Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

• Replies 258
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

сигорно съм първия недоволен от марката мендъл но снимките го доказват никога вече няма да купя обувки с тази марка искам да отбележа че са точно на една календарна година а всички приятели носещи мен

sajaliavam za latinicata ama na pc-to niamam kirilica 6te si sloja kajete ne5to za obuvkite mendel

Вчера закупих Meindl Kansas от магазин RedRock на цена от 210 лева намалени от 310 лева. В магазина попитах продавачката каква е причината обувките да са намалени,(и дали случайно не са второ качество

Posted Images

Не ти трябва кирилица на PC-то. Погледни по горе където пише "lat / кир :: Кирилица >" , след него има едно червено прозорче което като се щрака се сменя между кирилица/латиница.

Не ти трябва кирилица на PC-то. Погледни по горе където пише "lat / кир :: Кирилица >" , след него има едно червено прозорче което като се щрака се сменя между кирилица/латиница.

сажалявам не го видях а за мендела някой да каже нещо както и за чируката

Сашо,

На изложение миналата година, на щанда на Аполо, видях Мендел, който (сега разглеждайки сайта) ми прилича на модела Island PRO. Поне на външен вид, това са обувките, които най-много ми харесаха от всички, които съм виждал. Средно високи са, което на мен повече ми допада, защото имам чувството, че типичните ловни модели, повечето от които са доста високи, ще са ми неудобни при изкачванията по баирите по които ловувам. Доколкото си спомням, бяха 300 лв, което ми се стори доста прилична цена, за такива обувки.

Аз смятам да се поогледам за такива, че при последния лов, след три години вярна служба и жестока експлоатация, дясната ми обувка се скъса (имах финландски Sievi).

Но тук има хора, които ползват Мендел и предполагам, че ще споделят по-достоверно мнение и опит.

Според мен горетексовата обувка е удобство, а не глезотия. И ако си решил да купуваш, но досега не си ползвал такива, ще си позволя да ти дам няколко съвета (от опит):

- обувките да са с укрепен борд.

- изцяло да са кожени.

- почти всеки класен производител на горетексови обувки предлага и специални (мисля че се водят термо) чорапи. Макар че са скъпи, вземи си 1-2 чифта - разликата е чувствителна.

- само с един чифт такива чорапи, обувката трябва да е точно по крака ти. Не взимай по-голям номер, само за да можеш да сложиш втори, трети чорап - не е необходимо (по точно - няма никъкъв ефект) дори и в най-студени дни и само по-бързо ще съсипеш обувките ако са ти големи. Но пък не трябва и да ти стягат.

- не подценявай поддръжката на обувките съгласно инструкциите

- мисля че е добре подметката да е Vibram

Успех!

Сашо,

На изложение миналата година, на щанда на Аполо, видях Мендел, който (сега разглеждайки сайта) ми прилича на модела Island PRO. Поне на външен вид, това са обувките, които най-много ми харесаха от всички, които съм виждал. Средно високи са, което на мен повече ми допада, защото имам чувството, че типичните ловни модели, повечето от които са доста високи, ще са ми неудобни при изкачванията по баирите по които ловувам. Доколкото си спомням, бяха 300 лв, което ми се стори доста прилична цена, за такива обувки.

Аз смятам да се поогледам за такива, че при последния лов, след три години вярна служба и жестока експлоатация, дясната ми обувка се скъса (имах финландски Sievi).

Но тук има хора, които ползват Мендел и предполагам, че ще споделят по-достоверно мнение и опит.

Според мен горетексовата обувка е удобство, а не глезотия. И ако си решил да купуваш, но досега не си ползвал такива, ще си позволя да ти дам няколко съвета (от опит):

- обувките да са с укрепен борд.

- изцяло да са кожени.

- почти всеки класен производител на горетексови обувки предлага и специални (мисля че се водят термо) чорапи. Макар че са скъпи, вземи си 1-2 чифта - разликата е чувствителна.

- само с един чифт такива чорапи, обувката трябва да е точно по крака ти. Не взимай по-голям номер, само за да можеш да сложиш втори, трети чорап - не е необходимо (по точно - няма никъкъв ефект) дори и в най-студени дни и само по-бързо ще съсипеш обувките ако са ти големи. Но пък не трябва и да ти стягат.

- не подценявай поддръжката на обувките съгласно инструкциите

- мисля че е добре подметката да е Vibram

Успех!

мерси колега много ценни съвети...

сажалявам не го видях а за мендела някой да каже нещо както и за чируката

Зравей, аз имам 2 чифта мендъл, и много ги харесвам. Ако можеш да си купиш, не се чуди въобще!За зимата - "Burma" са може би наи-добри. Подметката им е от "vibram"- не се износва, здава е и направо троши камъните.Не се хлъзга сутрин по тревата,краката ти са сухи. От вътре имат специална пяна която приема формата на твоя крак и след 5 минути се стяга и я запомня. И стават обувки само за теб. Кожата е много здрава и въобще много ще си доволен.Другия модел за който мога да говоря е "Magic Mid".Te са по-леки, много удобни.Имат gore-tex мембрана, но подметките не са vibram.В чужбина едните стуват 135, другите - 90 британски лири, в България са по-евтини.

