Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020
Антон Александров

Неродословни лайки и хибриди

Recommended Posts

Не бях участвал във този форум сравнително отдавна.През последната седмица имах възможност да прочитам съответните постове.Не мисля ,че са необходими повече спорове и интриги относно кой какви кучета отглежда,техните ловни качества и притежание на родословия.Ще помоля тези ,които желаят да пишат мнението си по съответните въпроси да се придържа към основните правила на форума.Ако админите немат нищо против ще си позволя да формулирам два основни критерия към които да се придържаме в тази евентуална тема:

1/ да зачитаме мнението на пишещия,дори да не сме напълно съгласни с него;

2/Да показваме нужното уважение към личноста на пишещия;

Така предложените допълнителни "правила" мисля ,че ще допринесат за нормален диалог и свободно изказване на мнение без синдрома"виновен до доказване на противното"

Ще помоля още пишещите в тази под тема да изразяват свободно мисли,намерения, и опит ,допускайки ,че може да не са "изключително" прави и точни по въпроса.Тези които са компетентни по дадения въпрос ще помоля да не избързват с "окачествяването" на характера на пишещия,или ловни и породни притежания на кучетата му.Нека си дадем време и шанс да растем в това ,което ни вълнува и към което се стараем да постигнем.Тези ,които мислят ,че притежават некакъв опит в лова с кучета от съответните породи или техните хибриди,ще помоля да не презират и пренебрегват други ,които тепърва поставят некакво начало.Съответно и "младите"/като мен/ ще помоля да зачитат мнението на "по-възрастните",като отсяват това което сметнат за необходимо в техния случай.

Това е тема за неродословни кучета и техните производни...

Учтиво ще помоля и собтвениците на родословни /конкретно ИСЛ/ да не се занимават с пишещите тук..това е семпла тема и мисля ,че всеки кой има намерения да лъже или мами скоро ще си проличи.Ако некой сметне ,че може да споделя,допринася с каквото и да е да заповяда да си каже какво мисли.Немам постоянен достъп до интернет,но когато имам възможност ще участвам. :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало ще спомена какво ме вълнува в момента в личен аспект;

Обработката на кожите от добития дивеч и така наречения промислов лов.

Тук може да се каже е моята скромна работилница за обработка на дивечови кожи.

Даже снимка /моя/ да си спомня кой съм :D

Ще помоля ловуващи с "лайки" да споделят мнение за обработката на кожи и конкретно за мазането и с глицерин след изсушаването???

post-12637-1263982153_thumb.jpg

post-12637-1263982179_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна имаше нужда от тема с подобно заглавие! Надявам се тя вече да е водата, а не маслото в огъня, "разгорял" се напоследък в темата за ЗСЛ. Айде, чакам неродословни "псета" и "вълци" да завият в полята! :D /Казах го на шега, ей, да не земе някой пак да скача до тавана!/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетх се още нещо...начини на оцеляване и нужните средства за това.Като се вземат пред вид обстоятелствата в които попада човек мисля ,че е необходимо да се има дори бегла представа за елементарните способи и умения ,с които е необходимо да е запознат "ловеца" прекарващ повече от неколко часа в събота или неделя в гористи местности и места с липса на подслон,храна,вода и т.н.кЗапознах се с уважаван от мен човек ловуващ с лайки през периода 01.10 до около края на февруари следващата година.Запознахме се непосредствено преди "похода" му,затова немаше как да сподели опитности и идеи по въпроса... как живее при минусови температури,как ловува,как се храни/себе си и кучетата/,вода,облекло и др.Тук може да се се споделят идеи,информация,опит и всичко което е необходимо...аз съм готов също да споделя и понауча нещичко.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За кожите и "оцеляването" пиша именно тук защото според мен са неразривно свързани с породата куче "лайка" и начините на лов с нея.Понеже не съм легитимен ловец ще си позволя да коментирам само случай допустими с настоящото ми положение/ако ме приемете ,разбира се??!/

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже снимка /моя/ да си спомня кой съм :D

Ще помоля ловуващи с "лайки" да споделят мнение за обработката на кожи и конкретно за мазането и с глицерин след изсушаването???

от опит ти казвам в никакъв случаи .

след изсушаването просто разбий кожата отново с ножа за мездрене и после я мини с шкурка и ще стане мека ...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest traperaslaiki

Даже снимка /моя/ да си спомня кой съм :hi:

Тонка здравеи и от мен :DИдеята ти е чудесна,че тая зараза хибрид вече витае и във въздоха :DСамо не мога да разбера с какво лайките с родусловие ги превъсхождат,защото вече имам наблюдение върху това,но тово е друга тема времето а не споровете ще дадът одговор :D:D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Тонка здравеи и от мен :DИдеята ти е чудесна,че тая зараза хибрид вече витае и във въздоха :DСамо не мога да разбера с какво лайките с родусловие ги превъсхождат,защото вече имам наблюдение върху това,но тово е друга тема времето а не споровете ще дадът одговор :D:D

Колеги и аз май съм за тази тема щото и мойте са без тескерета ето малко фото.

post-15474-1264015198_thumb.jpg

post-15474-1264015209_thumb.jpg

post-15474-1264015228_thumb.jpg

post-15474-1264015272_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Колеги и аз май съм за тази тема щото и мойте са без тескерета ето малко фото.

стоянчо нали щтеше да имаш кутрета тези дни какво стана или ас съм се заблодил нещо

Редактирано от PONCA

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
стоянчо нали щтеше да имаш кутрета тези дни какво стана или ас съм се заблодил нещо

Абе колега родиха се но имам малък проблем майката не спусна цици и мляко и незнам какво ще стане прати някоя снимка на малкия на ВАНКАТА той май замина в чужбина .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BYLLI

днес ходих на прелет на следобяд.меко казано бях неподходящо обут.сняг до колене.това заработих на ход,без кученца.патки нямаше .

post-418-1264017189_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BYLLI

тонка много си страшен на тази снимка ,ще уплашиш дяцата,ще приложа по-красиво твое фото.

post-418-1264018299_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest traperaslaiki
Абе колега родиха се но имам малък проблем майката не спусна цици и мляко и незнам какво ще стане прати някоя снимка на малкия на ВАНКАТА той май замина в чужбина .

Никито ми даде рецепта-заместител на млякото аз сам я пробвал вече на белите маници :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кутрето е страшно доста едро за възраста си и много аяр но нямам актоална снимка виш тази на старата му лайка сибир започва да се предава вече младата лайка на сафет пирин намира преди дъртия и работи много добре

post-6409-1264019088_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest traperaslaiki
тонка много си страшен на тази снимка ,ще уплашиш дяцата,ще приложа по-красиво твое фото.

Нещо за лека нощ от Демона и от мен :drinks:

post-27864-1264019737_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BYLLI

ето една снимка на кучката рая ,за която бях писал в темата за зсл, и която прибрах за да не умре от глад ,след като беше родила 8 кученца,които бяха умрели.това е една от бъдещите майки на хибрид 3 поколение в нашия "добруджански селекционен център" :drinks:

post-418-1264020865_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Само не мога да разбера с какво лайките с родусловие ги превъсхождат,защото вече имам наблюдение върху това,но тово е друга тема времето а не споровете ще дадът одговор :drinks::drinks:

Искам да ти отправя едно предложение - Ако много държиш да докажеш ,това което си написал дай да проведем един лов. Вадиш три кучета по избор и аз изкарвам три от моите. Определяме правилата, ако трябва викаме и съдия. Отиваме в някое ДДС и ловуваме при предварително уточнените правила. Който загуби съревнованието плаща сметката!

Ако си съгласен отваряме нова тема във форума с предложения за правилата ,по които да се проведе това сътезание. Уточнявам - реален лов с отстрел на дивеч, а не пускане на кучета в гатер!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Искам да ти отправя едно предложение - Ако много държиш да докажеш ,това което си написал дай да проведем един лов. Вадиш три кучета по избор и аз изкарвам три от моите. Определяме правилата, ако трябва викаме и съдия. Отиваме в някое ДДС и ловуваме при предварително уточнените правила. Който загуби съревнованието плаща сметката!

Ако си съгласен отваряме нова тема във форума с предложения за правилата ,по които да се проведе това сътезание. Уточнявам - реален лов с отстрел на дивеч, а не пускане на кучета в гатер!

Хе на това му се вика мъжка приказка, зад компа всеки има хубави свинари, но истината е в гората, там се вижда най-добре кой какво и колко го може!!!!! Вариянтите са два: или приемаш предизвикателството и отиваш да защитиш името си на кучкар или спираш да имаш велики свинари и оставаш с недоказано "его"..... :drinks:

P.S.

Ако се приеме предизвикателстовото от привържениците на неродословните лайки, предлагам да направим едно предварително залагане за крайния изход и победител от това съревнование или образно казано на кого му е по голяма оная работа :drinks: !!!!

Редактирано от Ivan Iojev

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
от опит ти казвам в никакъв случаи .

след изсушаването просто разбий кожата отново с ножа за мездрене и после я мини с шкурка и ще стане мека ...

Добър ден.Благодаря за съвета.Въпреки това ще опитам,че аз се убеждавам след опит/макар и неуспешен/.Но оценявам мнението и опита ти.Надявам се решението ми да не те обиди.Старая се това което е написано в книга или казано от човек да го прекарам през "ръцете" си за да имам лично мнение по въпроса.Ако става -става,ако не -не.Виж да те попитам нещо,което ме вълнува в момента..шил ли си за себе си боти от дивечова кожа...аз със кройката ще се оправя,но подметката???Говоря за висока до коляното бота с лека подметка.?Чувал съм ,и чел че е незаменима "обувка" за по-сериозен преход при наличието на повече сняг.На север шият от еленова кожа.Сега аз започнах да отглеждам нутрии/за месо и кожа/..истина е че кожата им е водонепропусклива!Живот и здраве за следващия сезон се надявам да си ушия ботуши.Ако имаш кройки и на калпаци също ще ти бъда благодарен ако споделиш,че сега това е на дневен ред/от белка и лисица/

Ще помоля и Ponca да сподели за своите кучета.

За спорове и интриги оставихме тема ЗСЛ, някоя друга,или лични съобщ....тук ми се ще да проявим повече креативност,отколкото деструктивност.Ще бъда благодарен за проявеното разбиране.

Редактирано от Тонката

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още нещо ако некой си е правил шейна от лека конструксия/дървени пръти/ да сподели.Говоря за шейна ,която може да се тегли от човек или куче/кучета/.Вчера с Роско начнахме подобна направа,тия дни ще я довърша,и ще видя аджеба става ли?Ако име некой да е обличал стените на палатка с див. кожи също да разправя,или пък да е строил семпла "избушка"/къщура,землянка,или друг вид подслон за повече време на престой в зимни условия.Ако некой ми каже откуде да си намеря дехидратирани кубчета месо,ще го черпя.Говоря сериозно.По нататък ще споделя с какъв инвентар за оцеляване съм се "въоръжил" и изпитал/освен куча дето хойка покрай мен/.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
За спорове и интриги оставихме тема ЗСЛ, някоя друга,или лични съобщ....тук ми се ще да проявим повече креативност,отколкото деструктивност.Ще бъда благодарен за проявеното разбиране.

Понеже визираш моя пост , в него няма нито спор нито интрига. Съдейки по наложените ограничения за собствениците на родословни ИСЛ в тази тема...

"Учтиво ще помоля и собтвениците на родословни /конкретно ИСЛ/ да не се занимават с пишещите тук..това е семпла тема и мисля ,че всеки кой има намерения да лъже или мами скоро ще си проличи.Ако некой сметне ,че може да споделя,допринася с каквото и да е да заповяда да си каже какво мисли.Немам постоянен достъп до интернет,но когато имам възможност ще участвам. :drinks: "....... предложението ми минава в графата "допринасе с каквото и да е".Дадох предложение, което ще допринесе за всеобщия мир . :drinks:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BYLLI

никой не може да налага ограничения на никого в тази тема.всеки може да пише всичко каквото иска разбира се.

предложението на йордан е много сериозно.аз днес се чух с петьо и му споменах за предложението,но той днес и утре е в движение,защото баща му и кучетата му са изолирани в село великово и той смята днес да отиде до там ако може,поне да занесе хляб и др.храна на баща си.

предизвикателството е голямо и аз обмислям как да се включа-или като резервен 2 отбор,или като застъпник и секундант на отбора на трапера или като синя каска-умиротворител ,но най ще ми прилича като "независим" и "некорумпиран" член на журито.подготвен съм за всичко :drinks:

post-418-1264075082_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BYLLI

убеден съм,че петьо с лайките ще събори прасе ,евентуално може и другия отбор да направи работа,но това ще ни даде материал за сериозен помирителен банкет.

аз като човек с висока банкетна култура ще се нагърбя да го организирам и ще поканя моя оркестър да свири.оркестъра се казваше доскоро "добруджански авлиги",но го прекръстихме на "добруджански хибриди"

хърватев гледай внимателно половината музиканти са от дулово ,като се зажениш ще дойдем да ти свирим на свадбата.

post-418-1264076397_thumb.jpg

post-418-1264076418_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest BYLLI

гост солист певец и акордионист е красьо бобъра -много популярен сред всички горски ,ловни надзиратели и инспектори от иара.

post-418-1264077117_thumb.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове