Jump to content

Можем ли да се разхождаме свободно в ловните райони взети на концесия

Share

Recommended Posts

Смисъла е , че ловните райони не са място за веселба . Това не е парк или "Дисниленд". По една много проста причина . Провеждането на ЦЕЛОГОДИШЕН лов. И някой 30-06 може да прекъсне веселбата . Ко е не е ясно ?!

А защо си мислиш че в районите на сдруженията не се провежда целогодишен лов, например ловът на хищници е целогодишен и може да се ловува всеки ден. Но никой от практикуващите този лов не разваля пикници и разходки на туристи.

Edited by pinus

Колеги изместихме темата.

Според мен гората е на всички и всеки има право да е в нея и да изваршва неща,които не са противозаконни.Никой не може да ме убеди,че с правото на стопанисване на лова ми е присадено и това да забранявам на дръгите да влизат в територията ми защото това плашело дивеа или пак било опасно и ме карат да мисля, че е за моята сигурност,Ако се случи инцедент еарбира се ,че концесионера е виновен,като не е усигурил безопасен лов.Не може да се забранява на хората да са в гората тя е на всички.

В тези тези за мен прозира дерибейски мераци за собственост и самоуправство ,които са типични за нашия район БГ

:bira:

У нас действителността на някои места е съвсем друга, не само има оградени участци, с поставени бариери, но дори не пускат собствениците до имотите им в балкана, на места си позволяват да залагат и капани в съседни райони, разбира се това става с мълчаливото съглагие на районните дгс, примери за това има и тук по форумите, дори колеги са качили снимки на капаните.

Забелязвам отново тенденция да се създава брожение срещу "концесионерите". Пикници се правят в парковете а не в ловните стопанства. Що не идете да разпънете софрата в ДДС "Искър" ?
Примера хич не е подходящ. Района на това стопанство е изцяло ограден с доста солидна ограда. И така трябва да бъде.
Знаеш ли какаво си мисля ? Мисля си защо ти и останалите опитвате да мислите вместо мен .

Като не разбираш нещо защо даваш съвети ?

Това не е БИЗНЕС (като търговията с кучета :bira: ).

Всеки от нас си вади хляба с друго. Зайнтересуайте се от какво се издържат ДДС - тата.

Колеги, на "РЕМ" акъл не му давайте :D По добре да му се разреши и сеч(дърводобив)...понеже с лова не излизат сметките и е на загуба :p . Някъде в една стара тема бях писал ,че за да не пречи никой на такива като него - да си закупят земя по-пазарни цени (а не чрез заменки,бонове и др. далавери) да я оградят ,да си купят (ако трябва от чужбина) дивеч и да ловуват на спокойствие ,без външни лица ( бракониери,туристи,е*ачи и прочие) - както е в ДДС- Искър :) .Той понеже по гръб не пада отговори че така щял да накърни правата на някоя дружинка :D ... като че ли в БГ. няма достатъчно пустеещи земи където няма никакъв дивеч.

Като цяло ние сме си виновни че търпим такива субекти да дерибействат,просто такива хора си избираме да управляват държавата -оттам тръгва всичко и няма да се оправи.

Поздрави на обикновените ИСТИНСКИ ловци!!!

Няма приходи ! ;) Това е перфектния бизнес план - Правиш много разходи и нямаш никакви приходи... Справка - всички учебници по икономика ;)

от учебниците писани в прехода.Нали?

Колеги изместихме темата.

Според мен гората е на всички и всеки има право да е в нея и да изваршва неща,които не са противозаконни.Никой не може да ме убеди,че с правото на стопанисване на лова ми е присадено и това да забранявам на дръгите да влизат в територията ми защото това плашело дивеа или пак било опасно и ме карат да мисля, че е за моята сигурност,Ако се случи инцедент еарбира се ,че концесионера е виновен,като не е усигурил безопасен лов.Не може да се забранява на хората да са в гората тя е на всички.

В тези тези за мен прозира дерибейски мераци за собственост и самоуправство ,които са типични за нашия район БГ

Привет.

Предполагах ,че ще се появиш в тази тема и затова само бегло попитах тук дали само дивеча е на ползване,...не че не знам.

