Jump to content

Оптика Sutter 1,5-7x50ed=30lp

4OKO
 Share

Recommended Posts

Колеги има ли някой иноформация за тази оптика? Ще издържи ли на комби 12/70 7/57? Пушката е Brno ZH 304. Благодаря предварително!!!

Колеги има ли някой иноформация за тази оптика? Ще издържи ли на комби 12/70 7/57? Пушката е Brno ZH 304. Благодаря предварително!!!

Слагай! Надявам се, че монтажа ти е оригинален!

Тя ,че ще държи прострелка -ще държи, но трудно се прострелва/ иска повече патрони/,в смисъл- няма повторяемост и адекватно поведение спрямо местенето на кликовете,но това го има и при по ''висок'' клас оптики :rolleyes: .

Тя ,че ще държи прострелка -ще държи, но трудно се прострелва/ иска повече патрони/,в смисъл- няма повторяемост и адекватно поведение спрямо местенето на кликовете,но това го има и при по ''висок'' клас оптики :rolleyes: .

Веско, пак ли на теб се падна дефектна оптика????? :D

Веско, пак ли на теб се падна дефектна оптика????? :rolleyes:

ами не е само моята така.

Edited by веско

Колеги мисля 4е монтажа е добьр висок с просветка за мерните прибори Васко какво имаш предвит не те разбирам

Колеги мисля 4е монтажа е добьр висок с просветка за мерните прибори Васко какво имаш предвит не те разбирам

Трябва ти възможно най-нисък монтаж. Това ,че има от къде да гледаш механичните мерни прибори само ще ти изиграе някоя аркада по челото или веждите :D.

А оптиката най-вероятно ще устиска... Един приятел има такава само дето с 25мм тръба и я е сложил на иж -18 7.62х54р и няма ядове. Аз имам един сутер и още не се е счупил,но пък и не съм го ползвал кой знае колко до сега.2 пъти прострелка с различни монтажи и малко стрелба по хартия.

Поздрави,

Йордан.

п.п.На моя сутер се оказа ,че кликовете на винтовете за корекция си отговарят и прострелката се налучква някак си :D

п.п.2 При първа възможност ще си купя истинска оптика :rolleyes:

аз имам същата от поне година на чз-то в 308,нямам проблеми.

едно ме претеснява в тази оптика и може ли някой да ми отговори?

отзад има един гумиран кръг,който е предполагам за диоптрична настройка според зрението.когато го въртя фокуса се променя,точката става в центъра по голяма ,като ,че ли образите се приближават и картината става по-ясна.

понеже този уред е в ниския ценови клас,една промяна на тази фокусировка не влияе ли на прострелката ? монтажа ми е вая 91 и мисля ,че там няма грижи.

понеже този уред е в ниския ценови клас,една промяна на тази фокусировка не влияе ли на прострелката ? монтажа ми е вая 91 и мисля ,че там няма грижи.

Не съм забелязал промяна :good:

Първо има създадена тема за тая оптика. Ползвай търсачката ще намериш отзивите.

И научете се че барабаните при прострелка винаги се въртят само в една посока. А ако се налага наистина да се връща примерно 2 клика връщаш винаги повече. Примерно 10 клика и след това си отброяваш 8.Тоест реално си върнал 2.

Това си е методика и се прави на независимо каква ти е оптиката от нисък или висок ценови клас. Просто го приемете като правило за да не приказвате после глупости по темите и най вече да не берете ядове.

Първо има създадена тема за тая оптика. Ползвай търсачката ще намериш отзивите.

И научете се че барабаните при прострелка винаги се въртят само в една посока. А ако се налага наистина да се връща примерно 2 клика връщаш винаги повече. Примерно 10 клика и след това си отброяваш 8.Тоест реално си върнал 2.

Това си е методика и се прави на независимо каква ти е оптиката от нисък или висок ценови клас. Просто го приемете като правило за да не приказвате после глупости по темите и най вече да не берете ядове.

ще пробвам този начин,ако е вярно евала.човек винаги може да научи нещо полезно.

[quote name='lov' date='Jan 28 2010, 17:42' post='262984 И научете се че барабаните при прострелка винаги се въртят само в една посока. А ако се налага наистина да се връща примерно 2 клика връщаш винаги повече. Примерно 10 клика и след това си отброяваш 8.Тоест реално си върнал 2.

