Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

mitkomitashki

Примки за лов на лисици

199 мнения в тази тема

Знам че сигурно много от вас ще ме нахулят, че пиша подобни работи ама ще рискувам :D

На времето като ученик, като слушах старите ловци и се надъхвах, започнах да слагам примки за лисици, белки и тук таме язовци. Ходех сутрин около 6 часа, проверявах заложените и търсех места за нови. Имам доста от тия гадини изхващани на примки и като гледам как са се навъдили напоследък и как морят дребния дивеч си викам пак да ги почна. Знам че е незаконно ама какво да се прави. Много лисици много нещо. И повечето ловци напоследък не им обръщат внимание, а търсят само мръвката и едрото, та малко да ги поразредя. Въпроса ми е някой друг прави ли подобни глупости, а не дали да го правя, че вече съм го решил. Примките ще ги слагам само за лисици, че са много голяма напаст. По принцип преди за каквото съм слагал това се е хващало, така че не вярвам да сбъркам. Имам само една подивяла котка :lol: на пътека на лисица ама какво да я правя :lol: да не се е бутала между шамарите

- Сега прочетох една тема "Лов с капани" и края й. И да кажа преди някой да почне да пише същото като в нея.

1. Времето което губиш в слагане на примки е сутрин по 1 час. Перфектно време да се разсъниш и разходиш сред природата. Така че за мен това не е губене на време.

2. Такива приготовления като тор, обезмирисване и т.н. въобще не правя и пак съм имал успех. А сега както са се навъдили безброй лисици направо няма нужда да се прави.

3. Въобще не отричам лова с пушка, който е много по-добър ама ... Колко от вас могат да се разхождат и да трепят когато им падне (било то и вреден дивеч), пък и в близост до населени места.

4. Тия лисици ще ги конвертирам в палта за гаджето пък ако ще да направят национална забрана за отстрела им. Ще морят дребните животинки ли - СМЪРРТТТ

Редактирано от mitkomitashki
vodenskiq mir777 chetnikov и 3 други харесват това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако има6 желание сподели малко опит, как ги прави6 и поставя6 тия примки, за6тото съ6то се интересувам много от тази тема. аз предимно на хи6тници ловувам, но понеже ги има в прекалено голямо коли4ество,не бих се поколебал и с примки да ги намалявам. Та ако може6 пи6и как ги работи6 лисиците с тия примки

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Знам че сигурно много от вас ще ме нахулят, че пиша подобни работи ама ще рискувам :D

На времето като ученик, като слушах старите ловци и се надъхвах, започнах да слагам примки за лисици, белки и тук таме язовци. Ходех сутрин около 6 часа, проверявах заложените и търсех места за нови. Имам доста от тия гадини изхващани на примки и като гледам как са се навъдили напоследък и как морят дребния дивеч си викам пак да ги почна. Знам че е незаконно ама какво да се прави. Много лисици много нещо. И повечето ловци напоследък не им обръщат внимание, а търсят само мръвката и едрото, та малко да ги поразредя. Въпроса ми е някой друг прави ли подобни глупости, а не дали да го правя, че вече съм го решил. Примките ще ги слагам само за лисици, че са много голяма напаст. По принцип преди за каквото съм слагал това се е хващало, така че не вярвам да сбъркам. Имам само една подивяла котка :lol: на пътека на лисица ама какво да я правя :lol: да не се е бутала между шамарите

- Сега прочетох една тема "Лов с капани" и края й. И да кажа преди някой да почне да пише същото като в нея.

1. Времето което губиш в слагане на примки е сутрин по 1 час. Перфектно време да се разсъниш и разходиш сред природата. Така че за мен това не е губене на време.

2. Такива приготовления като тор, обезмирисване и т.н. въобще не правя и пак съм имал успех. А сега както са се навъдили безброй лисици направо няма нужда да се прави.

3. Въобще не отричам лова с пушка, който е много по-добър ама ... Колко от вас могат да се разхождат и да трепят когато им падне (било то и вреден дивеч), пък и в близост до населени места.

4. Тия лисици ще ги конвертирам в палта за гаджето пък ако ще да направят национална забрана за отстрела им. Ще морят дребните животинки ли - СМЪРРТТТ

Много си прав Мите.Радвамсе че има някой които разбира от лов и знае как.Продалжяваи да правиш подобни глупости,както се изрази и се осаваршеннстваи до краи.Повярваи има много други като теб.

vodenskiq хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ами ако има6 желание сподели малко опит, как ги прави6 и поставя6 тия примки, за6тото съ6то се интересувам много от тази тема. аз предимно на хи6тници ловувам, но понеже ги има в прекалено голямо коли4ество,не бих се поколебал и с примки да ги намалявам. Та ако може6 пи6и как ги работи6 лисиците с тия примки

Привет Страхиле.Ще ти пишя за един от най рационалните начини за хишници,които знам от наште турци.На края на село има сметище,а до него гъстачка.Във гастачката правя 3-4 колиби през 200-500 метра.Колибата е на плш 3-4 км и висока 1-1.50,стените и покрива са от гъсти трънки и плет , така се плете и оплита че и птиче да неможе да влезе.На две от страните оставяш вратички 20-30на30-40см .Колоните на вратичките да са по 1 кол отсрани забити дълбоко във земята.Един месец предварително колибките се зареждат със мършя,риба,гионове и друга леш,а после и сас труповете на олувените хишници.Примките натриваш със растителност и дървесина която е край колибката,и ги вързваш отсрани на колоната на къс повот като долният и краи е на 1 педя от земята,а на самото ухо 2-3см разплетено жило.Още по добре ако край входа на колибката има дарво,и наведеш еластичен но здрав клон ,закрепиш и вържиш примата така че като се хване животното клона се врашта и животното увисва във въздуха.Лошото на този метот е че често влизат кучета и котки но и те стават за стръв.Друк недостатак е че соики , свраки и др.влизат и разместват примкита.Можеш да ги прожеряваш през 1-2 дена ,макарче съм намирал и наядена лисица.Няма да мръзнеш по варда,да чакаш луна,сняк да обикаляш и др.подробности.Разхотката или проверката трае най много час.Гаранция око спазиш всичко ще ти писни да дереш хишници.Оспех и НАСЛУКА....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
тангра777 иявно добре си разбираш работата.обезателно ще пробвам твоят метот.благодаряти иоспех

Би ли обяснил на аудиторията защо сам си правиш коментар на коментара!?

тангра777 = svetoslav_pen4ev_stefanov

Получаваш още 1 предупреждение. При следващото си аут.

savo64 хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Би ли обяснил на аудиторията защо сам си правиш коментар на коментара!?

тангра777 = svetoslav_pen4ev_stefanov

Получаваш още 1 предупреждение. При следващото си аут.

Трудно се оправя във форума момчето ами помогни му и премести тематаТангра 777 от Лов на едър дивеч в Първия лов май беше или най-добре отвори нова тема "откровенни глупости"и я тури там поне да знае човек какво да очаква от коментара.И както се пееше в една песен "не плачи дете баща му е невинен" Абе болен мозък :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по темата сериозно примкарите давате ли си сметка колко ловни кучета изчезват с ваште примки. Преди няколко години намерихме за два излета две кучета удушени Особено едното беше прекрасен свинар и късмет има примкаря че не се появи повече около примките. Май беше "наша дружка" защото както почнахме да вардим и изчезна а сетете се ако го бяхме добарали колко дни лисиците щяха да се радват

John Rambo хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега куче в примка не съм виждал хванато. Иначе предполагам че то не само в примка ами и в друг капан може да се хване. Пък и да се хване на знам какво точно може да му стане на кучето осен да умре от глад а дотогава някой ще го освободи. Иначе си представи ако тръгна да слагам Вълчите капани от дядо ми дето ги имам. Ако е някое по дребно куче направо го отписвам :D

А за тия дето аз ги слагам:

1. Близо до населеното място са, че там лисиците са по непредпазлив. Не вярвам там да се хване ловно куче, освен ако не е оставено да си ходи на воля. А и там трудно може да стреляш по лисици, че може да те гепят

2. Диаметъра на примката е около 15-16 см. и само ягтериер или дакел може да се набута в нея

3. Слагам примки само ако мога да ги проверявам след това и после си ги прибирам. И да се хване някое ловно куче, на което му го няма стопанина да го освободи (не вярвам да се хване обаче) ще го намеря и ще го пусна.

Редактирано от mitkomitashki

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете ги изгубихме в лова и случаино ги намерихме при обход за следи за следващия лов. и двете се бяха удушили Не знам за какво са били примките но бяха на различни дерета. Едното беше българско гонче а другото някъква кръстоска с барак по-едро но много добро куче

Редактирано от garry

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи ми само колко бяха дебели стоманените въжета без да казваш друго, че да не даваме лоши идеи на накой хора. Иначе като съм хващал лисици, белки и т.н. ни една не е била удушена щото се хващат през кръста или каквото е там. И става интересно ако имаш куче за учене :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бяха колкото 4-5та струна на китарата сериозно говоря и бяха особено оплетени на халката

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

примките са ефективно средство за лов на хищници но и малкия процент шанс да се хване куче ( дакела и ягдтериера по - ли неса кучета от останалите ) би трябвало да е достатъчен мотив да не се практикува . Да не говорим че в повечето случаи животното загива агонизирайки, та дори да е лисица :D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да ви попитам, тъйкато съм йена и не знам много по вапроса за лисиците, мога ли да ги гармя с флоберка с ремнгтон- много искам да грамна ниакоя лисица или да направя примка- кажете как :):rofl::lol:8)

При следващия пост с подобни размери букви ще има БАН без предупреждение :lol:

Модератор

Редактирано от Конак

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора,не си навличайте гнева и омразата на ловците.Спрете се с тия методи на лов на "прабългарина 777".

Направете си някакъв сайт в ГУГЪЛ -примкаджииски и там си пишете.Недейте в НА ЛОВ.

Дразнители. ;););):D

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Знам че сигурно много от вас ще ме нахулят, че пиша подобни работи ама ще рискувам :angry:

На времето като ученик, като слушах старите ловци и се надъхвах, започнах да слагам примки за лисици, белки и тук таме язовци. Ходех сутрин около 6 часа, проверявах заложените и търсех места за нови. Имам доста от тия гадини изхващани на примки и като гледам как са се навъдили напоследък и как морят дребния дивеч си викам пак да ги почна. Знам че е незаконно ама какво да се прави. Много лисици много нещо. И повечето ловци напоследък не им обръщат внимание, а търсят само мръвката и едрото, та малко да ги поразредя. Въпроса ми е някой друг прави ли подобни глупости, а не дали да го правя, че вече съм го решил. Примките ще ги слагам само за лисици, че са много голяма напаст. По принцип преди за каквото съм слагал това се е хващало, така че не вярвам да сбъркам. Имам само една подивяла котка :angry: на пътека на лисица ама какво да я правя :rofl: да не се е бутала между шамарите

Браво Мите,така се прави.Евалла

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Знам че сигурно много от вас ще ме нахулят, че пиша подобни работи ама ще рискувам :rofl:

