Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

saar

нощно виждане за гладкоцевно оръжие

Здравейте колеги, искам да попитам следното:

1. Има ли смисъл от монтирането на прицел за нощно виждане на гладкоцевно оръжие?

2. Кое еза предпочитане: прицел или приспособление /маска за главата с очила/?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Има ли смисъл от монтирането на прицел за нощно виждане на гладкоцевно оръжие?

Личното ми мнение е че няма смисъл. При гладкото оръжие с доста ограничен обсег на действие то това би било доста скъпо решение. Виж ако говорим за карабина, то нещата придобиват друг смисъл. Това решение е и доста скъпо в хубавите си варианти... аз съм виждал такива отпики за по около 15- на хиляди.

При гладкото според мен е достатъчно едно монокълче, с което да оглеждаш , после е достатъчен фенер на гладкото за да свършиш работата ;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Личното ми мнение е че няма смисъл. При гладкото оръжие с доста ограничен обсег на действие то това би било доста скъпо решение. Виж ако говорим за карабина, то нещата придобиват друг смисъл. Това решение е и доста скъпо в хубавите си варианти... аз съм виждал такива отпики за по около 15- на хиляди.

При гладкото според мен е достатъчно едно монокълче, с което да оглеждаш , после е достатъчен фенер на гладкото за да свършиш работата ;)

А какви уреди за нощно виждане, какви фенерчета???

Не знаете ли ,че лова е през светлата част на деня. :)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаете ли ,че лова е през светлата част на деня. :)

а хишниците ако е така трябва да закрием и темите за тях :angry:;)

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаете ли ,че лова е през светлата част на деня. ;)

Ама кой говори за лов :) Аз тука разбирам , че имаме душевна дилема, не нещо друго :angry::angry:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да се задължат със закон лисиците да излизат денем!

а тези които не спазват закона ще се наказват в късна доба.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл от нощнто виждане; един по-концентриран фенер, закрепен за пушката, ще ти свърши много по-добра работа. :D

Редактирано от DDD

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш терен да го ползваш и финансов ресурс да си го позволиш защо не, но това за карабина ! А за гладкоцевно - фенерче ;)

Редактирано от radones

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега вземи си от тия фенери кадето се продават по 20-30 лева с около 700 000-1000 000 кандела ,вземи му рефлектора направи му корпус който да се маха и слага на пушката

сложи си малка батерия на приклада с калъфче и си светкай кат ги чуеш че идват и тва е .

с нощно виждане до 1000 лв нищо няма да свършиш ще виждаш в най добрия случай на 30-40 м и то със малко луна .аз имам такова нещо и не съм доволен не е това което се очаква първоначално и на мен ми говореха ама аз си бях навил и си взех ама не е работа.ако е вече някой уред от тия 2+ или 3-то поколение там е друго но това е вече за карабина .

за ловната пушка ти е достатъчно мощен фенер

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да се задължат със закон лисиците да излизат денем!

Излизат и денем без много да ги задължават ....... за 1200лв колко териера ще взема ...... една лисица няма да остане. Обачре на колегата за какво му е .... :) ?! Той да каже.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
колега вземи си от тия фенери кадето се продават по 20-30 лева с около 700 000-1000 000 кандела ,вземи му рефлектора направи му корпус който да се маха и слага на пушката

сложи си малка батерия на приклада с калъфче и си светкай кат ги чуеш че идват и тва е .

с нощно виждане до 1000 лв нищо няма да свършиш ще виждаш в най добрия случай на 30-40 м и то със малко метралуна .аз имам такова нещо и не съм доволен не е това което се очаква първоначално и на мен ми говореха ама аз си бях навил и си взех ама не е работа.ако е вече някой уред от тия 2+ или 3-то поколение там е друго но това е вече за карабина .

за ловната пушка ти е достатъчно мощен фенер

A ти колега гледал ли си с прицели 2+ и3.Вършат ли работа на 100-150

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване