Jump to content

Предстои изменение на закона за оръжията.

Recommended Posts

• Replies 423
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

200 бр. за гладкоцевно и 50бр. за нарезно.

:rolleyes: Това е ограничението при закупуване.

Няма(все още) за съхранение.

:rolleyes: Това е ограничението при закупуване.

Няма(все още) за съхранение.

А каква е логиката да има при закупуване и да няма при съхранение ? Че нещо не я виждам....

А каква е логиката да има при закупуване и да няма при съхранение ? Че нещо не я виждам....

Ми не знам.

Може да има, а може и да няма.

Просто в бързината да ремонтират закона предния път са изтървали думичката съхранение, която доста много се различава смислово от придобиване.

Пък може и да е нарочно.

То знаели човек какво има във великите депутатски глави.

Неведоми са мислите депутатски.

То и аз не виждам логика да не мога да си купя кутия барут без разрешително от КОС, а в същия момент да мога да си купя 200 бр. патрони с по 2 гр. барут, ама това е реалността за сега.

Не виждам логика и в това за да си купя карабина да карам курс за подборен лов.

И в още много неща в нашите закони не виждам логика....

Ама може пък и от моята "кутия" да е....

Твърдо не съм съгласен!,тва на мен за ,какво мие КНО си е мои проблем и мое решение!!Не си ти дето ще ме питаш.И е под моето достоинство да ти отговарям!!Ти лично,след като не желаеш да притежаваш-си е твое проблем,и въобще мен не ме интересува!!!Желая правото на избор да си е мое право,пък ако ще и да си чистя "оная"работа с него!Сори за последното но ми писна от малоумници,дето ми обесняват колко съм тъп,и кое за какво ми е!!!И защо по дяволите да карам курс за нещо ,което знам как се прави и при това съм се научил как-сам!!В тва да снаредяваш патрони няма абсолютно нищо,ама нищо сложно!!И не жалая да карам още един курс ,да плащам такси и прочие глупости!Всеки щом желае да самоснаредява и има ум в главата си -може да се научи за да речем-2 часа!Е винаги ,след основното може да научи и нещо повече!!Това,че е възможно някъде да се получи гоф е вярно,но не греши само този дето не пробва!!Аз лично сгреших веднъж,и тва ме прави хиляда пъти по внимателен!!И все пак и през ум не ми е минавало да се откажа,за мен си е огромно удоволствие и тръпка!Тва достатъчно ли е,или още да обеснямам!!?

т.е. с една дума искаш да може да си купиш ракетни двигатели, да си произведе сам ядрена бойна глава и след това ти да държиш копчето :rolleyes::D:D

т.е. с една дума искаш да може да си купиш ракетни двигатели, да си произведе сам ядрена бойна глава и след това ти да държиш копчето :rolleyes::D:D

А бива,несе бях сетил !!Че кво,лошо ли ще ми е !!?? =@ То да стоиш покраи едно копче не ще да е мноо трудно?? :D :D Смятам че и Гари би се справил,нищо че излишно скромничи!? :D

Да си кажа и аз мнението,че ми засегнахте името по-горе!То май,в тази тема всеки дърпа чергата към себе си а?Кой му стреля по буркани,кой не му се дават пари за патрони,кой пък колекционер на оръжие,някой го кефи да му тежи кръста,ей така-за самочувствие,други пък от турско робство ни освобождават още(апостоли).....много различни историй чета тука =@ !Ами нали закона е заради всички вас :D !Трябват му поправки,ама чак пък нов... :D !Като ви се стреля толкоз,има стрелбища-нали ви е кеф,кеф цена няма!Пак ви казвам-с тези изявления показвате че Вие не сте дорасли за облекачаване на закона! :rolleyes:

Да си кажа и аз мнението,че ми засегнахте името по-горе!То май,в тази тема всеки дърпа чергата към себе си а?Кой му стреля по буркани,кой не му се дават пари за патрони,кой пък колекционер на оръжие,някой го кефи да му тежи кръста,ей така-за самочувствие,други пък от турско робство ни освобождават още(апостоли).....много различни историй чета тука =@ !Ами нали закона е заради всички вас :D !Трябват му поправки,ама чак пък нов... :D !Като ви се стреля толкоз,има стрелбища-нали ви е кеф,кеф цена няма!Пак ви казвам-с тези изявления показвате че Вие не сте дорасли за облекачаване на закона! :rolleyes:

И как ,достигна до тази "гениална"мисъл!?Разбира се,че всеки ще мисли за себе си!То колективното мислене отдавна свърши,важното е да се извлече квинт есенцията .И да се получи краен продукт,що годе свястен.Ако пак не ти е ясно,с удоволствие бих ти го обеснил лично!! :D

Съгласен съм но купи си пистолет за спортни цели ,ако си от някой провинциален град ще ти извадят от девет кладенеца вода и пак няма да видиш разрешение нищо че закона го разрешава.Когато купих първата си пушка преди двадесет години отидохме с човека от когото я купувах в служба КОС отговаряше един офицер отвори една голяма тетрадка задраска я от продавача вписа я срещу мойто име съответно същата процедура и в разрешителните.Платихме мисля че беше по пет лева и бяхме готови за петнайсет минути.Сега са трима и чакаш не петнайсет минути а петнайсет дена като поп да ти излезе разрешението.Защото знаят че няма къде да отидеш даже и песен ще пееш ако ти кажат.Е за това си говорим но явно на повечето от нас ни харесва това законодателсво за съжаление! :rolleyes:

Преди 20год-, няма как да са " отворирили една тетрадка ............. ",процедурата не се е променила кой знае колко и тогава таксите в банка и сега там, тогава две разрешения / куповач, продавач / и сега толкова, тогава от всеки искане за издавене на разрешиние и сега пак тъй . Друг е въпроса, че тогова хората с оръжие бяха доста по- малко и документацията около това оръжие също е била по-малка . За времето когато говориш, разрешенията за ловнто оръжие се подновяваха всяка година, а не на три както сега .

Ми не знам.

Може да има, а може и да няма.

Просто в бързината да ремонтират закона предния път са изтървали думичката съхранение, която доста много се различава смислово от придобиване.

Пък може и да е нарочно.

То знаели човек какво има във великите депутатски глави.

Неведоми са мислите депутатски.

То и аз не виждам логика да не мога да си купя кутия барут без разрешително от КОС, а в същия момент да мога да си купя 200 бр. патрони с по 2 гр. барут, ама това е реалността за сега.

Не виждам логика и в това за да си купя карабина да карам курс за подборен лов.

И в още много неща в нашите закони не виждам логика....

Ама може пък и от моята "кутия" да е....

Къде в ЗКВВООБ или ППЗКВВООБ, е упомената забрана .. " да не мога да си купя кутия барут без разрешително " ?

Същото е положението и с " да си купя карабина да карам курс за подборен лов ", при положение, че ЗЛОД дава право употребата на нарезно оръжие на групов лов на дива свиня .

Тъй, че май само ще се питаме един друг и пак на изходна позиция .

Edited by ДБД
Къде в ЗКВВООБ или ППЗКВВООБ, е упомената забрана .. " да не мога да си купя кутия барут без разрешително " ?

Същото е положението и с " да си купя карабина да карам курс за подборен лов ", при положение, че ЗЛОД дава право употребата на нарезно оръжие на групов лов на дива свиня .

Да смятам ли ,че ако отида да си искам разрешение за закупуване на нарезно оръжие и представя само надлежно заверени членска карта и билет за лов и обещая да ходя на групов лов на дива свиня,има-няма след месец най много да бягам при Иво? :rolleyes:

Edited by lubitel

Бат Гойко не виждам някъде квалификации в моя коментар. Просто ми е интересен мисловния процес на българина в тая насока за притежание на КНО :rolleyes:

Колкото до снаредяване на боеприпаси:

http://www.bofunk.com/video/6876/one_less_..._the_world.html И тоя е самоук и един път сбъркал. :D

Преди 20год-, няма как да са " отворирили една тетрадка ............. ",процедурата не се е променила кой знае колко и тогава таксите в банка и сега там, тогава две разрешения / куповач, продавач / и сега толкова, тогава от всеки искане за издавене на разрешиние и сега пак тъй . Друг е въпроса, че тогова хората с оръжие бяха доста по- малко и документацията около това оръжие също е била по-малка . За времето когато говориш, разрешенията за ловнто оръжие се подновяваха всяка година, а не на три както сега .

Колега айде да не сеем на корена ряпа.И да се е попълвало разрешение е ставало веднага и на място.Тия от служба КОС не са се скъсали от бачкане сега ,то много трудно да се вкарат данните в архив и да се знае кой кум кой сват и кой на булката брат.Вместо да мислим позитивно и как да стане така че на нас да ни е добре си пишем глупости тука.

Да смятам ли ,че ако отида да си искам разрешение за закупуване на нарезно оръжие и представя само надлежно заверени членска карта и билет за лов и обещая да ходя на групов лов на дива свиня,има-няма след месец най много да бягам при Иво? =@

Ами няма да рабеш ако не пробваш, пробвай и след има, няма месец..... сподели . :D:D:rolleyes:

Edited by ДБД
Колега айде да не сеем на корена ряпа.И да се е попълвало разрешение е ставало веднага и на място.Тия от служба КОС не са се скъсали от бачкане сега ,то много трудно да се вкарат данните в архив и да се знае кой кум кой сват и кой на булката брат.Вместо да мислим позитивно и как да стане така че на нас да ни е добре си пишем глупости тука.

Ти КОС-аджия ли си ? Ако си, кофти за тях, ако не си ............. твърдението, че в БГ доста народ разибира най много от работата на другия, явно е вярно . Изключения вина има разбира се . :rolleyes:

М/у другото просветли невежата, кое в предния ми пост е глутост ?

Edited by ДБД
И как ,достигна до тази "гениална"мисъл!?Разбира се,че всеки ще мисли за себе си!То колективното мислене отдавна свърши,важното е да се извлече квинт есенцията .И да се получи краен продукт,що годе свястен.Ако пак не ти е ясно,с удоволствие бих ти го обеснил лично!! :D

С тези идей и примери който даваш,след крайния продукт да не забравиш да пуснеш водата!!!Поста ти ми прозвуча като заплаха?!Само изчакай да влезе твоя закон :D ,че да си взема и аз КНО.Секундантите от теб :rolleyes: !

Edited by revera

:huh: Никъде не пише точно така за барута, но на практика е така.

Когато в началото на миналата година отидох да си купя барут ми искаха разрешително от КОС, а косето каза така:

"Тъй като съгласно чл. 60. (1) (Българските граждани закупуват боеприпаси срещу представяне на заверено разрешение от МВР за носене на ловно оръжие и документ за самоличност. ) ти можеш с разрешителното за носене на ловно оръжие да закупуваш само боеприпаси, а барута е взривно вещество и като такова се закупува с разрешително образец №1 съгласно чл. 31. (1) ( Разрешения за придобиване на ВВ (приложение № 1) се издават на юридически лица и на физически лица от директора на ГДОП или упълномощено от него длъжностно лице или от началника на РУ по местонахождението на обекта за съхраняване или употреба.) "

И като сметнах цената на кутия барут + съответните такси за закупуване, пренасяне, съхранение + пътя до Казанлък и обратно и масрафа стъпа на около 65 - 70 лв за кутия, на практика излезе, че е безпредметно да играя тоя филм.

Преди как беше даваш си разрешителното за носене на ловно оръжие и парите и си вземаш кутията барут.