На времето като ученик, като слушах старите ловци и се надъхвах, започнах да слагам примки за лисици, белки и тук таме язовци. Ходех сутрин около 6 часа, проверявах заложените и търсех места за нови. Имам доста от тия гадини изхващани на примки и като гледам как са се навъдили напоследък и как морят дребния дивеч си викам пак да ги почна. Знам че е незаконно ама какво да се прави. Много лисици много нещо. И повечето ловци напоследък не им обръщат внимание, а търсят само мръвката и едрото, та малко да ги поразредя. Въпроса ми е някой друг прави ли подобни глупости, а не дали да го правя, че вече съм го решил. Примките ще ги слагам само за лисици, че са много голяма напаст. По принцип преди за каквото съм слагал това се е хващало, така че не вярвам да сбъркам. Имам само една подивяла котка :rofl: на пътека на лисица ама какво да я правя :rofl: да не се е бутала между шамарите

Колега и аз ползвам примки , но другите колеги се сардят , 4е сам хващал и друг диве4 освен хищник , но това не ми се е слу4вало още

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е интересна,много хора плüят,да иас сам против за тези които неса на ясно,каде как и за каквосе постават примки,яс много сам мразнил и 4акал ку4ета асе указва 4е е напримка,доста гадно се полу4ава,Яс самият сам слагал и то за дасе докажа пред менси,да се видя в тая област твасие изкуство немойе кüраво сакато да слага,само могат да критикуват,Ловеца-профисионалния трябва да може вси4ко!Не е казано 4е 6те слага,или слага.Този на4ин на ЛОВ в БГ е забранен!И слава бого.Тваме радва но Има други на4ини които неса,Фара.........На тази тема мога да говоря доста но несам лукомдйия!Ас сам слагал с цел намаляване на Вредния диви4,ас ловувам само на вреден Диви4,Замен е трапка,удоволствие Ловувам с Ку4ета Гон4ета на гонка....Та за примките ас когато слагах знаех как замене бе6е вайно да има успех и намаляне на Хи6ниците,предимно 4акали и лисици,Само за тях сам слагал ималсам добри успехи...Примки се слагат от хора запознати ито добре,4е последствията са големи....АС слагах на места кадето неса ловува,Слагането бе6е следното Примките се слагат в Понеделник,проверяватсе всекидневно и в петак се вдигат,Ас ли4но ловно ку4е несам хва6тал,Но товае плот на знания ,умения и малко бистри мисли.Които слага Даги проверяжа всеки ден,и наи добре да е запознат,Ако се хване Ку4е То несе бесе ако терена е равен,То умира от глат,студ и страх,Но колеги недеите Слагането от хора които неса в 4ас нее за предпо4итане,опитаите своите вазмойности,но него правете,Трапкатае на Гонки с Гон4ета......Тва е истината за Мене...АС ловувам само на хи6ници,по сяко време...Голямо удоволствие,Необи4ам локуми...............

Н А С Л У К А

Последното, с което си завършил е крилата фраза, но с неподходящи думи. Изтрита е!

Редактирано от xumepa

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема е много интересна;Лично аз сам много запален по този метод за ловуване.По нашия край те са голяма напаст. Но на последък и чакалите станаха много.Скоро хванах лисица и я удрах на място след това я нарязах и я пръснах около примките.На другия ден всичко беше оглозгано но на примките не се беше хванало ништо.как е станало това незнам

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи и аз бях навит на такива неща ама ловът си е лов.Лисиците не са Садам да ги бесим.Но ако имаш опит и си сигурен че няма да се хване нещо друго мога само да кажа че риска си е твой

kal4o хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре примерно сега когато не е ловен сезон защо примерно да не могат да се ходи и да се поставят примки за ВРЕДЕН дивеч (изключваме да се слагат примки за нещо по-едро)? Освен както казахте, че може да се хване някое ловно куче но какво прави това куче там? Явно някои др бракониер е бил там. Според мен сега когато не е ловен сезон може с цената на риска да те хванат горските да отлепиш някоя голяма глобичка. И както казах аз съм за поставянето на примки НО само когато ловът е забранен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Знам че сигурно много от вас ще ме нахулят, че пиша подобни работи ама ще рискувам :p