аз искам да са черни да наподобяват кубинките защото работата ми е свързана с такива обувки и искам да ги съчетавам за работа и лов

от 300 лв нагоре са знам само че в аполо ги продават и в стрелбището на герена долу

от 300 лв нагоре са знам само че в аполо ги продават и в стрелбището на герена долу

ти да не си някъде около герена?!аз там наблизао живея и често ходя да стрелям долу.тези дни ще ходя пак до оръжейника там и ще питам за тези обувки, мерси :D

ти да не си някъде около герена?!аз там наблизао живея и често ходя да стрелям долу.тези дни ще ходя пак до оръжейника там и ще питам за тези обувки, мерси :lol:

не в надежда съм ама разбрах за там.ако проверяваш кажи после дали и ма и цените на мен ми трябват черни кожени като кубинките ако има кажи да не се разкарвам на празно

Ми да се похваля!

Вчера се сдобих с Мендел, модел Lhotse.

http://www.meindl.de/english/modelle/schuh_detail2.asp?ID=74

Събота и Неделя ще ги разтъпча по баирите и ще докладвам как се държат

от каде и колко ги взе

От магазина на Аполо на Оборище.

Цената е 310 лв.

Но най добре да се обадиш, че се харчат като топъл хляб и много номера вече ги няма.

Телефонът е 944 9888

Има и други модели!

П.П. Взех си и много готини термо чорапи до глезена. За съжаление там цените бая са скочили - 35 лв.

аз искам да са черни да наподобяват кубинките защото работата ми е свързана с такива обувки и искам да ги съчетавам за работа и лов

Моделът който ти трябва се нарича EAGLE GTX . Това са тактически обувки ,черни на цвят, страшно леки и удобни, имат gor tex.От началото на сезон ходя с такива и съм много доволен.

Моделът който ти трябва се нарича EAGLE GTX . Това са тактически обувки ,черни на цвят, страшно леки и удобни, имат gor tex.От началото на сезон ходя с такива и съм много доволен.

колега кажи от каде да ги взема а не кои модел е моя аз знам кой е моя ама като няма никакъв избор в БГ.

между другото купих си някакъв мвндел вчера от един магазин черен е кожа и кордура има с гор-текс е ама нещо в нета търсех да вида модела ама го няма.Притеснява ме това че попринцип на обувките на мендел на езика има една емблема с марката на мендел и някакви планини на заден фон на мойте го няма и незнам....

Здравейте колеги!

Бях обещал да споделя впечатления от Lhotse-то.

Обувките наистина са страхотни, с много високо качество на изработка.

Vibram подметката (за пръв път нося с такава) бъквално оре земята и дава усещане за допълнителна сигурност, което разбира се не означава, че не трябва да се внимава - едва ли има подметка, която да не се подхлъзне при спускане по наклон над 45 градуса, на "разлигавена" почва покрита с гниеща влажна шума, ако не се внимава при стъпването.

Бордът укрепва допълнително обувката и я предпазва от наранявания (наи-вече от камъни) и протърквания отстрани.

Кожата също е добра и явно е импрегнирана с някакви восъци. Газих в един поток и при излизането водата буквално бяга по кожата без да омокря.

А как къса капините .......

Дотук за обувката като такава (сега си чакам процента от Мендел ;) ), оттук ако ми позволите да допълня съветите, които си позволих да дам малко по-горе (и които аз не спазих стрикно), отново от личен опит (за съжаление горчив):

- пробвайте обувките привечер, най-добре след интензивна разходка или след дълго стоене прав.

- пробвайте когато времето е по-топло или краката Ви са добре затоплени.

Целта е да сте сигурни, че това е максимума, в който краката Ви може да се подуят.

- пробвайте и двете обувки.

- пробвайте ги с най-дебелите чорапи, с които възнамерявате да ги носите.

- след като ги обуете и двете, минимум 10 мин се разхождайте из магазина, скачайте, приклякайте, изкачвайте и спускайте стълби (ако има възможност).

- Мендел в сайта си са препоръчали "оставете около 1 см свободно пространство за палеца" - мисля, че е добър съвет. Аз ще добавя - и в никакъв случай не допускайте да чувствате макар и малко напрежение в широката част на крака.

- и ако почувствате макар и леко неудобство - не купувайте!

- не се поддавайте на емоции от сорта "обувката е много добра, очаквам доставката от много време, кой знае кога и дали ще има внос (пък и дали ще има разнообразие от номера - както нямаше и този път), така че ще ги купя, въпреки че ми стягат леко".

