Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Recommended Posts

Здравейте колеги.Исправен съм пред дилема,каква карабина да си купя.Ограничих карабините до две.Щаер Манлихер Елит и Зауер С 202.За съжаление немога да си позволя и двете , затова ще взема само една.Пробвах и двете , но да му се невиди и двете ми пасват добре,за това ще Ви помоля за помощ относно избора.Карабините са в калибър 308.Благодаря предварително.Наслука

Държал съм Зауер с пластмасовия приклад(ако не се лъжа беше S 202 Outback ) и мога да кажа,че това пушката с "най-мазен"затвор,която съм виждал!

А като точност , коя е по-добра.

Това зад Зауера :good: Най вече от него зависи ....... Мисля , че няма да згрешиш .

Здравейте колеги.Исправен съм пред дилема,каква карабина да си купя.Ограничих карабините до две.Щаер Манлихер Елит и Зауер С 202.За съжаление немога да си позволя и двете , затова ще взема само една.Пробвах и двете , но да му се невиди и двете ми пасват добре,за това ще Ви помоля за помощ относно избора.Карабините са в калибър 308.Благодаря предварително.Наслука

Аз бих заложил на първата ..... ей така от "шесто чувство" :good:

Която ти харесва най много. Все пак ти ще си я ГУШКАШ в гората. Преди аз бях пред подобна дилема но послушах вътрешния си глас и определено съм доволен.Поздрави с бьдещата покупка пьк и да се похвалиш.

Хвърляш чоп и която се падне я взимаш. :D Все пак са с почти равни показатели. Не съм сигурен дали Зауера нямаше възможности за смяна на цевта с резервна от друг калибър. Ако има тази опция това е предимство.

Щаер Манлихер Елит не е ли доста тежка (над 4 кг) и повече от милитари вид? И като такава - с максимален калибър 308. Доста зор ще видиш да я носиш!

С 202 в случая е правилния избор; Иначе Манлихер имат хубави ловни карабини. <_<

Ако смяташ да стреляш прасета с нея - по-добре ще е 30-06 или 9,3х62 (ИМХО).

Все пак изборът си е твой.

ПС: Зауера кой модел е?

Edited by DDD

А SAKO ???

А SAKO ???

Здравей колега.Имам 3 модела на Сако , но за конкретния лов не ми вършат работа,заради големия калибър.От дълго време се подготвям за лов на вълци,тъйкато до сега не съм се срещал с този хищник и това ми е мечта.Два от моделите ми на Сако са в калибър 300,а третия е 9,3*62.Според мен тези калибри не са подходящи за този лов.Реших калибъра да е 308 Уинчестър заради прецизноста на този калибър , и умерената сила.Мисля да стрелям от 200 метра,заради предпазливоста на хищника ,но за съжаление нямам карабина в по-умерен калибър,която да не поврежда кожата до неузнаваемост .Смятам да стрелям с напълно облечени куршуми.Що се однася до оптиката,вече съм се снадбил с оптика Цайс с десеткратно увеличиние и подсветка.И аз отначало бях за Зауер , но дочух че имал все още от така наречените детски болести и след време започвал да дава засечки,а това въобще не ми се нрави,тъй като вече съм испускал животно заради засечка и чувството е неприятно.Що се однася до модела на Манлихер,наистина е тежичък,но и аз не съм много слаботелесен и това не е от голямо значение за мен.Неговият затвор е СВС,който се смята за един от най-добритеи единственото,което не ми харесва в карабината е тристепенния предпазител.Неудобен ми е за работа ,но иначе ми пасва добре .

Детските болести на Зауер, за които преди време писаха, са за модела 303 (полуавтоматичния), а ти питаш за 202 (болтова)

Детските болести на Зауер, за които преди време писаха, са за модела 303 (полуавтоматичния), а ти питаш за 202 (болтова)

Не колега.Говоря за болтовия модел.Поне чух че има такъв проблем , но незнам със сигурност

Не колега.Говоря за болтовия модел.Поне чух че има такъв проблем , но незнам със сигурност
Абе пич струва ми се че ти не знаеш на кой свят си! :angry:
Абе пич струва ми се че ти не знаеш на кой свят си! :angry:

Ами колега ти кажи.Не съм много запознат с карабините на Зауер и за това питам .Ти като незнаеш нещо не питаш ли?

Ами колега ти кажи.Не съм много запознат с карабините на Зауер и за това питам .Ти като незнаеш нещо не питаш ли?

Митак,

която и от двете да вземеш, все ще си доволен!

Прави ми впечатление, начина по който винаги пишеш във форума! Спокойствие, внимание и уважение към всички! Така трябва, ама това във тоя форум май го можеш само ти! :D

Що не се вдигнеш и да дойдеш на сбирката, да те видим бре човек! :angry:

Имай поста ми като ВИП покана!

:angry:

Аааа и недей да мислиш, че няма да почерпиш за "Стария Булчо" :D

Edited by Nanski
Митак,

която и от двете да вземеш, все ще си доволен!

Прави ми впечатление, начина по който винаги пишеш във форума! Спокойствие, внимание и уважение към всички! Така трябва, ама това във тоя форум май го можеш само ти! :D

Що не се вдигнеш и да дойдеш на сбирката, да те видим бре човек! :angry:

Имай поста ми като ВИП покана!

:angry:

Аааа и недей да мислиш, че няма да почерпиш за "Стария Булчо" :D

Здравей колега.Благодаря много за поканата.Кажи ми кога е сбирката и с радост ще дойда,стига нашата част да не е в командировка ,или на полигона.А що се отнася до начина ми на писане,аз съм на мнение , че щом сме се събрали в този форум заради общата ни страст,а еменно лова и оръжието , то трябва да има увъжение и разбирателство между нас.Когато се видим,обещавам да почерпя за "Стария Булчо".Наслука.Извинявам се за спама

моето мнение едва ли е важно, но при пушки с изравнени данни, не гледате ли и коя е по красива, по привлекателна, коя има по добро излъчване, приклад, полуложа,

това за мен също е от значение

мисля че трябва да ти е приятно само като я гледаш, все пак не се купува за 1 година....

не знам, аз така мисля, може да греша.

моето мнение едва ли е важно, но при пушки с изравнени данни, не гледате ли и коя е по красива, по привлекателна, коя има по добро излъчване, приклад, полуложа,

това за мен също е от значение

мисля че трябва да ти е приятно само като я гледаш, все пак не се купува за 1 година....

не знам, аз така мисля, може да греша.

Здравей колега.Напълно си прав.Като визия,Зауер е по-красивата карабина,но за сметка на това, при Манлихера можеш по-добре да настроиш оръжието според себе си , като настройката на бузата и т.н, а и вградената двунога е голям плюс.И ето че и двете имат плюсове и минуси и дилемата остава :angry::angry::D:D:D:D:D:D

Здравей колега.Имам 3 модела на Сако , но за конкретния лов не ми вършат работа,заради големия калибър.От дълго време се подготвям за лов на вълци,тъйкато до сега не съм се срещал с този хищник и това ми е мечта.Два от моделите ми на Сако са в калибър 300,а третия е 9,3*62.Според мен тези калибри не са подходящи за този лов.Реших калибъра да е 308 Уинчестър заради прецизноста на този калибър , и умерената сила.Мисля да стрелям от 200 метра,заради предпазливоста на хищника ,но за съжаление нямам карабина в по-умерен калибър,която да не поврежда кожата до неузнаваемост .Смятам да стрелям с напълно облечени куршуми.Що се однася до оптиката,вече съм се снадбил с оптика Цайс с десеткратно увеличиние и подсветка.И аз отначало бях за Зауер , но дочух че имал все още от така наречените детски болести и след време започвал да дава засечки,а това въобще не ми се нрави,тъй като вече съм испускал животно заради засечка и чувството е неприятно.Що се однася до модела на Манлихер,наистина е тежичък,но и аз не съм много слаботелесен и това не е от голямо значение за мен.Неговият затвор е СВС,който се смята за един от най-добритеи единственото,което не ми харесва в карабината е тристепенния предпазител.Неудобен ми е за работа ,но иначе ми пасва добре .

Драги ловецо Митко , избора на калибър ти е правилен /вълчи/, ама да ни светнеш,как ще трепаш вълците на 200 м. и в коя част от денонощието???

...щото и с трите модела калибри на Сако-то ще свършиш работа :angry:

...за прецизния изстрел -каква е специалната оптика или ще сваляш някоя от трите на ...Сако??? :angry::D

Колега, на 200 метра ще удариш вълка с вскякаква болтова карабина, и всеки калибър - и 308 и 3006 и 7х64 и 243Уин. и с 223 ще свършат работа (9,3 наистина не е добър вариант за този лов и тази дистанция). И ЧЗ или Застава като карабини също са достатъчно точни за тази дистанция - не е необходима скъпа карабина с тежка цев. Що се отнася до напълно облечените куршуми - внимавай! Преди години колега простреля вълк с облечен куршум точно в калибър 308, от около 100м. Резултатът беше пронизваща рана и след това преследваха вълка цели 5 км с джип. Накрая го довъши друг колега с 13/0 отблизо. Облеченият куршум пронизва животното не не може да се разчита на поваляне на място. По-добре по-малък калибър с добър ловен куршум отколкото мощен но изцялооблечен с ризница.

Така ... Това : Въпроса ми за "SAKO" ? Не го зададох случайно ...

Неща да накарнявам никому личноста , но mitko loveca за мен е доста неубедителен в изказванията и твърденията си . Съпоставките , които прави , въпросите които задава ,,,,, На мен ми изглеждат смешни .

Попитах за САКО , защото съм чел в друга тема какви оръжия има . И да ви кажа , звучи ми странно : "имам две в калибър 300wm " (болт) :D ... На вълци ще стреля от 200 метра с 308 забележете с "FMJ" ... Че с 300 не става ли ?? Или не е прецизен ?????? Моля те ! Собственик на такива оръжия според мен няма да се оповава на "форум" за да направи избора си ... След като посочи 308 и животното , което иска да ловува с него и растоянието , не ми остана друго освен да премигна "мощно" няколко пъти ...

Помня , че в една друга тема имамхме "сблъсък" на мнения и колегата не беше мн убедителен с аргументите .

Та да си тигна до мисълта ,,, според мен още една безсмислена тема . Ще купувам ама какво ?? Кой какво има или какво иска да има ??? Всеки има право да иска и това е хубаво , обаче мн ме е яд на колеги , които ни хващат за шарани ..

Аз не съм светил нико му в касата ,,, така че колега , искам да ме извиниш ако не съм прав . Но все пак имам право да си мисля каквото искам ...

<_<

Със здраве .