Jump to content

БЪЛГАРСКО /лудогорско/ ГОНЧЕ - впечатления от породата

Желю
 Share

Recommended Posts

На 14.03.2018 г. at 23:53, bars__ написа:

Един грозник

20180314_234442.jpg

Нормално ли е задницата да е така повдигната?

На 29.03.2018 г. at 11:22, paco21 написа:

Не не е.Но това е кросово  а и е ощ младо ще се променя а е и малко надолу с главата

20180330_233605.jpg

В гората,в гората...На масата е друга работа и за други хора!

Screenshot_2018-04-04-21-53-28-223.jpeg

Бат Сълко...знаеш ли къде се правят тези кашончета с 'решетка" отпреде ?

Screenshot_2018-04-06-13-50-09-809.jpeg

На 6.04.2018 г. at 13:55, brakoniera2 написа:

Бат Сълко...знаеш ли къде се правят тези кашончета с 'решетка" отпреде ?

Screenshot_2018-04-06-13-50-09-809.jpeg

Картинка!Прилича ми на това

IMG-dfce0df7cb9384032e64331280e7fe6b-V.jpg

Колеги имам въпрос относно инбридинга, ако назад в поколението има  прародител, които се дублира, ще се получи ли инбридинг и ако ДА кучето дали е препоръчително да се избира? И още един, попаднах на коментар на Доктора от друг форум "4-2по Блонди и 4-3по Джони" ако може да ми дешифрирате, ако конкретно Доктора го направи ще бъда много благодарен!

Поздрави! 

Преди 3 часа, chenkata написа:

Коя е момата,бат Сълко?

Ванка, кучката няма родословие, но родителите и имат. Произхода назад и се знае където се казва до 9- то коляно. В нея влизат - Тарзан, през Пирин на Влади и Пирин на бай Нако, Джони на Марин през моя Блонди и негова сестра и моя Горан. Преките и родители са - майка - вадена от Съни на Илия Зозиков/Блонди -Тара/ и баща Крис на Георги Зозиков/брат на Атила на Влади, /Пирин- Рая/ и баща на кучката е мъжкар от Пирин на Нако и кучка пак от Блонди. Като я видях на живо ми хареса. Няма нищо излишно в нея. Единствен недостатък е по-дебелата и опашка. Много добри отзиви за работа на прасе. Ловува редовно.

On 4/12/2018 at 2:18 PM, Згуровски said:

Колеги имам въпрос относно инбридинга, ако назад в поколението има  прародител, които се дублира, ще се получи ли инбридинг и ако ДА кучето дали е препоръчително да се избира? И още един, попаднах на коментар на Доктора от друг форум "4-2по Блонди и 4-3по Джони" ако може да ми дешифрирате, ако конкретно Доктора го направи ще бъда много благодарен!

Поздрави! 

Близкородственото развъждане се нарича инбридинг. Общият родственик, който се повтаря и при майката и бащата определя степента на инбридинга - при 1-2, 2-1 и 2-2 е много тесен инбридинг (кръвосмешение), при 2-3 и 3-2 е тесен инбридинг, а 3-4, 4-3 и 4-4 умерен. 

Определянето на общия прародител става първо при майката и после при бащата. Пример: кутрета които имате в момента са инбридни по Блонди 3-3. Майката на кутретата Аля е 1, бабата Рая е 2 и прадядо Блонди 3. Бащата Морис е 1, дядото Запал е 2 и прадядо Блонди е 3.

Току-що, Доктора написа:

Близкородственото развъждане се нарича инбридинг. Общият родственик, който се повтаря и при майката и бащата определя степента на инбридинга - при 1-2, 2-1 и 2-2 е много тесен инбридинг (кръвосмешение), при 2-3 и 3-2 е тесен инбридинг, а 3-4, 4-3 и 4-4 умерен. 

Определянето на общия прародител става първо при майката и после при бащата. Пример: кутрета които имате в момента са инбридни по Блонди 3-3. Майката на кутретата Аля е 1, бабата Рая е 2 и прадядо Блонди 3. Бащата Морис е 1, дядото Запал е 2 и прадядо Блонди е 3.

Благодаря!