Аз се поддадох! Купих си номер 10GB (мисля че е някъде между 44 и 45 номер, по-близко до 44). 10 1/2GB и 11GB нямаше внос, а и пробвах модел Тайга номер 11 (не съм имал намерение да ги купувам - трърде високи са за моя вкус), казаха ми че са една матрица с Лхотце, и ми бяха твърде големи. Лхотцето номер 10 ми стягаше леко на широчина, иначе като дължина ми бяха горе-долу добре. И направих компромис :pardon: - купих ги.

Събота и Неделя по време на и след лова направо ми се ревеше. Стягаха ми краката като менгемета и направо ми спираха кръвта. Ужас!!! Още ме боли!

На всичкото отгоре съседната дружинка за два дни изтрепа 14 прасета (без майтап), а ние лапахме мухите! Ма айде, нали затова се казва "слука".

Та, молбата ми е - давайте съвети, как бих могъл да разширя обувките (за удължаване и дума не може да става) без да повредя мембраната, и ако е възможно - без да изпитвам повече болка :rofl:

Другата ми алтернатива е - обувките се продават. Ако има желаещи да заповядат!

http://www.meindl.de/english/modelle/schuh_detail2.asp?ID=74

Както казах - носени са два дни и доколкото ми е известно нямам гъбички по краката.

Офертата е твърда - 270 лв. Важи до края на седмицата и ако няма желаещи - започвам интервенция по разширяването им.

Тел: 0888 869 669

Поздрави и наслука!

Ангел

колега кажи от каде да ги взема а не кои модел е моя аз знам кой е моя ама като няма никакъв избор в БГ.

между другото купих си някакъв мвндел вчера от един магазин черен е кожа и кордура има с гор-текс е ама нещо в нета търсех да вида модела ама го няма.Притеснява ме това че попринцип на обувките на мендел на езика има една емблема с марката на мендел и някакви планини на заден фон на мойте го няма и незнам....

post-2028-1163517861_thumb.jpg

post-2028-1163517894_thumb.jpg

post-2028-1163517901_thumb.jpg

Edited by enco

Здравей Сашо!

Доколкото разбирам, притесненията ти са дали си си купил Мендел или мякое менте - така ли е?

В Аполо май ми показаха такива, но не съм много сигурен, защото не ги загледах много-много, а и снимките които си приложил не са много ясни.

Мисля че щом на подметката пише Мендел, значи са Мендел, а и логично е щом обувката е тактическа да не сложат "издайническата" светла емблема с надписа и планините.

Но за да не се терзаеш, що не нарамиш обувките и не отскочиш до магазина на Аполо да ги питаш!?

Хората са любезни и ще ти отговорят дали са Мендел или не, тъй като ако са Мендел би трябвало те да са ги вкарали в БГ.

Между другото, какъв е модела - EAGLE ли?

Ангел

Здравей Сашо!

Доколкото разбирам, притесненията ти са дали си си купил Мендел или мякое менте - така ли е?

В Аполо май ми показаха такива, но не съм много сигурен, защото не ги загледах много-много, а и снимките които си приложил не са много ясни.

Мисля че щом на подметката пише Мендел, значи са Мендел, а и логично е щом обувката е тактическа да не сложат "издайническата" светла емблема с надписа и планините.

Но за да не се терзаеш, що не нарамиш обувките и не отскочиш до магазина на Аполо да ги питаш!?

Хората са любезни и ще ти отговорят дали са Мендел или не, тъй като ако са Мендел би трябвало те да са ги вкарали в БГ.

Между другото, какъв е модела - EAGLE ли?

Ангел

да ОРЕЛ са ама аз ги намерих в нета то даже се оказа че ги използват и в SWAT http://www.shocktroop.com/st/control/produ...roduct_id=10224

a ти случайно да сме се засичали с теб в магазина на аполо купуваше си дрехи кафяви мисля и ми разказваше че си си взел TAIGA na miendl

колега споделям удобството на EAGLE GTX и аз се здобих :pardon:)))))))))))))) за 220 лв...

да ОРЕЛ са ама аз ги намерих в нета то даже се оказа че ги използват и в SWAT http://www.shocktroop.com/st/control/produ...roduct_id=10224

a ти случайно да сме се засичали с теб в магазина на аполо купуваше си дрехи кафяви мисля и ми разказваше че си си взел TAIGA na miendl

колега споделям удобството на EAGLE GTX и аз се здобих ;))))))))))))))) за 220 лв...

Задължително си купи хубави термо чорапи, защото тези обувки въпреки удобството не са от най-топлите.

Задължително си купи хубави термо чорапи, защото тези обувки въпреки удобството не са от най-топлите.

ок.аз вече съм си купил чорапи и трябва да призная че не ви трябва даже вълнен просто в гората на пусия си е перфектно,ще видиме кат падне и снега...

Намерих си Мендел за 100 лева Гора-Текс от вътре! Мисля, че ще са супер а и каква цена само!

даи снимка и информация от каде заслужава си !!!

много съм доволен, намерих си ги за много добра цена 100 лв. Страшни са! Сухи са винаги и не натъртват крака и то дори след доста голям и тежак преход! На стръмно много добре се върви и не убиват (говоря за височината, не пречи!)