Jump to content

флоберка или въздухарката е по точна до 50 метра

Recommended Posts

Не Ангард.Не е Чернобил.През 86 имаше национална кампания ,за унищожаване на мишките.Вцялата страна, бяха мобилизирани хора с кофи с отрова, и лъжици да поставят отрова в дупките.Никой обаче, не помисли че отровата, която беше всъщност третирана пшеница, се яде и от лалугерите ,зайците ,фазаните и всичко други летящи и ходещи животни.Тогава в полето видях мъртвило.Фазана кълвал жито и умрял на метри от дупката,намерила го лисица,яла от него и умряла съвсем наблизо.Беше пълно с умрели животни.Сега продават нова отрова която действа само на мишките.Председателя на нашата кооперация е ловец.Той и сега поставя отрова за мишки, но първо я тества в собствения си двор, на кокошките.

Абсолютно точни са спомените ти, но годината на тази кампания бе 87г. Поне в нашия край беше 87г.

Пораженията от тази "инициатива" си ги спомням- измрели врани, птици и друг дивеч по нивите. Пътуваме с автобуса, и гледаме само мъртви птици. А лалугерите ни изчезнаха още предната година.

Edited by angard

Точно за това си спомням предаване по телевизията как едни чичковци и лелки ходеха по ливадите и сипеха отровата.След няколко дни катастрофата беше готова защото даваха как изнсят от гората умрял дивеч с ремаркетата на тракторите.И тогава никой не понесе отговорност. :awesome:

Прави сте за отровата , там някъде 87 г. - 88 г. маса дивеч измря . От тогава се изгуби и заека и кеклика а за дребните гризачи да не говорим . Специално за лалугерите популацията им се запази по разни военни и транспортни полигони (баща ми беше офицер по това време , а дядо ми пазеше транспортен полигон край Стара Загора ) и от там постепенно се разселиха из останалите ливади , но не е каквото беше .

Относно отговорността , че то в тази наша територия някой , някога да е носил отговорност ?

Тука колкото повече се осираш , толкоз повече се издигаш . :drinks:

Edited by shtirlic

Всеки претижател на 22лр знае че точноста на истрела и групата зависи от избора на боеприпас предполагам че състезателите с флоберките не са си подбрали патрона и за това с въздухарката ги е била с подбран патрон въздушната няма никакъв шанс дори и на 20 метра на флоберката влизат дупка в дупка

Аааахахахахаха ти за Аншуц чувал ли си бе пич?Не на 20 на 50 метра дръгливата флоберка няма шанс.На 50 метра с тая пушка има една дупка с диаметър 5мм.Някой беше писал за цевите на флоберките, че били по-нагъсто :D .Има въздухарки с такива цеви дето не ги е сънувал.

Забелязвам в този форум една тенденция за ненавист и сипене на обиди към хората с въздушни пушки.Много мрънкачи има тук ама не виждат колегите си дето не спират денонощно и целогодишно да ходят на лов.И освен това познавам ловци дето стрелят по всичко, което мърда няма значение какво е.Застрелял кълвач защото го дразнел.Цял час му тропал на главата!Такива хора ходят не за да се любуват на природата или от любов към спорта(лова), а за да убият нещо каквото и да е то пък плюват по любителите на пневматиката.

Аааахахахахаха ти за Аншуц чувал ли си бе пич?Не на 20 на 50 метра дръгливата флоберка няма шанс.На 50 метра с тая пушка има една дупка с диаметър 5мм.Някой беше писал за цевите на флоберките, че били по-нагъсто ;) .Има въздухарки с такива цеви дето не ги е сънувал.

Забелязвам в този форум една тенденция за ненавист и сипене на обиди към хората с въздушни пушки.Много мрънкачи има тук ама не виждат колегите си дето не спират денонощно и целогодишно да ходят на лов.И освен това познавам ловци дето стрелят по всичко, което мърда няма значение какво е.Застрелял кълвач защото го дразнел.Цял час му тропал на главата!Такива хора ходят не за да се любуват на природата или от любов към спорта(лова), а за да убият нещо каквото и да е то пък плюват по любителите на пневматиката.

