Jump to content

Питане за Mossberg?

Recommended Posts

Здравйте на всички.

Новорегистриран съм тук.От дълги години съм мераклия да стана ловец и ето че най-накрая и това предстои да стане.Записах се за курс за 2010 година.Ходил съм няколко пъти на лов, а на фотолов и разходки си ходя откакто се помня.Та почна и мен да ме тресе треската за пушка.Стрелях с няколко пушки.Успоредка, надцевка, автомат и помпа.Последното с което стрелях беше един Маверик.Много ми допадна този тип помпа.След доста четене по форумите и дискусии с приятели ловци стигнах до няколко извода: Руско и турско оръжие няма да си купя.Насочил съм се като за начало за помпа.Просто ми пасна този тип оръжие.Попрочетох доста дискусии и отзиви за Mossberg и все са добри.Харесах си модела 835

Ultimag.Но не намерих никъде по форумите отзиви за нея.Питам дали има някой, който ползва този модел помпа? Намерих я в един сайт на доста изгодна цена, с две цеви- слугова и нормална с комплект шокове, дървен приклад, и регулируеми мерни прибори на слуговата цев.Пък и цената е супер 1000 лв.Пък и това че е супер магнум предразполага стрелба с разнообразни патрони според случаите.

Ще се радвам да получа отзиви от колеги стреляли с този модел.

Поздрави и Наслука

• Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

До преди седмица притежавах Маверик-88.Добра пушка,работна,без капризи.Имах само една забележка.Цевта където влизаше в цевната кутия имаше малък луфт като я въртя на ляво или дясно,може и за съчми да

Здрасти ловувам от 4 години с помпа Мозберг с нея ходя основно за вреден дивеч, нямал съм досега никакви проблеми нито с патрони нито с презареждане всичко е в навика.Пробвай и сам си реши. Имах и ав

Колега аз ловувам вече 15г. с модела-500А,и съм доволен ,сабарял съм ги и по 4бр. в сурия.Несе заблождавай за мерната линия,всичко е до практика и свикване с пушката. Успех в избора си.

Posted Images

С този модел не съм стрелял , но с 500 да . Поздравявам те за ориентира ти към този тип оръжие . Аз ползвам автоамт , не помпа , но мога да ти кажа че е ПО-ДОБРИЯ избот от двицевката .

Имама мн колеги които няма да се съгласят с това мое мнение но да ме извиняват .

Пък за мосберг мога да ти кажа че е "куче" . Мн здрава пушка , не е капризна и мн удобна . И ЕВТИНА .. Тук не плащаш за име , както при някои други марки .

Успех прз 2010 .

Ако ти е много на мерак вземи си я но все пак помисли хубаво докато изкараш билет и разрешително

за мен лично помпата не е компактна за всякъкъв вид лов понеже след всеки изстрел трябва да презареждаш и ти се отклонява вниманието

не можеш едновременно да следиш животното с мерната линия и да презареждаш за следващ изстрел

До преди седмица притежавах Маверик-88.Добра пушка,работна,без капризи.Имах само една забележка.Цевта където влизаше в цевната кутия имаше малък луфт като я въртя на ляво или дясно,може и за съчми да не е проблем,но за куршуми със сигурност!Въпреки,че маи не беше от чак такова значение.

Здрасти ловувам от 4 години с помпа Мозберг с нея ходя основно за вреден дивеч, нямал съм досега никакви проблеми нито с патрони нито с презареждане всичко е в навика.Пробвай и сам си реши.

Имах и автомат веднъж ми засече и го намразих и си замина.post-1962-1259567651_thumb.jpg

post-1962-1259567874_thumb.jpg

Колега аз ловувам вече 15г. с модела-500А,и съм доволен ,сабарял съм ги и по 4бр. в сурия.Несе заблождавай за мерната линия,всичко е до практика и свикване с пушката. Успех в избора си. :D

Mossberg 500 е на другия вариант на който съм се спрял.Ако не мога да намеря 835 най-вероятно ще е 500.А някой от вас има ли слугова цев да сподели мнение и опит? А надцевката си е надцевка.Харесал съм си и надцевка ама е 3000 + левчета.Та тя ще е на по късен етап.

