Jump to content

БЪЛГАРСКО /лудогорско/ ГОНЧЕ - впечатления от породата

Recommended Posts

• Replies 18.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Пич и Поля на 50 дни:

Новата ми надежда Джоко:

Докторе, нещо не се обаждате. Един мой приятел от Шуменско.

Posted Images

Азар и Паша.

P8065417.JPG

Преди 23 часа, bars__ написа:

Нещо и отсам балкана

20180817_173206.jpg

Туй куче ми се види,че нова каишка има...?! 

За фотограф започваш да задобряваш,кучето е уловено точно каквото е...а то е типично,хубаво,видях съвсм скоро,че и работно!!!

Edited by brakoniera2
Преди 4 часа, bat sali написа:

Жельо, стара къща си. Дай тт данни.

Майка - Тара 2 от Желев ,Баща - Вълю на Спас Кайнарджа. Снимки на майката като малка и на нейната рода по женска линия.

Иначе инбридинг 2-4 на Вокил от Желев, от там 3-5 са Чалдо и Тара от Троян, и по назад Джони.

клонинга.jpg

хуната.jpg

лихвите.jpg

• 2 weeks later...

как ви се вижда колеги,че "специалистите" по изложбите нещо не го харесват,ама и не казват какво му е освен,че бил много черен...

32266934_10156321114976866_8189799732009238528_n.jpg

Преди 12 часа, Николай Сейменаров написа:

как ви се вижда колеги,че "специалистите" по изложбите нещо не го харесват,ама и не казват какво му е освен,че бил много черен...

Кучето така на снимка на мен ми харесва. Прилича ми на бурхановите кучета.

Що се касае до изложбите. Всяко око гледа различно. Ако на някоя изложба не са го харесали, още на следващата може да е шампион.

Преди 13 часа, bat sali написа:

Кучето така на снимка на мен ми харесва. Прилича ми на бурхановите кучета.

Що се касае до изложбите. Всяко око гледа различно. Ако на някоя изложба не са го харесали, още на следващата може да е шампион.

IMG_20180830_194048.jpg

Преди 12 часа, Згуровски написа:

Как се развиваме, 5месеца?!

Супер е. Ако върви така след още 5 ще тръгне с колибата. С какъв произход е ?

Преди 2 часа, bat sali написа:

Супер е. Ако върви така след още 5 ще тръгне с колибата. С какъв произход е ?

Морис(Запал&Бента) - Аля(Байкал&Рая) кучка е

На 29.08.2018 г. at 17:53, Николай Сейменаров написа:

Платени са.. :D :D :D Всички не може да са шампиони....може да има 5 хубави кучета в един клас,но не значи,че и петте ще са на първо място!  А и не бива да се изживяваме ,че сме грандове и не можем да получим по-ниска оценка! Куче без кусур няма и това има!!

Преди 18 часа, brakoniera2 написа:

Платени са.. :D :D :D Всички не може да са шампиони....може да има 5 хубави кучета в един клас,но не значи,че и петте ще са на първо място!  А и не бива да се изживяваме ,че сме грандове и не можем да получим по-ниска оценка! Куче без кусур няма и това има!!

Първо не се изживявам като Гранд,второ кажи какъв му е косура и трето,ако това куче е за оценка много добър(както го оцениха последния път) то 80% от кучетата трябва направо да ги дисквалифицират...и нямам нищо против да съм втори трети или без значение на кое место,аз кучето го ползвам за лов,а не за изложби и търговия,само че отказват хората от изложби и като цяло от породата с техните нагласени състезания...

Преди 3 часа, Николай Сейменаров написа:

Първо не се изживявам като Гранд,второ кажи какъв му е косура и трето,ако това куче е за оценка много добър(както го оцениха последния път) то 80% от кучетата трябва направо да ги дисквалифицират...и нямам нищо против да съм втори трети или без значение на кое место,аз кучето го ползвам за лов,а не за изложби и търговия,само че отказват хората от изложби и като цяло от породата с техните нагласени състезания...

Ники,не оставяй желанието и любовта с която гориш към кучето си,да те прави самовлюбен в него! Това е съвет от мен,позволявам си го да ти го дам,въпреки,че съм по-млад ! 

Ходил съм на изложба,знам какво е,както има добри,така и лоши изложби,както има добър,така и не толкова добър съдия! Както съм виждал отличен съдия за гонче,така съм виждал и човек,който е роден да съди чубански,а ние го мъчим за ловни и той съответно толерира чубански тип куче! Това е така,аз не мога да споря...прав си,че не винаги всички карти са на масата! Аз излизам с едно не лошо куче,а пред него е слагано животно дълго,късокрако,с обли уши и класи под него,както на екстериор ,така и на работа....е какво да се самоубия ли? Онова куче пак не стана куче,а моето си остана същото животно,че и се доказа в най-сериозното нещо за тези животни, свинския лов! Така,че не се ядосвай и не търси признание! 

Ако лично мен питаш за мнение,ще ти кажа...кучето с две думи ти е хубаво,породно е,типично е! Има какво да се желае и по главата,и по ушите,и по тялото...аз не мога да кажа дали е за отличен или за много добъ, и то на снимка,но със сигурност е типично гонче и явно работи добре!От там насетне много здраве на всички,теб да те радва!!