Jump to content
ФОРУМ
  • Наслука!
  • Ловен Сезон 2020

Лов на Хищници с момчетата от НаЛов и ХобиТВ

Recommended Posts

Понеже няма кой да ви бие в тази дисциплина.. има ли навити за нещо съвместно с ХобиТВ... Да заведете г-ца Марева на един лов на хищници, да пообясните туй онуй ?

Предложение ? Естествено ще трябва да го съгласуваме и с Весела Мерева... просто ми се върти за момента в главата.

Понеже няма кой да ви бие в тази дисциплина.. има ли навити за нещо съвместно с ХобиТВ... Да заведете г-ца Марева на един лов на хищници, да пообясните туй онуй ?

Предложение ? Естествено ще трябва да го съгласуваме и с Весела Мерева... просто ми се върти за момента в главата.

Ами хубава идея, може да се получи нещо много интересно и полезно за бъдещите ловци на хищник. Аз съм 100% "ЗА" само, че аз не съм от професионалистите на този лов, за това би ми било полезно, ако има такова сътрудничество. Поздрави за идеята, дано да се осъществи...Аз участвам макар и все още неопитен в тази сфера на лова.

Терена е осигурен, бележките също :D

Терена е перфектен за целта...бившия птицекомбинат в Славяново.В момента работят няколко цеха и доста често изхвърлят захранка за чакалите.Там си е едно постоянно стървилище...така да се каже :good:

Хижата на дружинката също е хубава, ловците са добронамерени и гостоприемни :D

Има само една подробност, ако Весела реши да направи предаване, то тябва да е до края на април.На събрание на дружинката е решено след месец април да се преустанови ловът на хищници и да се осигури спокойствие на дивеча.

Ако решите до се прави организация. ще бъдат поканени и някои от момчетата от сбирката на "хищниците" за да споделят пред камерата и своите успехи.

След това, можем да направим едно барбекю на хижата и да се повеселим :p

П.П.Върбан (vve) ще сподели повече подробности малко по-късно.

Можем да се повеселимТоваго умеем най-добре! :p Ма има едни въпроси дето много ма тормозат ;) ,той Росен ги знае! :D Аз не съм фотогеничен затва стоя се зад кадър!

Edited by vve
Терена е осигурен, бележките също :p

Терена е перфектен за целта...бившия птицекомбинат в Славяново.В момента работят няколко цеха и доста често изхвърлят захранка за чакалите.Там си е едно постоянно стървилище...така да се каже :D

Хижата на дружинката също е хубава, ловците са добронамерени и гостоприемни ;)

Има само една подробност, ако Весела реши да направи предаване, то тябва да е до края на април.На събрание на дружинката е решено след месец април да се преустанови ловът на хищници и да се осигури спокойствие на дивеча.

Ако решите до се прави организация. ще бъдат поканени и някои от момчетата от сбирката на "хищниците" за да споделят пред камерата и своите успехи.

След това, можем да направим едно барбекю на хижата и да се повеселим :D

П.П.Върбан (vve) ще сподели повече подробности малко по-късно.

Росене, поканете всички от сбирката или изявени хищнико-мани.. който има желание да дойде.. че да няма сърдити.. Нански ще е първа писта, той и лисици от Троян ще си донесе :D

Росене, поканете всички от сбирката или изявени хищнико-мани.. който има желание да дойде.. че да няма сърдити.. Нански ще е първа писта, той и лисици от Троян ще си донесе :D

Поканени са естествено, добре дошли са всички, ако искат и други могат да се включат ;)

Времето се позатопли и става за барбекю на открито, ако пък не уцелим на време, ресторант "Двете сърнета" е на наше разположение.

Върбан се притеснява, че чакалите и лисиците излизат към 19.30 ч.. когато вече се стъмва.Не е сигурен, дали ''Хоби ТВ'' имат камера за нощни снимки :D Ще измислим нещо, нали ще дебнем хищници, няма да нарушим много закона... :D

Мога да съдействам на Весинцето за едно интервю с ловец от района, който всяка година отстрелва над 100 бр. чакали :D Това е документирано надлежно с протоколи в горското за изплатени средства.Човека си ги вписва в даначната декларация, защото го проверяват от НАП за нетрудови доходи... :D

Ти говори с Весито, ако решите нещо по-конкретно ще се чуем по телефона и ще се разберем.

