Jump to content

Курцхаарът - универсален, по немски прецизен!

Recommended Posts

• Replies 5.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Дел Траки кенъл няма да се похвали, но аз бих искал да покажа на колегите един италианец, любител на ловните кучета какво е написал на снимката на Рикардо, собственост на дел Траки и воден от същия ба

По ред на номерата Прекрасно е да видиш толкова кучета на лов, произведени от теб. Страхотна чуство. Благодаря на Валентин Вълчев за поканата и приятните емоции. Jetta del Cherni Lom, Lord del Cher

порасналия Атила от Наслука (Doctor Do Little vom Balkanite x Ilka vom Entenpfuhler Forst) снимка: Евгения Цвеклинская

Posted Images

Здравейте любители на породата курцхаар. Имам един калпазанин на годинка,който тази събота направи много хубав лов. Започна да прави твърди стойки да апортира ,дори направи стойка на заек в полето! Обаче има нещо,което ме притеснява ,едното е ,че се отдалечава прекалено много да търси напред и понякога вдига птиците много рано ,второто е с апорта. няколко пъти го изпълнява много добре и в един момент го пуска на 3-4 метра от мен ! Освен това ако прелети някоя сврака или врабче и го отстрелям,намира го но не го апортира! Това му е първи сезон ,имам ли повод за притеснения,трябва ли нещо да коригирам или просто си иска практиката и всичко ще се оправи ? Поздрави

Това все едно аз съм го написал!

И за заека , и за апорта , и за търсенето надалеч.

Вече три или четири пъти така ми "бяга" , но винаги след малко се вдига фазан от средата на нивата и после Сара си идва.

Мисля , поне за сега , просто да я водя на лов . Явно някои неща и "идват отвътре" , а аз още не съм ги научил.

А веднъж направи стойка , но с високо вдигната глава ( на пътпъдък муцуната и е доста по ниско) , на около 20 метра от мен и с муцуна насочена към мен.

Колкото и да я виках и да и подсвирквах , просто не помръдна!

Ядосах се и тръгнах към нея и познай!

Около петнадесет яребици ! За малко да ме отнесат от бързане да избягат!

Притеснено ми е обаче , че хвана и две мишки .... Е тука не знам трябва ли нещо да се прави?

Още повече , че няколко пъти се случва да застане на стойка и колегите ми казват : " Провери я , бе!" , аз обаче им отговарям : "А бе , плъх е! " - да , ама не.

Пътпъдък!

Притеснено ми е обаче , че хвана и две мишки .... Е тука не знам трябва ли нещо да се прави?

Още повече , че няколко пъти се случва да застане на стойка и колегите ми казват : " Провери я , бе!" , аз обаче им отговарям : "А бе , плъх е! " - да , ама не.

Пътпъдък!

Значи трябва да и имаш по голямо доверие. Ловът ще изчисти тези детайлизирания постепенно. Нормално е за повечето кучета в ранна възраст.

Благодаря, освен хубавец за мен е по-важно, че става ловец с голямо сърце и голямо желание за лов.

Да разбира се, но второто не изключва първото. Едно куче с доказан произход е желателно да има изразени породни белези, както като фенотип, така и генотип. Сиреч държейки го на повода трябва всеки да го припознае като курцхаар, пускайки го в полето и гледайки от огромна дистанция също трябва да се припознае породната принадлежност. А не на повод курцхаар, в полето камила или обратно.

Поздрави!

Да разбира се, но второто не изключва първото. Едно куче с доказан произход е желателно да има изразени породни белези, както като фенотип, така и генотип. Сиреч държейки го на повода трябва всеки да го припознае като курцхаар, пускайки го в полето и гледайки от огромна дистанция също трябва да се припознае породната принадлежност. А не на повод курцхаар, в полето камила или обратно.

Поздрави!

Поздрави и винаги ще се радвам на съвети от твоя страна !

