Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Ей колеги няма да стане с бои като го набиеш няколко пъти и няма да ти се два ше се оплаши како казва тука един колега само вода не съсипвайте кучетата със този бой

• 1 month later...
Ей колеги няма да стане с бои като го набиеш няколко пъти и няма да ти се два ше се оплаши како казва тука един колега само вода не съсипвайте кучетата със този бой

Трябва да ти кажа ,че само това помага.Става бързо.Удържат на най-много два-три сенса.

И след това всичко е точно.Плюс това гончетата и бараците са си гламави и инати кучета

и най-добри резултати с тях се постигат со малко кютек/да се разбира като здрав бой/ ,еи така за малко респект....... :rolleyes:.

Ако искате да имате добре обучено куче.......трябва ПРОСТО да го ОБУЧИТЕ.

Пребиването на кучето никога не е бил няма и да бъде умен и правилен начин за обучаване!

Не съм съгласен че гончета и бараци са гламави кучета.

Убеден съм обаче че някои от тях имат такива стопани!

Много е важно да знаем че ако кучето по принцип не вие и в даден момент започне най-вероятно е болно и трябва да го види спец!

Кучетата вият от страх, от самота, когато са разстроени, и др.

Това е нормален начин за комуникация при тях.

Ако не можете да ги отучите попитайте специалист как може да го сторите (вярно е че не става за 5 минути)

Основен метод е да научите кучето че когато е само няма никакъв проблем.

По време на "игра" с него го оставяйте за малко само, като с времето увеличавайте по малко усамотяването му. Игнорирайте кучето ако започне да вие и когато спре го похвалете, погалете, наградка и т.н. Ако виенето е продължително отидете при него и кажете със строг глас "СТОП" или "НЕ". Никога при комикация с кучето не използвайте "изречения". Командите да са кратки със строг глас и ясни. Отнема време, но е правилен начин за ОБУЧЕНИЕ.

В краен случай може да лиснете чаша студена вода в муцуната....

Ако искате да имате добре обучено куче.......трябва ПРОСТО да го ОБУЧИТЕ.

много правилно казано, аз лично вече няма нужда от тази тема,вече от отдавна премахнах проблема с виеното за това модовете ако преценат могат да затворат темата

много правилно казано, аз лично вече няма нужда от тази тема,вече от отдавна премахнах проблема с виеното за това модовете ако преценат могат да затворат темата

Кажи рецептата, как го отучи да вие?

Кажи рецептата, как го отучи да вие?

рецептата е че всяка вечер го пускам по мин. 1 час отвързан да се поразходи из двора

• 4 years later...

Колеги имам Пойнтер на 6 месеца и имам същия проблем с лаене и скимтене когато му кефне и когато няма какво да прави! Как да си реша проблема? Чувал съм че Пойнтерите се плашели от бой и не било хубаво да се удрят а по добре било с тези електронните нашийници да се пуска ток. Какъв акъл ще ми дадете вие?

Големи образи в тая тема :hihi: Все някога, когато кучето е било самотно е започнало да лае и вие, и съответно е успяло да ви привлече при него. така е научило, че това е начина, и го свързва с картината как отивате при него, приятна емоция, ако и го галите, разхождате, пуснете в къщи и т. н. става чудо ... Трябва да превърнете картината в негативна, боя ще свърши работа, същия ефект ще има и лискането на вода, не е нужно да го налагате като тъпан, не е подходящо и мокренето посред зима.

Колеги имам Пойнтер на 6 месеца и имам същия проблем с лаене и скимтене когато му кефне и когато няма какво да прави! Как да си реша проблема? Чувал съм че Пойнтерите се плашели от бой и не било хубаво да се удрят а по добре било с тези електронните нашийници да се пуска ток. Какъв акъл ще ми дадете вие?

единственият акъл,който мога да дам е да ангажирате повече повече пойнтерчето със занимания и нещата ще се оправят. :)