Аз също бях тръгнал по този път , по който се блъскат РЕМ и Йордан.Като първо си направих някаква база ,а после търсих участък,.....което не се получи,......та стигнах до там да се пробвам да внасям месо на дивеч,от Германия,че е доста по евтино и с таксите до тук,а и по крехко....

А и като гледах цените На "Метро"направо се навих,но,но ....Тук е БГ,не е Германия.Така подучух,че тук продаващите не могат да си пласират месото на безценица,а кво остава за внос.

Отказах се....дано е било правилно.

Искам да кажа на колегите тук ,че това което пише Иво от Германия и за лова там е абсолютно вярно.Писъл съм преди години във форума за начина на лов там и това искам да кажа и тук ;...На концесионера не му пречат туристите и други посетители на гората и полето.да не е сам на този свят?

Трактора оре ,комбайната си жъне, аз съм на лов.Като не можеш това да осигориш не се захващай.

Но тук е най лесно да нямаш отговорности или поне да се криеш зад това ,че видиш ли колко е опасно......с 30-06.

А това ,че имаш малко дивеч си е друг въпрос,но много съществен,като има мнооого причини това да е така и немеца няма да ги разбере.

Също и че тук неможе да продаваш месото така лесно като в Германия.Няма я тая култура да се консумира масово дивеч.Затова и няма много пазар.Ресторанти за дивеч извън София се броят на пръсти.

Привет.

Предполагах ,че ще се появиш в тази тема и затова само бегло попитах тук дали само дивеча е на ползване,...не че не знам.

Аз също бях тръгнал по този път , по който се блъскат РЕМ и Йордан.Като първо си направих някаква база ,а после търсих участък,.....което не се получи,......та стигнах до там да се пробвам да внасям месо на дивеч,от Германия,че е доста по евтино и с таксите до тук,а и по крехко....

А и като гледах цените На "Метро"направо се навих,но,но ....Тук е БГ,не е Германия.Така подучух,че тук продаващите не могат да си пласират месото на безценица,а кво остава за внос.

Отказах се....дано е било правилно.

Искам да кажа на колегите тук ,че това което пише Иво от Германия и за лова там е абсолютно вярно.Писъл съм преди години във форума за начина на лов там и това искам да кажа и тук ;...На концесионера не му пречат туристите и други посетители на гората и полето.да не е сам на този свят?

Трактора оре ,комбайната си жъне, аз съм на лов.Като не можеш това да осигориш не се захващай.

Но тук е най лесно да нямаш отговорности или поне да се криеш зад това ,че видиш ли колко е опасно......с 30-06.

А това ,че имаш малко дивеч си е друг въпрос,но много съществен,като има мнооого причини това да е така и немеца няма да ги разбере.

Също и че тук неможе да продаваш месото така лесно като в Германия.Няма я тая култура да се консумира масово дивеч.Затова и няма много пазар.Ресторанти за дивеч извън София се броят на пръсти.

Колеги,

Искам да се извиня,ако сам направил някои глупави или неуместни коментари.

Явно съм се откъснал от действителноста в детайли в БГ.

Нямаше да пиша нищо по темата,но не се сдържах като чета как се правят опити да се ограничат нормални граждански права с доводи ,които не мога да приема за действителни и основателни.

Простете,но го намирам за дерибейшина.

Не мога да чета как се опитват (според мен) малко по малко да стават феодали и в земя,която не им принадлежи да налагат свои измислени правила,оправдавайки се с думите "Дал съм толкоз и толкоз пари ,ще дам още толкоз и толкоз" Ами да си си направил сметката предварително преди да взимаш лова под аренда.Кой ти е виновен,айде сега простосмартните,които не могат да ги дадат да го....

иначе 30-06. Това ми прозвуча и малко като заплаха ,дано да е само на мен .

Колеги,

Нямаше да пиша нищо по темата,но не се сдържах като чета как се правят опити да се ограничат нормални граждански права с доводи ,които не мога да приема за действителни и основателни.

Не мога да чета как се опитват (според мен) малко по малко да стават феодали и в земя,която не им принадлежи да налагат свои измислени правила,оправдавайки се с думите "Дал съм толкоз и толкоз пари ,ще дам още толкоз и толкоз" Ами да си си направил сметката предварително преди да взимаш лова под аренда.Кой ти е виновен,айде сега простосмартните,които не могат да ги дадат да го....

