Jump to content

БЪЛГАРСКО /лудогорско/ ГОНЧЕ - впечатления от породата

Желю
 Share

Recommended Posts

Момчета ,темата се нарича,/ българско лудогорско гонче/впечатления от породата!На последък впечатления  никой не изказва .Само показва ,хвали стоката си ,и пляска на другите.За недостатъци никой или почти никой не споменава.А те са много и са фрапиращи.Чудно защо никой от националните съдии  не ги одбеляза.Не ги вижда или не му се влиза в конфронтации?А хората са казали" в спора се ражда истината".От сега на татък ще се опитам да коментирам това ,което се вижда на снимките като ,цитирам стандарта за бг гонче  без да ме интересува дали някой приятел ще ми се обиди.Крайно време е да обърнем внимание на недостатъците на кучетата си .

Коментар няма да правя само на снимки от лов, на който кучета та са показали какво могат.За мен пред работните качества екстериора бледнее.Хайде със здраве

Преди 9 часа, bars__ написа:

Момчета ,темата се нарича,/ българско лудогорско гонче/впечатления от породата!На последък впечатления  никой не изказва .Само показва ,хвали стоката си ,и пляска на другите.За недостатъци никой или почти никой не споменава.А те са много и са фрапиращи.Чудно защо никой от националните съдии  не ги одбеляза.Не ги вижда или не му се влиза в конфронтации?А хората са казали" в спора се ражда истината".От сега на татък ще се опитам да коментирам това ,което се вижда на снимките като ,цитирам стандарта за бг гонче  без да ме интересува дали някой приятел ще ми се обиди.Крайно време е да обърнем внимание на недостатъците на кучетата си .

Коментар няма да правя само на снимки от лов, на който кучета та са показали какво могат.За мен пред работните качества екстериора бледнее.Хайде със здраве

Ми Влади, ко пречи да са промени стандарта щом пречи???

преди 28 минути, aqkss написа:

Кое от двете се доближава повече до стандарта

Според мен второто

преди 3 минути, bars__ написа:

Според мен второто

Първото има увиснали бърни,а и ушите му ми изглеждат доста закръглени,поне на снимката ми изглежда така.може да има и стоп в тази позиция това дам като не достатъчно.иначе има хубаво тяло и много стегнати лапи

Преди 2 часа, bars__ написа:

Първото има увиснали бърни,а и ушите му ми изглеждат доста закръглени,поне на снимката ми изглежда така.може да има и стоп в тази позиция това дам като не достатъчно.иначе има хубаво тяло и много стегнати лапи

Тва е от жабите бе Влади.

Преди 2 часа, Ничката написа:

Тва е от жабите бе Влади.

Жаба си ти уе идиот

Преди 1 час, aqkss написа:

Жаба си ти уе идиот

Хахааахаа така са говори ве има хора с .мения уе великан нека има и жаби за цвет.???

Лошо ли е,да има хора с мнение? 

Понеже ме е страх от коментари, прохождането на сина на това куче дето викаш Влади, че било по близо до породните белези....в чужд район без да се изгуби - джипиеса беше за всеки случай. 

14606433_693126754197100_6416271276850053689_n.jpg

Ние няма да имаме породата Българско гонче,докато продължаваме да носим очила,които ни пречат да виждаме ясните кусури в кучетата си,докато всеки живее с мисълта за величие и докато се въдят кучета от 'разплодници" с непородни белези,далеч от стандарта и без нито едно индивидуално отработено и убито животно по време на лов,за прасе няма да говорим,от такива които ги събират след седмица по селата и ги държат вързани на прасета,че си отиват вкъщи и т.н. и т.н...до тогава няма да се случи нищо! Като погледнеш собственика и можеш да разбереш много за кучето...тези кучета трябва да се въдят от ловци,а не от туристи дето чакат обяда...по време на лов!!!

Само,че това едва ли ще стане скоро...да не кажем някога...Второто куче,което е качил колегата Аякс ,може би има балканец в него,но е хубаво гонче и много по-породно от доста други! Все пак,поне явно е вадено от гончета , и няма друга породна група в него,която после да си личи по уши,тяло и т.н

Edited by brakoniera2

И татко им с две скромни булки едната с доста кръв от Тарзан и малко по-странично....а другата Оскар и Сингер...

FB_IMG_1497465035190.jpg

FB_IMG_1497465021519.jpg

преди 39 минути, brakoniera2 написа:

И татко им с две скромни булки едната с доста кръв от Тарзан и малко по-странично....а другата Оскар и Сингер...

FB_IMG_1497465035190.jpg

FB_IMG_1497465021519.jpg

И така на тези кучета какви са им кусурите ???

преди 35 минути, Ничката написа:

Топката е във вашето поле..аз като качвам не се притеснявам от мнения,напротив искам да се коментира!!!

Здравейте колеги, някой от вас може ли да даде информация за развъдник на БГ гонче - тел, адрес и снимки на кученцата ???

Преди 1 час, Ничката написа:

На първата снимка кучката не се вижда почти.На втората ,кучката е с увиснала гуша,светли очи,тежка глава, покъс преден дял на главата. На Аспарух , освен, леко разперената предна лапа която се вижда на снимката  друг кусур не намирам.

На Tue Jun 13 2017 at 17:12, BURHANN написа:

Една бабичка на 9 год.

FB_IMG_1497362924853.jpg

FB_IMG_1497362916027.jpg

Бабичката все още чака коментар ,взе да се изнервя,ще вземе да абортира и после ще издирвам виновници !

преди 16 минути, bars__ написа:

На първата снимка кучката не се вижда почти.На втората ,кучката е с увиснала гуша,светли очи,тежка глава, покъс преден дял на главата. На Аспарух , освен, леко разперената предна лапа която се вижда на снимката  друг кусур не намирам.

Бимба като по-малка...

Screenshot_2017-06-14-23-55-00-622.jpeg

Screenshot_2017-06-14-23-55-51-526.jpeg

Гончето не е само цвят...маската лесно се затваря...

Ботев

Screenshot_2017-06-14-23-58-20-723.jpeg