Jump to content

Meindl (mendel)

Recommended Posts

мога да намеря обувки МЕНДЕЛ 200-250лв.-0884706709

от кой модел,дай малко повече инфо , пък ако може и снимки?

• 2 months later...

аз се двоумя между глокнер и хималая разликата в цената е около 50 60лв

• 6 months later...

колеги имам майндл от 11 години и не е мръднал в минус 27 градуса съм стоял с него 2-3 часа няма проблем правен е в БГ купих си го за 40лв като купих общо 5 чифта и дадох на мои колеги от различни дружинки в БГ и досега си ги носят обувките не пропускат вода не изпотяват краката идържат топло дори без няква сериозна вълна .Като отидох да уча в германия видях че фирма Meindl е една от най реномираните в германия.и видях че моя модел струва там 250-260 евро чак тогава разбрах какъв удар съм направил и ме хвана яд че не си купих повече обувки от тези .Тези обувки се шият в европа в страни като БГ румъния албания сърбия .

Ако някои знае къде е тоз магазин в благоевград да казва да ида да си купя от там обувки .искам още 1-2 чифта да си имам много доволен съм.

Едната фабриката е в Пловдив но не се знае дали правят всички модели там. А е възможно да шият и на други места в България.

В Ловеч в магазин за работно облекло например продават модела polis на цена 185 лева. Тъй че и в такива магазини може да тътсиш.

Колеги с радост мога да кажа,че се разделих с този вид обувки преди 2 седмици.Навършиха 6 пълни години.

Всичко си им беше наред единствения проблем е ,че се изтъркаха подметките от ходене и ми се показа петата.

Страхотни обувки не съм ги жалим за минута.

Пожелавам ги на всеки искрено.

Ползвам модел "хималая" уникални обувки, разбира се трябва си поддръжка, след третата година започнаха леко да текат. Започнах да ги мажа с една паста на мендел, и сега нямам проблем. Като ги скъсам ще си купя същия модел!!

Ползвам модел "хималая" уникални обувки, разбира се трябва си поддръжка, след третата година започнаха леко да текат. Започнах да ги мажа с една паста на мендел, и сега нямам проблем. Като ги скъсам ще си купя същия модел!!

Точно така колега,трябва си подръжка,аз също ги пръскам със спрей и ги мажа с паста на мендел и обувките са на ниво!!! :dance2:

Аз един път в годината (лятото) ги пълня догоре с вода и наливам през целия ден до вечерта.Тя си просмуква и изтича.Така ги оставям до сутринта и на другия ден изливам каквото е останало и пълня пак догоре.Като поизтече на другия ден ги оставям на слънце да изсъхнат.По този начин чистиш порите на мембраната и след това като ги напръскам с импрегнант са като нови.

Точно така колега,трябва си подръжка,аз също ги пръскам със спрей и ги мажа с паста на мендел и обувките са на ниво!!! :dance2:

здравей колега, а от къде я взимаш тая паста за мендела?

4386929C.jpgНачалото на декември и аз си купих MEINDL от Италия и пише made in Germany знам ли колко са немски,ама установих че с подходящи чорапи не усетих ни студ ни запотяване.Уникални убувки,ето и модела.

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Лошото е,че вече май ги правят в България и има много лоши качества

Лошото е,че вече май ги правят в България и има много лоши качества

Браво бе ти откри топлата вода. На предната страница си писал точно след мен след като съм обяснил че се правят в БГ и се продават в магазините за работно облекло.

Edited by lov

Възможно е колега не съм я прочел и не помня затова.Чак за работно облекло не знам,но ако намеря пак ще си купя.

Разликата се хваща с просто око.

На немските на подметката мулти грип пише със зелен цвят,а на ментетата е със син.

Edited by enco

Според теб, моите какви са?Оригинал, супер менте или обикновено менте?Нищо синьо или зелено няма на подметката.Има жълт надпис Vibrom.

post-8076-0-49119600-1330978051_thumb.jpg post-8076-0-33234500-1330978461_thumb.jpg post-8076-0-78634400-1330978267_thumb.jpg

П.П. Модела, ако има значение, е "Бурма"

Възможно е колега не съм я прочел и не помня затова.Чак за работно облекло не знам,но ако намеря пак ще си купя.

Разликата се хваща с просто око.

На немските на подметката мулти грип пише със зелен цвят,а на ментетата е със син.

На мен пише на подметката Vibram® и е в жълто :o

Според теб, моите какви са?Оригинал, супер менте или обикновено менте?Нищо синьо или зелено няма на подметката.Има жълт надпис Vibrom.

post-8076-0-49119600-1330978051_thumb.jpg post-8076-0-33234500-1330978461_thumb.jpg post-8076-0-78634400-1330978267_thumb.jpg

П.П. Модела, ако има значение, е "Бурма"

Писали сме по едно и също време едно и също :D :D :D :D

:bira:

Писали сме по едно и също време едно и също :D :D :D :D

Я, да видим отговора... :bira:

Преди 6 г когато си го купих беше 220.После ги намерих за 120 а сега отново са около 200лв.