Не се извинявай,а е доста добре ,че пишеш тук,като един страничен ,неживеещ и обременен колега от проблемите тук.

Това ,че се жалват колегите ,осмелили се да са първи е нормално,те са първите и като такива ще им е трудно.Със сигорност и в Германия е било така.И там е имало бракониери,фараджуии и сеч на гората преди години ,но са минали този период и сега на нас ни е най лесни да кажем;АБЕ ,какво се сравняваме с тях,друга система ,друго мислене,силна социално и икономически.Защо??????

Защото са забранявали на други да минават през наетите територии и са се ограждали??????

Не е за това,а за това че са успели да си стопанисат териториите,за лов,гората и полето,реките и езерата.........

Както каза колегата Иво,там няма" извън наетите територии" есичко е стопанисана земя.Около всяко село е район нает от ловец или няколко ловци.И там не спира живота защото има концесия,напротив стопанити си гледат земята ,лозари,овощари итн.Непрекъснато се разхождат хора из гората и полята ,там горсите и полски пътиша са асвалтирани или най малко с макадам.И в същото време се ловува ...и токак само.

Така ,че Иво не намирам за нужно да се обиждаш,а по скора разкажи за опита там и твоя личен,до най малки подробности.

На колегите които и м е интересно и гледат в бъдещето,а не за следващия сезон ще им е интересно и ще го оценят.сигорен съм.

Забелязал съм , че на тебе всичко ти е ясно.

Интересно ми е какво е минимална опастност когато става въпрос за огнестрелно нараняване ?

Всеки е курназ докато не му дойде до главата.

Колкото до Колегата от Германия , предлагам да използва изходните данни които съм му дал и да посмята. В присъствието на тези категории които при него липсват ,вместо да дава определения.

Успех !

Какво значи: минимална опасност, куршума да срещне дърво или земята, ако не уцелиш животното. Да не стреляш по животно ако то е на връх над теб. Сигурно тези неща са ти известни! Може да убиеш или да нараниш човек, дори той да е извън пределите на твоето ловно поле на концесия с 30 06.

Колеги, на "РЕМ" акъл не му давайте :p По добре да му се разреши и сеч(дърводобив)...понеже с лова не излизат сметките и е на загуба ;) . Някъде в една стара тема бях писал ,че за да не пречи никой на такива като него - да си закупят земя по-пазарни цени (а не чрез заменки,бонове и др. далавери) да я оградят ,да си купят (ако трябва от чужбина) дивеч и да ловуват на спокойствие ,без външни лица ( бракониери,туристи,е*ачи и прочие) - както е в ДДС- Искър ;) .Той понеже по гръб не пада отговори че така щял да накърни правата на някоя дружинка :D ... като че ли в БГ. няма достатъчно пустеещи земи където няма никакъв дивеч.

Като цяло ние сме си виновни че търпим такива субекти да дерибействат,просто такива хора си избираме да управляват държавата -оттам тръгва всичко и няма да се оправи.

Поздрави на обикновените ИСТИНСКИ ловци!!!

Доста злоба лъха от написаното. Но това не е твой проблем , това е характерна българска черта.

Ако съм искал да извършвам "сеч (дърводобив)" не би било необходимо да се занимавам със стопанисване на дивеча. Това е факт. Има стотици фирми които го правят. Но срещу тях не лаеш.

Къде са тези "пустеещи" земи навярно само ти знаеш. Пустеят заради хора като теб. И пак са част от ловната площ на някоя дружинка.

Благодаря за топлите думи , като "дерибеи и феодали" !

Това получих в замяна на опита да изясня някои детайли.

Остани си със злобата "ИСТИНСКИ" ловецо. Самоопределил се като такъв.

Доста злоба лъха от написаното. Но това не е твой проблем , това е характерна българска черта.

Остани си със злобата "ИСТИНСКИ" ловецо. Самоопределил се като такъв.

Не "злобея" срещу теб и никому за нищо не завиждам-"кавичките" са твой патент.

В предишен пост написа че ДДС-та не печелят от лов - остава дърводобива (като съпътстващо).

Щом в Хасковско си намериха терени да заселят Бизони - значи има и може.

Дали съм ловец или не - това касае само мен.

По темата все пак стана ясна позицията ти ,че концесионираните територии външни лица не бива да припарват.

Не "злобея" срещу теб и никому за нищо не завиждам-"кавичките" са твой патент.

В предишен пост написа че ДДС-та не печелят от лов - остава дърводобива (като съпътстващо).

Щом в Хасковско си намериха терени да заселят Бизони - значи има и може.

Дали съм ловец или не - това касае само мен.

По темата все пак стана ясна позицията ти ,че концесионираните територии външни лица не бива да припарват.

Това разбира се е поредния опит да ми вмениш думи и мисли . Никога не съм твърдял подобно нещо. Казах , че ловните райони не са място за безразборни разходки и пикници по ред причини , които няма да изтъквам. Току виж някой на 2000 км. пак се почуства заплашен.

В стопанисвания от нас район има махала от 12 къщи като част от тях се обитават през уикенда. Безпрепятствено. За твое разочарование. Отделно от това хората от находящото се в подножието село , основно виладжии , също се разхождат. Отново безпрепятствено.Никога не ставало дума за някакви ограничения за разходки. Освен в случая в който свалихме един господин от собственоръчно направеното му чакало с пушка в ръка , по пролетно време... Той изтъкна също правата си , но пое определени ангажименти пред възможността да се срещне с служители на ДГС и МВР.

Пример отпреди няколко дни. В прясно навалял сняг , във въпросната махала проследих стъпките на друг "разхождащ" се господин навътре в планината до ... две от хранилките. Въпросният е ловец и служител на МВР. Най-вероятно ги е посетил с научна цел , за дисертацията която пише...

Колкото до ДДС-тата това е така.

Предполагам , че под "Хасковско" имаш предвид село Орлов дол. Там целта далеч не е лов. Но съм далеч от мисълта да говоря за нуждите на хранително-вкусовата промишленост.

Когато даваш определения публично , във форум, за вас "истинските" и за нас останалите , не касае само теб "ловецо".

Желая ти успех !

• 2 weeks later...
Знаеш ли какаво си мисля ? Мисля си защо ти и останалите опитвате да мислите вместо мен .

Като не разбираш нещо защо даваш съвети и се опитваш да се подиграваш с нас ?

Това не е БИЗНЕС (като търговията с кучета :rolleyes: ).

Всеки от нас си вади хляба с друго. Зайнтересуайте се от какво се издържат ДДС - тата.

Трудно може да ме разберете докато разсъждавате "На мен каква ми е далаверата ?!"

Не се хвърляй ако не можеш да претвориш думите в дела.

Аз лично , като не разбирам нещо , не съм го изпитал , видял или бил там , слушам хората с опит и търся литература. Съветвам те да направиш същото. Големи приказки може да говори всеки.

Желая ти успех.

Човека от Германия ТИ го каза от ясно, по ясно. Ама не ти изнася. Свикналисте на бързо лапане. За 20 години опскахте държавата като сккалци и все някой ви крив.

Колеги,

Няма защо колега. Ти си здавомислещ човек. Сигурно си напуснал Родината заради такива дето все искат да ни правят на маймуни. Това за дерибейщината е точнотака. Променяме се, но много бавно. Но щом пишем тия неща и по тоя начин в тоя форум значи почва да има наченки на гражданко общество. Не сме онова стадо което им се ще на влст/пари имащите при всички режими и преди и сега.

Защо българина мрази богатите? Защото знае как са станали богати. Няма аристокрация като на запад. Още от освобождението бай Царвул кйто е по-нахакан, разбирай по-безкруполен .... сега е бизнесмен.

Няма защо колега. Ти си здавомислещ човек. Сигурно си напуснал Родината заради такива дето все искат да ни правят на маймуни. Това за дерибейщината е точнотака. Променяме се, но много бавно. Но щом пишем тия неща и по тоя начин в тоя форум значи почва да има наченки на гражданко общество. Не сме онова стадо което им се ще на влст/пари имащите при всички режими и преди и сега.

