Добре дошли във форума На Лов

Регистрирайте се сега за получите достъп до всички функции. След регистрация, вие ще можете да публикувате нови теми или да отговаряте на вече съществуващите. Ще можете да настроите вашия профил, да си качите профилна снимка, да получавате репутация и да използвате лични съобщения с останалите потребители. Това съобщение ще изчезне след като влезете в профила си.

nikolai_ivanov

как се прави капан за дива свиня

Колега незнам за какав вид капан то4но питаш но аз знам само два на4ина .Единия го използват бракониерите а другия горските.Примките са средството на Б групата апак горските знам 4е правят капани ,представляващи захранено място което е заобградено с мрежа подкопана далбоко в земята.Виждал сам такива останали от времето на УБОТО.Но това вярвам 4е е ефективно при по големи диве4ови запаси , постоянно подхранване и спокойствие на животните.Абе да ти кажа 4есно зарежи тези методи ,според мен няма тръпка и неси заслужава,освен ако неискате да хванете някое по малко прасе за тренировка и обу4ение на ку4етата.

Редактирано от dimitrov.d

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сполучливи и често се използват напоследък мобилите капани за дива свиня. Те се правят от винкелно желязо и метални мрежи. Имат предимство, че могат да се местят и си ги слагаш където прецениш, че е удачно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да привлечеш дърти нерези има еди много удачен метод-когато ти се разгони домашната свинка,я прекарваш малко през терена,след това в клетка и на варда............но в никакъв случай съселяните ти не трябва да знаят, че ще ти откраднат прасето с клетката без да се усетиш.Българина е виртооз!!!!!! ;)

GRIZLITO хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чувал съм че слагат здрави бримки и се хващат малки прасенца но често се удушавали така че ако ти трябва живо невърше работа.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
чувал съм че слагат здрави бримки ...

Кажи с кой модел чорпогащник стават най-здравите бримки да ида да купя, или да гепя два три от жената пък каквото стане. Само после да не ме сотави без секс една две седмици ;):p:);)

boriko_m хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единия начин е с голяма площ оградена с едра мрежа и специална врата-капан. А другия начин е тозак, жило стоманено което се залага на място от кадето минават прасетата (предварително настървени) и като мине и се затегне няма отпускане, това е най успешното! Ама е та*ак! Най-добре с дружинката, винце, сняг, лафове и най-важното сериозен подход към лова и точна стрелба!

Редактирано от Martin

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора зарежете ги тия капани,примки,чорапогащници и т. н.Да не сме в праисторията.Има си едни хора на които хобито им е лов.Те имат и ловни пушки.Ако на някой му правят пакости д.прасета да се обърне за помощ към тези хора.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кеф от лов с капан мога да изпитам само ако животното остане живо и не е наранено. Така че да мога да си го пусна отново на свобода...

Другото го има и в магазина

oreu хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой можели да пусне адреса на филмите които бяха пуснати вчера мисля в този форум бяха.Мерси предварително.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко трудно ще пуснеш диво прасе от примка.

Сигурно ще се наложи да му смениш квартирата.

oreu хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Малко трудно ще пуснеш диво прасе от примка.

Сигурно ще се наложи да му смениш квартирата.

Това е като да освободиш лисок от примка! Трябва да си мазохист!

boriko_m хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Абе хора кой знае как се прави капан за дива свиня.

Пищете в лов на едар дивеч.

Навремето като граничар често ходех да пребирам прасета от примки на месните,понеже те не ги ядяха аги ловят за да си пазят картофените и др. ниви от напаста свинсак/тогава ги имаше ,като напаст/

Плетяха от сезал въже ,така че се затяга при дърпането на прасето ,така то се удошава ...постявят ги на патеките по които вървят и много слука имаха.....

за жалост не се научих да плета тези въжета....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти и трябва.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че лова с капани е долно, егостично и не е спорменско. Губи се чара от магията наречена ЛОВ. Когато намеря примки винаги ги прибирам и ги унищожавам. Ловът е пожелание и не трябва да се опорочава. Който ходи за месо, то го има във всеки магазин и достъпът до там е свободен.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

скриеш ли се в храсти най-много 200-300м поставаш машинка и чакаш те щте дойдат и вече е твой ред поне аз така сам го направил.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
скриеш ли се в храсти най-много 200-300м поставаш машинка и чакаш те щте дойдат и вече е твой ред поне аз така сам го направил.

За каква машинка става вапрос ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не капан, а капанче е по-добре. Седиш си в капанчето, пиеш си питието и сервитьорът ти носи готово свинско печено. Наздраве! :pardon: Пардон... исках да кажа наслука!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мисля че лова с капани е долно, егостично и не е спорменско. Губи се чара от магията наречена ЛОВ. Когато намеря примки винаги ги прибирам и ги унищожавам. Ловът е пожелание и не трябва да се опорочава. Който ходи за месо, то го има във всеки магазин и достъпът до там е свободен.

И аз така мисля.Наи си е добре с пушка и дружинка.

vatanasov хареса това

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използването на капани е забранено от закона. Стига с тези бракониерски истории.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успешно се ползва начина с стоманено въже вързано за една меровка/отрязано дърво ф35/ 24 часа след снеговалеж поставяш на дира или гечит ,на другия ден тръгваш по следата минава не повече от три км. и ляга начина е удачен за учене на куче защото прасето е жизнено но изморено.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Успешно се ползва начина с стоманено въже вързано за една меровка/отрязано дърво ф35/ 24 часа след снеговалеж поставяш на дира или гечит ,на другия ден тръгваш по следата минава не повече от три км. и ляга начина е удачен за учене на куче защото прасето е жизнено но изморено.

Мдаа.. И после как маха дръвчето от прасето!...А да бе ... как се не сетих - пукаш го да не рита и му сваляш дръвчето:acaw:)) Мдааа

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Мдаа.. И после как маха дръвчето от прасето!...А да бе ... как се не сетих - пукаш го да не рита и му сваляш дръвчето:eusa_naughty:)) Мдааа

Колега а как да обучиш гонче безопастно ,помисли заслужава ли си в първата среща с глигана да го разпорят и да подвива опашка при миризма на глиган?Добро куче добро учене,после добра слука.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване