Jump to content

НАЦИОНАЛЕН КЛУБ БЪЛГАРСКИ БАРАК

Share

Recommended Posts

post-1355-1264579065_thumb.gif

София, ж.к. "Люлин" 10, ул. "Димитър Талев" №15, ет.3, ап.8

email: [email protected]

www.barak.hit.bg

Председател: д-р Христо Кънев (тел.: 0888 66 21 79)

Развъдници:

BARAK HUND DOG FARM

Земен

Титуляр: Милко Величков (тел. 0887 24 25 25)

KAN EL KOT

София

Титуляр: Д-р. Христо Кънев (тел. 0888 66 21 79)

OT ZHELEV (FCI No 38/03)

Добрич

Титуляр: Жельо Желев

тел.: (+359) 898 73 48 05

www.zhelev-dogs-farm.eu

НК "Български барак-твърдокосместо ловно куче" ще проведе на 27.02.2010г./събота/ от 10 часа

в зала 210 на Националния дворец на децата-гр. София съдийски семинар за произвеждане на

клубни съдии. Лектор ще бъде г-н Иван Димитров, председател на съдийската комисия към БРФК.

Моля, всеки от членовете на клуба, който иска да придобие право на клубен съдия да се обади за повече

инфомация на тел. 0888 66 21 79 -Христо Кънев.

• 2 months later...

САС специализирана екстериорна изложба за клубни кучета от породата "Български барак-твърдокосместо ловно куче" 1ви Май 2010

Повече информация

http://www.barak.hit.bg/index4.htm

• 3 weeks later...
САС специализирана екстериорна изложба за клубни кучета от породата "Български барак-твърдокосместо ловно куче" 1ви Май 2010

Повече информация

http://www.barak.hit.bg/index4.htm

Време не остана ! Стягайте се. Аз няма да мога да участвам, но стискам палци на организатори и участници за успешно и безпроблемно представяне.

Очакваме снимки от мероприятието..

• 3 months later...

Здравейте колеги,какво става,НКБГ се основа едва преди 2-3 месеца,а вече са написали 40 страници на темата за тяхната порода?

Клубът на БГ Барак да не е в отпуск или просто нищо интересно не се случва?

Какво става с развъдната комисия,какво се документира като скачки,като нови кучила и попълнения?

Как вървят нещата с издаването на родословия,защото всеки пише в обявата си,че е възможно издаване на родословие на малките,ама това си е подвеждане към копувачите,или може би това което се прие на събранието е за да се отчете дейност.

Така няма да стигнем до никъде,всеки си дърпа чергата да се завие,ама така няма кой да ни възприеме на сериозно в БГ,да не говорим за признаване на породата навън.... Гласувахме комисии,то отговорници,то развъдчици ама какво има насреща???

Поздрави на всички радетели на БГ Барак у нас!

Edited by Бай Хари

Здравейте колеги,какво става,

..............................................

... Гласувахме комисии,то отговорници,то развъдчици ама какво има насреща???

Поздрави на всички радетели на БГ Барак у нас!

Не съм член на НКББ, но насреща съм дал племенна книга със 100 кучета.Членовете да се размърдат,да не чакат само на комиисиите.

Хайде ,че след по малко от два месеца изложба и повече кучета да са там с документи.

Не съм член на НКББ, но насреща съм дал племенна книга със 100 кучета.Членовете да се размърдат,да не чакат само на комиисиите.

Хайде ,че след по малко от два месеца изложба и повече кучета да са там с документи.

Началник стига скромничи,вземи да станеш и член на клуба,че може нещата да потръгнат като в новият клуб БГ Гонче.

Няма да ти побелее мустака :D

Твоят опит не е за изпускане....

Началник стига скромничи,вземи да станеш и член на клуба,че може нещата да потръгнат като в новият клуб БГ Гонче.

Няма да ти побелее мустака :D

Твоят опит не е за изпускане....

Бай Хари, Желю и да стане член на клуба, една птичка пролет не прави!

А пък тои никога няма да ви откаже помощ!

Трябва членска маса, която да работи за породата, единомислие, стириктно спазване на стандарта и не на последно място взаимоуважение м/у хората от клуба!

Наблюденията са ми, че доста от гореизброените неща липсват!

Само тогава, ще имате успех и любимата ви порода, ще търпи развитие във възходяща посока!

Жив и здрав и успех! :D

Бай Хари, Желю и да стане член на клуба, една птичка пролет не прави!

А пък тои никога няма да ви откаже помощ!

Трябва членска маса, която да работи за породата, единомислие, стириктно спазване на стандарта и не на последно място взаимоуважение м/у хората от клуба!

Наблюденията са ми, че доста от гореизброените неща липсват!

Само тогава, ще имате успех и любимата ви порода, ще търпи развитие във възходяща посока!

Жив и здрав и успех! :D

Много си прав колега,но как да събереш на едно място различно мислещи хора,още повече с различна представа за това как да изглежда барака???

Ако намеря отговора на този въпрос ще е по- лесно.....

Поздрави! 8)

Много си прав колега,но как да събереш на едно място различно мислещи хора,още повече с различна представа за това как да изглежда барака???

Ако намеря отговора на този въпрос ще е по- лесно.....

Поздрави! 8)

Ние от НКБГ, също не сме еднакви. Но гледаме да работим за породата.

Иначе и при нас има хора с различна визия за породата. Винаги могат да се чуят фрази от сорта: "къде са сега старите гончета"

Преди 35-40год. имаше черно бели тевезори, ама сега има плазми! :D

Света се развива, а и кучетата с него...

Затова има стандарт! Ако се работи по стандарта и всеки развъдчик заложи на строга селекция, успехите неминуемо ще доидат!

Любовта към породата трябва да ви обединява!

Желая успех, на теб и на всички любители на бараците! :D

post-2824-1281029081_thumb.jpg

post-2824-1281029089_thumb.jpg

Edited by Asen_Nikolov

Благодаря за пожеланията,но ще ни е нужно нещо повече от късмет.

Иска се работа и то упорита и с постоянство,стандарта на породата е доста сложен,а аз даже мисля че е недостижим,има много противоречия в него.Да не говорим за различията между различните райони на развъждане в страната.

Тук е нашето място да се стремим да се доближим максимум до стандарта,за това са нужни повече изложби,повече мероприятия на клуба,нужно е привличане на свежа кръв в редиците.......а бе май много неща са нужни,ама кой да ги свърши.... ;)

..........................................................

...................................................

ама кой да ги свърши.... :D

Членовете на клуба.

Членовете на клуба.

От над 100 членове в клуба,колко са активни,нали виждаш калко човека вземат участие в дебатите и събиранията.Нямат и 10% от всички членове,всеки е пас когато трябва да се свърши нещо.Само шепа хора немогат да свършат всичката работа която тепърва предстои.

Поздрави!

От над 100 членове в клуба,колко са активни,нали виждаш калко човека вземат участие в дебатите и събиранията.Нямат и 10% от всички членове,всеки е пас когато трябва да се свърши нещо.Само шепа хора немогат да свършат всичката работа която тепърва предстои.

Поздрави!

Мд-а-а, това за съжаление е проблем на почти всичките клубове в БГ. Създават се с ентусиазъм, много членове, аху, иху, а като опре ножа до работа - всички пас, а после ми те клуба нищо не вършат.

Мд-а-а, това за съжаление е проблем на почти всичките клубове в БГ. Създават се с ентусиазъм, много членове, аху, иху, а като опре ножа до работа - всички пас, а после ми те клуба нищо не вършат.

По принцип е така, но има и нещо друго - много от хората не знаят каквои как да правят. Трябва им време - за да успеят да осъзнаят нещата.

По принцип е така, но има и нещо друго - много от хората не знаят каквои как да правят. Трябва им време - за да успеят да осъзнаят нещата.