Поздрави

Ако ти е много на мерак вземи си я но все пак помисли хубаво докато изкараш билет и разрешително

за мен лично помпата не е компактна за всякъкъв вид лов понеже след всеки изстрел трябва да презареждаш и ти се отклонява вниманието

не можеш едновременно да следиш животното с мерната линия и да презареждаш за следващ изстрел

Айде бе ... Аз па не съм съгласен с тебе .

Ти от опит ли говориш или си от тея дето само са виждали ??

Абе че не съм специалист не съм, нямам и много опит със боравенето с оръжие.Но както съм споменал стрелял съм и с двуцевки и с автомат.И не ми е ясно как при двуцевките не се губи мерната линия.....като гръмнеш с едната цев си има откат и то стабилен и се губи отвсякъде мерната линия.Презареждането на помпата е лесно и бързо, дори и без да съм стрелял много.Единственото преимущество на двуцевките е че може да се използват различни патрони в двете цеви.Но като гледам вече има такова ранообразие на боеприпаси че и този проблем е преодолим при помпите.Пък и аз съм повече фен на лова на хищници,и прасета.Аз и затова искам слугова цев, за прасета с по голямшки бренекета а за хищници с подкалибрени куршуми.Живот и здраве и карабина по нататък като му дойде времето.Така че считайте че съм си направил избора за помпа.Просто исках да си затвърдя мнението с компетентните мнения на колегите които ползват този тип оръжие.

Поздрави и наслука

Edited by ivanov92

Това за мерната линия могат да го говорят само хора които никога не са стреляли с помпа, говоря за стрелба в реален лов. Ако в началото това ти е проблем, излез няколко пъти на гургулици с нея и ще свикнеш бързо. Аз например не съм убеден че болтовата карабина в това отношение е по добра. Според мен си направил добър избор за първо оръжие. Ако ще я ползваш за гонка слугва цев не ти трябва, с дългата ти гарантирам 80м много добра точност с добри патрони, а такива за щастие се намират в изобилие. Ако те интересува още нещо питай, ще опитам да ти бъда полезен доколкото мога. Поздрави!

Както казаха и други колеги, моделът 500 А е много добро и доста непретенциозно оръжие. Беше една от първите ми пушки, закупена през 1994г. и си остана в касата до ден днешен, докато с други се разделих като им се "нарадвах" /умишлено не споменавам марки и модели, че ще възникне излишен спор :D / . А мита за губене на мерната линия при "помпане" отдавна е разбит! Като и свикнеш се зарежда и произвежда следващ изстрел много бързо и гладко. Като изляза на лов с нея колегите ме бъзикат, че съм с компресора... Щом ти пасва вземай и не се чуди нито за секунда.

П.С. И да издържиш изпитите! :D

post-2673-1259605924_thumb.jpg

post-2673-1259605936_thumb.jpg

Колега имам опит с модел 500 и не бих те посъветвал да вземеш такава ,груба изработка , цевта е хромирана ,но хромът започва да пада след първото чистене, мерната планка е точкована върху цевта и като погледнеш от вътре се вижда къде е лепено , оксидацията е правена като с баданарка ,ръждясва пълнителя отвътре ,пружината също ,има големи луфтове и нещо постоянно потропва и потраква.Ползвах я две години и я разкарах без никакво съжаление.

Колега имам опит с модел 500 и не бих те посъветвал да вземеш такава ,груба изработка , цевта е хромирана ,но хромът започва да пада след първото чистене, мерната планка е точкована върху цевта и като погледнеш от вътре се вижда къде е лепено , оксидацията е правена като с баданарка ,ръждясва пълнителя отвътре ,пружината също ,има големи луфтове и нещо постоянно потропва и потраква.Ползвах я две години и я разкарах без никакво съжаление.

Здравей колега.Аз притежавах и ловувах с такава пушка 3 сезона и мога да кажа,че нещата които си написал относно изработката и финиша на това оръжие са глупости.Единственото за което си прав е лекото потракване , но това са си бели ядове.Наслука

Бах т`ва чистене!? Докато падне хрома!? :( При моята не се виждат и точките от планката... За оксидацията не мога да кажа нищо, защото моята е с камо покритие и още си стои, а минаха има няма 15 години откак съм я купил!!! ;) Ако не се поддържа и не се полагат поне някакви минимални грижи, може да ръждяса не само пълнителя и не само на Мозбърга. Чак луфтове не бих казал, че има! "Нещото" което потраква е ложата, но при помпата просто няма как да е - нали трябва да се мандахерца назад - напред...