Тук в тази тема, могат да вземат отношение и другите "хищници" :p

И аз съм навит ! Даже може да донеса и някой друг "удървен" чакал ако си нямат хората...за да не се излагаме пред камерите, че не можем да ги мерим ! ;)

Да не мислиш. че се майтапя :p

post-3218-1269443007_thumb.jpg

post-3218-1269443012_thumb.jpg

Момчетата, които пишат в Налов относно хищници са може би най-добрите в БГ... Ще стане супер филм, репортаж и сбирка..... Последния изтрел според мен не е важен... по важна е подготовката, място на варда, стървилище, разкази, екипировка и накрая просто може да завършите с едно щрак.... без да има изтрел. ;)

Очаквам Весела Марева във форума, за да изкаже и тя мнение

p.s. Да се стягат дупкарите - за лов на хищници с кучета бърлогари (егаси думата), лайкаджиите.... Интересни работи сме подготвили.

p.s.1 Април ако всичко е наред очаквайте е един репортаж за един виден съфорумец с неговата видна машина .

Браво момчета супер идея ;) !

Аз съм на линия :D мога да се пусна и в двете дисциплини ако разрешите! Около птицекомбито и в "двете сърнета" :D:D ! Гледам луната взе да се "завирява" та действайте!

Енев да не се притеснява, че излизат по тъмно, ще ги снимаме на светло :D , а камерите на Хоби ТВ имат микрофони предполагам да се чуе какво си шушукаме :D

Брейййй, тъкмо си мислех, кога ще дойде догодина да се видим и то дошло :D

:p

Edited by Nanski

Само пояснете малко, по какъв начин мислите да се провежда ловът - гонка, варда, издебване ? Защото аз следя постоянно Хоби ТВ и съм гледал доста филмчета на г-ца Марева за лов на хищници, но той се провеждаше чрез гонка, а сега сезонът е такъв, че... ;)

Само пояснете малко, по какъв начин мислите да се провежда ловът - гонка, варда, издебване ? Защото аз следя постоянно Хоби ТВ и съм гледал доста филмчета на г-ца Марева за лов на хищници, но той се провеждаше чрез гонка, а сега сезонът е такъв, че... ;)

Отявлените специалист са - НА ВАРДА :p Има много какво да разжат мисля .

Отявлените специалист са - НА ВАРДА :D Има много какво да разжат мисля .

Благодаря за отговора ! :p

Еми ще вардим, какво да се прави... ;) къде в полето, къде на масата... и на двата фронта сме професионалисти ! :D

Само пояснете малко, по какъв начин мислите да се провежда ловът - гонка, варда, издебване ? Защото аз следя постоянно Хоби ТВ и съм гледал доста филмчета на г-ца Марева за лов на хищници, но той се провеждаше чрез гонка, а сега сезонът е такъв, че... :p

Ловът ще бъде само на варда, няма как по друг начин по това време.Няколко човека на няколко стървилища и готово, после снимки и лакърдии :D

Сетих се, че втората половина на април ще се проведе за първи път в Плевен, ловно експо изложение.То ще бъде организирано от плевенското ловно рибарско сдружение.Ще има изложбени площи с оръжие, аксесоари, принадлежности.Ще бъдат показани доста ловни трофеи.

Предвижда се да има турнир по ловна стрелба на най-модерното стрелбище в България за целта :D

Също така се предвижда и изпитание за работни качества на ловни кучета на полигона на стрелбището.

Това го споделям, като идея във връзка с организацията по-горе ;)

Да не мислиш. че се майтапя :p

А-а на половината кожи много големи дупки,Роска.Този доказан трапер да не ги отстрелва случаино с 223 рем ;)

Ловът ще бъде само на варда, няма как по друг начин по това време.Няколко човека на няколко стървилища и готово, после снимки и лакърдии :p

Сетих се, че втората половина на април ще се проведе за първи път в Плевен, ловно експо изложение.То ще бъде организирано от плевенското ловно рибарско сдружение.Ще има изложбени площи с оръжие, аксесоари, принадлежности.Ще бъдат показани доста ловни трофеи.

