Jump to content

Оптика от Америка

Recommended Posts

Колеги, може ли да ми внесат оптика от Америка?Предварително благодаря! :bira:

За твой познат ли става въпрос?

• 1 month later...
  • 2 months later...

ако искам оптичен прибор да ми пратят от щатите като колет (да речем 9000L ) . Ще има ли някакъв проблем при транспорта му ? Има ли нещо специфично , ако мой приятел ми го изпраща като колет , а не го поръчам от сайта на "OPTICSPLANET" директо до тук ??

ако искам оптичен прибор да ми пратят от щатите като колет (да речем 9000L ) . Ще има ли някакъв проблем при транспорта му ? Има ли нещо специфично , ако мой приятел ми го изпраща като колет , а не го поръчам от сайта на "OPTICSPLANET" директо до тук ??

Обикновено на Аерогарата изчезват е някой път.......

От оптикспланет-а не пращат извън щатите принципно.А да го пратиш в колет без застраховка си е тото(като нищо да го подариш на някой митничарин :rolleyes: )... Най-добре е ако имаш приятели в щатите да ти го домъкнат на връщане в чекирания багаж.Мерките за сигурност не са толкова натегнати ,колкото всички говорят. :p

От оптикспланет-а не пращат извън щатите принципно.А да го пратиш в колет без застраховка си е тото(като нищо да го подариш на някой митничарин :rolleyes: )... Най-добре е ако имаш приятели в щатите да ти го домъкнат на връщане в чекирания багаж.Мерките за сигурност не са толкова натегнати ,колкото всички говорят. :p

OPTICSPLANET пращат и до тук ама 150 $ не виждам как ще дам за доставка(по-добре ВИП-а :p. А ако ми го пращат приятели с DHL си има застраховка .. Въпроса ми беше дали някоя от " службите за контрол" не създават проблеми заради спецификата на стоката ? Хората ми досега не са пращали към БГ нищо свързано с оръжия и заради това питам ?

OPTICSPLANET пращат и до тук ама 150 $ не виждам как ще дам за доставка(по-добре ВИП-а :rolleyes:. А ако ми го пращат приятели с DHL си има застраховка .. Въпроса ми беше дали някоя от " службите за контрол" не създават проблеми заради спецификата на стоката ? Хората ми досега не са пращали към БГ нищо свързано с оръжия и заради това питам ?

На лични.

• 1 year later...

Може ли да дадете малко подробности. Дали ще е проблем ако приятел ми купи оптика от Америка и я донесе насам? Нещо на летището да не се заядат?

Колега,аз лично съм донасел 4 оптики–не е никакъв проблем с донасянето на оптиката,но моя съвет е оптиката да е с него,в ръчния багаж,че куфарите ги подмятат както им дойде!!!

Избери си добра оптика,няма да сбъркаш,ако не за друго то поне за това че цената е от 2до 3 пъти по ниска от тази в родната ни държава!

наслука!!!

Внимавайте с ОптиксПланета.Втора оптика ми пращат която е била ПОЛЗВАНА,РАЗБИТА и ВЪРНАТА на цената на чисто нова.Явно некой не си гледа работата по складовете им.Аз лично приключих с тоя сайт!!

Внимавайте с ОптиксПланета.Втора оптика ми пращат която е била ПОЛЗВАНА,РАЗБИТА и ВЪРНАТА на цената на чисто нова.Явно некой не си гледа работата по складовете им.Аз лично приключих с тоя сайт!!

От Кабелас я поръчах, дано всичко е наред.

Колега, дирекно от сайта ли я поръча че искам да си взема два бързомереца?

Какви бързомери колега????? пиши на лични ще ти дам друг сайт дето доставката е по изгодна от Кабелас

Какви бързомери колега????? пиши на лични ще ти дам друг сайт дето доставката е по изгодна от Кабелас

Пусни и на мен едно лс със сайта.

Благодаря предварително.

Що не сложиш сайта тук?

• 4 weeks later...

Да ви се похваля, пристигна ми Bushnell Elite 4200 3-9x40 от Кабелас :girl_cray2: . На 180 долара Коледна промоция (и донесена от приятел), сега остава и да я монтирам на нещо!

• 2 weeks later...

Колега,аз лично съм донасел 4 оптики–не е никакъв проблем с донасянето на оптиката,но моя съвет е оптиката да е с него,в ръчния багаж,че куфарите ги подмятат както им дойде!!!

Избери си добра оптика,няма да сбъркаш,ако не за друго то поне за това че цената е от 2до 3 пъти по ниска от тази в родната ни държава!

наслука!!!

А с нощните,как е положението.Имам приятел които е българин с американско гражданство/паспорт/.Дали ще има проблем с едно нощтно в багажа.А на нащта митница/аеротора/.Тои по принцип лети през Европа.Дали няма да искат мито ДДС .......

А с нощните,как е положението.Имам приятел които е българин с американско гражданство/паспорт/.Дали ще има проблем с едно нощтно в багажа.А на нащта митница/аеротора/.Тои по принцип лети през Европа.Дали няма да искат мито ДДС .......

По европата едвали ще го проверят..Проверка ще направят на излитане и на кацане...Тук с 20 долара в ръка не би трябвало да намерят нещо за деклариране.. :)

С 'нощните' няма проблем,само да не лети от Бостън,че там се взимат доста на сериозно цялото летище-знам го от личен опит!!

А сайта за оптики е един и като цена и като качество- swfa.com