Jump to content

НАЦИОНАЛЕН КЛУБ КУРЦХААР (НКК) - България

Recommended Posts

Точно така Петре, мн. точно казано . времето ще отсее също така и полето. Комерса не е важен, важное това ,че като изведеш едно куче на полето всички да питат кое е от кои е, и кои са му родителите.

• Replies 385
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

На 16 март 2013 год. в залата на читалището в с. Труд, област Пловдив от 16.30 часа ще се проведе отчетно-изборно Общо събрание на НКК България при следния дневен ред: 1. Отчет на УС и ОРД за измина

Няма как да се съглася и не намирам логика в нито един от дадените доводи. Не се чувствам засегнат от решението, и всеки който се съмнява може да помоли админите и на двата сайта да провери моите обяв

В събота и неделя се проведе изпит ИВК и САСТ в ловните терени около Плевен. Времето беше подходящо за целта, слънчево и топло с умерен вятър. Съдии на състезанието бяха Петър Рачев и Георги Балджиев.

Posted Images

Няма как да се съглася и не намирам логика в нито един от дадените доводи. Не се чувствам засегнат от решението, и всеки който се съмнява може да помоли админите и на двата сайта да провери моите обяви че всички са на цена 400-500 лв.Но има едни хора който мисля ще бъдат ощетени. Хора който наистина имаха качествен материал но не са активни в интернет пространството по ред причини. Хора като Данчо от Цалапица, имаше един мъж Васко някъде от пловдивско, един възрастен мъж мисля Христо се казваше някаде от Врачанско или Монтанско.и още много други. Тези хора нямат възможност да си правят реклама в нета, и остават в сянка но произвеждат великолепен материал.А това че някой си е подарил евтиното куче и купил три пъти по скъпо ...-съществуват и точно обратните примери и то не малко.Хора с възможности решили че скъпото е най добро и подплатено и със скъпи такси за професионален тренъор и резултата нулев Стига се до там тренъора да отказва хоноари защото вижда че е безнадежно.Следва Евтино кутре което не стига до тренъор защото показва вроденото от изключително ранна възраст и т,на т.Та примери всякакви, но да не мачкаме хората от който сме се учили.

Цената няма да реши качеството на популацията.Вдигнете критерийте за влизане в разплод-по строги изпити на ИВК и ИП-там е истината. Тази порода е създадена за лов, ползва се за лов и там трябва да се наблегне.

Времето ще ги отсее тези животни и "развъдчици".

Ето линк към немския сайт, където от десетки години има препоръчителна минимална цена за кученце 850 евро (Empfohlener Welpenpreis: 850,00 € ) - http://www.deutsch-kurzhaar.de/dk-zucht.htm

Немците са го измислили както се казва :)

Да не би в Германия себестойността да е по различна от нашата?! Това отсява търговците. А с времето остават развъдчиците имащи чест и достойнство, които застават след името на развъдника си независимо от това дали имат сериозни проблеми или не. Това е целта на развъждането. Да остане името на развъдника ти като марка дори, когато не си жив вече, а не да се изгуби по пътя като българския национален футболен отбор на евро или световно след като пое ръководството "развъдчика" Михайлов.

Тънката разлика е доста дебела - препоръчителна цена, а не задължителна, че и с наказателна отговорност. Нямам отношение към породата, но дано сте прави в решението си. А що се отнася до некачествените кучета те се отсяват в полето (поне така си мисля), нали все пак това е ловна порода.

Замислете се над един факт. Досега хора с по-малки възможности можеха да си купят родословни курцхаари, отсега нататък и те ще минат в графа от съседа курцхароподобно. Не знам дали това е в полза на развитието на породата. Този който държи на качественото куче мисля си че и досега е вадил повечко пари за да се сдобие с такова, за всички останали положението не се променя с едно такова решение.

Edited by vano

Тънката разлика е доста дебела - препоръчителна цена, а не задължителна, че и с наказателна отговорност. Нямам отношение към породата, но дано сте прави в решението си. А що се отнася до некачествените кучета те се отсяват в полето (поне така си мисля), нали все пак това е ловна порода.