Защо българина мрази богатите? Защото знае как са станали богати. Няма аристокрация като на запад. Още от освобождението бай Царвул кйто е по-нахакан, разбирай по-безкруполен .... сега е бизнесмен.

Мисля,че хората не са лоши,просто в желанието си за успешен бизнес малко се самозабравят и не домислят нещата.

Човека от Германия ТИ го каза от ясно, по ясно. Ама не ти изнася. Свикналисте на бързо лапане. За 20 години опскахте държавата като сккалци и все някой ви крив.

Кефи ме граматически правилния ти коментар ! :rolleyes:

Съветвам те да не даваш оценки под влиянието на алкохола. Особено за хора които не познаваш. Малко трудно разчетох това ТВОЕ среднощно творение , разгадах го смислово.

Държавата я "опскаха" такива критикари като теб , които си мислят , че всичко им се полага по право.

Когато ТИ господин Отворко си бръкнеш в джобчето за да направиш нещо за българската природа , ще ми говориш. До тогава си стой в бърлогата и съскай от там.

Като знаеш много иди и вземи район и почвай да "лапаш".

Жал ми е за хора като теб. Хора които виждат света през "Биг брадър" и турски сериали.

Edited by РЕМ

Мисля,че хората не са лоши,просто в желанието си за успешен бизнес малко се самозабравят и не домислят нещата.

Казах го , казвам го и сега. Като си наясно , ела в България и прави бизнес. Какъвто искаш. Тогава ще стане ясно кой се самозабравя.

Кефи ме граматически правилния ти коментар ! :db:

Съветвам те да не даваш оценки под влиянието на алкохола. Особено за хора които не познаваш. Малко трудно разчетох това ТВОЕ среднощно творение , разгадах го смислово.

Държавата я "опскаха" такива критикари като теб , които си мислят , че всичко им се полага по право.

Когато ТИ господин Отворко си бръкнеш в джобчето за да направиш нещо за българската природа , ще ми говориш. До тогава си стой в бърлогата и съскай от там.

Като знаеш много иди и вземи район и почвай да "лапаш".

Жал ми е за хора като теб. Хора които виждат света през "Биг брадър" и турски сериали.

[/quote

Ако се позачетеш малко по-внимателно в темата ще видиш кой се прави на отворко. Айде ние тук сме ...... човека от Германия тактично няколко пъти ти посочва очевидното, но не можеш или не щеш да го видиш. За сериалите и Биг брадър си много далече от истината. Между впрочем за какво да ги гледаме вие ни ги играете по форумите и на живо всеки ден. За алкохола си хептен в грешка в момента съм на повикване и няма да си прецакам за едно питие работата.

Загрижил се за природата!!!!! Ай де не тия. Хората му викат бизнес. Няма лощо, но "Свободата Санчо...!" Ох ,забравих! Това не е бизнес, нама кинти. Да не мислиш, че това за Санчо е от рекламата за саламите по телевизията. Някакъв Сервантес, нещо за свободата писал. Ама и то не е бизнес. И след нас ще има хора. Днес си горе утре може долу. Децата ти ако ги подгони накой когато идат на море от плажа защото подкупни държавници са му разрешили да дигне хотел до пясъка и той си мисли, че плажа и морето пред хотела са негови!?!

Извинявам се на съфорумците за правописа, но бях доста изморен и се запалих от темата.

P.S. Повече няма да ти отговарям каквато и помия да излееш.

Казах го , казвам го и сега. Като си наясно , ела в България и прави бизнес. Какъвто искаш. Тогава ще стане ясно кой се самозабравя.

Ама ти наистина си убеден,че имаш правото да ограничаваш свободния достъп в района,където стопанисваш САМО лова???

Затова никой не идва в България да прави бизнес,защото има такива като теб,които си присвояват права и не зачитат законите,писаните и човешките.

Аз не съм бизнесмен,не се тупам в гърдите колко плащам,казвам си и колко взимам,НО в тази правова държава Германия зачитам законите.Стъпил съм здраво на земята,не витая из облаците.

Ако ти кажа какво работя,с какво си вадя хляба,сигурно ще ми се смееш. ОПЕРЕН ПЕВЕЦ съм.

Лова за мене е хоби и мисля,че съм го направил печелившо хоби.

Искам да ти кажа,че тонът ти е заядлив и малко брутален,ако съм казал нещо тук то е било с мисълта да помогна и дам съвет.

Не се палете излишно.Няма смисъл от това.И нека да не се коментираме кой какъв е икак,какво кога?????След като не се познаваме.

Сигорен съм ,че РЕМ не е от ТИЯ за които е най лесно да се оправдаваме за собствените си неволи.....Ако той не е успял и се е хвърлил да прави нещо то с тия приказки не му помагаме .......еми ,поне да не му пречим........

А за това което пише Иво ,гарантирам ,че е 100% вярно и бнека го четем и той да пише и разказва по-често.Не е казано ,че тук ще го приложим,но има какво да се научи......Там имат лов,итересен лов и се вижда как е устроен тогава като го посетиш......да се радваме ,че поне има някой който ни доближава до него.

Не мога да отговоря на всички "компетентни" , според които България требе да е разграден двор и всеки да си прави каквото иска.

Спрямо Вас Колега :

1. Като е тънка цената защо не си взехте 2-3 да си ги стопанисвате ?!

2. Вие ,така добре запознат с процентите, тия вноски с лични средства ли ги правите или събирате от някъде ? Така де , "с чужда пита..." . Щото като си бръкнете в джобчето е по-друго.

3.Кое Ви кара да мислите , че въпросният ползвател не плаща споменатите от Вас проценти , такси , заплати и др. плюс тези 10 000лв. годишна вноска. А тя може да е и 30 000 лв.

4.Като дружествата толкова стопанисват , защо в последните 15 години дивеча драстично намаля ?

5.Аз говоря за стопанисване на дивеч , Вие не знам за какво говорите. Говоря , че 85% от стопанисващите инвестират СОБСТВЕНИ средства в българската природа , като нищо не спира дивеча да се разселва. Да дойде във Вашето дружество.

6.По стар български обичай требе да залеем с ла.на всичко което не познаваме.

7.Има една стара истина. Когато си на ЖП прелез , огледай се , ослушай се , ако не идва влак премини. Не е необходимо да ми обяснявате правилата , тъй като и аз съм един от омразните "концесионери". Можете да се развихрите ! :D

Успех !

много популистично изказване, ама в повечето случаи не отговаря на истината.

1. съгласен съм, че ако си вложил пари имаш права и те трябва да се спазват, но само ако си коректен арендатор и спазваш самият ти всички закони. Ако това е така, то аз има право да се разхождам в арендованата от тебе територия, но нямам право да бракониерствам. Ако го правя то да си понеса наказанието

2. не съм съгласен с това, че този който е платил е онбашията на района

3. това за разселването на дивеча от тези територии в другите е алабала.....по-скоро концесионерите крадат дивеча от останалите територии и го пускат в стопанисваните от тях. ....примери много. Аз познавам лично пет такива едри концесионери, които не са нищо повече от едни безкруполни използвачи на ресурса на стопанствата

4. Повечето концесионери ловуват целогодишно без да спазват никакви закони и норми и то на групов лов убивайки десетки животни на веднъж. Как се наваксква този разход на дивеч в кратки периоди. Само с естествен прираст не става. Как става това ...ами първо ограждат техните територии за де не бяга дивеча от там, после слагат капани в останилете територии и пускат хванатия дивеч в собствените си терени. Чист капитализъм. Същите плащат на корумпирани горски служители, които трябва да ги контролилат. Просто налагат ограничения на другите, не заради пополисткото изказване от рода на "Развъждане и разселване на дивеча" а просто защото ги боли, че крадат от тях и искат да има повече за тях а не за другите.

