Jump to content

Яки снимки всъщност... :)

borko_marmorko
 Share

Recommended Posts

Най-старият град в Европа е край Провадия

Най-старият град в Европа е открит край Провадия. Според археолозите начело с проф. Васил Николов градът е на около 7000 години (датиран е около 4700-4200 г. пр.Хр.).

Най-старият град е открит в близост до най-старата известна солница на Стария континент. Днес, 7000 години по-късно, тук също има завод за сол - Солниците – Провадия, в чийто двор се извър

шват разкопките.

Археолозите се натъкват и на некропол с площ 5 декара, от който става ясно как са живеели обитателите на града. Например, открити са шноли за коса, с които знатните дами вероятно са си правели прически. Установени са и някои странни погребални ритуали. Част от намерените тела са посечени на две части, а скелетите са заровени с таза нагоре.

В миналото солта е била „бялото злато“, както в днешно време петролът е „черното злато“. Около града дори е издигната крепостна стена (с дебелина 2 м и височина 3 м), за да го пази от нападенията на желаещите да се докопат до богатствата му. Постепенно производството на сол е било изнесено на друго място и са издигнати двуетажни жилищни сгради.

http://www.peika.bg/statia/Nay_stariyat_grad_v_Evropa_e_kray_Provadiya_l.a_i.71093.html

post-10373-0-44995500-1351793527_thumb.jpg

Айде нещо от нашия край

post-17767-0-97083600-1351863486_thumb.jpg

post-17767-0-52646100-1351863490_thumb.jpg

post-17767-0-73313000-1351863493_thumb.jpg

post-17767-0-16104200-1351863497_thumb.jpg

Ето и една мишена за прострелка, която видях в един друг форум.

post-28555-0-87774000-1351977938_thumb.jpg

На преглед за военна служба

Image_1618234_126.jpg

Китайски донаборници минават на медицинска комисия за постъпване на военна служба. Властите полагат усилия с различни привилегии и кариерни улеснения да привлекат повече добре образовани младежи във въоръжените сили.

Тая снимка изби рибата.

post-10373-0-27060700-1351867861_thumb.jpg

Навремето го пишеше на стените на пограничните съоръжения на полковете ни. И ние бяхме готови да го изпълним!!

Бог да пази България, че няма вече Армия дето да я пази!!

Тоя ...... Аню Ньойски се е заел да я довърши. Изкарва средния ешалон на улицата, младите се де мотивират и ако купи и тея щайги втора употреба F16 ептен ще я загроби.

Някой може ли да ми намери такива зарчета? За цената няма да се пазаря. Благодаря предварително.

Някой може ли да ми намери такива зарчета? За цената няма да се пазаря. Благодаря предварително.

Eeee.... Яворе, тва от суеверие ли е със зарчетата, или да не ти отказват ? :):bira:

Eeee.... Яворе, тва от суеверие ли е със зарчетата, или да не ти отказват ? :):bira:

Не от шашкънлък. Ако ми ги направиш със златните си ръце ще те благославям до де съм жив. Мога да ти осигуря пазар в София. По-добро за мъжки подарък на приател или колега не виждам. Пиниза ще е голям. Дай на лични да се доразберем. Иначе все ми отказват ма с едно такова "не", че чак те си не вярват. Пък аз си го знам, че е "да". Айде, че взех и да се хваля.

Навремето го пишеше на стените на пограничните съоръжения на полковете ни. И ние бяхме готови да го изпълним!!

Бог да пази България, че няма вече Армия дето да я пази!!

Тоя ...... Аню Ньойски се е заел да я довърши. Изкарва средния ешалон на улицата, младите се де мотивират и ако купи и тея щайги втора употреба F16 ептен ще я загроби.

Това днес и аз го видях във Варна.