Аман от картелни споразумения.

Надявам се ме разбра.

А ето и за нарезното( :good: по това обвързване дълго спорихме с Pinus в една тема за подборния лов):

"Чл. 41. ........

(3) (Изм. - ДВ, бр. 58 от 2001 г., изм. - ДВ, бр. 1 от 2002 г., доп. - ДВ, бр. 24 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 111 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 66 от 2006 г., в сила от 15.08.2006 г., попр. - ДВ, бр. 68 от 2006 г.) Българските и чуждестранните граждани, кандидатстващи за придобиване на огнестрелни оръжия и боеприпаси за ловни цели, освен документите по ал. 2, т. 2, 3, 4 и 6 представят и заверен билет за лов. При кандидатстване за разрешение за закупуване на ловно нарезно оръжие българските граждани представят и удостоверение за подборно ловуване.

................."

Цитираните по горе членове са от Правилника.

:huh: Никъде не пише точно така за барута, но на практика е така.

Когато в началото на миналата година отидох да си купя барут ми искаха разрешително от КОС, а косето каза така:

"Тъй като съгласно чл. 60. (1) (Българските граждани закупуват боеприпаси срещу представяне на заверено разрешение от МВР за носене на ловно оръжие и документ за самоличност. ) ти можеш с разрешителното за носене на ловно оръжие да закупуваш само боеприпаси, а барута е взривно вещество и като такова се закупува с разрешително образец №1 съгласно чл. 31. (1) ( Разрешения за придобиване на ВВ (приложение № 1) се издават на юридически лица и на физически лица от директора на ГДОП или упълномощено от него длъжностно лице или от началника на РУ по местонахождението на обекта за съхраняване или употреба.) "

И като сметнах цената на кутия барут + съответните такси за закупуване, пренасяне, съхранение + пътя до Казанлък и обратно и масрафа стъпа на около 65 - 70 лв за кутия, на практика излезе, че е безпредметно да играя тоя филм.

Преди как беше даваш си разрешителното за носене на ловно оръжие и парите и си вземаш кутията барут.

Аман от картелни споразумения.

Надявам се ме разбра.

А ето и за нарезното( :good: по това обвързване дълго спорихме с Pinus в една тема за подборния лов):

"Чл. 41. ........

(3) (Изм. - ДВ, бр. 58 от 2001 г., изм. - ДВ, бр. 1 от 2002 г., доп. - ДВ, бр. 24 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 111 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 66 от 2006 г., в сила от 15.08.2006 г., попр. - ДВ, бр. 68 от 2006 г.) Българските и чуждестранните граждани, кандидатстващи за придобиване на огнестрелни оръжия и боеприпаси за ловни цели, освен документите по ал. 2, т. 2, 3, 4 и 6 представят и заверен билет за лов. При кандидатстване за разрешение за закупуване на ловно нарезно оръжие българските граждани представят и удостоверение за подборно ловуване.

................."

Да бе, но мисълта ми бе , има ли смисъл ?

Ами няма да рабеш ако не пробваш, пробвай и след има, няма месец..... сподели . :p:D:good:

Да пробвам ,ама тя приказката ''За проба пари не вземат'' у КОСа не важи :p:huh:

С тези идей и примери който даваш,след крайния продукт да не забравиш да пуснеш водата!!!Поста ти ми прозвуча като заплаха?!Само изчакай да влезе твоя закон :huh: ,че да си взема и аз КНО.Секундантите от теб :good: !

Що пишеш простотии,и се излагаш??За ква заплаха говориш??Споделям тва ,което мислия!Ако имаш нещо лично-знаеш къде и кои съм!!

За мен няма, ама явна за някои има.

Това са безсмислици, които според мен нямат място в един нов закон.

За мен няма, ама явна за някои има.

Това са безсмислици, които според мен нямат място в един нов закон.

Ами ако го приемат, ще видим . :good: