Jump to content

Грижи за дивеча /зимно подхранване/

Recommended Posts

от закриване на лова сме хранили дава пъти като сме изкарали около 1т. силаж, 500кг. царевица и около 100 кг сол.на 3 хранилки.

http://lrddulbokdol.freehostia.com/

Браво,Веско.Така се прави.Успех. :)

При нас хранилките си въртят и хранят сами всеки ден :o умни са и знаят точно в колко часа.

Зареждат се поо-рядко щото пък знаем, кога са на привършване и тъй, но е важно сегашното подхранване и задържане на дивеча в района!

• 1 month later...

Колеги дайте ми съвет как да падхраним яребиците при този сняг, който е около 40 см., и може ли без хранилки?

Колеги дайте ми съвет как да падхраним яребиците при този сняг, който е около 40 см., и може ли без хранилки?

Mного навреме си се сетил за яребиците :drinks: Прави се хранилка/и ( ранна есен ) за да свикнат с хранилката и храната . Сега като сипвам отсевки хвърлям и по малко слама в/у зърното за да не храня др. гладници.

Успех с подхранването !

Ще ти кажа аз как го правя.Когато има дълбок сняг яребиците са в определени трънки из полето като казвам определени имам в предвид точно това.В нашто поле седят в 4-5 тръници.Знаейки това отивам точно там обикновено ги вдигам,разчиствам снега вътре в тръницата ако е замръзнало разравям с тесла земята за да могат да кълват камъчета.Изсипвам житото и го покривам с трева или слама за да го ядът други птици.Това се прави с цел да не излизат на открито.Соколите дебнат.В случай че трънката е в блок с посеви разравям и в страни от трънката за да кълват и от поникналите есенници.

Ще ти кажа аз как го правя.Когато има дълбок сняг яребиците са в определени трънки из полето като казвам определени имам в предвид точно това.В нашто поле седят в 4-5 тръници.Знаейки това отивам точно там обикновено ги вдигам,разчиствам снега вътре в тръницата ако е замръзнало разравям с тесла земята за да могат да кълват камъчета.Изсипвам житото и го покривам с трева или слама за да не го ядът други птици.Това се прави с цел да не излизат на открито.Соколите дебнат.В случай че трънката е в блок с посеви разравям и в страни от трънката за да кълват и от поникналите есенници.

Благодаря ви за инфото, утре отивам да им поразровя и сложа житце и царевичка :drinks:

• 2 weeks later...
Може и така

Може и да може :D А ако им оставиш чувала и то вързан .... как ще се забавляват , а :bulgar:

Данчо ще те попитам и без много да ме послъгваш. Ловностопанските мероприятия къде и как ги провеждате ?!

А. На полето

Б. В кръчмата

Ако аз командвам парада ...... дружинка без да е направила хранилките за дребен и едър дивеч ще получи кочана с бележките , знаеш ли кога ?! :clapping:

• 2 weeks later...
Може и да може :rofl: А ако им оставиш чувала и то вързан .... как ще се забавляват , а :D

Данчо ще те попитам и без много да ме послъгваш. Ловностопанските мероприятия къде и как ги провеждате ?!

А. На полето

Б. В кръчмата

Ако аз командвам парада ...... дружинка без да е направила хранилките за дребен и едър дивеч ще получи кочана с бележките , знаеш ли кога ?! :db:

Тиси голям всезнаико бе човек,само че ти некомандваш парада :huh:

Тиси голям всезнаико бе човек,само че ти некомандваш парада :D

Данчо :p Грижи се за животинките и не расъждавай на глас :D , че както съм заякнал ... :angry:

Аз си имам една моя версия за " пролетно лятното " подхранване и ми е интересно каво правят колеги през този период. Става въпрос за дивите прасета. Правилно или не е това подхранване?! :angry:

Аз си имам една моя версия за " пролетно лятното " подхранване и ми е интересно каво правят колеги през този период. Става въпрос за дивите прасета. Правилно или не е това подхранване?! :angry:

Тепърва ще ги морят повече акарите,затова повече масло,сяра по калищата. :p

според мен по важното подхранване е зимно пролетното но и другите неса за подценяване

Данчо :bira: Грижи се за животинките и не расъждавай на глас ;) , че както съм заякнал ... :wacko:

Малиии........ :D умрях от страх :D

Малиии........ :o умрях от страх :D

Не се страхувай толкова , няма да ти изпия виното :good: Разкарваш ли яребичките из полето , че като залежът много били им се схващали краката ?! :yahoo: Един "учен" пък ми дрънкаше че трябвало по често да ги раздвижваме и така нямало да ги измори шарката. Есен колко по разбиваме ятата толкова по добре било :o Та , човек да се чуди какво да прави .... :rofl: