Jump to content

Recommended Posts

Колеги споделете къде има майстор или се продават каси за ловното оръжие на добри цени и в приличен външен вид. Табиетлийски каси :D

• Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Какво ще кажете за тази

Колеги споделете къде има майстор или се продават каси за ловното оръжие на добри цени и в приличен външен вид. Табиетлийски каси

за софиянци,срещу затвора, в банишора има оръжеен магазин,там има доста сносни модели,всякакви видове,а цените са повече от прилични.пример-каса за ловен автомат,в която спокойно могат да се съхранява

Posted Images

Колеги споделете къде има майстор или се продават каси за ловното оръжие на добри цени и в приличен външен вид. Табиетлийски каси :D

Ами, освен като дойда, да ти направя!!! :cool:

Аз лично ползвам една непретенциозна на външен вид,която е вградена с стената и друга от тези воените много сериозна!Изпадна ми е един склад.Но сум чувал (незнам колко е вярно) че София имало военен магазин който разпродава разно оборудване.Може би трябва да провериш в тази посока!

В този военен магазин цивилни могат ли да пазаруват.

Мисля,че няма проблем!Става въпрос за излишни количества от всички залежали стоки по складовете.Намирасе някъде на гърба на воена академия,от към ул.Черковна.

Адаш, по принцип от КОС искат да е метална и със секретен ключ. Не виждам пречка човек сам да си я направи. Но щом искаш "купешка" ето няколко:

тази

или тази

или пък тази

още една

Edited by 5_AR
Ами, освен като дойда, да ти направя!!! :cool:

Ти като дойдеш ще ловуваме или каси ще правим?

Аз за тебе я търся тази каса, че ако дофтасаш с всичките си пушкала дето са само 14бр. за сега :D , знам ли те още какво ще купиш в близките месец, два :D

Егер за каса незнам, ама може ми свалиш вратичките на твоя шкаф с вълчите глави, че целия шкаф да ми носиш ще трябва чартърен полет с товарен самолет да си поръчваш :D:D

Мисля,че няма проблем!Става въпрос за излишни количества от всички залежали стоки по складовете.Намирасе някъде на гърба на воена академия,от към ул.Черковна.

Няма ли начин някоя снимчица да видим и цена евентуално?

:lol: в Дряново правят каси, но един хубав ден отидох да си купувам, оказа се че каса за автомат струва 216 лв, за обикновена пушка е на по приемлива цена от 70 но при мене няма ка кда стане, не мога да разглабям всеки път пушката, и така отидохме с баща ми при един "майстор" и ни направи 2 страхотни каси по 140-150 за сумата от 200 за двете, не мисля че е много а? Вие какво ще кажете, прекарахме ли се ?

Наслука!!!

Във Велико Търново предлагат оръжейни каси с много добър дизайн,за 3 бр. пушки,има и отделение за патрони,заключват се с два ключа и се закрепват неподвижно към стената.Запазил съм телефона- 062 62 24 23

Във Велико Търново предлагат оръжейни каси с много добър дизайн,за 3 бр. пушки,има и отделение за патрони,заключват се с два ключа и се закрепват неподвижно към стената.Запазил съм телефона- 062 62 24 23

Във Велико Търново наистина има производител на секретни каси за ловно и бойно оръжие. Фирмата се казва "Еутит България" АД и зарежда ловните магазини в града и някои такива в София. Произвеждат се тримодела: за късоцевно оръжие, за ловна пушка и за карабина. Произвеждат се и по проект и размери на потребители. Тел 062/640 218. Ако искате повече информация може да публикувам всякаква. Аз отговарям за производството и всичко което го касае. :( Благодаря.

за софиянци,срещу затвора, в банишора има оръжеен магазин,там има доста сносни модели,всякакви видове,а цените са повече от прилични.пример-каса за ловен автомат,в която спокойно могат да се съхраняват 3 пушки+боеприпаси е около 100-110лв

При майстор стават идеални. Моята я направиха за 100лв но е точно каквато исках. Висока и по размерите на мястото където да я сложа, Майстора е от Варна. Ако имаш интерес мога да му изровя телефона.

Във Велико Търново наистина има производител на секретни каси за ловно и бойно оръжие. Фирмата се казва "Еутит България" АД и зарежда ловните магазини в града и някои такива в София. Произвеждат се тримодела: за късоцевно оръжие, за ловна пушка и за карабина. Произвеждат се и по проект и размери на потребители. Тел 062/640 218. Ако искате повече информация може да публикувам всякаква. Аз отговарям за производството и всичко което го касае. :( Благодаря.