Нещо много ни пдценяваш ;) .''методиката'' е валидна за определени марки а не за всички.Пример- няколкото Цайса които съм имал, макар иГДР производство не се нуждаеха от подобни опереции,Сайманс също,ВОМЗ-Тоже, но за Суттер съм съгласен и го практикувам/ тя неволята какво ли не правиа кара човек да мисли :) / но не в толкова дръстичен вариант.

Колега мисля че никого не съм подценил. Това си е просто правило и трябва да се спазва. Това дали дадена оптика като тази дето я даваш за пример е с нулеви допуски на сглобките е отделен въпрос. А по точното е че клони на там ама ти така си мислиш. Нищо че има и заложени още хитринки които да конпесират тези неща ама айде да не се впускаме в тенически и конструктивни подробности.

Доста оптика ми е минала през ръцете и съм се нагледал на какво ли не. Марково и лъскаво та дрънка а вътре лайна.

Тъй че правилото си е правило пък всеки да прави каквото си иска в крайна сметка проблема си е негов.

Edited by lov

Тъй че правилото си е правило пък всеки да прави каквото си иска в крайна сметка проблема си е негов.

"Абе не е баш тъй....!" Ако беше отделил същото време за писане за подробностите които пропусна ,щеше да бъдеш полезен на много от любопитните -посещаващи този форум.ФОРУМ-ГЛАСНОСТ все пак ...споделяй...по-подробно

"Абе не е баш тъй....!" Ако беше отделил същото време за писане за подробностите които пропусна ,щеше да бъдеш полезен на много от любопитните -посещаващи този форум.ФОРУМ-ГЛАСНОСТ все пак ...споделяй...по-подробно

Aйде айде , ако не се лъжа и ти май ги ровичкаше из вътре и не ми се прави на умряла лисица. :clapping::clapping:

Edited by lov

Колеги,имам такава оптика от около 7 месеца,колегата Lov ми я достави.Изстрелял съм над 100 атрона в калибър 7mmRemingtonMagnum,и досега не е мръднала.много съм доволен в началото цената много ме притесняваше,но в момента неможех да отделя повече и реших да рискувам.В началото на всеки 20-ина патрона пусках по един два контролни на стрелбище но всичко си беше наред.Не съм голям разбирач но бих посъветвал всеки който иска да ползва оптичен прицел и немже да си позволи нещо марково да не се колебае оптиката си е много добра.

Здравейте!

Имам такава оптика,но 3-12х50.След около 50-60 изстрела кръстът се изкриви.Тъй като разбирам,че колеги са разглобявали такива,въпросът ми е дали ако развъртя и сваля окуляра,ще може да се корегира кръста и дали газът,с който е напълнена(поне така пише)ще изфиряса?Или пък да извъртя целия корпус и да приключа.След вчерашните 37 изстрела кръста не е мръднал и допускам че се е позатегнал.

С това изкривяване доста ме накара да се замисля за тази марка :wallbash: При други колеги случвало ли се е?

Edited by angel71

Не!

След година и половина употреба с калибър 7,62х54р, не е дала никакви проблеми. Само батериите на подсветката сменям :wallbash:

колеги сутер може ли да се сложи на мазалат, който няма външна стойка и ако не може от къде мога да намеря такава

А на каква цена е оптиката ? (1.5-7х50) ?

Ако си решил да купуваш аз също ще вземам, така че може да си разделим доставката (понеже с една доставка може да се поръчат няколко. Пиши ми на лични)

Ми включете и мен към доставката но с 2-6*28 http://www.sutter-gmbh.de/xtcommerce/produ...-6x28-E-LK.html Пишете на лични ако се навиете ;)

• 2 weeks later...

Здравйте,от няколко дни сам се сдобил с такава оптика с помоща на колега от сайта.Предстои ми монтиране и прострелка но имам няколко въпроса които не са ми ясни затова ако мойе някой да помогне.

1 на колко сантиметра отговаря и клик тоест ако триабва да компенсираме 12см колко клика триабва да се дадат

2от 1,5-7 на какжо приближение трябва да е оптиката при прострелката им и има ли зна4ение ако я прострелям на най голямото а после я ползвам на по малко

и да под4ертая оръжието ще е в калибар 22лр.БЛАГОДАРЯ предварително на вси4ки