Jump to content

какво ще кажете за този лов

Recommended Posts

възможно ли е и ние така да бием прасетата

Edited by kobi

КАто гледам това, си мисля колко по добре би било на земята, ако ни нямаше нас хората ;)

Aко и ние сме малоумни диваци,не виждам проблем!

Това видео ме учудва,тези чернилки са канибали принципно!

Сигурно след успешния лов най-заслужилия ловец бива изяден с дивеча ;) .

Абе за прасета едва ли е удачно, като гледам, колко народ, колко копия изхвърляха. Сам на пусия едва ли ще спреш нерез 200 кг. А тези колко дивеч похабяват с тея копия, в началото няколко антилопи с ръзкарвавни рани побягнаха ;)

Абсолютна диващина.

Но пък така се е ловувало във вековете ,докато се е измислило по-лесния начин и са се появили лъкове,арбалети и после огнестрелното......

Мисля че е много по трyдно,да стигнaт до позицията за хвърляне на копие,отколкото всеки един от нас до позиция на дърпане на спусъка.Oще повече че диваците явно така се изхранват,не го правят за кеф-да не се изказваме неподготвени а?

За някой може ида е диващина.Но се изисква мнооого повече смелост отколкото ако си въоражен с един NITRO.

А и социалното свързване между тези хора е доста голямо.

Като гледам какво пише по форумите, ако ние се опитаме да ловуваме така,може много от нас да останат там с копие в гърба :D .

Шегувам се колеги ние сме цивилизовани ;) .

Мисля си, как изобщо се допуска това в днешно време,постоянно по ANIMAL PLANET,някакви хорица спасяват,я лъвче,я някое друго животно или вид,пък тия тука сипят копия наляво и надясно.Бях гледал филмче за народите от третия свят и един бушмен демонстрира лов с копие,нищо не направи и обясни,че това е било в миналото,извади една карабина и направи работата.Можеби трябва да се положат повече усилия по отношение на образованието на "колегите"

....Пък да не говорим,че повечето дивашки изпълнения са исконни техни традиции и върви говори,че не е хуманно.Като разпорят животното пият кръв,мажат се и какво ли още не....

Страшно филмче Коби!За тези които се правят на хуманисти, а всъшност не са,за тези които се мислят за голямата работа , а всъшност не са мога да кажа следното:Нашите прапра и т.н. деди траките, живели по нашите земи са ловували на глигани с копия!Който не вярва да пита г-жа Фол или да продължава да се прави на ощипана госпойца!Или да отида в Африка и да покаже на диваците как да ловуват цивилизовано.Там дивечът намалява първият път след появата на белият човек и вторият път след появата на АК-47.Защото е много лесно слепият да казва какво е видял, а глухият какво е чул.Впрочем,бихте ли ми посочили човек който да се изправи с копие срещу африкански бивол,слон,хипопотук?

.......мога да кажа следното:Нашите прапра и т.н. деди траките, живели по нашите земи са ловували на глигани с копия!........

;)Топлата вода ли се стремиш да откриеш или колелото?

А другите ни "прапра и т.н. деди" славяните и прабългарите как са ловували?

.........Впрочем,бихте ли ми посочили човек който да се изправи с копие срещу африкански бивол,слон,хипопотук?

То като гледам в клипчето няма индивидуален лов и не видях някой сам да се изправи срещу добитъците, та не ми стана ясно защо търсиш такъв човек между нас - ще снимаш клип ли? :D

• 2 weeks later...

само незнам как делкат.............като знам по наште земи какво става като се стигне до тази част :( ...........явно затова там има толкова граждански воини.........

Мисля си, как изобщо се допуска това в днешно време,постоянно по ANIMAL PLANET,някакви хорица спасяват,я лъвче,я някое друго животно или вид,пък тия тука сипят копия наляво и надясно.Бях гледал филмче за народите от третия свят и един бушмен демонстрира лов с копие,нищо не направи и обясни,че това е било в миналото,извади една карабина и направи работата.Можеби трябва да се положат повече усилия по отношение на образованието на "колегите"

....Пък да не говорим,че повечето дивашки изпълнения са исконни техни традиции и върви говори,че не е хуманно.Като разпорят животното пият кръв,мажат се и какво ли още не....

На лов , като на лов ! Хората си спазват традициите и това не виждам какво толкова ви засяга Виж това и ми говори за бушмени и каквито си искаш ...... чисто и просто : Човека е на върха на хранителната пирамида . Дали ще убиеш едно животно с копие или крушум ...... не виждам голяма разлика.

http://www.youtube.com/watch?v=0BWzZubxjIo

Edited by gsp

На лов , като на лов ! Хората си спазват традициите и това не виждам какво толкова ви засяга Виж това и ми говори за бушмени и каквито си искаш ...... чисто и просто : Човека е на върха на хранителната пирамида . Дали ще убиеш едно животно с копие или крушум ...... не виждам голяма разлика.

http://www.youtube.com/watch?v=0BWzZubxjIo

:( колега че разлика има има -но в лова както и да е с каквото се сетиш е важен краиниа резултат а него го наеш доре -ел морто но е важно да бъде бързо и без агониа .

:) колега че разлика има има -но в лова както и да е с каквото се сетиш е важен краиниа резултат а него го наеш доре -ел морто но е важно да бъде бързо и без агониа .

Искаш да кажеш , направо в :D ел. месомелачка :D А'е стига бе ..... агония :D Като стреляш с неподходяща пушка с неподходящ проектил и животното се превърне в жива примамка за лисици , чакали и по малко вълци ... А ?! Кв'о можеш да кажеш ?!

Крайния резултат от лова е месцето Дада , ъхъъ .

Абе я едно поздравче по случай ..... липсата на работа ! :D

Edited by gsp

аз ще се откажа от хобито ще мина на картофи :drinks::o:):D :D

Имам за продан. :D

Искаш ли?

Щот на мен само ми присядат.... :D :D :D

Ловът на антилопите ми хареса почти същото като кръгова гонка за зайци! :good: Другото обаче е отврат - жива касапница нищо общо с лов.

Ловът на антилопите ми хареса почти същото като кръгова гонка за зайци! :good: Другото обаче е отврат - жива касапница нищо общо с лов.

ебати извергите 4естно незнам за вас ама за мен тва не е лов а гавра най-ма4ително избиване на животни нищо 4е е с цел прехрана най-вероятно