Искаме всякаква информация :(

Ето момент за реклама на касите ви :)

Снимки, размери, от какви материали, цени :cool:

Благодаря на всички колеги за отзивчивостта :(

post-814-1162796963_thumb.jpg

Искаме всякаква информация :(

Ето момент за реклама на касите ви :(

Снимки, размери, от какви материали, цени :cool:

Благодаря на всички колеги за отзивчивостта :(

Благодаря за интереса Конак :)

Ето някои данни за т.н. стандартни каси за оръжие /и ценности/.

1. Секретна каса за късоцевно оръжие - размери 300х250х250 мм; с една хоризонтална поличка, разделяща касата на две; цена 70 лв с ДДС.

2. Секретна каса за ловно оръжие - модел СКЛО-1 - 350х800х250 - за сгъваеми пушки; с две помещения в горния десен ъгъл за боеприпаси; цена 100 лв с ДДС.

3. Секретна каса за ловно оръжие - модел СКЛО-2 - 350х1300х250 - за карабини; с две помещения в горния десен ъгъл за боеприпаси; цена 120 лв с ДДС

Касите се произвеждат от листова стомана с дебелина 1,5 мм, със скрити панти, боядисват се с полимерна прахова боя шагрен /кован алуминий, кована мед/, снабдени са с касови брави тип LZ. :)

Но отново казвам, че произвеждаме каси с размери и форма на клиента. И още нещо - много фирми и голяма част от банковите клонове във В.Търново се снабдиха от нас с каси от различен вид за пари инкасо и документи, дори и хотели /пред рецепцията на хотел "Премиер" - сейф с 32 отделно заключващи се помещения за ценности на клиентите си - сега им произвеждаме и за хотела им в Арбанаси/ :)

Моята я направих от четири ламарини, които намерих при скрападжийте 120х25х0,4 см. и от мои парчета спретнах дъната. Като не броим труда стъпва на около 30 лв. заедно с бравата и пантите.

Иначе всичките продавачи на каси са кожодери. Само една видях за късо оръжие за 30 лв. - ами ако я сравним с пощенските кутий те са същите - метални със секретно заключване, и са по ефтини.

Моята ми я направи мой братовчед от 3 мм. ламатина, размери 300х250х1400 мм, за три сглобени пушки.

"Доокомплетовката" си я наприхме с баща ми, а именно: облицоване с тъмно фурнирно фолио имитиращо дърво отвън; тъмно зелен плат имитиращ велур отвътре, залепен с Ц200, който мислех че няма да държи, но засега никакъв проблем - вече 2,5 години; рафтче от чамова дъска, монтиран горе; стойки за цевите и приклада, също изработени от чамов материал: монтаж на брава и дървена топка, която играе ролята на дръжка. Намислил съм да сложа и няколко кукички от двете страни под рафтчето за закаване на ремъци и патрондаши.

Пари съм давал само за фурнира и плата. "Доокомплетоването" беше голям гъдел и се получи доста добре, особено отвътре (такова нещо не съм виждал на пазара и ако някога си купя готова каса, което едва ли ще стане, ще я "изтърбуша" и ще я направя на мен да ми харесва).

Грешка беше, че я поръчах "дълбока" 250 мм и сега карабината с оптиката не се събира на стойките, а само странично и заема място за две пушки. Та сега съм в "преговори" с брадчеда за една 300х300х1600, ама търсиме по-тънка ламарина, че с 3 милиметровата ще тежи кат кютук. И като знаеме грешките от първата - ще стане още по-добра :search:

Грешка беше, че я поръчах "дълбока" 250 мм и сега карабината с оптиката не се събира на стойките, а само странично и заема място за две пушки. Та сега съм в "преговори" с брадчеда за една 300х300х1600, ама търсиме по-тънка ламарина, че с 3 милиметровата ще тежи кат кютук. И като знаеме грешките от първата - ще стане още по-добра :)

ако имаш място я направи поне 350 мм дълбока

мойта е 300 и карабината с оптиката едвам се събира - стои почти вертикално - все ме е страх, че ще падне на пред като отворя вратата и я слагам странично, което както си забелязал заема място за 2 пушки

ще трябва да направя някакво "закопчаване" при цевта, та да съм спокоен, защото при мене няма мястото - отпуснали са ми само 30 х 30 см :rofl:

ако имаш място я направи поне 350 мм дълбока

мойта е 300 и карабината с оптиката едвам се събира - стои почти вертикално - все ме е страх, че ще падне на пред като отворя вратата и я слагам странично, което както си забелязал заема място за 2 пушки

ще трябва да направя някакво "закопчаване" при цевта, та да съм спокоен, защото при мене няма мястото - отпуснали са ми само 30 х 30 см :)

Здравей Нико!

Мерси за съвета!

Аз уж мерих, че на 30 см. с подходящ наклон на стойката за приклада ще се събере и ще стои стабилно, но сега като пося семето на съмнението пак ще меря.

Иначе за дълбочината мога и 50 см да я направя (мястото ми е ограничено на 30-32 см само на ширина), но се опасявам че както я искам 1,6 м. висока, искам и да е с винколова рамка, ако не намеря по-тънка ламарина и ако я направя 35 см дълбока, тая каса ще трябва да я пренясяме четирима души.

А твоя "проблем" мисля че е лесно решим, ако закрепиш едно кожено ремъче на стойката в областа където ляга цевта - от едната страна закрепено стационарно, а от другата с надеждно "тик-так" копче.

Поздрави и наслука!

Ангел

• 2 weeks later...

Най евтина каса става от стар балон на бойлер. Реже се една вратичка, заваряватсе две панти, един заключващ механизъм, боя и готово. Става много компактна, кофти то е, че е за сгъната пушка. Едната ми каса е такава, патента е мой 8)

Edited by Жоро
  • 1 year later...

Здравейте колеги, става дума за каси и от каде може да се закупи функционална каса. Сега имам една Българска за три пушки. Сложил съм 2 + патрони и ватре няма място за нищо друго. Нямя рафчета или нещо подобно, просто шкаф.

Мислех аз да пусна подобна тема защото вчера монтирах новата си каса и съм много приятно изненадан колко добре е направена и същевременно за не много пари - 160 лв.Размерите са и височина 1400 мм. ширина 500 мм. дълбочина 430 мм. за 5 бр.оръжие с отделен сейф за патрони който може спокойно да събере поне 20 кут.с патрони.Довечера ще я снимам и ще я покажа.Вратата се заключва с 2 касови брави всяка с отделен ключ.Отделението за патрони е вътрешно с отделна врата и отделна секретна ключалка.Касата е боядисана прахово като можеш да си избереш цвета.Най подхожда "кована мед".Като минус мока да посоча че ламарината е тънка може би 0.8 мм(може и да е 1 мм.- не разбирам много). Но това не е проблем защото е усилена във всички ъгли с профили.Но за такава цена смятам че е приемливо.

Да. Темата за касите е добра. Лично аз съм привърженик на идеята за 2 каси - една за нарезното, другата за гладкото оръжие, със съответните боеприпаси.

Сега, като се преместя в новата къща, ще си ги монтирам в гардероба. :lazy:

Моята е самоделка но съм доста доволен!Правил съм си я по мои размери,висока е 150см,дълбочина 25см и е широка 30см!С отделно рафтче за патрони,с две ключалки!Но един съвет на тези които ще купуват или ще правят за напред-ако ви позволява мястото правете по големи каси,винаги се намира какво да се сложи и все не стига мястото! :lazy:

Да. Темата за касите е добра. Лично аз съм привърженик на идеята за 2 каси - една за нарезното, другата за гладкото оръжие, със съответните боеприпаси.

Сега, като се преместя в новата къща, ще си ги монтирам в гардероба. :lazy:

Е ти направо им каза каде да тарсят ;))

Мислех аз да пусна подобна тема защото вчера монтирах новата си каса и съм много приятно изненадан колко добре е направена и същевременно за не много пари - 160 лв.Размерите са и височина 1400 мм. ширина 500 мм. дълбочина 430 мм. за 5 бр.оръжие с отделен сейф за патрони който може спокойно да събере поне 20 кут.с патрони.Довечера ще я снимам и ще я покажа.Вратата се заключва с 2 касови брави всяка с отделен ключ.Отделението за патрони е вътрешно с отделна врата и отделна секретна ключалка.Касата е боядисана прахово като можеш да си избереш цвета.Най подхожда "кована мед".Като минус мока да посоча че ламарината е тънка може би 0.8 мм(може и да е 1 мм.- не разбирам много). Но това не е проблем защото е усилена във всички ъгли с профили.Но за такава цена смятам че е приемливо.

Колега пускам една снимка........направо няма място за нищо, а да не говорим за 3 та пушка. От каде си купи касата, пусни тел или саит.

post-7304-1203618989_thumb.jpg