бройка. Чудя се само как пък никой досега не се сети да заплоди и той някак по - целенасочено, поне да сте двама.А сега, ти, сам сред вълци.

Питаш, "от кога истната е проблем".

Истината, да.....за коя истина говориш:

- за абсолютната истина

- за относителната истина

- за обективната истина

- за субективната истина

За коя Светльо, истини много, незнам защо но ми се струва, че твоята истина е субективна.

?

Извинявай, явно нещо съм се объркал, и това не си го писал ти.

"....,,.... а нашите развъдчиците,няма какво да оцапат,защото нямат име,нямат тежест...те плодят само и само да има бройка,ще каже човек ,че се състезават..само,че по грешна дисциплина!....... "

Явно само ти плодиш с цел и насока, всички други за бройка. Чудя се само как пък никой досега не се сети да заплоди и той някак по - целенасочено, поне да сте двама.А сега, ти, сам сред вълци.

Питаш, "от кога истната е проблем".

Истината, да.....за коя истина говориш:

- за абсолютната истина

- за относителната истина

- за обективната истина

- за субективната истина

За коя Светльо, истини много, незнам защо но ми се струва, че твоята истина е субективна.

Интересно как от темата кучета,рязко отивате в други посоки...Та аз не съм обидил никого,не съм казал за жената на някого,нещо..и никога не бих го направил,а говоря за кучета...! Лошото е ,че прекалено лично и на сериозно взимате нещата...Ти и Иво се обидихте и го взехте толкова лично,а аз дори не съм се сетил за вас,когато съм писал тези коментари?!Странно защо...Ако искате може да ме убиете с камъни,явно аз съм единствената пречка на българското гонче..хахх

Колкото до истината,мога да кажа много...но защо,като пак ще има обидени,разберете че когато говорим за кучета е хубаво да се 'борим" с факти,а не да се сърдим и да бъдем тесногръди...знам,че 'по високо от Витоша няма ",но...

Малко остана до свинския лов,ще потушим страстите със свински подвизи и запечатани моменти!

Малкия Ивчо и П- кучилото на развъдник Павлов-БГ

Честито, живи и здрави да са!

А като гледам ще имаш и сериозен помощник ?

Edited by a4o92

Бри и Вълчан... Плодове на случайни скачки...

post-13774-0-87765700-1474227697_thumb.jpg

post-13774-0-68196500-1474227753_thumb.jpg

• 2 weeks later...
На 3.12.2015 г. at 15:59, Peter1985bg написа:
Изчезна ми кучето в неделя. Лудогорско гонче, едро, много здраво физически, с татуировка на ухото, а дясното му ухо е леко отхапано от курцхаара, с доста дебела каишка на врата. Навсякъде се пръснаха прасета и кучета и не можахме да разберем накъде отиде последно, но почти изключвам вероятността да се е загубило, въпреки силния вятър. Някои ще кажат, че е много рано още, но аз си познавам много добре кучето, на 7г е и никога не е нощувало в гората, досега, колкото и далеч да е отивало, с каквото и да е и колкото и изморено да е, винаги се е връщало същия ден, дори и да е по тъмно. Много е бърз и издръжлив и дори да е тъмно и да няма сили, има голямо сърце, не спира, а продължава, докато се върне, въпреки, че е станало тъмно. Но дори и да се е случило този път, вчера продължих цял ден да го търся, както и днес, и със сигурност трябваше вече да излезе, обиколих неведнъж пеша полето, където бяхме. Не е ходило нито там откъдето го пуснах, нито където излязох, оставих мои дрехи и въобще не е ходило до тях. Почти изключвам възможността да е убито от прасе, нереза го убихме преди това, а от другите като че ли нямаше много големи, пък и той много се пази, никога досега не е удрян, пък доста прасета са му минали. По пътищата също минах много пъти и не вярвам да е сгазен, остава да е откраднат, макар и че не се дава и трудно би могъл някой да го хване, но има хора...
За достоверна информация, която да помогне да го намеря, смятам няма нужда да казвам, че ще има възнаграждение и гарантирам анонимност.
Телефон: 0888 276 543
Снимката не е актуална, от преди 4г е, но не се е променил кой знае колко.

ПП. Писал съм го във вторник това. По последни вътрешни информации, кучето пътува посока Велинград - Гърция...

11214328_10207326652471929_4594709793800883453_n.jpg

Сезонът започва, нека пак започнем да се оглеждаме и борим заедно срещу тази измет. Сериозна награда.

Настъпи и нашият момент колеги !

Пожелавам слука,много истински емоции и безавариен сезон  на всички ловуващи с любимата порода !