На времето като ученик, като слушах старите ловци и се надъхвах, започнах да слагам примки за лисици, белки и тук таме язовци. Ходех сутрин около 6 часа, проверявах заложените и търсех места за нови. Имам доста от тия гадини изхващани на примки и като гледам как са се навъдили напоследък и как морят дребния дивеч си викам пак да ги почна. Знам че е незаконно ама какво да се прави. Много лисици много нещо. И повечето ловци напоследък не им обръщат внимание, а търсят само мръвката и едрото, та малко да ги поразредя. Въпроса ми е някой друг прави ли подобни глупости, а не дали да го правя, че вече съм го решил. Примките ще ги слагам само за лисици, че са много голяма напаст. По принцип преди за каквото съм слагал това се е хващало, така че не вярвам да сбъркам. Имам само една подивяла котка :blink: на пътека на лисица ама какво да я правя ;) да не се е бутала между шамарите

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Добре примерно сега когато не е ловен сезон защо примерно да не могат да се ходи и да се поставят примки за ВРЕДЕН дивеч (изключваме да се слагат примки за нещо по-едро)? Освен както казахте, че може да се хване някое ловно куче но какво прави това куче там? Явно някои др бракониер е бил там. Според мен сега когато не е ловен сезон може с цената на риска да те хванат горските да отлепиш някоя голяма глобичка. И както казах аз съм за поставянето на примки НО само когато ловът е забранен.
Ловните кучета си обикалят района и извън сезона, обучават се млади кучета за да научат района в който има предстои да ловуват.

И въобще примките в гората работа нямат, аз съм нарязал няколко десетки правени очевидно от различни "ловци", като между тях имаше и такива направни от стоманено въже 4мм. и поставени на пътеки ползувани от свинете.

Намирал съм и рибарски тройки около 2-3/0 със "стръв" от месо и вързани с тел или струна за китара. Не одобрявам подобни методи за лов, впрочем закона също.

п.с. Първата намерена от мен примка датира от 1986г., когато в нея намерих любимия си домашен котарак на 100м. от вилата ми. Оттогава ги мразя, както и тези които ги ползуват.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм за лова с примки , но само за чакали и лисици защото в последно време са се навъдили доста.Примките според мен могат да се слагат на сметища,където домашните любимци и ловните кучета нямат работа

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Досега куче в примка не съм виждал хванато. Иначе предполагам че то не само в примка ами и в друг капан може да се хване. Пък и да се хване на знам какво точно може да му стане на кучето осен да умре от глад а дотогава някой ще го освободи. Иначе си представи ако тръгна да слагам Вълчите капани от дядо ми дето ги имам. Ако е някое по дребно куче направо го отписвам :)

А за тия дето аз ги слагам:

1. Близо до населеното място са, че там лисиците са по непредпазлив. Не вярвам там да се хване ловно куче, освен ако не е оставено да си ходи на воля. А и там трудно може да стреляш по лисици, че може да те гепят

2. Диаметъра на примката е около 15-16 см. и само ягтериер или дакел може да се набута в нея

3. Слагам примки само ако мога да ги проверявам след това и после си ги прибирам. И да се хване някое ловно куче, на което му го няма стопанина да го освободи (не вярвам да се хване обаче) ще го намеря и ще го пусна.

колега сподели малко опит с мен аз явно все още съм млад и не мога да ги хвана,но и аз като теб смятам че не е губене на време,слагам примки сутринта отивам да ги приверя но нищо.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че много колеги са против примките но всичко е въпрос на опит.Трябва да се избере подходящ район да се проучат пътеките на хишниците това вкючва да се познават и следите им, после да се изберат подходящите места за залагането им. Първо не залагам примки в ловища.Аэ лично съм избрал района на една кланница и за последната година имам уловени 24 чакала и 8 лисици.Иэбора на район е важен защото се изкючва вероятноста в примките да попадне полезен дивеч още по-малко ловно куче,а оносно скитащите те нанасят същите вреди.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване