Jump to content

Как премина сезон 2009-2010 - свински лов

XuMePa
 Share

259 members have voted

1. 1. Имаше ли повече прасета от минали години?

• Да
      131
    • Не
      122
    • Незнам
      6
  2. 2. Вие лично убихте ли прасе ?

• Да
      125
    • Не
      134
  3. 3. Колко прасета бяха убити от вашата дружинки този сезон?

• <=10
      123
    • >10 и <=20
      67
    • >20 и <=30
      37
    • >30 и <=40
      11
    • >40 и <=50
      6
    • >50
      15

Recommended Posts

От десетина-петнадесет години

това е най-добрият ни резултат

От десетина-петнадесет години

това е най-добрият ни резултат

При нас точно обратното.

Толкова слаб свински сезон не помня от години. :crybaby:

Лично аз съм много доволен от изминалия сезон, имаше много дивеч, записах се на няколко пъти, кучетата работеха отлично и с няколко изключения дисциплината при колегите беше на ниво.

Този сезон ще го запомня като сезона на пропуските.Толкова много изпуснати прасета никога не е имало,точно 21 пропуска :crybaby: .Също така този сезон видях най-голямото стадо прасета,което съм виждал,отново изпуснати от два поста,видях можеби най-големия глиган по нашите райони,гледах го от отсрешния склон как се отправя към пусиите и ...... ;) В личен план горе долу добре,отсрелях първия си вълк,а на 02.01.2010г. отсрелях приличен глиган....и те така.

Дано другия сезон да е по-успешен!

Edited by profiH'87

При нас много слабо, макар че се разписах. Никаква дисциплина и всичко останало под всякаква киритка. Дано следващия сезон нещата да се оправят...

От 5 години ходя на едър лов,по слаб сезон от този не е имало !

Не само че за пръв път не отстрелях прасе, но дори и не видях!

Само едно го чух! :crybaby:

от 6 години съм ловец такава слука като тази година нее имало от доста години преди това.

При нас сезона беше добър имаше прасета почти всеки лов

Нашата група убихме 12 прасета

Аз убих 4 от тях,а брат ми най-голямото

Миналата година бяха 8

При нас имаше страхотна слука думнах си и два грох4овци прили4ни що годе и вс беше по4ти наред сас две малки и едно голямо изклиу4ение

Тази година може да се каже ,че беше задоволителна в сравнение с предните 2е особенно миналата,когато едно само ни остана да направим сефтето :crybaby: Тази година успяхме да отстреляме 7,от които 1-о мое.Имам и едно като гост което бе и трофейно.За пропуски може да се каже ,че бяха приемливи.Е можеше да пребавим още 2,3 ама това е слуката.

post-6499-1263231467_thumb.jpg

post-6499-1263231537_thumb.jpg

времето провали в повечето райони в които ловувах слуката ,сухо и топло с малко сняг ,но паднаха животни не е като да няма .едни от последните ни пусий :crybaby:

При нас ловният сезон започна обнадеждаващо, но не и по-различно от предишните. Още на вторият излет/неделя 04.10.2009г./ аз бях щастливеца да открия с три прасенца. Последваха слуки и на мойте колеги, равномерно разпределени във всяка седмица по едно или две прасета. По средата на сезона нещата се пообърнаха и започнаха пропуските...наред с другите и аз баш на коледа се изложих/ а може би и да е за добро/, като изпуснах/това е сигурно/,една над стотина килограмова майка от около 50 метра с бренеке...Докато отнасях бъзиците в поредните ловни излети, някои колеги успяха да ми вземат "славата". Все пак и в последната седмица слуката не ни избяга и закрихме сезона с едно около 80 кг. прасе. Миналогодишните трофей обаче липсваха. Нито един за целия сезон в групата. Дано за в бъдеще нещата да са по-добри. Предстоят таксации, мероприятия по опазване и подхранване, калища, солища, наесен листници и така до другия сезон, пък тогава ще видиме в каква насока вървят нещата... За истинските ловци работата с дивеча е целогодишна/това всеки да си го тълкува според манталитета/. Успех на всички и да не забравяме максимата, че за да вземеш...първо трябва да дадеш !!!

Добре е, нещата започват да си идват на местото, но ще трябва още доста бой през пръстите за се върнем там от където тръгнахме .

Най слабия сезон от 20 год. просто мотористите тази година бяха с пъти повече от дивеча в гората,разбиха ни от всякъде. Не се ли вземет мерки просто догодина е безмислено да се ловува

Толкова зле ,че чак не ми се пише и коментират причините.Те са писани ,дъвкани и коментирани преди и нищо........

За всичко сме си виновни ние самите,.....да не търсим вина другаде.

айде пак с надежди и да дерзаем....

Тази година сезона при нас беше най-слаб от 4 години,аз оттогава съм ловец.Този сезон го приключихме с 22 прасета,като в събота отстреляхме 4 прасета а последния излет падна един трофеен глиган,относно в успеваемоста в стрелбата само 2-ма колеги изтърваха по едно прасе. <_<

При нас общо взето беше като миналата година. Миналата 27, тая 26 по неофициална статистика <_< .Пак излезна едно трихинелозно (аз го ударих :D ), лошото е, че ни изчезнаха 10 кучета ,най-вероятно по посока Гърция, където ловуваме в съседство.

Изключително успешна година, само два, три излета без слука !

Приключихме с 66 прасета, а лично с 5 бр. и 1 глиган с 22,9 см. глиги !

Даже си мисля - прекалено хубаво, не е на хубаво !

Не избихме ли повече отколкото трябва <_<

Октомври ще си проличи :D

При нас общо взето беше като миналата година. Миналата 27, тая 26 по неофициална статистика :D .Пак излезна едно трихинелозно (аз го ударих :p ), лошото е, че ни изчезнаха 10 кучета ,най-вероятно по посока Гърция, където ловуваме в съседство.

ванка това е слуката догодина повече ще удариш <_<

Да кажем че можеше и по-зле . 10 прасета но поне бяха големи .

Времето , мотористите , слабата организация , ниската стрелкова подготовка , мързел , и на последно място немотията на дивеч са причините за слабия сезон .

Да сме живи и здрави догодина повече .

Наздраве <_< на всички .

Добре е, нещата започват да си идват на местото, но ще трябва още доста бой през пръстите за се върнем там от където тръгнахме .

При вас може и да е добре, обаче при нас някои хора направо плачат за бой, ама не през пръстите :good:

Много съм ядосан..

Изключително успешна година, само два, три излета без слука !

Приключихме с 66 прасета, а лично с 5 бр. и 1 глиган с 22,9 см. глиги !

Даже си мисля - прекалено хубаво, не е на хубаво !

Не избихме ли повече отколкото трябва :good:

Октомври ще си проличи ;)

Здрасти Светльо,

групата ни е с едно по слабо от вас, ама лично съм с едно нагоре :D !

Дано се напрасят оживелите майки, че иначе :p .

Знаеш ли колко са убитите прасета в ЛРД-Троян, щот май и ти си към нас? Острец ако не се лъжа е ....!

Както винаги сме водачи в държавното първенство :D:)

Здрасти Светльо,

групата ни е с едно по слабо от вас, ама лично съм с едно нагоре ;) !

Дано се напрасят оживелите майки, че иначе :good: .

Знаеш ли колко са убитите прасета в ЛРД-Троян, щот май и ти си към нас? Острец ако не се лъжа е ....!

Както винаги сме водачи в държавното първенство :p:)

Че Вие на сезон удряте повече прасета от колкото ние отстрелваме за 10 години...

Но иначе цените в горското са еднакви.....

Дано следващия сезон Ви е по-успешен от този!

Поздрави и наслука!!,

Йордан.

п.п. Иначе при нас сезона беше 4 пъти по-слаб от миналогодишния.

На мен ми излезе едно прасе тая година и аз го оттървах :DАбе поне гръмнах по прасе и тая година :D

Edited by JPB

Бе неможем да се оплачеме от дивеч.Нямаше гонка без да дигнеме поне по едно прасе но за жалост колегите са ни текива едни ги страх да от прасето др си сеги в джипа и си пуснал музика на посията е текива и ние гоначите ходим като щури Дал бог другата година повече на сички! Наслука

:good:;):p:D:D:)