Предвижда се да има турнир по ловна стрелба на най-модерното стрелбище в България за целта :D

Също така се предвижда и изпитание за работни качества на ловни кучета на полигона на стрелбището.

Това го споделям, като идея във връзка с организацията по-горе ;)

Да помолим, като се уточнят нещата по изложението да дадеш подробности . :D

Да помолим, като се уточнят нещата по изложението да дадеш подробности . :p

Само да уточнят програмата и ще дам пълна информация ;)

От тия филми за лов на хишници и Хоби тв ,и Иво Георгиев направиха свят пари,а се оказаха некоректни относно условието което се съгласиха да изпълнят от своя страна.Тоест ,аз ги водя на естествен лов на лисица и си потрошвам кучетата без да им искам една стотинка за заснетото ,а те ми дават всичко точно както са го заснели за личната ми колекция от видео материал ,такава беше уговорката(защото кучето на филма Оскар вече не е между живите) .Но се оказа ,че ще направят доста пари от цялата работа ,а аз ще си остана със редактирания вариан за който даже и си платих 10 лв. За едно говорихме а друго стана!!!???Другия път пак може да се снимат ,ама ще си плащат щом не са коректни.

От тия филми за лов на хишници и Хоби тв ,и Иво Георгиев направиха свят пари,а се оказаха некоректни относно условието което се съгласиха да изпълнят от своя страна.Тоест ,аз ги водя на естествен лов на лисица и си потрошвам кучетата без да им искам една стотинка за заснетото ,а те ми дават всичко точно както са го заснели за личната ми колекция от видео материал ,такава беше уговорката(защото кучето на филма Оскар вече не е между живите) .Но се оказа ,че ще направят доста пари от цялата работа ,а аз ще си остана със редактирания вариан за който даже и си платих 10 лв. За едно говорихме а друго стана!!!???Другия път пак може да се снимат ,ама ще си плащат щом не са коректни.

Ако ме беше попитал щях да ти кажа предварително че така ще стане! ;)

Сега по темата...Идеята е хубава, само че за тази година ми се струва доста закъсняла!Повечето от Вас знаят че лова по дупките ми е силата, но дойде ли края на февруари спирам!Трябва да има ловна етика дори и към хищниците!Не виждал нищо красиво в това да убиеш лисица която е провиснала от кърмене...Виж, за догодина през ловния сезон-да!На дупки през януари или февруари-супер!Но сега...Мое мнение!

Ако ме беше попитал щях да ти кажа предварително че така ще стане! :D

Сега по темата...Идеята е хубава, само че за тази година ми се струва доста закъсняла!Повечето от Вас знаят че лова по дупките ми е силата, но дойде ли края на февруари спирам!Трябва да има ловна етика дори и към хищниците!Не виждал нищо красиво в това да убиеш лисица която е провиснала от кърмене...Виж, за догодина през ловния сезон-да!На дупки през януари или февруари-супер!Но сега...Мое мнение!

Браво от мен!

Точно така трябва да разсъждава всеки ловец...! :(

Колеги, без да влизам в спор с това кога е най-удачно да се ловува - да ви кажа, че организацията на такова нещо отнема време.. доста време. 2-3 месеца . Дотогава малките няма да са толкова малки и ще излизат от дупките :(

Не слагай Хоби ТВ и Иво Георгиев под един знаменател. Кой от Хоби-то ти е поискал пари за ДВД???

Хмм Славяново .... близко ми е и то не толкова за лов колкото и да се запозная със съфорумците от окръга,а и не от него. Идеята е супер,но организацията е цялата философия.... Ако това нещо се осъществи ще е добро. Г-н администратор дай малко повече инфо за сбитието в Плевен струвами се,че и то ще си заслужава разходката. Поздрави