аз лувувам с маверик 88 и сам доста доволен,моята я взех втора употреба и е достса изтрадала и въпреки това работи перфектно,имам три помпи на различни фирми и имам база за сравнение и бих казал че за цена качество направо си е супер.

на слука

Здравей колега.Аз притежавах и ловувах с такава пушка 3 сезона и мога да кажа,че нещата които си написал относно изработката и финиша на това оръжие са глупости.Единственото за което си прав е лекото потракване , но това са си бели ядове.Наслука

И като са глупости ,защо продаде бижуто след 3 сезона ?

Колега скачай с двата крака. Ловувам с Мосберг 500А вече 10 години на всякъв вид дивеч и съм много доволен. Ще ти кайа за + и -

"+"; 1. Никакви проблеми с поддръжката, чистя я в началото, в средата и в края на сезона - ръжда йок.

2. Много евтина и особено за първа пушка е перфектна, да не я мислиш много много.

3. Събира 5+1 патрона( не забравяй че по закон имаш право на 2+1).

4. Има сменяеми шокове и доста добра групираност.

5. Излезе ли ти сюрията може доста да пукаш.

6. На по открито имаш предимството на повечето патрони.

7. Няма как да засече.

8. Можеш да стреляш както с магнум , така и със стандартни патрони.

"-" 1. По груба изработка( това пък за мен е гаранция за здравина)

2. Най-голям минус според мен е че нямаш вариативност в избора на подредба на патроните и много по бавно може да смениш патрон в сравнение с класическите пушки.

Ми това е от мен. Колкото до по-бавната стрелба - да отнася се само и единствено за втория изстрел ,а относно губене на мерната линия - пълни глупости, с повече практика ти гарантирам че тази пушка ще те учуди с качествата си.НАСЛУКА

Колеги и аз притежавам пушка тип помпа Маверик 88.До ся нямам никви засечки,относно губенето на мерната линия пълни глупости.Много бързо се свиква с нея ползвам я за всякъкъв лов. :eusa_think:

Mossberg 500A е първата ми пушка. Нещо, като първата любов. Здрава, точна и непретенциозна. Поставил съм и регулируеми фибро-мерници на HIVIZ. Прострелял съм я център на 50м. с бренекета ротвайл. С подобрен цилиндър стреля най-добре със сачми. Ползвам я за всякакъв вид лов.

За които не знаят тази система - помпа мосберг, но с удължен пълнител за 8 патрона е приета на въоръжение в американската армия. Оръжие минало военните тестове не е за подценяване. Не е най-финната и лека пушка, но със сигурност може да се разчита на нея.

И като са глупости ,защо продаде бижуто след 3 сезона ?

Здравей колега.Продадох мозберга,защото преминах на нарезно,но след това отново си купих същата пушка,тунинговах я и ловувам с нея и до днес

• 2 years later...
:bike: наскоро се сдобих с Мосбер А- 500 и нямам търпение да я тествам!!! Накупил съм муниции! И така като чета коментарите Ви въобще не съжалявам за вложените средства!!! Чувството, че само я притежавам е неописуемо!!! НАСЛУКА, колеги и Ви благодаря за подробно описаните "+" и "-". :horse::bike::wizard::trumpet::idea1: Edited by hunter_johnnie

Колега за какви пари я взема и една снимка да и се порадвам и дали могат да се намерят удължители за 8 патрона :)

Ето и малко снимки!!! А що се отнася до удължител за 8 патрона не съм питал, а и мисля, че 5 + 1 си е напълно достатъчно.... :drinks::super:post-59359-0-45156700-1354474904_thumb.jpg

post-59359-0-06809800-1354474797_thumb.jpg

post-59359-0-62883700-1354474842_thumb.jpg

post-59359-0-27685100-1354474872_thumb.jpg

post-59359-0-58329100-1354474886_thumb.jpg