За Аншуц съм чувал но нямам преки виждания имал съм Хайнел 4,5 сега използвам Кареер

http://www.pyramydair.com/s/m/Career_707/311 5,5мм и Чз 452 стандарт та да ти кажа от личен опит че флоберката бие въздушната пушка по всички възможни варианти като започнеш от лов и завършиш с цена на боеприпас качествените сачми са по скъпи от патроните за флоберката и за лов не стават много рядко да убие на място, само раняват дивеча ,а за точност стреля много добре но флоберката си е флоберка стреля много точно в подходящи ръце а и убива дивеча нищо че въздушната е два пъти по скъпа .Вчера едно 40 килограмово куче падна като на стар дядо каскета с български патрон от 40 м.Според мен разликата между въздушна и флоберка е голяма и винаги в полза на флоберката.

Аааахахахахаха ти за Аншуц чувал ли си бе пич?Не на 20 на 50 метра дръгливата флоберка няма шанс.На 50 метра с тая пушка има една дупка с диаметър 5мм.Някой беше писал за цевите на флоберките, че били по-нагъсто :D .Има въздухарки с такива цеви дето не ги е сънувал.

Беселине , не се бесувай бе .... Тука за Аншуц никой ни е чувал , камо ли виждал . А па за некви резби у цевта ???? Какво е това ????

Ама я разкажи нещо , да земем да си пообогатим знанията . На мене много ми е интересно за "такива въздухарки с такива цеви дето не сме ги сънували" . :p

:lol::angry::good:

• 2 weeks later...

Колеги БЕСЕЛИН е прав аз изгубих бас,(баса беше 1 каса бира) ,че с въздухарка неможе да се утрепе куче над 30 метра .

Да ама не един пишлегар с една ваздухарка пред мен на къра ми отрепа куче голямо с размерите на немска овчарка с един истрел кучето немрадна падна и само зарита с задните крака и дотам му беше.измерих с ролетка разстоянието все пак е бас окза се 46 метра дистанция. изгубих баса така че неподценявайте ваздухарките! И аз не вярвах,ама е факт.

Това е евро палет поставен на 50 м. Направо му разкатава играта. Да не говоря че с по-тежки съчми с бронзов сърдечник цепи мрака ;) .

Забравих да кажа че тук са 6 съчми - един барабан.

Май са пет -съчмите колега? При това две са извън листа на мишената- в дъската. Като за въздухарка -бива. То повече от нея не може и да се изисква, де.

Не съчмите са 6, а преди това чистих пушката и един барабан изсее в диаметър десетина см. А тези дупки дето гледаш са от стари стрелби. Нали не мислиш че тоя палет това са му първите 6 дупки :p . Нито споря, нито убеждавам - просто показах какво съм постигнал и то без много тренировки. Моето мнение е ясно аз съм за флоберките, с това просто по-често си чеша крастата.

Да подкрепя думите си щото съм свикнал на нашия манталитет - моим да оплюем другиьо ама ний се не видим. Та за тва снимам. Има една дупка около центъра - с нея прострелвах оптиката щото като се стопли и ми даде отклонение около 15 см нагоре, тъй като прострелката и беше около 2-3 градуса през зимата. Та след като що годе я вкарах в листа я изчистих и по долния маркер я прострелях и вкарах в норми. След това като се омаза цевта направих това дето показах. А ся коментирай колко дупки са пък от колко пъти съм ги направил, пък с химикал ли съм ги дупчил или с пирон.

post-1458-1272182917_thumb.jpg

post-1458-1272182935_thumb.jpg

Радвам се, че не се вързваш и палиш на провокациите ми. Просто се шегувах в предишния си пост. А сега по същество- да въздухарките(някои модели) имат съществено преимущество при стрелбата за група! Кое е нещото, което ме кара да го мисля това? -Ами един основен фактор за отваряне на групите при тях липсва, или по скоро е сведен до минимално значение. Кой е фактора, ли?

-Ами загряването на цевта(което отваря групите особено при студено кованите)! Не, че то липсва при тоя тип пушки, но е в пъти по слабо в сравнение с барутните. А и съчмите нямат тази плътност като куршума, за да вдигнат като него температурата при триенето в цевта.

