Jump to content

Оптика Sutter 1,5-7x50ed=30lp

4OKO
 Share

Recommended Posts

На оптиката или в книжката би следвало да пише 1 клик, колко МОА е :(

Най - вероятно е 1/4 МОА ... т.е 29/4= 7,25 мм. Тоест ако искаш да я преместиш на 12 см. ще трябва да направиш 16 клика !!!

Не би следвало да има изместване при вариото ... те. можеш да я простреляш на най-голямото приближение и после да я сложиш на колкото искаш !

Успех :D

На оптиката или в книжката би следвало да пише 1 клик, колко МОА е :(

Най - вероятно е 1/4 МОА ... т.е 29/4= 7,25 мм. Тоест ако искаш да я преместиш на 12 см. ще трябва да направиш 16 клика !!!

Не би следвало да има изместване при вариото ... те. можеш да я простреляш на най-голямото приближение и после да я сложиш на колкото искаш !

Успех :D

Колега мерси за из4ерпателния отговор,не съм поглеждал книжката защото оптиката я полу4и брат ми а аз сам още в 4ужбина и скоро се прибирам,като се варна ще я поразгледам подробно

1 клик = 1/4 инча на 100 ярда!

Или горе долу излиза, че един клик е 6,35мм на 91 метра

Не съм забелязал да има преместване на точката на попаденията като въртиш вариото...

Предполагам, че прострелката ще е на 100 м. :)

Предполагам, че прострелката ще е на 100 м. :D

ами,4естно казано аз си мислех за по малко разтояание но 6те пробвам на 2 дистанции да видя какви 6те са групите и ще избирам поне са евтинки патрон4етата :)

А,някой в България не ги ли внася?

Ако,някой реши да поръчва мога да се вкюча с 2бр.и да делим разходите.

Ако съм разбрал правилно колегата Eger е помогнал с доставката на Sutter на някой колеги,нека той да каже.Аз също ще се включа с 1 бр.

Колега Kralev поръча ли си оптика.

Edited by grimasa

Колега Kralev поръча ли си оптика.

Да поръчани са вече.

Колеги можели някои да ми порь4а този SUTTER 1,25-4,5x26 E d=30 LP

Кави са условията и времето на доставката Предварително благодаря

Колеги можели някои да ми порь4а този SUTTER 1,25-4,5x26 E d=30 LP

Кави са условията и времето на доставката Предварително благодаря

И аз търся някой.Включвам се с една бройка 1-4х24

Колеги поръчих 3 оптики от зутер на 22.02.2010, пратката беше пусната на 27 и ги получих днес на 13.03.Пратката е била доставена за 2 седмици до България, но нали ги знаете нашите пощи забавиха ме с още цяла седмица.Искам да благодаря на всички колеги от форума за дадената информация по всички мои въпроси.За качеството на оптиката ще дам инфо след като я монтирам, иначе образа е мн ясен и изглежда добре - според мен си заслужава.

Колеги поръчих 3 оптики от зутер на 22.02.2010, пратката беше пусната на 27 и ги получих днес на 13.03.Пратката е била доставена за 2 седмици до България, но нали ги знаете нашите пощи забавиха ме с още цяла седмица.Искам да благодаря на всички колеги от форума за дадената информация по всички мои въпроси.За качеството на оптиката ще дам инфо след като я монтирам, иначе образа е мн ясен и изглежда добре - според мен си заслужава.

Какви оптики си поръча колега?

На какво ще ги слагаш?

Аз си взех 1.5-7x50 и ще я слагам на мазалат, а другите са за колеги от форума, с които направихме обща поръчка. За единия знам, че ще я слага на 223rem и е 3-12x50, но незнам на каква карабина

Аз си взех 1.5-7x50 и ще я слагам на мазалат, а другите са за колеги от форума, с които направихме обща поръчка. За единия знам, че ще я слага на 223rem и е 3-12x50, но незнам на каква карабина

Честито!

Със здраве да ги ползвате,и дано са здрави.От доста време събирам мнения на собственици и най вероятно и ние ще поръчаме.Все пак ще чакам да разбера още наблюдения по темата.

Пратката е била доставена за 2 седмици до България, но нали ги знаете нашите пощи забавиха ме с още цяла седмица.Искам да благодаря на всички колеги от форума за дадената информация по всички мои въпроси.

Значи познанал съм без да искам от първия път де са ги замотали. И кат удариш после едно прасе да ;)

П.П. Кога ме пита беше вече късно да ти казвам но нека другите да занят че там предлагат и капачи за тях които също са на много добра цена да не кажя без пари и са с добро качество.

Edited by lov

Значи познанал съм без да искам от първия път де са ги замотали. И кат удариш после едно прасе да ;)

П.П. Кога ме пита беше вече късно да ти казвам но нека другите да занят че там предлагат и капачи за тях които също са на много добра цена да не кажя без пари и са с добро качество.

А за капачките знаеме:

http://www.sutter-gmbh.de/xtcommerce/popup...410&imgID=1

Благодарение на колегата NERON88 и аз съм собственик на сутер 2-6 .28.Днес направих противооткатен зъб и я монтирах а утре прострелка :D пък да видим ще кара ли или не ще има ли повтаряемост при сваляне и качване... ;)

post-12563-1268669491_thumb.jpg

Edited by angel71

Благодарение на колегата NERON88 и аз съм собственик на сутер 2-6 .28.Днес направих противооткатен зъб и я монтирах а утре прострелка :lol: пък да видим ще кара ли или не ще има ли повтаряемост при сваляне и качване... :lol:

Здрасти колега!Интересно ми е как си направил противооткатния зъб.Качи някоя снимка как е станал и след прострелката сподели мнение за повтаряемостта.

Много слука с придобивката.

Гръмнах 3 пъти.При овеличение 2-4 няма проблем при прицелването (може да се стреля и на 10м при увеличение 2 пъти),но при по-голямо(5-6) за да се прицеля трябва да се изнеса напред и не ми е удобно и бързо.Явно за ИЖ18 ще трябва оптика със стойка на Вая 91 която е изнесена по-назад към приклада :lol::lol: .Вероятно този прицел с този вид монтаж ще е по-удачен за друг модел оръжие.Язък за барута.

Ами то на всички оптики има и параметър отстояние на окуляра от очната зеница.В повечето случаи е от 7-11см. Така че преди да се монтира се мисли и мери.

Ами то на всички оптики има и параметър отстояние на окуляра от очната зеница.В повечето случаи е от 7-11см. Така че преди да се монтира се мисли и мери.

Прав си ама късно е чадо мандалото лопна :lol:Още като я монтирах ми се видя доста напред ама....

Edited by angel71

Споко,ще сложиш стойка преходник и ще се оправи.Няма да хвърляш оптиката я.

другия вариант,който виждам е на настолна бормашина да пробиеш още 2дупки през монтажа по-напред и да правиш пак зъбчето :lol: .

Edited by lovecbg

Споко,ще сложиш стойка преходник и ще се оправи.Няма да хвърляш оптиката я.

Какъв преходник имаш в предвид?