Jump to content

Неродословни лайки и хибриди

Recommended Posts

• Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Всичко започна с тръгване на гоначите и пускане на кучетата....и както винаги аз съм последен гонач и малко по встрани от другите и не си давам много зор ;) качвах се по един хребет,обрасъл с дреняк...но сравнително рядък...когато двете лайчета заходиха през билото с леко наострена походка. След няколко минути от другата страна се чу острия и упорит лай на женската.....заслушах се....не се придвижва - започнах бързо и предпазливо да се приближавам беше на около 150м. от мен, бях сигурен по какво лае.... килимът от листа беше мек и влажен и не се чуваше като напредвам.....наближих и видях кучката на около 40м. от мен да гледа зад едно паднало дърво.....извръщаше глава към мен и после пак гледаше напред....бях освободил предпазителя,на карабината ми Сейвич 7,62х39 и спрях зад едно дърво....гледах ту кучето на къде лае ту падналото дърво....след няколко минути видях отзад да се изправя един глиган.....виждаше му се половината глава....беше седнал и наблюдаваше кучетата....това беше момента!!!!!кръстчето малко под окото и два пръста назад....и замина във вечните ловни полета.....наслука на всички :bira:

Браво приятелю....от къде идват тези лайчета,ако не е тайна?

пс

Може и на лични!

Наслука!

Да ти кажа чесно!!!!незнам откъде идват - но виждам накъде отиват ха ха...../майтап/ Женската я купих от Драго долище....а пък мъжкото от Перник...бащата е от кучетата на Гънчев ...майката ог градът на винкела..... така изглеждаше малкия като го купих ;):bira:

post-3912-0-86576100-1416900670_thumb.jpg

Edited by nenov

При последното си гостуване на Драго в с.Долище останах приятно изненадан от селекцията и лайчата кръв , която е събрал в двора си от най - добрите линии в България . Авторитета му на кинолог / кучкар и ловец от десетилетия е много висока в Североисточна България .

Първата снимка е поздрав за неговия приятел - родопското джудже Роско - спомен от времето , когато имаше привилегията да общува с мен , а втората снимка е от събота .- Н.Герасимов

post-51914-0-23417000-1417111212_thumb.jpg

post-51914-0-61659300-1417111548_thumb.jpg

• 1 month later...

Търся мъжко работещо куче за разплод.Лайката ми кърви от вчера.Интересуват ме кучета от Обл.Враца и Монтана.

• 2 weeks later...

Мъжкият е собственост на Иво Гявола от Враца.Кучето идва от Свищов,където е произведено от професор в стопанската академия,човек в напреднала възраст,редетел на лайките.Женската ми е ИСЛ и е по-едра от мъжкия,но пък мъжкият е доказан свинар-откривател.Потеклото на кучетата поне за мен е неизвестноми за това ги качвам в тази тема.

• 1 month later...

И малко вълча сватба булката е шест годишната Астра която идва с директен полет от област Псков

post-5344-0-02899300-1424289162_thumb.jpg

И малко вълча сватба булката е шест годишната Астра която идва с директен полет от област Псков

И грозната мутра на мелеза вълк де всички му викат "вълкашин" Маджар

post-5344-0-50797300-1424290646_thumb.jpg

post-5344-0-60031500-1424291715_thumb.jpg

Edited by Rosko

• 4 weeks later...
  • 1 year later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Много замря темата за вълкашините!?

То форумите замряха колега...не е както беше!

Ти нещо друго очакваше ли?

Да очаквах. Роско има, ама вече не пише, всичко във форума замря.