Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

ДРАТХААР - машината за лов

Recommended Posts

Както е казано, с нищо не блести ,но за всичко става.

• Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Марта от Вахани с отработената от днес лисица:

Добра слука тази седмица !

Posted Images

прав си ама за някои работи.....все едно да караш трабант :wink:

върши ти работа ама не е кола :D:unsure::D

майтапа настрана-за БГ са най-комплексните ку4ета :!: самият аз имам два :!:

:D:unsure::D

Като не щеш Трабант си вземи

Мерцедеса на полето --- пойнтер

ядрената подводница ---лабрадор

вседехода --- гонче

при дратхаара си знаеш,че имаш дето казват в рекламата 3 в 1 неочаквано добра комбинация,абе с две думи немска работа. :D:D

аз лично предпочитам Бретон шпаньол в някой случаи е по добър пък и жената си го харесва веднъж донесох драатхар в апартамента и за малко да ми изгонят да спя с него пред черджето и все пак лошо куче няма ими зле обучено куче

• 2 weeks later...

Аз също имам 2 дратхаара и с баща ми гледаме и ловуваме с тази порода от 92 година насам. Перфектни кучета! Е имаме и 2-3 гончета :-) но дратхарите са ни любимите...

дратхара и курцхара,/ с какъвто мога да се похваля/ са най-добрите кучета за нашите условия. имам и щпаньол, които е много добър ловец, но след лов е невъзможно да се изчисти козината му от разни драчки, а и зимата като влезе във водата и се напои козината... аз съм се събличал за да го увивам да не замръзне, а при дратхарите и курцхарите това го няма. твърда, средно къса козина, лесно се чисти и ако се намокри се забърсва с кърпа

А сега добре дошъл Анди.Този Браун от Твоята кучка ли е?

Утре отивам да правя сватба /дратхаарска/,ако има достатъчно светлина да станат снимките ще ги пусна тук.

Да приятелю.От моята и от Херо!За съжаление не мога да кача сега родословието,защото познаваш Христозов!В близките няколко месеца може и да го получа,щото го чакам от половин година!

чакане му е майката,аз чакам две години

• 2 weeks later...

Няма повече,на четвъртия път явно вече беше преминало,защото мъжкара не искаше повече да я кача,пък може и да му е омръзнала :D:D:D ,все една и съща -.......... :D:D:D .

Снимки няма,защото все по тъмно се налагаше да ходим на сватба,пък апаратчето ми няма светкавица.

Ами аз нищо не разбрах от последните постове? :shock: Каква е тая сватба,за дратхари ли става въпрос или за Бараци?Пишете си трима души тука за някаква сватба?

Аз очаквах коментар в стил"Колко са тъмни очите на моя Браун",а то явно Вие нещо си пишете задкулисно!

АНДИ забелязвам че твоят Браун както и на Желю дратхарката(виждал съм неина снимка в един друг форум) имат дълъг косъм а има и такива дратхаари с по къс, бихте ли ми обяснили на какво се дължи това?Съществува ли такова подвидово различие и при другите ловни породи и дали има разлика в работните качества на отделните линии?

Поздрави!

plk, зависи за какво говорим!Има дратхари,има и кучета които се водят дратхари!Тези които са дратхари има 12 оценки само за косъма!!!Но за това един модератор може да ти отговори по-подробно,казва се 070!Аз изчезвам,че е голяма скука,никъде не се виждат рога!

Мисля, че дратхара е идеален за лов на всичко.

Един приател има и ловува на всичко. Ходи ли сме на пъдпъдък, яребица, бекас, зайци, патки, прасе и др. четирикраки. Просто е супер.

Желю надявам се че с това уточнение не си спестяваш постването на расовия стандарт на породата :D .И друго искам да те помоля,някои ден ако си по свободен пусни изпита за вродени качества.

Благодаря!!!

Поздрави!

п.с.В един друг форум попитах дали изпита за вродени качества се провежда от Републикански клуб 'ГЕРМАНСКИ ДРАТХААР' и дали резултатите се вземат под внимание при развудната деиност в клуба,ако знаеш отговора мойе да го споделиш с нас тук!!!

:lol::D

• 3 weeks later...
a kak мирише!

Че то всяко куче си мирише :DИскам да кажа че и моят брак като се намокри и го вкарам в колата си понамирисва. :D:D