5. Има и коректни арендатори разбира се, но за съжаление те са много малко

1. съгласен съм, че ако си вложил пари имаш права и те трябва да се спазват, но само ако си коректен арендатор и спазваш самият ти всички закони. Ако това е така, то аз има право да се разхождам в арендованата от тебе територия, но нямам право да бракониерствам. Ако го правя то да си понеса наказанието

3. това за разселването на дивеча от тези територии в другите е алабала.....по-скоро концесионерите крадат дивеча от останалите територии и го пускат в стопанисваните от тях. ....примери много. Аз познавам лично пет такива едри концесионери, които не са нищо повече от едни безкруполни използвачи на ресурса на стопанствата

4. Повечето концесионери ловуват целогодишно без да спазват никакви закони и норми и то на групов лов убивайки десетки животни на веднъж. Как се наваксква този разход на дивеч в кратки периоди. Само с естествен прираст не става. Как става това ...ами първо ограждат техните територии за де не бяга дивеча от там, после слагат капани в останилете територии и пускат хванатия дивеч в собствените си терени. Чист капитализъм. Същите плащат на корумпирани горски служители, които трябва да ги контролилат. Просто налагат ограничения на другите, не заради пополисткото изказване от рода на "Развъждане и разселване на дивеча" а просто защото ги боли, че крадат от тях и искат да има повече за тях а не за другите.

Това е голата истина! Заради лакомията ще се съсипят дивеча. После същите "специалисти" обвиняват ловните дружини в какво ли не.

Не се палете излишно.Няма смисъл от това.И нека да не се коментираме кой какъв е икак,какво кога?????След като не се познаваме.

Сигорен съм ,че РЕМ не е от ТИЯ за които е най лесно да се оправдаваме за собствените си неволи.....Ако той не е успял и се е хвърлил да прави нещо то с тия приказки не му помагаме .......еми ,поне да не му пречим........

А за това което пише Иво ,гарантирам ,че е 100% вярно и бнека го четем и той да пише и разказва по-често.Не е казано ,че тук ще го приложим,но има какво да се научи......Там имат лов,итересен лов и се вижда как е устроен тогава като го посетиш......да се радваме ,че поне има някой който ни доближава до него.

Благодаря ти за трезвата оценка , неповлияна от неспирния вой. Стара българска черта е все някой да ни е виновен и да забравим собственото си отражение. Всички кряскаме срещу корупцията , която НИЕ сами създаваме , като не играем по правилата.

Лова в Германия , Австрия , Франция го има защото се спазват правила.

Чух за себе си какво ли не :angry: Дори , че съм ограбил даржавата,дерибействам и "лапам"... Всеки може да погледне в профила ми. На 35 години съм. През 1989г. бях на 15. Точно възраст за лапане ! И после ми говорят за "брутален" тон ! И това ако не наглост.

Ама карай да върви.

Успех !

Изказването ти е напълно в тон с ника ти.

1.Както много добре знаеш , наказанията за бракониерство не са правило а изключение.

2.Има закон , прочети го . За него аз и ти сме само субекти.

3.Ползвателите нямат право да заграждат районите( виж т. 2 ). Вероятно пускат нещо, някъде в дълбините на фантастиката. Съмнявам се да познаваш и един "едър" концесионер. Ако все пак си прав , обади се на "зелен" телефон в ИАГ и да си получат заслуженото.

4.Това за груповия лов също много ме съмнява. Десетките животни отдавна ги опоскахте. Видно , принципите на дивечовъдството са ти ясни . Вероятно в твое лице дивечовъдната наука е загубила корифей , щото чини ми се полето ти на реализация е друго. Виж т.2 и т.3. Виждам че тази дума -попУлизъм ти харесва , но това е правилното и изписване. Произлиза от латински.

5.Благодаря ти за топлите думи !

Желая ти успех !

Благодаря ти за трезвата оценка , неповлияна от неспирния вой. Стара българска черта е все някой да ни е виновен и да забравим собственото си отражение. Всички кряскаме срещу корупцията , която НИЕ сами създаваме , като не играем по правилата.

Лова в Германия , Австрия , Франция го има защото се спазват правила.

Чух за себе си какво ли не :angry: Дори , че съм ограбил даржавата,дерибействам и "лапам"... Всеки може да погледне в профила ми. На 35 години съм. През 1989г. бях на 15. Точно възраст за лапане ! И после ми говорят за "брутален" тон ! И това ако не наглост.

Ама карай да върви.

Успех !

Зравей,

виждам,че в края на поста си визираш моят последен.