И ти си прав, но аз съм забелязал и нещо друго - хората незнаят какво да правят, ама като се появи някой който знае и като почне да им казва, те започват - е па тоя за къв се мисли, той на мене ще ми казва, аз от 100 години кучета гледам, той няма кучета, акъл ще ми дава и т.н.

Просто това сме си ние - може да незнаем, ама не си го и признаваме. Това както и да е, не е толкова страшно, но има и друго - ако видим че някой знае и може повече от нас и започне да постига резултати, вместо да се радваме и да му помагаме, а така да израстваме покрай него, ние веднага се включваме в лагера на опозицията и започваме да го плюем и да му търсим косури - ей това винаги съм се опитвал да си го обясня, защо? - може би това си ни е манталитата на нацията.

И ти си прав, но аз съм забелязал и нещо друго - хората незнаят какво да правят, ама като се появи някой който знае и като почне да им казва, те започват - е па тоя за къв се мисли, той на мене ще ми казва, аз от 100 години кучета гледам, той няма кучета, акъл ще ми дава и т.н.

Просто това сме си ние - може да незнаем, ама не си го и признаваме. Това както и да е, не е толкова страшно, но има и друго - ако видим че някой знае и може повече от нас и започне да постига резултати, вместо да се радваме и да му помагаме, а така да израстваме покрай него, ние веднага се включваме в лагера на опозицията и започваме да го плюем и да му търсим косури - ей това винаги съм се опитвал да си го обясня, защо? - може би това си ни е манталитата на нацията.

Колеги тук всички сте прави,а и колегата Vano сам си зададе въпроса и сам си отговори - манталитет....

Вари го,печи го, Българинът си е Българин,аз да не съм ама и Вуте да не е....

На всички ни е пределно ясно,че ще е трудно,ама като лаем само по форумите няма да стане по лесно...

На всички ни е пределно ясно,че ще е трудно,ама като лаем само по форумите няма да стане по лесно.

Абсолютно вярно, работа трябва, не каене.

• 1 month later...

НАЦИОНАЛЕН КЛУБ БЪЛГАРСКИ БАРАК, кани всички свои членове,приятели и съмишленици на 25.09.10г в гр.Казанлък, в комлекс Крънско Ханче,където от 10.00 часа ще се проведе CAC за породата БГ Барак,за всички класове.

Нека видим и оценим нашите ловни другари.

Успех на всички!

Модераторите, спрете ги тия двамата, защото форума започва да прилича на детска ясла !

• 2 months later...

СКЪПИ КОЛЕГИ,

Пожелавам ви тази Коледа да бъде най-красивата за вас,

да се сбъдне всичко, което сте си пожелали до сега,

и най-важното - винаги да ви съпътства здравето и любовта, както вас, вашите семейства и тези които обичате!

Честита Коледа!

ИСКРЕНИ И СЪРДЕЧНО ПОЗДРАВИ ОТ ИМЕТО НА РЪКОВОСТВОТО НА КЛУБ ЕПАНЬОЛ БРЕТОН -БЪЛГАРИЯ

:drinks: :christmas-tree-gifts:

• 1 month later...

Бъдете здрави и влюбени!

Влюбени в човека до теб!

Влюбени в децата си!

Влюбени в професията си!

Влюбени в живота си !

5b446b0a6f8d.gif

Покана

Управителният съвет на сдружение ”Национален клуб Български барак-твърдокосместо ловно куче” на основание чл.26 ЗЮЛНЦ свиква редовно годишно общо събрание на

12.03.2011г. в 10ч., в гр. София ж.к. Люлин 10, бл. 109П , ресторант „ Монтерей”, при следния дневен ред:

1.Отчет на управителният съвет за дейността през 2010г.

2.Приемане на нови членове.

3.Промени в управителният съвет.

4.Разглеждане и приемане на правилник за работни изпитания.

5. Приемане на решения за екстериорните изложби.

6. Разни.

При липса на кворум на основание чл.27 ЗЮЛНЦ, събранието ще се проведе на същия ден в 11ч. на същото място и при същия дневен ред.

Телефон за връзка: 0888/ 66 21 79 – Христо Кънев