Като изключим други външни фактори влияещи на стрелбата, дори и само този дава леко преимущество на някои видове въэдушни плякалки до определено разстояние.

Още веднъж, изказвам уважение, към спортсмена Димо Атанасов.

Тук!

Ето и цялото ревю :yahoo: .

Впечатлен съм... Имам и няколко въпроса :

1. Колко струват чашките и какви са?

2. Колко струва едно "пълнене" на PCP-то и как става?

3. Групата във милиметри колко е? При следващо забавление би ли направил 3 последователни групи на 50м по 5 изстрела със замерване в милиметри и да щракнеш и постнеш мишената тук във форума...

4. Колко тежи оръжието + оптиката + двуногата? Колко е дълго?

Суматрата принципно е ловна въздухарака и групата която е направил колегата е отлична. За група има доста по-прецизни ПЦП-та при тях слагането на чашката в цевта е ръчно от там следва по-малка вероятност да се нарани чашката отколкото при преминаването и от барабана до цевта при суматрата.

Това е точно така колега. За група наистина имам мнооооооооооого по-прицизни пушки, тунинговани с редуктори да дават постоянна скорост на съчмата и т.н. Сега относно питането на колегата vkv_bg.

Аз стрелям с Diablo Barakuda 1,37 гр - 200 бр струват 10,50 лв. С тях правя най-добри групи. За отстрел на вреден дивеч най-често свраки използвам същите съчми. Има съчми над 2 гр, при които енергията е доста повече.

За пълнене съм си купил помпа, но може да се използва и водолазна бутилка - във всички случаи ще се охарчи човек още минимум 400 лв.

С тази пушка сме постигали и по-добри и по-лоши групи. Тук ролята на успокоител играе малък лилиндър, а редуктор на налягането липсва което влияе малко негативно върху групираността, но колегата точно я определи че това е ловна а не спортна пушка.

За тежестта - е това вече си е проблем. Доста тежка пушка. Нося я почти винаги с ремък че като обикаляме ръцете ми омаляват или я прехвърлям на рамо като мускет :eusa_think: но целта оправдава средствата. Вече съм свикнал и не ми прави впечатления, почти двойно е по тежка от флоберката ми. С оптика не съм я тествал, ама при всички положения с оптика е над 5,5 кг. За дължина е доста дълга ама при тая пушка всичко е в пъти: мощност, тежест, дължина :D ама при положение че избрах нея пред Еваникс, Валтер и тем подобни има защо. Страшно я харесвам и съм доволен от избора си.

Пробвай с куршум от 22. (български)

Еваникса "цепи мрака" :eusa_think:

Аз имам еваникс с 1,37грамова чашка от 20 метра дупчи 4см даска,суматрата е по силна.

моята е 80джаула е дават а при мене е някаде около 60.Тунинговах е на 60 метра си цела мишена 4см. на 4см-квадрат.на 80 метра дупчи кокал от бут на крава тънката част около 1см.е дебел.

За група на 50 метра си цела бирени капачки,на 35 до 40 метра ако няма вятър бирена капачка е целя без да пропусна.На 50-до 60 метра примерно кутийката от чашките се цели без пропуск,при мене групата е кам 2см.Моето мнение е че еваникса ако се ползва за лов на куче лисица е до 60 метра .Истрел на точното място няма да има проблем.

Суматрата е по мощна тя може и на 100м. да порази цел.

суматрата е дават 100 джаула тя се доближава доста до по слабите патрончета на флоберката.

В дебелата част на кокала от 80 метра се заби чашката и се сплеска сртана на стотинка опитах се да е извада с нож, обаче беше се впила и не можеше да се извади.

казаха ми че от флоберковите калайчета тези дето са с дупка са пробвали в пластелин и имало голям ефект при поражение ставало голяма изходна дупка ,само че дали ще има точност не се знае,ако някой пробва да пише!

post-9935-1272747546_thumb.jpg

post-9935-1272747651_thumb.jpg

post-9935-1272747665_thumb.jpg

post-9935-1272747704_thumb.jpg

Edited by ivo24m