Искам само да уточня,че от 22 години не живея в БГ.Не ловувам редовно там и не би трябвало да се ядосвам на нещата случващи се в ловните райони,и сигурно наистина е така,но не мога да приема когато казваш,че не трябва да се влиза в тях,и е опасно,и е вредно за спокойствието на дивеча.

Наистина не е лесно да се нагърби човек да прави това,което правиш ти в момента,и финансово и организационно,и е хубаво,че има хора,които се захващат,но все пак живеем в правова държава.

Законите са написани и трябва да са за всички.

Единственото,за което аз те обвинявам,е твоята убеденост в правото ти като арендатор да ограничаваш свободния достъп в района.Всичко останало е твое решение за начина и метода на водене на този не лек бизнес.

Желая ти искренно успех.

Изказването ти е напълно в тон с ника ти.

1.Както много добре знаеш , наказанията за бракониерство не са правило а изключение.

2.Има закон , прочети го . За него аз и ти сме само субекти.

3.Ползвателите нямат право да заграждат районите( виж т. 2 ). Вероятно пускат нещо, някъде в дълбините на фантастиката. Съмнявам се да познаваш и един "едър" концесионер. Ако все пак си прав , обади се на "зелен" телефон в ИАГ и да си получат заслуженото.

4.Това за груповия лов също много ме съмнява. Десетките животни отдавна ги опоскахте. Видно , принципите на дивечовъдството са ти ясни . Вероятно в твое лице дивечовъдната наука е загубила корифей , щото чини ми се полето ти на реализация е друго. Виж т.2 и т.3. Виждам че тази дума -попУлизъм ти харесва , но това е правилното и изписване. Произлиза от латински.

5.Благодаря ти за топлите думи !

Желая ти успех !

това че наказанията за бракониерство не са правило а изключения съм съгласен, но по този начин ти известваш акцента от темата. Да, да бракониерстваш е престъпление, но нима това което вършат концесионерите не е бракониерство облечено в законова форма. Аз не съм против концесионерството, дори съм за него. Ако тази дейност се извършва както трябва, то редовият ловец ще има полза. В по-горният си коментар просто исках да кажа, че към момента наетите площи само се експлоатират и не развъждат дивеча.

относно това дали познавам концесионери, познавам и то много и всички които познавам ловуват целогодишно, хващат дивеч от други теротории и го пускат в своите, плащат на горските за да не им правят проблеми и т.н.

Те гледат на това като на бизнес....отстрел на едно трофейно прасе е около 2000-3000 евро...някои хора просто са добри безнесмени и си правят сметка, че ако пратят лова за дадена теротирия на цената на 2-3 трофейни прасета, ще могат после да ловуват целогодишно и да отстрелят 10-20 прасета - аритметика. Това са думите на един от едрите концесионери които познавам. Същият заяви, че мисълта го е озарила, след един лов в ловно стопанство "Елен", когато за един уикенд, е платил около 20 000 лв., Сега този човек за малко по-голяма сума плаща годишният отстрел в район, където ловува целогодишно, когато си иска и колкото си иска. Плаща на горскиите които го придружават по още една заплата и те са доволни, дори не обикалят другите площи а охраняват основно наетата от него. Наел е едно лице, което строи в други местности ловни капани, хваща прасета и ги пуска на негова територия....така че не ми казвай какно знам и какво не.....в момента друг "концесионер" от южна България, хваща прасета в Северна и си ги транпортира до свои стопанства. В момента има около 16 хванати прасета в капан близо до едно Търновско село. Предстои да ги трансопртират и продадат до региони в южна България....стигат ти толкова примери нали.....

а за загражданията, заграждат.... някъде частично, другаде само определени по-малки територии, ама заграждат......само тези дето нямат достатъчно пари не заграждат.....

ако ти си от коректните концесионери - извинявай, но в поста си аз посочих, че има такива но за съжаление те са малко

примери знам много но няма смисъл да ги коментирам...а това за зеления телефон е алабала....

и не приемай нещата лично. Никой не критикува точно теб като концесионер. Тук нещата се коментират по принцип. За съжаление държавата ни има много по-сериозни проблеми и този който коментираме в момента е резултат от тях.

а за попУлистки - благодаря. Знам и други думички които произлизат от латински, просто съм бързал.....

Edited by alabala