10525358_10202576335708942_6004296038917

44459_1409244510464_261451_n.jpg?oh=fec9

10603214_10202579342904120_2543362209207

Как върви лова на пъдпъдък, момчета :)
При нас тази година е рай, пък аз рядко съм на полето и се побърквам :)

Edited by Togop

Това все едно аз съм го написал!

И за заека , и за апорта , и за търсенето надалеч.

Вече три или четири пъти така ми "бяга" , но винаги след малко се вдига фазан от средата на нивата и после Сара си идва.

Мисля , поне за сега , просто да я водя на лов . Явно някои неща и "идват отвътре" , а аз още не съм ги научил.

А веднъж направи стойка , но с високо вдигната глава ( на пътпъдък муцуната и е доста по ниско) , на около 20 метра от мен и с муцуна насочена към мен.

Колкото и да я виках и да и подсвирквах , просто не помръдна!

Ядосах се и тръгнах към нея и познай!

Около петнадесет яребици ! За малко да ме отнесат от бързане да избягат!

Пътпъдък!

О да и при мен така се получи,подходих с недоверие! Започна си съвсем нормално лова,малкия бяга като ненормален из цялото поле,гони всичко ,което види. Апортира два пъдпъдъка на колеги ,но без стойка ,просто бяга и те се вдигат около него! Докато в един момент просто забави хода,свали носа ниско долу и след малко без стойка обаче вдигна едно пиле. След 20 мин по– усилено започна да претърсва и пак вдигна ,чак на 5-я път направи истинска твърда стойка и нарочно го оставих да стой така,дори аз видях къде лежи пъдпъдъка ,кучето от 4-5 метра го беше усетило! И само да подчертая ,че не бяха пасажни пъдпъдъци ,дето си миришат и аз мога да го надуша дори :) ,ами на местния пъдпъдък ,дето е кожа и кости ! И така няколко стойки ,докато не направи и на заек! Но в началото си мислех ,че е на мишки,понеже като видеше мишка и я гонеше и се спираше само пред дупката и й гледаше дупката в земята и си навираше там носа! Но след това му повярвах ,докато и на заек застана мирно :) Чудесни кучета са,това ми е втория курцхаар ,който гледам ,и никога няма да изневеря на породата ! Като ставах ловец,на баща ми шефа му ,човек ,който ходи само по стопанства ми подари чудесен дратхаар ,просто му беше жал ,че не го води на лов ,а кучето обучавано професионално ,просто го взех с мен ,храних го 1 месец да свикне ,газ в полето и всичко като по учебник ,идва сяда и го дава без да стиска! Но все в тези курцхаари ми бяха очите !

НАМЕРЕН МЪЖКИ КУРЦХААР!
Днес 02.10.2014 около 22ч. намерихме един скитащ мъжки Курцхаар около автогара Изток в София. Много възпитан и уплашен. С кайшка е и изпълнява команди. Прикачвам и снимки. Нахранен е и чака собственика си да го намери

тел: 0889 150 380

10653657_10203780422168709_8596005734942

С такова куче не ти трябва пушка. Амиго на 10 месеца.

10 месечният Амиго- тренировка на все още останалия пъдпъдък.

post-63693-0-15945400-1412769526_thumb.jpg

post-63693-0-75568000-1412769542_thumb.jpg

11.10.2014 година

Wind del Cherni Lom - Истанбул, Турция

съдия Г-н Peter Friedrich - Германия

10610490_822844391071361_767440070465284

Даде ми време да си дръпна последно от цигарата , да я загася , да извадя телефона и да снимам , да сваля пушката от рамо и да отида до нея ... пътпъдъка го прибрхме , но за съжаление все още не съм се научил хем да стрелям , хем да снимам.

e06fc077_c.jpeg

и веднага след световното във Леонеса, Италиа, снимката е след баража между Сърбия и Испания

още е топла топла ,невероятни моменти изживяни със невероятни хора , състезатели

post-4294-0-76844900-1413745724_thumb.jpg