Замислете се над един факт. Досега хора с по-малки възможности можеха да си купят родословни курцхаари, отсега нататък и те ще минат в графа от съседа курцхароподобно. Не знам дали това е в полза на развитието на породата. Този който държи на качественото куче мисля си че и досега е вадил повечко пари за да се сдобие с такова, за всички останали положението не се променя с едно такова решение.

Не сте ме разбрали!

Нямам отношение към решението.

Решението е прието на събрание на УС на НКК. А аз не съм в УС :) Споделих мнението си и съм подчертал дебело, че не е ангажиращо.

Въпрос на тълкуване и мислене. Всеки има нещо да сподели. Аз го направих открито.

Въпреки това, поради зачестилите въпроси, разбрах, че е оттеглено или поне има намерение за това действие.

Edited by П. Бонев
  • 2 weeks later...

НККБ организира на 10 октомври 2015 год. на територията на Прослав /Пловдив/ състезание тип есенни -
Практичен лов (caccia pratica). Дивеч: пъдпъдък, яребица.
Такса за участие - 20 лв (на куче) за членове на НККБ и 40 лв за външни участници.

Информация относно съдий, сборен пункт и др. ще бъдат публикувани допълнително!

*****************************************************************************************

НККБ организира на 21/22 Ноември 2015 год. в гр. Ямбол:

21.11.2015

1. Изпит за вродени качества (дивеч - яребица)
2. Изпит за пригодност (дивеч - волиерен фазан)

22.11.2015

3. Клубен турнир "Св.Хуберт"(дивеч - волиерен фазан)
2. Специалка на породата

Такси за участие:

1. ИВК / TAN - изпит за вродени качества.

Такса за участие - 10 лв (на куче) за членове на НККБ и 20 лв за външни участници.

2. ИП / TWC - изпит пригодност.

Такса за участие - 25 лв (на куче) за членове на НККБ и 40 лв за външни участници.

4.Клубен турнир Св.Хуберт - 25 лв (на куче) за членове на НККБ и 35 лв за външни участници.
Забележка: външни участници имат право да участват само с кучета от породата Германски Курцхаар!

3. Специалка на породата.

Такса за участие - 20 лв на куче и 15 лв за всяко следващо над едно за членове на НККБ и 35 лв за външни участници.

Молим желаещите за участие да изпратят заявки за участие най късно до 10.11.2015 год на емейл: [email protected]

Формата за заявка трябва да съдържа следните данни:

име на кучето:....................................................

ПК номер:............................................................

дата на раждане:................................................

собстенник:.........................................................

местожителство:................................................
/посочва се само населено място/

водач:...................................................................

заявка за участие във:.......................................
/описва се ИВК, ИП, CAC, Сб.Хуберт/

В случай че броя на записаните кучета е под 10 за ИП и под 15 за специалката, мероприятието няма да се проведе!

Информация относно съдий, сборен пункт и др. ще бъдат публикувани допълнително!

• 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

• До председателя на УС на НКК и членовете на НКК
  • До Петър Радев - член на НКК

Искам да напомня на Г-н Петър Радев - бивш председател и настоящ член на НКК, че за уронване престижа и авторитета на членове на клуба, както и техните кучета, може да бъде предложен за наказание.

Много време мълчах, години наред, но поведението му вече премина всички граници на благоприличие, включително и времеви такива (от годините на управление до сега). Както и опита и действията му за вмешателстване на съдийски решения до ден днешен от предишния времеви период та чак до сега. Ще преразгледам детайлно устава на клуба и в скоро време ще изложа мотивите се за предложение за доброволно напускане на членството му към НКК или изключването му от Национален Клуб Курцхаар.

С Уважение:

Петър Бонев

„В момента, в който заговориш за нещо, пропускаш същността му.“

Edited by П. Бонев

Имам молба към ОРД на клуба да оповести за последните 5 години кучилата на НКК във темата. Знам, че ги има в елекронен вариант и затова го моля за тази иформация. Благодаря предварително.

Edited by П. Бонев